Skocz do zawartości

Książki


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Podobnie było z wszelkimi cyklami do Warhamerra .... Ostatnio odszukałem coś takiego i po przeczytaniu 20 stron stwierdziłem ,że to jest taki produkcyjniak beznadziejny - Jakość wydruku beznadziejna - jakość fabuły jeszcze gorsza.

A dragonlance to nawet wtedy odstawało w dół niestety

 

no niestety, jakość harlequinów ;) ale wtedy to nie przeszkadzało, tylko się pożerało kolejne części

 

ale i tak największy badziew jaki w życiu czytałem to była książka na podstawie Baldurs Gate - ja pierdziu filmy Uwe Bolla to przy tym majstersztyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety, jakość harlequinów ;) ale wtedy to nie przeszkadzało, tylko się pożerało kolejne części

 

ale i tak największy badziew jaki w życiu czytałem to była książka na podstawie Baldurs Gate - ja pierdziu filmy Uwe Bolla to przy tym majstersztyk

To prawda miałem wrażenie ,że ktoś zagrał w grę a potem zrobił opis tego co mu sie przytrafiło. Wartkość sesji komputerowej

Scena w kopalni była koszmarna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda miałem wrażenie ,że ktoś zagrał w grę a potem zrobił opis tego co mu sie przytrafiło. Wartkość sesji komputerowej

Scena w kopalni była koszmarna

 

haha ja już nawet nie pamiętam tak dobrze - a sama gra [bG2] to dla mnie obok Fallouta 2 top3 gier wszechczasów, teraz się już takich tytułów nie wydaje... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję kilku książek o zbliżonej tematyce. 

 

1. Transformacja ustrojowa w Polsce

2. Restrukturyzacja przemysłu 

3. Fordryzm -> postfordyzm

 

Konkretnie w treści szukam a) podstaw dotyczących danych procesów B) związku między nimi a zamykaniem dużych, głównie powiązanych z działalnością państwową, przedsiębiorstw. Wszystkie wertowane przeze mnie pozycje są trochę bardziej zaawansowane i brak im takiego ogólnego wprowadzenia do tematu niestety.

 

Może akurat ktoś się w pracy zajmuje podobnymi rzeczami czy na studiach. Byłbym wdzięczny za podesłanie czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja się ostatnio przymierzam do tego, ale trochę się boję, że po lekturze jeszcze bardziej znienawidzę ludzkość, a pogoda za oknem jakby zbyt ponura, żeby jeszcze sobie ciężkie książki ładować do głowy ;)

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Endgame_(Derrick_Jensen_books)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się ostatnio przymierzam do tego, ale trochę się boję, że po lekturze jeszcze bardziej znienawidzę ludzkość, a pogoda za oknem jakby zbyt ponura, żeby jeszcze sobie ciężkie książki ładować do głowy ;)

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Endgame_(Derrick_Jensen_books)

Jeśli tak bardzo nienawidzisz ludzkości, pamiętaj, że jest bardzo prosty sposób by wyeliminować jej cześć. 

To tylko jeden krok w przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak bardzo nienawidzisz ludzkości, pamiętaj, że jest bardzo prosty sposób by wyeliminować jej cześć. 

To tylko jeden krok w przód.

 

Nikogo nie zamierzam eliminować, to chyba Twój pomysł. Ja się tylko głośno zastanawiam, czy warto o tej porze roku czytać książki, które głoszą tezy, że człowiek, społeczeństwo i cywilizacja są gówno warte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Małe życie Hanya Yanagihara - nie polecam, strasznie przereklamowana książka. Pusta jak wydmuszka, tandetna i sztampowa. Ciężko o niej cokolwiek dobrego napisać.

Mhm. Empatia, miłość, poświęcenie dla przyjaźni, trudne dzieciństwo, molestowanie seksualne dzieci itp czyli jedne z filarów na których opiera się fabuła książki wg Ciebie czynią tę książkę wydmuszką? Rozumiem, że książka się mogła nie podobać, ale bez przesady z określaniem jej jako wydmuszka, tandeta itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm. Empatia, miłość, poświęcenie dla przyjaźni, trudne dzieciństwo, molestowanie seksualne dzieci itp czyli jedne z filarów na których opiera się fabuła książki wg Ciebie czynią tę książkę wydmuszką? Rozumiem, że książka się mogła nie podobać, ale bez przesady z określaniem jej jako wydmuszka, tandeta itp.

Na tych truizmach się opiera każda książka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię czytać książek pod angielsku, ale Oathbringera zmęczyłem - całe 1300 stron. Generalnie Brandon Sanderson to najlepszy pisarz fantasy w historii gatunku.

Mocne

 

Właśnie zaczynam zrodzony z mgły

Dobrze robię czy wpierw zacząć od drogi królów?

wiem że to dwa inne cykle chodzi mi o jego warsztat który się pewnie z czasem rozwija

Edytowane przez Dnc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocne

 

Właśnie zaczynam zrodzony z mgły

Dobrze robię czy wpierw zacząć od drogi królów?

wiem że to dwa inne cykle chodzi mi o jego warsztat który się pewnie z czasem rozwija

Ja zacząłem od zrodzonego z mgły i uznałem go za typowego przeciętnego pisarza, którego da się przeczytać, nawet ma jakieś fajne pomysły, ale i tak się o nim zapomina.

Potem(ze dwa lata później) zacząłem przypadkiem Drogę Królów i się zaczęło. Ona i druga część poszły w ~3 dni i uznałem to za objawienie. Generalnie jego pierwsza wydana książka to Elantris, 6 napisana. Zrodzony z mgły to 14. a Siewca Wojny to 19 i naprawdę widać postęp w pisaniu. Więc generalnie - jak się wciągniesz, to przeczytasz wszystko łącznie z kiepskim Elantris, ale faktycznie naprawdę człowiek czuje, że pisarz się rozwija. To znaczy OB mi weszło najsłabiej, ale pewnie to tylko dlatego, że po angielsku.

Aha - i to nie są dwa różne cykle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Brandon Sanderson to najlepszy pisarz fantasy w historii gatunku. 

 

A Tolkien i Zelazny to nie fantasy? ;)

 

btw co do Sandersona to zacząłem od Elantris i dupy nie urwało ale dało się to przeczytać do poduchy, czyli nie najgorzej. Największe zarzuty to mały rozmach i brak epickości oraz strasznie marne słowotwórstwo - większość nazw miejsc i bohaterów taka jakby z dupy trochę. Ale pisarsko jeśli chodzi o sprawność i tzw. pióro było w porządku (przynajmniej w wersji angielskiej). Teraz czytam Mistborna i jest faktycznie dużo lepiej już od samego początku - zobaczymy, może jest tak jak piszesz, ale dla mnie Kroniki Amberu Zelaznego są od zawsze nr 1 jeśli chodzi o cykl fantasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem od zrodzonego z mgły i uznałem go za typowego przeciętnego pisarza, którego da się przeczytać, nawet ma jakieś fajne pomysły, ale i tak się o nim zapomina.

Potem(ze dwa lata później) zacząłem przypadkiem Drogę Królów i się zaczęło. Ona i druga część poszły w ~3 dni i uznałem to za objawienie. Generalnie jego pierwsza wydana książka to Elantris, 6 napisana. Zrodzony z mgły to 14. a Siewca Wojny to 19 i naprawdę widać postęp w pisaniu. Więc generalnie - jak się wciągniesz, to przeczytasz wszystko łącznie z kiepskim Elantris, ale faktycznie naprawdę człowiek czuje, że pisarz się rozwija. To znaczy OB mi weszło najsłabiej, ale pewnie to tylko dlatego, że po angielsku.

Aha - i to nie są dwa różne cykle :smile:

 

nie są dwa rózne? na wiki jest taki podział to myslałem że tak

ale ogólnie ddzija się w jednym świecie? 

no ja najbardzije chcę dojść do tej serii gdzie steampunk ;)

 

a z ksiązek fantasy ostatniej dekady to Malowany człowiek poleca, Honor złodzieja, Kłamstawa Locke Lamorry i Pryzmat (mega wyjaśniona magia na podstawie różnych kolorów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.