Skocz do zawartości

Wszelakie Dyskusje Miedzyligowe


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego uważasz washko, że możliwość wystawienia gracza "na dziś" jest ważniejsza od możliwości zastąpienia DOWOLNEGO gracza w DOWOLNYM momencie?

 

Nie jestem ślepo zapatrzony w żadną z opcji, ale jeśli nie gra się w h2h, gdzie rotowanie "na teraz" jest bardzo przydatne, to wydaje mi się, że wolę mieć po prostu możliwość dodania kogo chcę i kiedy chcę.

 

Uważam tak na podstawie kryterium istnienia lub nieistnienia wpływu na skutek wywołany podjętą decyzją.

Na możliwość zastąpienia dowolnego gracza w dowolnym momencie w opcji Today masz wpływ. To od Ciebie zależy, czy będziesz miał taką możliwość, czy nie. Skutek w postaci możliwości wzięcia gracza i wywalenia innego jest zatem pochodną Twojej wcześniejszej decyzji o posiadaniu nadającego się do wywalenia gracza.

Nic z kolei od Ciebie nie zależy w opcji Tommorow. Po prostu nie masz możliwości wstawienia do aktywnego składu pobranego tego samego dnia gracza i nic na to nie poradzisz. Tego dnia, w którym zawodnika wziąłeś, już nim nie zagrasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Washko - nie tłumacz oczywistych rzeczy, każdy kto choć chwilę pograł w roto powinien znać zalety i wady obu opcji.

Ale to nie znaczy że każdy tak samo je wartościuje i wszystkim musi się podobać to samo.

 

Jeszcze raz to napisze: jeżeli opcja TODAY jest tak dobra i tak doceniana przez większość to przecież wyjdzie to w ankiecie i nikt nie będzie już tego podważał.

I tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ciągle wątpisz w inteligencję uczestników gry i próbujesz sprowadzić znowu dyskusję na niski poziom umniejszając argumenty zwolenników opcji tomorrow, którym sam nie jesteś.

Taka ankieta co ma dać? Sprowadzając to do proponowanego przez Ciebie poziomu to że dostaniesz informację kto ma problemy ze snem albo jest rannym ptaszkiem, albo lubi pospać?

Ankieta albo jesteś za opcją Tomorrow albo za daily i tyle.

Przy takich tekstach rece mi opadaja... Post napisany TRZY MINUTY WCZESNIEJ...

 

Czyli mnie jednak chodziło o to, że lepsza jest opcja daily-tomorrow, bo rozumiem, że to jest ta, dzięki której można dropnąć dowolnego gracza w dowolnym momencie, tak?

To jak marcos, nazwales barcalover debilem czy moze jednak nie jest to oczywiste dla wszystkich?

W ogole wypowiedzi barcalovera w tym watku sa swietnym uzasadnieniem dlaczego temat wymaga rozwiniecia w samej ankiecie bo przez pierwszych kilka postow trudno bylo sie dowiedziec czego on oczekuje od tej opcji.

 

Ja bym tylko chciał żeby w pytaniu w ankiecie było zaznaczone, która opcja jest tą którą mamy teraz ustawioną, a która opcja będzie zmianą. Mi mylą się te nazwy zawsze.

Kolejne potwierdzenie, ze temat nie jest oczywisty... widzisz to marcos?

 

Im wcześniej wstajesz, tym większy wybór masz na FA. Zakładając, że godzina wstawania nie wpływa na poziom menedżera, to ci którzy wstają wcześniej, powinni sobie lepiej radzić.

... czyli nie potrzebuja dodatkowego technicznego ulatwienia!

 

Serio dla mnie ten temat to marudzenie milionerow, ze musza kombinowac z podatkami i ze wykorzystywanie luki na Yahoo daje im mniejsze korzysci niz by moglo. Ale zeby organizacyjnie byc fair co do jednego sie zgadzam...

 

Jak dla mnie to czas po prostu zamknąć w końcu tą dyskusję ankietą i tyle.

I potem więcej do tego nie wracać.

A że mieliśmy już ankiety w dużo bardziej błahych sprawach to już inna sprawa.

Byly ankiety w mniej istotnych sprawach. Jest wystarczajace poparcie dla pomyslu by poddac ja glosowaniu i trzeba sie przekonac czy to glosna mniejszosc czy jednak wiekszosc tak gra w fantasy. Ale skoro taka miales reakcje na moja propozycje ankiety to jak ona ma wygladac zeby opisac roznice?

 

Przyznaje, ze nienawidze jednej z opcji i uwazam ja za nie fair, wiec na pewno brakuje mi obiektywnosci. W zwiazku z tym niech ktorys z Was opisze plusy Daily-Tomorrow i minuty Daily-Today, a ja zrobie druga strone. I z tego powstanie ankieta i pierwszy post z opisem opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje, ze nienawidze jednej z opcji i uwazam ja za nie fair, wiec na pewno brakuje mi obiektywnosci. W zwiazku z tym niech ktorys z Was opisze plusy Daily-Tomorrow i minuty Daily-Today, a ja zrobie druga strone. I z tego powstanie ankieta i pierwszy post z opisem opcji.

Wilq, zdecyduj się. Albo jesteś organizatorem i sam zajmujesz się regulaminem i podejmujesz autonomiczne decyzje, albo panuje tutaj demokracja i robimy ankiety, kiedy zachodzi taka potrzeba. 

Nie podoba mi się, że jesteś w tym po środku tzn. robimy ankietę, jak jakieś rozwiązanie mi się podoba i chcę je wprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilq, zdecyduj się. Albo jesteś organizatorem i sam zajmujesz się regulaminem i podejmujesz autonomiczne decyzje, albo panuje tutaj demokracja i robimy ankiety, kiedy zachodzi taka potrzeba. 

Nie podoba mi się, że jesteś w tym po środku tzn. robimy ankietę, jak jakieś rozwiązanie mi się podoba i chcę je wprowadzić.

Zrobie ankiete. Pytam w jakiej ma byc formie zebyscie nie oskarzyli mnie o ustawienie wyniku. Tobie sie podobala propozycja, ktora przedstawilem [i ja moge wrzucic], ale marcos ja zjechal jako nieadekwatna pomimo iz blednie ocenil zrozumienie opcji wsrod reszty GMow. W zwiazku z tym prosze Was o pomoc w opisaniu plusow Daily-Tomorrow bo dla mnie to sa minusy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda wiLQ, zakręciłem się w tych nazwach, ale dla mnie lepsza wydaje się ta opcja, w której mogę sobie dodać kogo chcę za dowolnego gracza z mojego rostera w dowolnym momencie, a nie dopiero po 9:00 czy 10:00 naszego czasu.

 

 

Uważam tak na podstawie kryterium istnienia lub nieistnienia wpływu na skutek wywołany podjętą decyzją.

Na możliwość zastąpienia dowolnego gracza w dowolnym momencie w opcji Today masz wpływ. To od Ciebie zależy, czy będziesz miał taką możliwość, czy nie. Skutek w postaci możliwości wzięcia gracza i wywalenia innego jest zatem pochodną Twojej wcześniejszej decyzji o posiadaniu nadającego się do wywalenia gracza.

 

 

Rozumiem to doskonale, ale bazując na doświadczeniu z poprzednich sezonów – wolę być w stanie dodać kogoś kiedy chcę, nie będąc zmuszonym do zostawiania kogoś ciągle na ławie, bo a nuż się znajdzie jakiś fajny kąsek na FA.

 

Nic z kolei od Ciebie nie zależy w opcji Tommorow. Po prostu nie masz możliwości wstawienia do aktywnego składu pobranego tego samego dnia gracza i nic na to nie poradzisz. Tego dnia, w którym zawodnika wziąłeś, już nim nie zagrasz.

 

A może jest to "pochodną twojej poprzedniej decyzji", że nie wziąłeś go wczoraj. Nie piszę teraz serio, ale wiadomo o co chodzi – każdy inaczej wartościuje dane zalety i tak jak powiedział marcos, robimy ankietę i tyle.

 

Moja propozycja:

Pytanie: Która z poniższych opcji powinna być stosowana w naszych rozgrywkach?

1) Daily-today

2) Daily-tomorrow

 

I niżej odnośnik do objaśnienia obu opcji na yahoo.


Przyznaje, ze nienawidze jednej z opcji i uwazam ja za nie fair, wiec na pewno brakuje mi obiektywnosci. W zwiazku z tym niech ktorys z Was opisze plusy Daily-Tomorrow i minuty Daily-Today, a ja zrobie druga strone. I z tego powstanie ankieta i pierwszy post z opisem opcji.

 

Tutaj mnie zaciekawiłeś, dlaczego opcja daily-tomorrow jest nie fair? Przecież każdy menadżer może sobie dodać dowolnego gracza za dowolnego ze swojego rostera kiedy chce. Nie musi czekać do "nowego dnia" na yahoo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobie ankiete. Pytam w jakiej ma byc formie zebyscie nie oskarzyli mnie o ustawienie wyniku. Tobie sie podobala propozycja, ktora przedstawilem [i ja moge wrzucic], ale marcos ja zjechal jako nieadekwatna pomimo iz blednie ocenil zrozumienie opcji wsrod reszty GMow. W zwiazku z tym prosze Was o pomoc w opisaniu plusow Daily-Tomorrow bo dla mnie to sa minusy.

Nie wiem, jak dla innych graczy to wygląda, ale ja osobiście mam nienormowany czas pracy, co skutkuje tym, że zdarza się że mam dni wolne, zdarza się też, że pracuję kilkanaście godzin. Jeżeli pracuję, wstaję o godzinie 4:00 i wtedy mam chwilę na zajęcie się składami na yahoo. W opcji daily-today mam zablokowaną możliwość dokonania jakichkolwiek wymian z FA, jeżeli moi gracze rozgrywali spotkanie. Są dni w tygodniu, w które wracam z pracy o północy (zwykle następny dzień mam wtedy wolny) i w pracy nie siedzę na yahoo. Dla mnie oznacza to dzień bez możliwości wykonania jakichkolwiek ruchów na FA i to jest dla mnie bardzo duży problem.

 

Daily-tomorrow to sklep całodobowy. Zamawiasz, kiedy chcesz i dostajesz towar o dziesiątej. Daily-today to sklep otwarty od 9 do 24. Przychodzisz do sklepu i wybierasz towar, jaki chcesz.  Moim zdaniem to ta druga opcja faworyzuje tych, którzy wstają o 9 i nie mają nic do roboty, a pierwsza wyrównuje szanse na zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do treści zapytania w ewentualnej ankiecie to można się nie wiadomo jak rozpisywać bo już to wałkowaliśmy nie raz, podpierać się game logami itp, ale różnice pomiędzy Tomorrow a Today sprowadzają się dla większości do jednej cechy:

 

Możliwość pobrania jakiegokolwiek kolesia z FA za kogokolwiek ze składu w każdym momencie (Daily-Tomorrow)
a
Możliwość natychmiastowego wstawienia do składu pobranego z FA kolesia (Daily-Today).

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do treści zapytania w ewentualnej ankiecie to można się nie wiadomo jak rozpisywać bo już to wałkowaliśmy nie raz, podpierać się game logami itp, ale różnice pomiędzy Tomorrow a Today sprowadzają się dla większości do jednej cechy:

 

Możliwość pobrania jakiegokolwiek kolesia z FA za kogokolwiek ze składu w każdym momencie (Daily-Tomorrow)

a

Możliwość natychmiastowego wstawienia do składu pobranego z FA kolesia (Daily-Today).

Możliwość pobrania jakiegokolwiek kolesia z FA za kogokolwiek ze składu w każdym momencie, ale możliwość zagrania nim dopiero następnego dnia(Daily-Tomorrow)

Możliwość natychmiastowego wstawienia do składu pobranego z FA kolesia w godzinach pomiędzy 10 rano, a kwadransem przed rozpoczęciem meczu z jego udziałem(Daily-Today).

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[wycialem sporo swoich komentarzy, skupmy sie na sednie czyli jak ma wygladac ankieta]

 

różnice pomiędzy Tomorrow a Today sprowadzają się dla większości do jednej cechy:

Możliwość pobrania jakiegokolwiek kolesia z FA za kogokolwiek ze składu w każdym momencie (Daily-Tomorrow)

a

Możliwość natychmiastowego wstawienia do składu pobranego z FA kolesia (Daily-Today).

Możliwość pobrania jakiegokolwiek kolesia z FA za kogokolwiek ze składu w każdym momencie, ale możliwość zagrania nim dopiero następnego dnia(Daily-Tomorrow)

vs

Możliwość natychmiastowego wstawienia do składu pobranego z FA kolesia w godzinach pomiędzy 10 rano, a kwadransem przed rozpoczęciem meczu z jego udziałem(Daily-Today).

Teraz juz wiecie jak trudno sklecic obiektywne pytanie...

Zwroccie uwage, ze w mojej propozycji opcje sie wzajemnie wykluczaja, a w Waszej nie bo przy Daily-Today rowniez jest taka dowolnosc tyle, ze dotyczy lawki, a nie aktywnego rostera. Zas Wasza forma pytania sugeruje iz jest calkowicie zablokowana taka mozliwosc.

 

Co wiecej, chyba trzeba podkreslic, ze scieraja sie tutaj dwie strategie - pobieranie zawodnikow w trakcie meczow lub tuz po nich z pobieraniem zawodnikow na podstawie newsow przedmeczowych [co tez mi sie wydaje, ze osiagnalem w proponowanej wersji].

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[wycialem sporo swoich komentarzy, skupmy sie na sednie czyli jak ma wygladac ankieta]

 

Teraz juz wiecie jak trudno sklecic obiektywne pytanie...

Zwroccie uwage, ze w mojej propozycji opcje sie wzajemnie wykluczaja, a w Waszej nie bo przy Daily-Today rowniez jest taka dowolnosc tyle, ze dotyczy lawki, a nie calego rostera.

 

Co wiecej, chyba trzeba podkreslic, ze scieraja sie tutaj dwie strategie - pobieranie zawodnikow w trakcie meczow lub tuz po nich z pobieraniem zawodnikow na podstawie newsow przedmeczowych.

Strategia tu jest tylko dodatkiem. Tutaj chodzi o to, żeby można było dokonać zmian w składzie wtedy, kiedy się na yahoo wchodzi, bo nie każdy ma komfort wejścia w okienku 10-24 i dokonać zmian w składzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wyklucza się z tym, co napisał marcos, bo nie można zastąpić DOWOLNEGO gracza z rostera DOWOLNYM z FA.

Nie wyklucza bo to samo zdanie mozna napisac o 3/13 rosteru przy drugiej opcji. W ankiecie jeden wybor nie moze czesciowo pokrywac sie z drugim i to tylko w jedna strone, a tak jest w wersji zaproponowanej przez flubera i marcosa.

 

Dlatego wg mnie w pytaniu najlepiej sie skupic na przyczynach roznicy [godzina pobrania], a nie na efektach [bo te sa chyba za dlugie do opisania w pytaniu. Albo wyjdzie z tego akapit].

 

Tutaj chodzi o to, żeby można było dokonać zmian w składzie wtedy, kiedy się na yahoo wchodzi, bo nie każdy ma komfort wejścia w okienku 10-24 i dokonać zmian w składzie.

Nie wiem czy celowo pomijacie lawke, ale ten szczegol w mojej opinii istotnie zmniejsza aktrakcyjnosc Daily-Tomorrow. Gdyby Daily-Today blokowalo *wszystkie* sloty na pol doby to duzo latwiej byloby uznac wyzszosc Daily-Tomorrow. Ale tak nie jest, a to sugeruja Wasze propozycje. Innymi slowy, "wolnosc dla wszystkich!" istotnie sie rozni od "wolnosc dla 10/13 rostera i to tylko gdy wszyscy rozgrywaja mecze czyli srednio 3-4 razy w tygodniu!".

 

Poza tym nie bardzo rozumiem dlaczego w swoim opisie piszesz o godzinie 24. Przeciez jak wejdziesz na Yahoo kwadrans po polnocy to normalnie mozesz dokonywac zmian w skladzie w obu wersjach.

 

A strategia wynika po części z tego jakie masz możliwości techniczne.

No wlasnie nie bo opcja Daily-Tomorrow calkiem wykluczy reagowanie na newsy przedmeczowe. Zas pobieranie przed 10 wciaz jest mozliwe tylko ograniczone do 3 slotow. Wg mnie to istotne, ze rozszerzajac mozliwosci jednego rozwiazania eliminujesz inne, ale w druga strone efekt jest mniejszy. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.