Skocz do zawartości

Wszelakie Dyskusje Miedzyligowe


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli brak jakiejkolwiek możliwości wstawienia gracza pobranego tego samego dnia, to nie są ograniczenia, to jak to nazwać?

Wiem, że upraszczam, ale aż chce się napisać, że daily today nie ma tego ograniczenia, bo możesz wstawić gracza do składu natychmiast, poza tym że musisz czekać z tym do jutra... 

 

Daily today przydaje się może przez 2 ostatnie tygodnie sezonu. Daily tomorrow daje przewagę może przez 2 pierwsze tygodnie. W tych rozgrywkach nigdy nie byłem w takiej sytuacji, w której musiałbym skorzystać z dobrodziejstwa daily today, a ile razy nie mogłem dokonać pobrania z powodu braku daily tomorrow nie jestem w stanie zliczyć.

 

A wolałbym uniknąć sytuacji, w której decyzję podejmuje większość zupełnie nieświadoma konsekwencji. Jak z wiekiem emerytalnym albo z finansowaniem partii politycznych.

#ligawruinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że upraszczam, ale aż chce się napisać, że daily today nie ma tego ograniczenia, bo możesz wstawić gracza do składu natychmiast, poza tym że musisz czekać z tym do jutra... 

 

Daily today przydaje się może przez 2 ostatnie tygodnie sezonu. Daily tomorrow daje przewagę może przez 2 pierwsze tygodnie. W tych rozgrywkach nigdy nie byłem w takiej sytuacji, w której musiałbym skorzystać z dobrodziejstwa daily today, a ile razy nie mogłem dokonać pobrania z powodu braku daily tomorrow nie jestem w stanie zliczyć.

 

#ligawruinie

Przy daily today zawsze mogłeś wywalić co najmniej 3 gości, a jeśli tego nie robiłeś, to tylko dlatego, że tego nie chciałeś robić. Przy tommorow, choćbym chciał, to bym nie mógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy daily today zawsze mogłeś wywalić co najmniej 3 gości, a jeśli tego nie robiłeś, to tylko dlatego, że tego nie chciałeś robić. Przy tommorow, choćbym chciał, to bym nie mógł.

 

Ej, ale lekko przesadzasz i dobrze o tym wiesz ;) 

Zbiorę te wady i zalety może komuś się to przyda kto nie ma wyrobionego zdania.

 

W opcji tomorrow zawsze możesz pobrać kolesia i kogoś wywalić. Zawsze.

Jedyną kwestią jest to że najwcześniej będzie mógł zapunktować w składzie następnego dnia wg zegara Yahoo (data przeskakuje ok. 9-10). Czyli pobierając kogoś np. o godz. 7 naszego czasu, wieczorem może już zagrać, jeżeli pobrałeś go powiedzmy po 10 to zapunktuje najwcześniej następnego dnia.

Jeżeli nie nadrabiasz na gwałt slotów pod koniec sezonu a planujesz wyrywać w trakcie sezonu perełki które pograją u Ciebie więcej niż jeden mecz to nie ma lepszej opcji.

 

A w opcji today możesz pobierać kolesi nawet chwilę przed rozpoczęciem meczu i mogą jeszcze zapunktować tego samego dnia, pod warunkiem, że wywalasz go za kogoś kto już nie zaczął danego dnia meczu i nie był w składzie.

I tutaj najgorzej jest rano gdy przegląda się statsy z poprzedniego dnia w NBA bo może się zdarzyć że miałeś w składzie niespełnioną nadzieję która zagrała kiepsko i wyczerpała limit szans a widzisz że ktoś zagrał super mecz albo czytasz newsa że np. taki Irving złapał kontuzje no i chciałbyś za tą niespełnioną nadzieję pobrać Mo Wiliamsa ale nie możesz bo przecież musisz czekać do 9-10 aż zegar Yahoo przeskoczy na kolejny dzień (zakładając oczywiście że nie masz innego zbędnego grajka). I wtedy inny GM który miał na bechu jakiegoś scruba pobiera Mo-Willa przed Tobą chociaż Ty byłbyś pierwszy.

Ale jeżeli chcesz nadrabiać sloty lub budujesz roster na jednodniowych okazjach na podstawie informacji przedmeczowych i błyskawicznym wstawianiu FAsa do składu  to jest to najlepsza opcja. 

 

Tak w skrócie i wydaje mi się że w przystępnych słowach wyglądają wady i zalety obu opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za którym z poniższych wariantów jesteś?

– Roster changes: Daily-today

– Roster changes: Daily-tomorrow

W poście dodać odnośnik do objaśnienia tych dwóch opcji na yahoo.

Po tym jak sam pomieszales opcje naprawde uwazasz, ze nikt inny tego nie zrobi?

BTW, mozecie uzasadnic jakie sa wady mojej propozycji? Tzn dla przypomnienia:

"O ktorej godzinie najczesciej pobierasz FAsow?

od 10 rano do 1 w nocy [czyli bardziej korzystna jest Daily-Today]

od 1 w nocy do 10 rano [czyli bardziej korzystna jest Daily-Tomorrow]?"?

W jaki sposob to nie opisuje sedna i faworyzuje, ktoras z opcji?

 

Jestem za propozycją barcalovera. Nikomu niczego nie sugerujmy w ankiecie. Jak ktoś będzie się chciał wgłębić w temat to przeczyta dyskusję i argumenty, które w niej padają.

Czyli osoba, ktora moze bedzie chciala sie wglebic w temat ma zadecydowac o tym jak mamy grac?

Serio nie przeraza Cie takie zalozenie?

Bo jako autor kilku regulaminow w fantasy moge Cie zapewnic, ze wiekszosc tego nie przeczyta.

 

Mam jednak nieodparte wrażenie, że można to sprowadzić do wyboru: daily tomorrow ułatwia grę tobie, daily today utrudnia grę innym.

Wcale nie mozna bo to zalezy od strategii i godziny pobrania.

Dla jednych ulatwi zycie jedna opcja, a dla drugich druga.

 

Chciałbym wyjaśnić jedną rzecz. Opcja daily - tomorrow, która umożliwia pobranie z FA zawodnika, w zamian za każdego z naszego składu, w dowolnym momencie jest domyślną opcją yahoo.

Gdyz jest ona ustawiana pod graczy z USA... ale dzieki roznicy czasu dziala ona inaczej niz u nas.

To o czym piszecie jest niezgodne z zalozeniami Yahoo jak miala dzialac ta opcja!

 

Jednak zmianę opcji na daily-toady dokonał zdaje się(nie pamiętam dyskusji na ten temat) sam. Tej co dotychczas była, nienawidził,(jak sam w tym temacie przyznał.) i to mogło być powodem takiej samowoli.

Nie wiem czy pamietasz jak burzliwe byly dyskusje w tamto offseason i warunki w jakich sie to wszystko odbywalo, ale sklecenie regulaminu na szybko, ktory mial podsumowac chmare argumentow wymagal wieeeeeeeeeeeeelu samowolek z mojej strony. Co gorsza dla Twojej argumentacji, ile minelo czasu zanim ktos w ogole zauwazyl, ze jest "zla" opcja?

A gdybym ruszyl cos naprawde istotnego byscie sie na to rzucili nastepnego dnia...

 

Przy prowadzeniu zespołu najważniejsze jest dla mnie to, jak ja widzę danych graczy(zwłaszcza tych spoza top50), a nie inni GMowie. Możliwe są następujące sytuacje:

1) Mam 13 zawodników i każdego z nich cenię bardziej niż dowolnego gracza na FA - super opcja w obu opcjach bez rónicy. Jeśli jednak pojawi się jakiś gracz, który w danym momencie będzie dla mnie wartościowszy niż jakiś z mojego obecnego składu to:

1.1) opcja daily-tomorrow powoduje, że poprostu dokonuję wymiany.

Przy daily-today rowniez, tyle ze od godziny przetwarzania...

 

Nie rozumiem, czemu jak oglądam mecz Detroit Pistons widzę, jak Jennings zrywa ścięgno Achillesa nie mogę go w tym momencie zastąpić.

Mozesz go zastapic za gracza z lawki lub nieaktywnego...

 

W opcji tomorrow zawsze możesz pobrać kolesia i kogoś wywalić. Zawsze.

Heh, kolejna wypowiedz, ktora nie uznaje istnienia lawki...

 

Mozecie przestac w tych opisac sztucznie zawyzac roznice miedzy opcjami?

Serio, gdyby opcja Daily-Today dzialala tak jak to probujecie opisac to sam bym zaglosowal za zmiana!

 

 

Ja bym poprosił mac o Twoje wyliczenia w exelu, z których powyższe wynika - najlepiej na bazie zeszłego sezonu. Bo o ile dobrze pamiętam, to jak wiLQ poprosił o listę przypadków gdzie wydarzyła się ta opisywana tragedia "niemożności wzięcia grajka" to okazało się że jest ich kilka i to "mocno" kontrowersyjnych. Tymczasem graczy wstawionych przed meczem i grających - dużo więcej ;)

+1.

 

 

zagrał super mecz albo czytasz newsa że np. taki Irving złapał kontuzje no i chciałbyś za tą niespełnioną nadzieję pobrać Mo Wiliamsa ale nie możesz bo przecież musisz czekać do 9-10 aż zegar Yahoo przeskoczy na kolejny dzień (zakładając oczywiście że nie masz innego zbędnego grajka). I wtedy inny GM który miał na bechu jakiegoś scruba pobiera Mo-Willa przed Tobą chociaż Ty byłbyś pierwszy.

Co jest trudnego w tym by zawsze miec na benchu gracza w kolejce do wywalenia?

Wsrod 13 zawsze ktos musi byc w dolnej trojce...

 

P.S. Czesc dyskusji przeniose do watku z regulaminem.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właściwie... poproszę o te "kilka z rzędu wypowiedzi", które świadczyły o tym, że nie rozumiem różnic między tymi opcjami.

Bardzo proszę:

Zmieniamy na daily-today bez gadania? :smile:

daily-today mamy teraz... 

 

Czyli mnie jednak chodziło o to, że lepsza jest opcja daily-tomorrow, bo rozumiem, że to jest ta, dzięki której można dropnąć dowolnego gracza w dowolnym momencie, tak?

sam się przyznajesz do "niewiedzy"

 

Przecież tutaj nawet nie ma co gadać, skoro przy jednej z opcji trzeba czekać na "nowy dzień" na yahoo, a przy drugiej można sobie dodać kogo się chce KIEDY SIĘ CHCE.

w today też "można sobie dodać kogo się chce KIEDY SIĘ CHCE" 

 

Dlaczego uważasz washko, że możliwość wystawienia gracza "na dziś" jest ważniejsza od możliwości zastąpienia DOWOLNEGO gracza w DOWOLNYM momencie?

 Nie jestem ślepo zapatrzony w żadną z opcji, ale jeśli nie gra się w h2h, gdzie rotowanie "na teraz" jest bardzo przydatne, to wydaje mi się, że wolę mieć po prostu możliwość dodania kogo chcę i kiedy chcę.

j.w.

 

To prawda wiLQ, zakręciłem się w tych nazwach, ale dla mnie lepsza wydaje się ta opcja, w której mogę sobie dodać kogo chcę za dowolnego gracza z mojego rostera w dowolnym momencie, a nie dopiero po 9:00 czy 10:00 naszego czasu.

generalnie barcalover jedyną "wadą" daily-today jest brak możliwości wyrzucenia gracza akurat grającego mecz - FAKT.

Ale FAKTEM też jest, że takich sytuacji kiedy ktokolwiek z Was (zwolenników tommorow) nie mógł pobrać "gwiazdy FA" bo akurat scrub zagrał mecz w nocy było KILKA w całym sezonie i jak już powiedziałem: były to przykłady "bardzoooo naciągane" poza chyba 1! Oczywiście rozumiem, że każdy może sobie decydować kogo chce i za kogo wyrzucać (mieliśmy kolegów, którzy cały skład wyrzucili), tylko nie rozumiem po co udawać, że to decyzja na wagę wygrania sezonu w lidze... Wygląda to trochę tak, że jak mamy głosować, to raptem wszyscy powyrzucaliby graczy typu Allen, Brewer, Clarkson, Pachullia czy Bass, za kolesia 10 day contract, ale jak spojrzymy na historię to wymian w lidze, to jakoś inne przypadki królują...

 

Tymczasem przypadków pobrań tuż przed meczem było duuuużo więcej i jakoś przemilczacie ten temat. Również przemilczany jest temat nowego slota "IL", który jeśli wejdzie to de facto daje opcję na trzymanie 1 dodatkowego "asa" na wypadek sytuacji o których piszecie. Pamiętajmy, że w lidze 15 os, będzie to koleś na poziomie 211-250 ranku i jeśli ktoś twierdzi, że wśród 3-4 kolesi poziomu 170+ wszyscy co wieczór będą u niego grać albo tak wartościowi, że ich nie chce wyrzucić - to zwyczajnie... kłamie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio nadal bijecie sie na argumenty.. az sie czytac nie chce.. wiec kto sie boi ankiety?!

 

opcje są dwiwe daily-today

daily-tomorrow

 

przeca wylicznie godzin, w ktorych która opcja jest lepsza jest dziecinada(oczywiscie dla zwolennikow/przeciwnikow)

 

 

z tematu wyglada,ze opcja. która boi się przeforsofawnia łapie jsię uz dupy aby nie doposcic do głosowania.. badzmy dorosli:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem przypadków pobrań tuż przed meczem było duuuużo więcej i jakoś przemilczacie ten temat. Również przemilczany jest temat nowego slota "IL", który jeśli wejdzie to de facto daje opcję na trzymanie 1 dodatkowego "asa" na wypadek sytuacji o których piszecie. Pamiętajmy, że w lidze 15 os, będzie to koleś na poziomie 211-250 ranku i jeśli ktoś twierdzi, że wśród 3-4 kolesi poziomu 170+ wszyscy co wieczór będą u niego grać albo tak wartościowi, że ich nie chce wyrzucić - to zwyczajnie... kłamie. ;)

 

Jasne że takich przypadków było duuużo więcej bo skoro jest taka opcja ustawiona to trudno się dziwić że się z niej korzysta ;)

A skoro próbujesz grać argumentem który zaniża wartość tych FAsów to zauważ że działa to w obie strony - jakie ma znaczenie ten 

211-250 w opcji TODAY? Jego dodanie przed samym meczem akurat w tej opcji ma kolosalne znaczenie? Jego punkty w TODAY liczą się razy 2? Idąc Twoim tropem ... - zwyczajnie kłamiesz?

Przecież chodzi o rożne sytuacje kiedy masz kilku kontuzjowanych, i grasz wszystkim co się rusza, albo nie masz głębi składu i grasz szrotem i ryzykowałeś również tym 13 według własnej hierarchii i wtedy nie masz scruba na benchu.   

Każdy ma prawo podejmować własne decyzje dotyczące DROP/ADD i nie nam je oceniać więc nie idźmy tą drogą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcos nie zanizam wartości, pisze że tych "istotnych" przypadków jest BARDZO MAŁO i daje powód czemu tak jest. Ty oczywiście nie odnosisz się do argumentów - które wiem, że doskonale znasz i promując inną opcje przemilczasz. A jeśli to ma być ankieta oparta o argumenty, która opcja daje więcej możliwości WSZYSTKIM GRACZOM, a nie tylko wstającym o 5 rano to rozmawiamy o nich.

 

A jak nie to wiLQ umieści ankietę "o której wstajesz rano" i wybierze opcje dla większości ale wtedy nie oszukujmy innych graczy że ma.to związek z argumentami, które staracie się przeinaczac na stronę tommorow...

 

Wysłano mobilnie z Tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli to ma być ankieta oparta o argumenty, która opcja daje więcej możliwości WSZYSTKIM GRACZOM, a nie tylko wstającym o 5 rano to rozmawiamy o nich.

 

Jaja sobie robisz? Jakie więcej możliwości? Przecież właśnie o to chodzi, że przy opcji daily-tomorrow KAŻDY dodaje KOGO CHCE i KIEDY CHCE. Możesz sobie wstać o 9, a możesz o 7 – możesz sobie siedzieć w nocy do 2, możesz też dodać kogoś o 4 rano. Po prostu – pełna dowolność, a JEDYNYM ograniczeniem, o którym już pisałem jest to, że gracz ten będzie w dla Ciebie grał od następnego dnia.

 

Po co tak przeciągacie temat? Ankietę trzeba zrobić, dodać link do yahoo, pod którym jest proste objaśnienie obu opcji i tyle.

 

Ani marcos, ani fluber, mac itd. nie będą płakać, jeśli większość wybierze daily-today. Ale ankietę trzeba zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barcalover wiesz w ogóle po co rozmawiamy? Chodzi o to jak będzie wyglądała gra, jak zmieni to aktywność graczy, jakie strategie będą dostępne - a nie o chciejstwo.

Dziś mozesz stosować zarówno strategie newsów przed meczowych jak i pomeczowych, możesz wstawić gracza od razu do gry i pobrać gwiazdę FA rano nie czekając do 9..., co więcej Ci co biorą zawodnika przed przetwarzaniem moga zagrać nim tego samego dnia. Reasumując w polskiej strefie czasowej opcja tommorow ma więcej ograniczeń niż today. Jej wybór narzuca na wszystkich praktycznie jedną strategie gry (news pomeczowy) i konieczność wstawania rano.

Ja uważam że taki system zmniejszy atrakcyjność gry, będzie mniej pobrań i zmian w składzie, a co ważne większy problem z dogrywaniem meczów w przypadku kontuzji "na rozgrzewkach" i dlatego jestem za opcja today - a nie dlatego że nie spie w nocy...

Niestety prośby moje i wiLQ o Wasze wyliczenia pokazujące że tommorow poprawi jakość, atrakcyjność i aktywność graczy są bez odzewu - bo doskonale wiecie, że te liczby nie będą wam na rękę... Pytanie tylko czy własne chciejstwo ma być tu priorytetem czy argumenty?

 

Wysłano mobilnie z Tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety prośby moje i wiLQ o Wasze wyliczenia pokazujące że tommorow poprawi jakość, atrakcyjność i aktywność graczy są bez odzewu - bo doskonale wiecie, że te liczby nie będą wam na rękę... Pytanie tylko czy własne chciejstwo ma być tu priorytetem czy argumenty?

 

No i tu się mylisz. To Wy nie chcecie zrobić ankiety, żeby sprawdzić, którą z opcji preferuje WIĘKSZOŚĆ grających.

 

"Liczby nie będą nam na rękę"? Pogrzało Cię? Chcę po prostu dać możliwość wypowiedzenia się większości.

 

 

Ja uważam że taki system zmniejszy atrakcyjność gry, będzie mniej pobrań i zmian w składzie, a co ważne większy problem z dogrywaniem meczów w przypadku kontuzji "na rozgrzewkach" i dlatego jestem za opcja today - a nie dlatego że nie spie w nocy...

 

Łatwo to sprawdzić – wystarczy pozwolić wybrać graczom. Wtedy nie będziesz już musiał zgadywać i wymyślać "argumentów" na siłę, tylko po prostu się przekonasz, która z opcji bardziej odpowiada większości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już tą ankietę w końcu, bo temat się rozrośnie na 100 stron, wszyscy zaczną się kłócić i foszyć jak baby w okresie, zaczną się rezygnacje itd itd. Ankieta - wybór - proste.

 

 

Teraz była opcja daily-today i ona nie faworyzuje wstających rano, bo dropnąć gracza, który rozegrał mecz możesz dopiero w "nowym dniu", czyli po 9.

 

Jednym słowem, jak widać już nawet czytając ten temat można się solidnie zamieszać co było ustawione...

Edytowane przez MTH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jednym słowem, jak widać już nawet czytając ten temat można się solidnie zamieszać co było ustawione...

 

Tylko po co dawać ankietę i głosować rozwiązanie, które z góry widać, że daje mniej możliwości i utrudnia kombinowanie?

Edytowane przez washko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po to aby większość osób mogła wyrazić swoją nawet cichą opinię. Nie każdy chce czytać po 100 stron dyskucji i przerzucania się argumentami - jeśli jest temat rzucić ankietę i niech każdy da swój głos.

 

Ja np jestem za opcja tomorrow jako standardowa opcja yahoo

 

WIĘC

 

poprosze ankiete :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio nadal bijecie sie na argumenty.. az sie czytac nie chce.. wiec kto sie boi ankiety?!

opcje są dwiwe daily-today

daily-tomorrow

Wlasnie w tym rzecz, ze chcecie sprowadzic strony argumentow/efektow do 4 slow czego nie zrobie bo wyniki takiej ankiety bedzie latwo zakwestionowac niezaleznie od jej wyniku.

 

przeca wylicznie godzin, w ktorych która opcja jest lepsza jest dziecinada(oczywiscie dla zwolennikow/przeciwnikow)

z tematu wyglada,ze opcja. która boi się przeforsofawnia łapie jsię uz dupy aby nie doposcic do głosowania.. badzmy dorosli:]

Albo, uwaga odwazna koncepcja, nie jest to pierwsza ankieta i chce sie wyciagnac wnioski z poprzednich bledow.

Ty godziny nazywasz dziedzinada, a ja skupieniem sie na sednie roznicy.

 

Co wiecej, MIELISMY W TYM WATKU PROSBE OD GMA, ZE MIESZAJA MU SIE OPCJE!

A Wy ciagle to samo "wrzuc suche opcje bo ja chce szybko zaglosowac na swoje"...

 

Ja np jestem za opcja tomorrow jako standardowa opcja yahoo

Ona jest standardowa bo jest pisana pod USA i dziala inaczej niz u nas. A propos...

 

Wlasnie, linki na Yahoo, jest tam fajny szczegol - zwrociliscie uwage na godzine przetwarzania? Polnoc ichniego zachodniego czasu czyli tuz po zakonczeniu gier... ale nie 4-5 godzin pozniej kiedy juz jest wiekszosc newsow o urazach, ale wciaz nie ma kary za pozniejsze pobranie gracza. Przy Daily-Tomorrow nie czerpiecie korzysci z tej opcji tylko wykorzystujecie luke powstajaca z roznicy stref czasowych. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja krótko: jestem za daily-tomorrow

 

To ja jeszcze krócej - zróbmy tą pieprzoną ankietę, bo zamiast przebijać się przez dziesiątki stron, mimo wszystko wolę zobaczyć wynik. Motywy Waszych preferencji są mi obojętne. 

 

 

I moze ustalmy, że wyniki będą wiążące o ile głos odda przynajmniej 50 czy 60 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak sam pomieszales opcje naprawde uwazasz, ze nikt inny tego nie zrobi?

BTW, mozecie uzasadnic jakie sa wady mojej propozycji? Tzn dla przypomnienia:

"O ktorej godzinie najczesciej pobierasz FAsow?

od 10 rano do 1 w nocy [czyli bardziej korzystna jest Daily-Today]

od 1 w nocy do 10 rano [czyli bardziej korzystna jest Daily-Tomorrow]?"?

W jaki sposob to nie opisuje sedna i faworyzuje, ktoras z opcji?

 

Skoro chcesz zapytać 150 graczy grający w opcji daily today o to, kiedy pobierają zawodników i na tej podstawie zadecydować, którą opcję wolą, to jest to zwykła manipulacja. Właśnie przez to, że gramy daily today to nie pobierają graczy od 1 w nocy do 10 rano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.