Skocz do zawartości

Wszelakie Dyskusje Miedzyligowe


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

 

I moze ustalmy, że wyniki będą wiążące o ile głos odda przynajmniej 50 czy 60 osób.

 

Pytanie tylko czy to ma być min liczba osob biorących udział czy suma głosów na daną opcję?

 

Jestem za tym żeby zrobić ankietę, przy założeniach że jeśli ponad 100 osób bierze udział w rozgrywkach sezonowych to min frekwencja 25-30% i wtedy uznajemy że wyniki są wiążące ?

Co wy na to? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy to ma być min liczba osob biorących udział czy suma głosów na daną opcję?

 

Jestem za tym żeby zrobić ankietę, przy założeniach że jeśli ponad 100 osób bierze udział w rozgrywkach sezonowych to min frekwencja 25-30% i wtedy uznajemy że wyniki są wiążące ?

Co wy na to? 

 

Wydaje mi się, że przy 150 managerach, 60 głosów (w sumie) odzwierciedla z grubsza oczekiwania odnośnie frekwencji na tego typu akcjach. Większość i tak ma to gdzieś, bo ruchy wykonuje od wielkiego dzwonu.

To gnębi tylko takich maniaków jak washko, wiLQ czy ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi 40% frekwencji którą ja osobiście uważam za nieosiągalną. Trzeba wziąć pod uwagę że jednak większość GM obojetny jest fakt daily/tomorrow. 

Myślę że rozsądna granica to 25-30% czyli przy założeniu 150 GM wychodzi 38-45 głosów w sumie. Spokojnie odzwierciedla to ilość zaangażowanych osób we wszelkie zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak sam pomieszales opcje naprawde uwazasz, ze nikt inny tego nie zrobi?

BTW, mozecie uzasadnic jakie sa wady mojej propozycji? Tzn dla przypomnienia:

"O ktorej godzinie najczesciej pobierasz FAsow?

od 10 rano do 1 w nocy [czyli bardziej korzystna jest Daily-Today]

od 1 w nocy do 10 rano [czyli bardziej korzystna jest Daily-Tomorrow]?"?

przede wszystkim twoja propozycja jest nie na temat. pytanie w ankiecie powinno dotyczyć preferencji między opcjami "today" oraz "tomorrow" i tyle.

 

Pytanie tylko czy to ma być min liczba osob biorących udział czy suma głosów na daną opcję?

 

Jestem za tym żeby zrobić ankietę, przy założeniach że jeśli ponad 100 osób bierze udział w rozgrywkach sezonowych to min frekwencja 25-30% i wtedy uznajemy że wyniki są wiążące ?

Co wy na to?

ja się nie zgadzam, bo raz że i tak mało ludzi bierze udział w głosowaniach, a dwa że to mogłoby prowadzić do wypaczeń ankiet, ponieważ osobom będącym na straconej pozycji (jak teraz "today" ;]) bardziej opłacałoby się w ogóle nie głosować niż przeciw zmianie. dlatego też tak jak to obecnie funkcjonuje jest ok, szczególnie ze grupa około 20 GMów cały czas jest aktywna, więc nie grozi nam przeforsowanie czegoś przy udziale np. trzech forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ja się nie zgadzam, bo raz że i tak mało ludzi bierze udział w głosowaniach, a dwa że to mogłoby prowadzić do wypaczeń ankiet, ponieważ osobom będącym na straconej pozycji (jak teraz "today" ;]) bardziej opłacałoby się w ogóle nie głosować niż przeciw zmianie. dlatego też tak jak to obecnie funkcjonuje jest ok, szczególnie ze grupa około 20 GMów cały czas jest aktywna, więc nie grozi nam przeforsowanie czegoś przy udziale np. trzech forumowiczów.

http://www.e-nba.pl/topic/3600-update-regulaminu-porownania-miedzyligowe/

http://www.e-nba.pl/topic/3598-update-regulaminu-sklad-lig-na-danym-poziomie/page-7?do=findComment&comment=294096

 

Jak widać, wcześniej nikomu nie przeszkadzała frekwencja w takich głosowaniach i można było zmienić regulamin bez dyskusji na temat 50% frekwencji wśród uczestników. No, ale to były zmiany, które popierał komisarz, a to najwyraźniej robi dużą różnicę w takich rozważaniach.

Nie wiem, który dzień zwlekamy z ankietą, bo komisarzowi trudno ułożyć pytanie, wystarczająco zrozumiałe, dla idiotów, z którymi gra w swoich szacownych rozgrywkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.e-nba.pl/topic/3600-update-regulaminu-porownania-miedzyligowe/

http://www.e-nba.pl/topic/3598-update-regulaminu-sklad-lig-na-danym-poziomie/page-7?do=findComment&comment=294096

 

Jak widać, wcześniej nikomu nie przeszkadzała frekwencja w takich głosowaniach i można było zmienić regulamin bez dyskusji na temat 50% frekwencji wśród uczestników. No, ale to były zmiany, które popierał komisarz, a to najwyraźniej robi dużą różnicę w takich rozważaniach.

Nie wiem, który dzień zwlekamy z ankietą, bo komisarzowi trudno ułożyć pytanie, wystarczająco zrozumiałe, dla idiotów, z którymi gra w swoich szacownych rozgrywkach. 

 

Czepiasz się wilqa, a problem z pytaniem jest realny, bo co rusz się ktoś nie zgadza z przedstawianymi propozycjami twierdząc, że wypaczą wynik. Obojętnie która opcja nie wygra, to za rok się znajdzie ktoś, to będzie chciał powtórki, bo z tego powodu i stu innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się wilqa, a problem z pytaniem jest realny, bo co rusz się ktoś nie zgadza z przedstawianymi propozycjami twierdząc, że wypaczą wynik. Obojętnie która opcja nie wygra, to za rok się znajdzie ktoś, to będzie chciał powtórki, bo z tego powodu i stu innych.

Jakoś wtedy 13 osób przeforsowało zmianę regulaminu i nikt się nie czepia. Jak można twierdzić, że wynik wypaczy pytanie, w którym będą dwie odpowiedzi: daily today i daily tomorrow. To jedyne pytanie, które niczego nie sugeruje i każdy przeciętnie inteligentny człowiek doskonale o tym wie.

Pytanie o to, kiedy częściej pobierasz FA jest z góry ustawione tendencyjnie, bo:

po pierwsze opcja, w której gramy wymusza częstsze pobieranie między 10 a 1 rano to raz (sam pobieram częściej wtedy, bo muszę, a nie dlatego, że chcę);

po drugie treść pytania jest tak skonstruowana, że sugeruje iż w jednej z opcji pobieranie może być wykonywane od 10 do 1 , a w drugiej od 1 do 10, co jest oczywistym fałszem;

 

Czekam na kolejną propozycję treści pytania typu: Czy wolisz żeby wolny agent pojawiał się w twoim składzie:

a) natychmiast?

b ) jutro?

Oczywiście z troski o zrozumienie treści pytania przez wszystkich użytkowników, a nie z chęci wypaczenia wyników ankiety...

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała frekwencja w takich ankietach wynika imo z tego, że nie ma opcji: 'jest mi to obojętne' i uważam, że powinna być wprowadzona.

W tej tematyce zaś to jest to dla mnie w ogóle dziwne, gdyż powtórzę:
1) Opcja daily - tomorrow jest opcją defaultową yahoo i taka opcja obowiązywała w 1 sezonie rozgrywek.

Żeby zmienić tę opcję na daily - today, wystarczyła niejawna ankieta, gdzie za zmianą zdecydowała się 1 osoba, a teraz niby ma być potrzebnych kilkadziesiąt?

Obie ankiety mają sens i mają swoje zalety i wady i nie ma nic złego w tym, by być zwolennikiem tej, co nam bardziej odpowiada.

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz zapytać 150 graczy grający w opcji daily today o to, kiedy pobierają zawodników i na tej podstawie zadecydować, którą opcję wolą, to jest to zwykła manipulacja. Właśnie przez to, że gramy daily today to nie pobierają graczy od 1 w nocy do 10 rano

Sluszna uwaga, wiec moznaby zmodyfikowac na "o ktorej chcesz pobierac".

Ale mniejsza o to, wrzucam ankiete w wersji, ktora chcecie.

 

No, ale to były zmiany, które popierał komisarz, a to najwyraźniej robi dużą różnicę w takich rozważaniach.

Nie wiem, który dzień zwlekamy z ankietą, bo komisarzowi trudno ułożyć pytanie, wystarczająco zrozumiałe, dla idiotów, z którymi gra w swoich szacownych rozgrywkach.

...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiecie dlaczego mało osób głosuje? Bo nie ma jasnych reguł głosowania, nie ma progu min do postawienia ankiety, do jej ważności i zatwierdzenia wyników. Nie ma też żadnej kontroli nad pytaniami, bo każdy najlepiej by zrobił własną ankietę. Jeśli teraz tego nie poukladamy to dalej będzie tak, że jak komuś się nie spodoba weto, slot, IL itd. To będzie chcial robić co tydzień ankietę. Proponuje zostać ankieterem...

 

Nikt z opcji za "tommorow" nawet nie zajaknal się na moje propozycję usystematyzowania zmian w regulaminie. NIKT

 

Dlaczego? Bo teraz widać że nie zależy wam na działaniu opartym na zasadach, ale na jakimkolwiek (byłe szybciej) przepchnieciu konkretnej opcji. To ma być kur..a demokracja? Chyba rodem z Rosji i Białorusi.

 

Dla mnie jest obecny regulamin, który akceptuje 150 graczy. Jeśli ktoś chce go zmienić i twierdzi że do głosowania wystarczy 25% graczy i większość czyli... 19 osób. Poczytajcie sobie moje wypowiedzi z maja, gdzie pisalem że 13% ma decydować za większość, a Wy teraz piszecie o 12,7%???

Jaja sobie robicie z obecnych graczy??? Jakoś 150 potwierdza grę i obecny regulamin, a Wy chcecie go zmieniać 19 głosami?

Nie interesuje mnie mac co zrobił kiedyś wiLQ albo inny GM. Skoro x sezonów akceptowales dany regulamin, to znaczy że był ok. Trzeba było robić wtedy ankiety, a nie teraz wyciągać stare brudy.

 

Wysłano mobilnie z Tapatalka.

Dla mnie absolutne minimum do postawienia ankiety, to 10% grających (15 GM) proponujacych zmianę. W ankiecie MUSI wziąć min. 50% +1 uprawnionych do głosowania i decydować powinna większość czyli 50%+1 głos.

 

A jeśli ktoś twierdzi, że to niemożliwe, to przypomne że w nieoficjalnej ankiecie dot. weta 60 wzięło udział w kilka dni... gdzie wiemy że kilku oficjalnie ją olalo...

 

Swoją droga, wystarczy wiLQ zw wyslesz to pytanie jako warunek akceptacji regulaminu i gry w obecnym sezonie i dostaniesz 150 odpowiedzi... Więc o co te płacze zwolenników tommorow? Boicie się wyniku jak zaglosuje wiekszosc lub wszyscy?

 

Moja propozycja ankiety:

1. Czy jesteś za obecna opcja daily today, która daje możliwość wstawienia gracza do składu tuż po pobraniu z FA/W, ale mająca ograniczenie w zrzuceniu zawodnikow grających mecz na W. Opcja istotną dla strategii śledzenia newsów przedmeczowych i rozgrzewek.

2. Jesteś za zmiana na daily tommorow, która pozwala wyrzucić dowolnego gracza na W w każdym czasie, ale pobrany gracz z FA może być w składzie dopiero następnego dnia. Opcja istotna w śledzeniu newsów po meczowych.

 

Wysłano mobilnie z Tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z opcji za "tommorow" nawet nie zajaknal się na moje propozycję usystematyzowania zmian w regulaminie. NIKT

 

Dlaczego? Bo teraz widać że nie zależy wam na działaniu opartym na zasadach, ale na jakimkolwiek (byłe szybciej) przepchnieciu konkretnej opcji. To ma być kur..a demokracja? Chyba rodem z Rosji i Białorusi.

Nie przesadzaj. Za chwilę pojawi się faszyzm i maoizm.

 

Dla mnie jest obecny regulamin, który akceptuje 150 graczy.

A masz 150 podpisów pod akceptacją? Poza tym jakiekolwiek głosy za "tomorrow" będą znaczyły że część managerów jednak go nie akceptuje.

 

Jeśli ktoś chce go zmienić i twierdzi że do głosowania wystarczy 25% graczy i większość czyli... 19 osób. Poczytajcie sobie moje wypowiedzi z maja, gdzie pisalem że 13% ma decydować za większość, a Wy teraz piszecie o 12,7%???

Brak udziału w głosowaniu też jest głosem. To nie tak, że wybieramy 19 czy 30 osób, które mają wybrać jedynie słuszną opcję. Jeśli chcesz już kontestować taką sytuację to udowodnij, że tych 30 osób nie stanowi reprezentatywnej próbki całej populacji managerów. Od razu mówię, że nie będzie łatwo ;-)

 

Jaja sobie robicie z obecnych graczy??? Jakoś 150 potwierdza grę i obecny regulamin, a Wy chcecie go zmieniać 19 głosami?

150 osob potwierdza chęć gry. I tyle. Regulamin można zmienić i prawo udziału w zmianach regulaminu ma każdy. Jesli nie chce lub nie może tego zrobić to już jego problem. Roztaczasz tutaj bardzo apokaliptyczne wizje.

 

Nie interesuje mnie mac co zrobił kiedyś wiLQ albo inny GM. Skoro x sezonów akceptowales dany regulamin, to znaczy że był ok.

Ale nie znaczy, że regulamin nie może być lepszy i nie wolno nad nim pracować. Z takim podejściem jak Twoje dalej byśmy świeczkami oświetlali sobie jaskinie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja krótko. Po 3 dniach czytania Waszych argumentów, w prawie 100 postach, wypowiem się publicznie dlatego, że nie którzy tutaj myślą, że jak się nie odzywamy to nas nie ma:) Nie każdemu chce się dyskutować kilka dni na jeden temat...jestem za daily-tommorow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie absolutne minimum do postawienia ankiety, to 10% grających (15 GM) proponujacych zmianę. W ankiecie MUSI wziąć min. 50% +1 uprawnionych do głosowania i decydować powinna większość czyli 50%+1 głos.

 

Nierealna propozycja bo jeżeli coś by mi się nie podobało i widziałbym że moja opcja przepada to nie głosuje wogóle i zaniżam żeby było nie ważne. Nie powinno być limitu uczestników i decydować powinna zwykła większość głosów.

 

Wilq wysyła do każdego wiadomość że jest ankieta i termin głosowania i tyle. Nie możemy nikogo zmuszać do głosowania. 

Brak głosu jest głosem na wstrzymuję się albo olewam to jak kto woli ;)

 

Co innego czas trwania ankiety - wg mnie ok. 14 dni, z tym że takie ankiety nie powinny odbywać się w sezonie ogórkowym tzn. od końca sezonu do 31.08. We wrześniu już każdy chętny zagląda tu częściej i wtedy jest czas ogłosić pytanie.

Dyskutować można oczywiście bez ograniczeń ale sezon urlopowy trzeba uwzględnić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.