Skocz do zawartości

Wszelakie Dyskusje Miedzyligowe


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

A jeszcze mam takie pytanie. Żeby zmiana została wprowadzona musi być zaakceptowana przez ponad połowę osób, które wezmą udział w ankiecie czy za zmianą musi być ponad połowa osób, które będą grały we wszystkich ligach z naszego drzewka ?

 

wiLQ w prywatnych wiadomościach do wszystkich menadżerów napisał coś takiego:

 

2) przynajmniej przejrzyjcie, a najlepiej podzielcie sie swoja opinia, odnosnie kilku tematow wymagajacych omowienia i/lub doprecyzowania.

 

BTW, z jednej strony mocno zachecam do wziecia udzialu w tych dyskusjach bo wplyna one na ksztalt rozgrywek, ale z drugiej rozumiem punkt widzenia "wszystko mi jedno co ustalicie" o ile ktos jest swiadomy, ze takie ma podejscie nie wypowiadajac sie wcale.

 

 

Więc większość w ankiecie = zmiana/pozostawienie.

 

Oczywiście głosy osób, które nie grają nie mogą się liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za propozycją barcalovera. Nikomu niczego nie sugerujmy w ankiecie. Jak ktoś będzie się chciał wgłębić w temat to przeczyta dyskusję i argumenty, które w niej padają.

 

Mam jednak nieodparte wrażenie, że można to sprowadzić do wyboru: daily tomorrow ułatwia grę tobie, daily today utrudnia grę innym. 

 

Podejrzewam, że te dwa rozwiązania zostały wymyślone po to, żeby wersji today używać w rozgrywkach bez limitu gier (czyli h2h), a wersji tomorrow w rozgrywkach z ograniczeniem liczby rozegranych spotkań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za propozycją barcalovera. Nikomu niczego nie sugerujmy w ankiecie. Jak ktoś będzie się chciał wgłębić w temat to przeczyta dyskusję i argumenty, które w niej padają.

 

Mam jednak nieodparte wrażenie, że można to sprowadzić do wyboru: daily tomorrow ułatwia grę tobie, daily today utrudnia grę innym. 

 

Podejrzewam, że te dwa rozwiązania zostały wymyślone po to, żeby wersji today używać w rozgrywkach bez limitu gier (czyli h2h), a wersji tomorrow w rozgrywkach z ograniczeniem liczby rozegranych spotkań. 

 

 

Gadasz jak w telewizorze. Mi tommorow utrudnia, a daily ułatwia grę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiLQ a ja mam jedno kluczowe pytanie: jakie są parametry wejściowe do robienia ankiety? Tzn. co wg Ciebie oznacza, że ilość głosów za zmianą jest na tyle duża, że trzeba ją zrobić? Bo rozumiem 5 osób wystarcza, żeby robić ankiety jakie się chce i do czego chce - jak z referendum w Polsce, gdzie zaraz będą pytania ile lat chcesz pracować i ile zarabiać na emeryturze ;)


Jestem za propozycją barcalovera. Nikomu niczego nie sugerujmy w ankiecie. Jak ktoś będzie się chciał wgłębić w temat to przeczyta dyskusję i argumenty, które w niej padają.


No przykład kilku wypowiedzi pokazuje, że niekoniecznie ktoś to rozumie i będzie szukał w opisach. Tym badziej, że taki zwolennik daily-tommorow jak barcalover, w kilku z rzędu wypowiedziach de facto potwierdził, że nie rozumie różnic do końca (przecząc sam sobie) i zagłosuje za "zmianą" a nie "opcją" ;)
 

Mam jednak nieodparte wrażenie, że można to sprowadzić do wyboru: daily tomorrow ułatwia grę tobie, daily today utrudnia grę innym.


Takie wypowiedzi, mające na celu błędne nakierowanie głosujących na wskazaną za niby "lepszą" opcję pokazują tylko, że w całej tej ankiecie chodzi o zwykłe "chciejstwo" kilku osób wstających rano, a nie wyższość głosowanego rozwiązania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiLQ w prywatnych wiadomościach do wszystkich menadżerów napisał coś takiego:

(...)

Więc większość w ankiecie = zmiana/pozostawienie.

No to żeś spłaszczył teraz głosowanie... i chyba wypowiedź wiLQ ;)

Dla mnie to absolutnie nieakceptowalna interpretacja, bo zaraz zaczną się ankiety w lipcu, żeby łatwo było w 5 przegłosować ligę 150...

 

Na koniec zeszłego sezonu podejmowałem temat czym jest demokracja i jak nieproporcjonalne są głosowania oparte na tym systemie. W związku z tym, że jakiś system i tak musi być, to proponowałbym zacząć od kilku istotnych kwestii:

 

1. Kiedy stawiamy oficjalną ankietę? Moim zdaniem powinno być zachowane jakieś minimum przyzwoitości i zebranych "x" podpisów od chętnych do zmiany, aby ankieta była wystawiona. Pytanie ile? 10-20% uprawnionych do głosowania?

2. Pytania w ankiecie muszą być jakoś weryfikowane, aby jak słusznie zauważył wiLQ, nie było sytuacji w których jedna odpowiedź zawiera się w drugiej i na odwrót, sugerując tym samym że jakaś z opcji jest lepsza.

3. Do ankiety powinno być wyjaśnienie (nawet to z yahoo), tak aby zjednej strony nic nie sugerować i z drugiej dawać klarowne odpowiedzi niezdecydowanym.

4. Termin trwania ankiety i czas jej postawienia? Ankieta/-y musi/-zą wisieć określoną liczbę dni (14 dni, m-c?) i powinny mieć termin wystawienia dający możliwość zagłosowania wszystkim chętnym. Myśle, że najlepsze terminy są tuż pod koniec sezonu i tuż przed rozpoczęciem nowego.

5. Ile osób musi wziąć udział w ankiecie, żeby była ważna? 50%+1, 60-70-90% (bo wszystkich przecież nie zmusimy)?

6. Ile głosów musi zebrać ankieta, żeby wdrożyć w życie działanie? 50%+1 głosujących czy 50%/+1 uprawnionych do głosowania?

7. Po ilu głosach na TAK/NIE ankietę można przedwcześnie zakończyć (76 głosów rozwiewa wątpliwości).

8. Czy osoby nie biorące udział w głosowaniu są traktowani jako tych co są za opcją "bez zmian" w przypadku 0-1 ankiet?

Jak ktoś ma coś do dodania, co powinniśmy raz na zawsze unormować - to dorzućcie.

 

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wyjaśnić jedną rzecz. Opcja daily - tomorrow, która umożliwia pobranie z FA zawodnika, w zamian za każdego z naszego składu, w dowolnym momencie jest domyślną opcją yahoo.
Była to też opcja w 1 sezonie edycji tych rozgrywek w mojej lidze (były 3 ligi, east-tu na pewno opcja daily-tomorrow,west-tu jakby ktoś mógł sprawdzić byłoby super,x - tu podobnie jak w x dobrze jakby ktoś sprawdził kto grał).
Po tym sezonie, wybraliśmy wilqa na organizatora tych rozgrywek, który z tej roli wywiązuje się świetnie. Jednak zmianę opcji na daily-toady dokonał zdaje się(nie pamiętam dyskusji na ten temat) sam. Tej co dotychczas była, nienawidził,(jak sam w tym temacie przyznał.) i to mogło być powodem takiej samowoli.

Ja rozumiem zalety jednej jak i drugiej. Najlepsza byłaby opcja, która umożliwia wystawienie do składu dowolnego gracza w dowolnym momencie przed rozpoczęciem meczu i wywalenie gracza w dowolnym momencie. Niestety nie ma takiej możlwiści i tu pojawia się pytanie, co jest dla nas ważniejsze, lub brak czyjej opcji jest mniejszym złem. Ja to widzę tak:

Przy prowadzeniu zespołu najważniejsze jest dla mnie to, jak ja widzę danych graczy(zwłaszcza tych spoza top50), a nie inni GMowie. Możliwe są następujące sytuacje:
1) Mam 13 zawodników i każdego z nich cenię bardziej niż dowolnego gracza na FA - super opcja w obu opcjach bez rónicy. Jeśli jednak pojawi się jakiś gracz, który w danym momencie będzie dla mnie wartościowszy niż jakiś z mojego obecnego składu to:
 1.1) opcja daily-tomorrow powoduje, że poprostu dokonuję wymiany.
 2.1) opcja daily-today sprawia, że zawdonik uznany przeze mnie(gma prowadzącego zespół, a nie inych) musi się w danym momencie znajdować na benchu w godzinach od 1 do aż 9.

2) 1) 12 z 13 zawodników cenię bardziej niż dowolnego gracza na FA
 2.1) opcja daily-tomorrow powoduje, że mogę dowolnie żąglować na FA i codziennie z tego slotu kimś uzupełniać skład.
 2.2) opcja daily-today prawie nic mi nie daje, bo cały czas muszę mieć tego 13 zawodnika na benchu (po pobranego typa z FA nie będe mógł wystawić do meczu).

Można rozpatrzeć pozostałe przypadki, ale te dwa myślę, że dają już dość świadomy obraz, że jeśli chodzi o nadrabianie meczy za pomocą Fa ( a co jest kluczowe, biorąc po uwage, że ze gracze występujący wszystkie mecze w s5, < 84%) to opcja daily-tomorrow znacznie to ułatwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Takie wypowiedzi, mające na celu błędne nakierowanie głosujących na wskazaną za niby "lepszą" opcję pokazują tylko, że w całej tej ankiecie chodzi o zwykłe "chciejstwo" kilku osób wstających rano, a nie wyższość głosowanego rozwiązania.

 

Szkoda, że się nie da ustawić na yahoo, żeby każdy menedżer grał według takiej opcji, jakiej chce... Albo żeby to działało na zasadzie przed meczem today, po meczu tomorrow.

Wtedy, kiedy ustawiam skład, nie mam możliwości robić ruchów, bo daily today mi to blokuje. Zwyczajnie mam 1-2 dni w tygodniu, w których nie mogę rotować wystawionym składem, bo jak wyjeżdżam do roboty, to mecze jeszcze trwają i jak wracam z roboty to mecze już trwają. Nie rozumiem, czemu jak oglądam mecz Detroit Pistons  widzę, jak Jennings zrywa ścięgno Achillesa nie mogę go w tym momencie zastąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przykład kilku wypowiedzi pokazuje, że niekoniecznie ktoś to rozumie i będzie szukał w opisach. Tym badziej, że taki zwolennik daily-tommorow jak barcalover, w kilku z rzędu wypowiedziach de facto potwierdził, że nie rozumie różnic do końca (przecząc sam sobie) i zagłosuje za "zmianą" a nie "opcją" ;)

What? Rozdmuchaliście temat koledzy serdeczni, prześledźcie sobie jeszcze raz dyskusję.

 

A właściwie... poproszę o te "kilka z rzędu wypowiedzi", które świadczyły o tym, że nie rozumiem różnic między tymi opcjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac - przy daily today nie musisz mieć gracza na benchu, możesz go mnieć w składzie. Każdego gracza możesz bowiem wywalić do czasu rozpoczęcia jego konkretnego meczu tego dnia (czy tam 15 minut wcześniej, ale chyba nie), o ile gracz występuje w zespole, który gra tej nocy. W przypadku meczów na zachodzie nawet do 4:30 rano możesz hulać... A jak zespół gracza nie gra, to nie masz w ogóle ograniczeń.

 

@mac - napisałeś: "2.2) opcja daily-today prawie nic mi nie daje, bo cały czas muszę mieć tego 13 zawodnika na benchu (po pobranego typa z FA nie będe mógł wystawić do meczu)." - i coś pomieszałeś, bo w opcji daily zawsze możesz wystawić gracza w tym samym dniu. To w tommorow nie możesz wystawić do meczu ;]

 

@mac - zupełnie z kosmosu jest stwierdzenie, że w nadrabianiu meczów pomaga opcja tommorow, skoro jest na odwrót. W opcji tommorow dziś bierzesz gościa, którego dopiero jutro możesz wstawić. O ile on w ogóle zagra, o czym dowiesz się jak już nie będziesz miał jak go zamienić. Jak to ma zatgem pomagać nadrabiać mecze, gdy w takim układzie to, kogo wyrzucasz ma mniejsze znaczenie, bo ważniejsze jest, by w ogóle jakieś statsy zdobyć?

Jeśli chcesz dziś wstawić zawodnika, którego dziś wziąłeś, to musisz mieć opcję daily. I ta opcja jest kluczowa przy odrabianiu zaległych spotkań, bo przy niej możesz korzystać z maksimum informacji, a nie robić za wróżkę i zgadywać, czy Love jutro zagra czy lepiej było wstawić Thompsona.

 

@fluber - w dni, w które wracasz o północy, masz czas na zmiany w składzie z przyczyn jak wyżej.

 

 

Tak na marginesie - przy opcji daily - today kluczowymi terminami jest początek danego meczu (blokada zmiany) oraz nowy dzień yahoo (możliwość zmiany)

Przy tommorow, kluczowymi terminami jest początek i koniec dnia yahoo. Początek meczu nie ma znaczenia, bo wzięty w danym dniu yahoo gostek i tak trafia do aktywnego rostera dopiero następnego dnia. Nawet jeśli się go weźmie przed początkiem meczu w danym dniu.

 

Tym samym przy daily today okienko, w którym są ograniczenia, jest znacznie krótsze niż przy daily tommorow.

Edytowane przez washko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, czemu jak oglądam mecz Detroit Pistons  widzę, jak Jennings zrywa ścięgno Achillesa nie mogę go w tym momencie zastąpić.

fluber, każdy z nas boryka się z różnymi kwestiami (praca, rodzina, sport, zepsute auto itd.), ale błagam nie pisz, że oglądając mecz wyrzucisz gracza podstawowego, bo wg ciebie achillesa zerwał.... Normalnie lekarzy jasnowidzów mamy na e-nba! A prawda jest taka, że najpierw będzie podstawowe info w trakcie meczu, potem wstępna diagnoza tuż po i... RTG, TK, MRI i info specjalisty - zanim podejmiesz swoją decyzję ;)

 

Tymczasem od maca dowiedziałem się, że winę za całe zło ponosi wiLQ i że biorąc grajka z FA, który następnego dnia być może wcale nie zagra w meczu, nadrobię więcej meczy niż biorąc grajka, który zagra NA PEWNO tuż przed meczem! To jest dopiero macierzowe podejście do sprawy!

 

Ja bym poprosił mac o Twoje wyliczenia w exelu, z których powyższe wynika - najlepiej na bazie zeszłego sezonu. Bo o ile dobrze pamiętam, to jak wiLQ poprosił o listę przypadków gdzie wydarzyła się ta opisywana tragedia "niemożności wzięcia grajka" to okazało się że jest ich kilka i to "mocno" kontrowersyjnych. Tymczasem graczy wstawionych przed meczem i grających - dużo więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki - czy wielopoziomowa liga H2H z draftem aukcyjnym po polsku, to tylko na szurowadle ma szansę się pojawić (o ile się zreaktywują ligi), czy jeszcze gdzieś?

 

W poprzednim sezonie już była – 2 poziomy były ;)

@mac - przy daily today nie musisz mieć gracza na benchu, możesz go mnieć w składzie. Każdego gracza możesz bowiem wywalić do czasu rozpoczęcia jego konkretnego meczu tego dnia (czy tam 15 minut wcześniej, ale chyba nie), o ile gracz występuje w zespole, który gra tej nocy. W przypadku meczów na zachodzie nawet do 4:30 rano możesz hulać... A jak zespół gracza nie gra, to nie masz w ogóle ograniczeń.

 

Czyli tutaj w daily-today są ograniczenia? Są.

W daily-tomorrow – nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brak jakiejkolwiek możliwości wstawienia gracza pobranego tego samego dnia, to nie są ograniczenia, to jak to nazwać?

 

Takie ograniczenie jest – to już ustaliliśmy i nikt z tym nie dyskutuje.

 

Zresztą ogólnie już chyba wyczerpano temat, wiadomo jakie są wady i zalety obu opcji, więc czekamy na wiLQa i odpowiedź w sprawie ankiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ograniczenie jest – to już ustaliliśmy i nikt z tym nie dyskutuje.

 

 

Zresztą ogólnie już chyba wyczerpano temat, wiadomo jakie są wady i zalety obu opcji, więc czekamy na wiLQa i odpowiedź w sprawie ankiety.

 

 

 

Jak to nikt nie dyskutuje, skoro przed chwilą sam napisałeś, że daily tommorow nie ma ograniczeń???

 

A wady i zalety są takie, że ja nie czekam na ankietę, bo uważam, że nie jest ona uzasadniona przebiegiem dyskusji. Po pierwsze mało kto się udziela, po drugie mało kto rozumie niuanse, o czym wnioskuję po wypowiedziach, które padają z ust domniemanych (przeze mnie) zwolenników opcji tommorow.

A wolałbym uniknąć sytuacji, w której decyzję podejmuje większość zupełnie nieświadoma konsekwencji. Jak z wiekiem emerytalnym albo z finansowaniem partii politycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym samym przy daily today okienko, w którym są ograniczenia, jest znacznie krótsze niż przy daily tommorow.[/b]

Jeżeli już przyjmiemy ze w opcji tomorrow jest jakiekolwiek ograniczenie, bo dla mnie to ze koles ktorego dzis pobralem moze punktowac dopiero jutro to zadne ograniczenie, bo zakladam ze bede go mial na dłużej, to wlaśnie to krótkie okno ograniczeń w opcji today powoduje ze nie promuje ona najprostszej zasady - kto pierwszy ten lepszy. I zostaje wtedy zasada - ten pierwszy kto ma scruba na benchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nikt nie dyskutuje, skoro przed chwilą sam napisałeś, że daily tommorow nie ma ograniczeń???

 

Przecież odniosłem się tylko do fragmentu Twojej wypowiedzi.

 

Daily-tomorrow ma JEDNO ograniczenie – grasz graczem, którego pobierasz w DOWOLNYM momencie za DOWOLNEGO gracza, od jutra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już przyjmiemy ze w opcji tomorrow jest jakiekolwiek ograniczenie, bo dla mnie to ze koles ktorego dzis pobralem moze punktowac dopiero jutro to zadne ograniczenie, bo zakladam ze bede go mial na dłużej, to wlaśnie to krótkie okno ograniczeń w opcji today powoduje ze nie promuje ona najprostszej zasady - kto pierwszy ten lepszy. I zostaje wtedy zasada - ten pierwszy kto ma scruba na benchu.

 

Jasne, bo posiadanie leszcza w składzie, to jakiś ogromny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.