Skocz do zawartości

Nowy sezon w NCAA. Kentucky vs Kansas?


ignazz

KTO MISTRZEM NCAA  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. KTO MISTRZEM NCAA

    • Kansas z Wigginsem
      20
    • Kentucky z Randle'em
      9
    • Inna ekipa
      14


Rekomendowane odpowiedzi

Co jest złego w Noelu? Lepiej miec paré Wiggins+Noel niz Embiid+Noel. Pamiétaj, ze Noel tez wchodzil jako 1st pick.

A co jest dobrego w Noelu?? Oczywiście, bardzo możliwe że jakby nie kontuzja to byłby nr 1 w poprzednim drafcie, ale już wtedy przez wielu typowany był na busta. W ataku koleś nie radził sobie na poziomie NCAA, plusem była obrona. Tylko z tą jego budową ciała trudno sobie wyobrazić, że ktoś w NBA ma problemy z jego przepchnięciem. Może do jakiejś wirtualnej ligi bym go brał aby nabił mi trochę bloków, ale w realnej grze tego nie kupuję. Będzie jeszcze po 1,5 roku przerwy i pół roku NCAA. Pamiętaj, że w poprzednim drafcie na 1 był też typowany Muhammad , a ostatecznie z 1 został wybrany Bennett. Ten draft był tak słaby, że ciężko nazwać takiego Portera czy Zellera bustami

Edytowane przez Bloniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest dobrego w Noelu?? Oczywiście, bardzo możliwe że jakby nie kontuzja to byłby nr 1 w poprzednim drafcie, ale już wtedy przez wielu typowany był na busta. W ataku koleś nie radził sobie na poziomie NCAA, plusem była obrona. Tylko z tą jego budową ciała trudno sobie wyobrazić, że ktoś w NBA ma problemy z jego przepchnięciem. Może do jakiejś wirtualnej ligi bym go brał aby nabił mi trochę bloków, ale w realnej grze tego nie kupuję. Będzie jeszcze po 1,5 roku przerwy i pół roku NCAA. Pamiętaj, że w poprzednim drafcie na 1 był też typowany Muhammad , a ostatecznie z 1 został wybrany Bennett. Ten draft był tak słaby, że ciężko nazwać takiego Portera czy Zellera bustami

No to wlaśnie masz Noela od obrony i Wigginsa do tego. My tutaj nie mówmy o normalnym drafcie, tylko napakowanuym talentem future superstarów.

A budowa ciała dużo nie znaczy, inaczej Kevin Garnett by w tej lidze nie grał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest lepszego w młodym, rozwijającym się centrze niż w SFie, który ma potencjał na karierę Duranta? Przez dobre występy Emblida niektórzy chyba zapomnieli, że taki Parker jest jeszcze lepszym zawodnikiem. 

 

To że Parker jest najlepszy w NCAA jeszcze nie oznacza, że przełoży się to na NBA.

 

A co jest dobrego w Noelu?? Oczywiście, bardzo możliwe że jakby nie kontuzja to byłby nr 1 w poprzednim drafcie, ale już wtedy przez wielu typowany był na busta. W ataku koleś nie radził sobie na poziomie NCAA, plusem była obrona. Tylko z tą jego budową ciała trudno sobie wyobrazić, że ktoś w NBA ma problemy z jego przepchnięciem. Może do jakiejś wirtualnej ligi bym go brał aby nabił mi trochę bloków, ale w realnej grze tego nie kupuję. Będzie jeszcze po 1,5 roku przerwy i pół roku NCAA. Pamiętaj, że w poprzednim drafcie na 1 był też typowany Muhammad , a ostatecznie z 1 został wybrany Bennett. Ten draft był tak słaby, że ciężko nazwać takiego Portera czy Zellera bustami

 

Taki Tyson Chandler nie zarabia 15 milionów dlatego, że jest silny, tylko za bycie ostatnią linią obrony i trochę za wykańczanie lobów.

 

Mobilny shotblocker w dzisiejszej lidzie jest znacznie cenniejszy niż dobrze zbudowany kloc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

 

W obronie Favors lepiej sie spisuje kryjac centrow, mimo tego, ze jest mobilny ze swoimi warunkami i bardzo dobrze broni p&r, to jednak jego produkcja wyraznie wskazuje ze lepiej kryje 5.

A w ataku dopoki nie polepszy swojego mid-range'u to bedzie to slabo wygladac na 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens oglądać trochę więcej Karnowskiego ? 

Karnowskiego obejrzałem mecz z K-State i odpuszczam, żenada i smutek. Jak ktoś chce podyskutować to zapraszam, po jednym meczu jestem ekspertem i chętnie sie wypowiem.

 

Co do top5 draftu, to jedyny zawodnik, o którego sie martwię to Randle. Dla niego transition będzie chyba najtrudniejsze, ze względu na specyfikę gry. Ale to nie jest tak, że gość ma tylko wielką, nisko położoną dupę, umie wykańczać i ma jaja a to już sporo. 

 

Parker to żadna tajemnica. Będzie napierdalaczem, a w jego boxscorze mógłby się pogubić niejeden podrostek z podstawówki, pytanie brzmi tylko czy będzie wygrywał, czy nie. Będzie Melo, czy nie ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tyle istotne jest u Przemka to jaki ma size, czucie gry, wiek ( a wiec much room to improve)

dodatkowo szykowany na picki od 25-35 sprawia, ze jest w zasiegu zarowno tych najlepszych ekip (malo czasu gry) jak tych najslabszych (calkiem niezle perspektywy)

 

wady tore wystepuja na tym 19 letnim etapie zycia sa mniej istotne bo w lato wejdzie jeden z najistotniejszych elementow jego kariery... jak moze wykorzystac potencjal najpierw na silowni i jaka ma etyke pracy...

 

to dopiero u niego sie wyksztalci i oby znalazl mentora ktory sucha noga przeprowadzi go przez szokujaca zmiane kulturowa typu kamp uniwerystecki i pogrywanie w kosza w NCAA z dala od Rodzicow a zawodowa kariera na boisku NBA z zyciem na walizkach w silowni i z meczem co drugi/trzeci dzien przeciw najlepszym!!!!

 

wiec jakiekolwiek dywagacje (znajac Przemka w sumie osobiscie) o Nim teraz nie maja sensu...wazne czy zauwaza u niego potencjal i tyle....

 

oferta na stole milion dollarow i praca praca praca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignazz, to wszystko sweet ale ja nie widzę u niego podstawowych nawyków. Nie widzę postępów od czasów gry w PL. Nie zastawia, nie walczy o zbiórki, piłki wypadają mu z rąk, daje sobie wybijać piłki przy zbiórkach przez głowe mniejszych, opuszcza piłkę - to są imo ważniejsze aspekty jego gry w tym wieku, jeżeli po tylu latach gry te elementy są zaniedbane, do tego nie widzę u niego jakiegoś specjalnego serca do gry to size nie będzie miał znaczenia.

 

Poza tym, jak to o nim świadczy jeżeli mając na plecach chłopa o dwie głowy mniejszego KONSEKWENTNIE nie dostaje piłki od kolegów. I co z tego, że w tym meczu który oglądałem miał 80% czy 100% z gry, skoro 6 z 10 pkt to były wsady na pusty kosz ? Podkreślam, nie było tam nikogo kto mógłby go bronić, a on nie dostawał piłki do gry 1on1. Co to oznacza ? Że kołcz mu nie ufa lub nie ufają mu koledzy. Jeżeli grając drugi sezon w NCAA nie dostaje piłek grając przeciwko bandzie karłów to kiedy ma się oklepać ? W ogóle już teraz, bo obejrzeniu dwóch spotkań mogę śmiało stwierdzić, że każda inna decyzja niż pełne 4 lata w Gonzadze będzie kolosalnym błędem.

Edytowane przez Findek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiggins słabiej zaczął sezon (presja?), ale od jakiegoś czasu rzutowo prezentuje się dużo lepiej. 7-9, 8-8, 5-6, 4-4, 5-5 z osobistych, 35% za trzy. To dalej nr. 1 draftu, gdy jego jumper i FT wyglądają dużo pewniej, a atletyzm, size, two way player potential ma na kosmicznym poziomie.

Ja i tak jestem największym fanem Parkera, którego jedynym problemem jest to, że trafił do tak mocnego draftu - daje wszystko, co w NCAA i od samego początku NBA career dawał Anthony, plus intensity w obronie, passing skills i nienaganny 3pt range.

Randle na poziomie NBA nie będzie miał problemu z rzutem z półdystansu po dwóch sezonach i już to go różni od jakeigoś scruba Robinsona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyna na odwrót marzeniem takiego MKGH powinno trafienie do mocnego draftu i pójście do jakiegoś legit teamu, zamiast odo jak najgorsej drużyny.

Im mocniejszy draft tym lepiej dla star-potential. Odwrotnie dla dalekich picków, bo się wtedy nie dostaną.

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem aż ktoś wrzuci.

 

Widziałem cały mecz. and1 spin move do kolekcji highlightów.

 

Wiggins też jakby się trochę budził.

To napisz cos wiecej, jak wyglada na obronie pickow, w ogole w obronie itd.

 

Ale co by nie mowic gra z taką gracją i lekkością w ataku ze huhu. Nie byloby dla niego zle, gdyby zostal jeszcze rok na uczelni i podszlifował się... z drugiej strony chyba im szybciej zacznie grać przeciwko obroncom NBA level tym lepiej, bo obawiam sie ze za rok może już za bardzo niszczyć tych biały kołasków z NCAA.

 

Kansas ma przecież jeszcze fajnego Cauleya-Steina na C. Ładny naladowani są nba lvl talentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cauley-Stein gra w Kentucky :]

 

Co do Embiida, to według mnie w obronie zespołowej porusza się bardzo dobrze jak na bardzo małe doświadczenie, znacznie lepiej niż np. wspomniany Cauley-Stein, który jest często kompletnie zagubiony, tyle że i tak zazwyczaj jest w stanie dobiec do obręczy i władować gościa w tablicę.

 

Embiid jasne, błędy jeszcze popełnia, ale generalnie całkiem sprawnie wychodzi mu help&recover. Co jest fajne, to że w przeciwieństwie do Wigginsa nigdy nie brakuje mu agresywności, cały czas chce do piłki, bawi się, próbuje nowych zagrań, czasem niepotrzebnie robi 7 piruetów, kiedy wystarczy prosty ruch, czasem na siłę walczy z double-teamem, wynikają z tego straty/pudła, ale to jeszcze wszystko kwestia ogrania.

 

Coraz lepiej wygląda rzutowo, ostatnio już jakiś pick and pop, poza tym spójrzcie na jego liczbę osobistych w ostatnich trzech meczach. Bodajże 21/29 - naprawdę dobrze ułożona ręka.

 

Według mnie nie ma bata, żeby został kolejny rok na uczelni. I słusznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.