Skocz do zawartości

błędy i bzdurne wypowiedzi Michałowicza i spółki w canal+


Greg00

Który z komentatorów canal+ popełnia najwięcej błędów merytorycznych podczas komentowania?  

59 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który z komentatorów canal+ popełnia najwięcej błędów merytorycznych podczas komentowania?



Rekomendowane odpowiedzi

"Właśnie. To, że linia rzutów za 3 punkty jest bliżej niż w NBA także działa na niekorzyść Amerykanów." :lol:

 

wcześniej nie miałem jakoś czasu i dopiero teraz przeczytałem tą waszą dyskusję i to co powiedział Michałowicz czy przyznając mu rację Monty nie jest wcale takie głupie chociaż z innego powodu a nie dlatego bo rzucając przyzwyczaili się do dalszej odległości. Bliższa linia za trzy oznacza automatycznie mniej miejsca do gry dla graczy podkoszowych, linia jest bliżej więc łatwiej jest przy takiej odległości zostawić strzelca na dystansie i zejść na podwojenie do gracza podkoszowego, o wiele łatwiejsze są wtedy wszelkie defensywne rotacje, zagęszczanie strefy podkoszowej niż w NBA. Także dla mnie w stwierdzeniu Michałowicza nie ma nic dziwnego, to faktycznie działa na niekorzyść Amerykanów ponieważ po pierwsze oni w przeciwieństwie do innych są przyzwyczajeni do takiej odległości i wielkiego problemu by to dla nich nie stanowiło a już dla całej reszty mogłoby i po drugie i co moim zdaniem ważniejsze łatwiej zneutralizować tych ich wszystkich świetnych graczy podkoszowych kiedy obrońca kryjący na obwodzie ma do grającego pod koszem zawodnika po prostu bliżej, podobnie z ograniczaniem ilości penetracji im linia za trzy bliżej kosza tym łatwiej zejść żeby zastawić im drogę i mieć jednocześnie większe szanse na szybki powrót do swojego gracza czającego się na trójce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Właśnie. To, że linia rzutów za 3 punkty jest bliżej niż w NBA także działa na niekorzyść Amerykanów." Laughing

wcześniej nie miałem jakoś czasu i dopiero teraz przeczytałem tą waszą dyskusję i to co powiedział Michałowicz czy przyznając mu rację Monty nie jest wcale takie głupie chociaż z innego powodu a nie dlatego bo rzucając przyzwyczaili się do dalszej odległości. Bliższa linia za trzy oznacza automatycznie mniej miejsca do gry dla graczy podkoszowych, linia jest bliżej więc łatwiej jest przy takiej odległości zostawić strzelca na dystansie i zejść na podwojenie do gracza podkoszowego, o wiele łatwiejsze są wtedy wszelkie defensywne rotacje, zagęszczanie strefy podkoszowej niż w NBA. Także dla mnie w stwierdzeniu Michałowicza nie ma nic dziwnego, to faktycznie działa na niekorzyść Amerykanów ponieważ po pierwsze oni w przeciwieństwie do innych są przyzwyczajeni do takiej odległości i wielkiego problemu by to dla nich nie stanowiło a już dla całej reszty mogłoby i po drugie i co moim zdaniem ważniejsze łatwiej zneutralizować tych ich wszystkich świetnych graczy podkoszowych kiedy obrońca kryjący na obwodzie ma do grającego pod koszem zawodnika po prostu bliżej, podobnie z ograniczaniem ilości penetracji im linia za trzy bliżej kosza tym łatwiej zejść żeby zastawić im drogę i mieć jednocześnie większe szanse na szybki powrót do swojego gracza czającego się na trójce.

jasne Van, to wszystko co napisałeś to prawda (bardzo trafne spostrzeżenia) i nie ma co z tym nawet polemizować....mnie jednak wydawało się, że Michałowicz mówiąc to miał na myśli fakt rzucania z bliższej odległości.....nie przyszło mi do głowy, że mogło mu chodzić o to, o czym napisałeś - jeśli tak było (czego i tak się nie dowiemy) to oczywiście zwracam mu honor przepraszając jednocześnie za moją "niedomyślność" i całe zamieszanie (choć przynajmniej dyskusja była ciekawa).....muszę na przyszłość uważniej dobierać jego cytaty i dłużej się nad nimi zastanawiać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie jednak wydawało się, że Michałowicz mówiąc to miał na myśli fakt rzucania z bliższej odległości.....nie przyszło mi do głowy, że mogło mu chodzić o to, o czym napisałeś

Greg bo najprawdopodobniej chodziło mu dokładnie o to o czym piszesz, tylko przypadkiem wypowiedziane przez niego zdanie miało jednak faktycznie sens chociaż nie taki o jakim pewnie myślał kiedy to mówił :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się zastanawiałem ale co tam...

dla mnie ostatnio zaproszony gość do komentowania ( JoeMcNull c reprezentacji Polski) to bardzo głupi pomysł!!!

Nie wyśmiewam jego wymowy czy zasobu słownictwa bo chciałbym tak mówic po japońsku ale po cholerę oddawać mu komentowanie meczu. takich sympatycznych gości zaprasza się do studia aby ala Gmoch podzielili sie spostrzeżeniami ( bądz nie :lol: ) ale 3 bite godziny słuchac się dukania nie chce!!!!

błedy jezykowe nie rażą przez 15 minut ale co za dużo to nie zdrowo

 

koncepcja C= do dupy............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, Joe McNaull nie jest dobrym komentatorem. Czasem sie pośmieje z Wojtkiem, co Telmanowi nie wychodziło, coś tam powie ciekawego, ale jednak dukanie (jak to określił ignazz) i co chwila "tak, ale", "tak właśnie" jest czasem nie do zniesienia. Już wolałbym jakby Wojtek sam komentował mecze, dzisiaj rano oglądałem na ESPN Classic Dream Team z jego komentarzem (współczesnym) i bardzo ciekawie się oglądało i słuchało. Z kimkolwiek do pary w komentowaniu Wojtek sam się gubi i czasem musi poprawiać błędy innych czyt. Świątek czy Telman. A Telman i jego analiza gry jest poprostu beznadziejna, zero obiektywizmu, rozeznania, a o emocjach u niego to można zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wydaje sie ze poprostu jest to brak jez. Ang... fakt takei bledy juz sa przesadne a poza tym dziwi mnie jedno jezeli oni to zle mowia to szefowie glownego dzialu komentatorow nie zareagowali ?:| to jest zecz ktora mnie dziwi a po drugie juz zdarzaly sie takie pomylki w innych meczach (niestety) i niewiadomo czy kiedy kolwiek bezdiemy mogli liczyc na wyksztalconego i odobrego komentatora :/....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długo się zastanawiałem ale co tam...

dla mnie ostatnio zaproszony gość do komentowania ( JoeMcNull c reprezentacji Polski) to bardzo głupi pomysł!!!

Nie wyśmiewam jego wymowy czy zasobu słownictwa bo chciałbym tak mówic po japońsku ale po cholerę oddawać mu komentowanie meczu. takich sympatycznych gości zaprasza się do studia aby ala Gmoch podzielili sie spostrzeżeniami ( bądz nie Laughing ) ale 3 bite godziny słuchac się dukania nie chce!!!!

błedy jezykowe nie rażą przez 15 minut ale co za dużo to nie zdrowo

 

koncepcja C= do dupy............................

Zgadzam się, Joe McNaull nie jest dobrym komentatorem.

ja akurat jestem zupełnie przeciwnego zdania co do McNaulla...według mnie zaproszenie go (tak jak kiedyś podobnie dobrze mówiącego po polsku Jeklina) było strzałem w dziesiątkę....wiedzę ma o koszykówce (szczególnie amerykańskiej) 100 razy większą niż wszyscy inni goście....a i po polsku mówi na tyle dobrze, że mi w ogóle nie przeszkadzały jego błędy, których naprawdę nie było jakoś strasznie dużo i na pewno nie powiedziałbym, że duka, bo mówił całkiem płynnie....do tego smykałkę do gadania na antenie miał i na pewno nie przynudzał....ponadto to jest praktycznie taki "nasz człowiek" ze Stanów i ma wiele ciekawych informacji obecnie z pierwszej ręki (widać, że jest na bieżąco ze wszystkim za oceanem) jak i z czasów kiedy jeszcze grał w USA - rzeczy, o których Michalowciz mógł sobie poczytać w gazetach czy internecie....widać też dużą wiedzę McNaulla o samej grze, bardzo fajnie odczytuje to co się dzieje na parkiecie i ja osobiście z dużym zainteresowaniem (o wiele większym od Michałowicza) i przyjemnością słuchałem jego komentarza (w dodatku się nieźle rozumieją z WM).....jak dla mnie to był naprawdę świetny pomysł (jedna z najmilszych niespodzianek c+ w całym sezonie) i oby jak najczęściej Joe bywał na antenie podczas nowego sezonu (jeśli c+ bedzie go ostatecznie trasmitował :roll: )....wreszcie wtedy drugi komentator wnosiłby coś do komentarza i to według mnie dużo więcej od WM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

wiecie, chciałbym powócić do tematu komentarzu na canal+, bo odkąd jest tam McNaull to po prostu chce się tam oglądać mecze....przyznam się, że komentarz McNaulla sprawia mi po prostu przyjemność i szczerze się uśmiecham i w myślach przytakuję jego wypowiedziom...nie dość, że wiedzę o NBA ma większą od Michałowicza (ma ją przede wszystkim z autopsji), to jeszcze jest inteligentnym facetem i ma naprawdę niezłe poczucie humoru....do tego dochodzą te jego drobne błędy językowe, które mi absolutnie nie przeszkadzają i wręcz dopełniają wizerunku takiego "spoko gościa"

 

dla mnie to jest zwrot o 180 stopni w relacji spotkań...nie chcę juz nigdy widzieć (a raczej słyszeć) Telmana czy Świątka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie zgodzę sie z Gregiem, mam nadzieję, ze tamci już nie wrócą, bo McNaull zły nie jest, za to jest naprawde smieszny (ale w przeciwieństwie do Świątka - pozytywnie śmieszny) i sporo wie. A jego "okey" i "super" po dwa razy w każdym zdaniu mnie rozwalają :) A bardziej serio, polszczyznę kaleczy, ale nie robi idiotycznych, nieprofesjonalnych błędów podczas kom,entowania wiec jak dla mnie jest ok. I super :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie zgodzę sie z Gregiem, mam nadzieję, ze tamci już nie wrócą, bo McNaull zły nie jest, za to jest naprawde smieszny (ale w przeciwieństwie do Świątka - pozytywnie śmieszny) i sporo wie. A jego "okey" i "super" po dwa razy w każdym zdaniu mnie rozwalają :) A bardziej serio, polszczyznę kaleczy, ale nie robi idiotycznych, nieprofesjonalnych błędów podczas kom,entowania wiec jak dla mnie jest ok. I super :roll:

 

A mi się wydaje ,że on czasami tak powtarza po Michałowiczu ( mało kiedy , ale się zdarza ) . To ,że nie ma pięknej wymowy to już pech , ale osobiście więcej dowiedziałem się od niego niz od Michałowicza. I na początku chciało mi się smiac jak usłyszałem go , ale teraz ( przynajmniej dla mnie ) fajnie go posłuchać , bo pojęcie o tym co się dzieje ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj jakiegoś specjalnego widowiska to na c+ to nie mieliśmy, bo mecz Kings-Celtics, to na pewno nie jest jakis rarytas, a do tego Świątek komentował mecz razem z Michałowiczem, więc jak zwykle było troche wpadek ze strony Świątka. Ale jeśli chodzi o Michałowicza to mi wydaje sie, że jest on coraz leoszy, ja tak naprawdę to nigdy nie miałem do niego specjalnych pretensji o komentowanie, ale jednak w tym sezonie robi to naprawde dobrze i nawet uda mu się czasem powiedzieć coś fajnego.

Np. dzisiaj po rzucie West'a w ostatnie sekundzie trzeciej kwarty : "No i to był taki rodzynek w tym koszykarskim razowcu" czy coś takiego, w każdym bądź razie na plus. :) Mi się przynajmniej podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Joe jest super :D Widac przede wszystkim ze ma pojecie o tymo czym mowi i zdaza mu sie nawet czasami wypaywac i poprawiac lekkie bledy MIchalowicza.Razem sie uzupelniaja.

A co do zartow MIchałowicza to ja już to wczesniej zauwazyłęm, a co najsmieszniejsze niektorzy tutaj czasami brali to za wpadki, nie pamietam juz kto, nie przypomne tez sobie bo to bylo w Temach o C+ ktorejuz nie istnieja, ale bylo takich kilku.

 

Fajna rozmowa z Joe na antenie podczas piatkowego meczu Cavs-Sixers.

Joe-Mecz gwiazd w tym roku w Las vegas. To niebezpieczne Wojtek bo lubisz kasyna

Wojtek-Sprobuje sie opanować

Joe-Rodzina będzie sie martwić

Wojtek-Zostawie karte kredytową w domu-żonie

Joe-oooj to tez niebezpieczne

 

:wink: Czy jakoś tak, w każdym razie sens jest zachowany. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hehe temat super :) sam niejednokrotnie rzucam miesem slyszac wpadki komentatorow na C+. Michałowicz mnie czasami drazni - szczegolnie z wypominaniem wysokosci kontraktu (teraz mniej to robi moze w koncu dostał podwyzke od C+ ;)), telman moze byc w porownaniu ze swiatkiem. jak slysze ze swiatek ma pier.. yy komentowac to czasami mam ochote wyłaczyc dzwięk - tylko ze wtedy nie slychac gwizdków... moje pytanie to dlaczego nie mozna zrobic dwoch wersji jezykowych? jest tak w przypadku filmow wiec przeszkod technicznych nie ma. i tak ci ktorzy nie wiedza o co biega posluchaliby sobie michalowicza i społki a reszta :) właczyłaby sobie oryginalny podkład i byłby wilk syty i owca cała.

a co do najwiekszych wpadek to przypomina mi sie jakis mecz Golden state i swiatek ktory przez caly mecz mimo kilkukrotnych poprawek ze strony Michałowicza z uporem maniaka mowil druzyna z san francisco... kurde przeciez oni tam grali w latach 70-tych!

druga sprawa co to znaczy portlandczycy? jak babciu drybcie jak jeszcze usłysze maiamijczycy to sie przekrece :D no i te skroty TiPi do TiDi kurrrde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrać tych durniów z TV!!!! :twisted:

 

swięto koszykówki.mecz gwiazd a tu niektórym się mocno w głowach rozpier...... :twisted:

 

RZadko się czepiam ale IMO przegiec coraz wiecej:

 

1. Panowie ze studia w wawie! po cholere wy w sobotę byliscie w studiu?

o ile komentarze wcześniejsze Joe jak i przekaz z USA ok. to co głupki zrobili w wawie to mnie wyprowadza z rownowagi....

 

- jakość komentarzy i wiedza MIZERNA bo przy NBA ile mozna pieprzyć o tym pierwszym trafionym rzucie za 3 w polsce, taki jeden szeroki i fajny komentarz by wystarczył a o sprawach NBA mizernie

- MARUDZENIE! oj Panowie komentatorom nie wypada mardzić jak sa w pracy (oczywiśćie chodzi mi o takie subiektywne wlasne ,marudzenie bo jakby cos nie wypaliło to krytyka potrzebna ale takie swoje widzi mi się bez argumentacji to mnie raczej nie obchodzi) jest taki niepisany kodeks zachowania komentatorów Panowie o nim nie maja bladego pojęcia

- zapomnieć i szukać w papierach nazwiska dominique Wilkins? :?:

- całkowicie błędną koncepcję komentarza mieli Panowie w studiu debilizm!!!!!!!!!!! .......u, bo ile można słuchać że mecz gwiazd to bez walki i obrony więc mniej ciekawy niż challange bo tam nazwiska indywidualnie wystepują i każdy się stara :?:

- my na forum mozemy potem dyskutować ale publiczny komentarz powinien zawierać więcej szacunku dla całej tej otoczki a nie licytacja kto powie więcej negatywnego o jakimś aspekcie gry

- Panie Siwy Włos to ilu tam wypisałeś tych graczy z 3P% na tych swoich boskich kartkach? bo cos paru chyba sie nie doliczyłeś? :?:

- jeśli jest was aż tylu ( razem 6 ludzi) to może jeden niech spojrzy czasem w boxscory bo nadal jak od lat brakuje mi takiego statystycznego opanowania ... CP i jego prawie TD oj profesjonaliści powinni to w trakcie meczu wykryć i głośno dopingować aby wydarzyło się coś historycznego ( TD rzadko ostatnio w AS Jordan a i 9 st nie byle co) a panowie pieprzyli bez ladu i nawet przy zastanawianiu się o MVP nie mieli bladego pojęcia! dno!

2. Jakość in USA

- tutaj tez obsuwa straszna bo: :twisted:

- kiczowatość szol przezyję po każdy może ma swój Ciechocinek lub Brighton :wink:

- technicznie do dupy, problem z łączami, zamazywanie obrazu lub przedzielenie go dół góra odwrotnie... na canal i kup tu wszystko w HD po co? :?:

- problemy z zegarem przy legendach to dno i wstyd a o ile dobrze widziałem na 6 sec przed końcem Novickiemu tez zatrzymał się czas, pochwalono go jeszcze że mu ponad secunda została a IMO nie zdąrzyl w czasie.......

 

na deser:!!!!!

 

jak się nie ma wiedzy to MORDA W KUBEŁ bo:

komentarz do Arenasa że rzuca jedną ręką a to takie nieeleganckie......

Panowie czytajcie nasze forum to chociaż wiedzieć będziecie o co chodzi, "kazde dziecko w polsce wie" że był to odnośnik do wygrania zakładu jedną ręką na treningu Wizzards i stad takie zachowanie Gila :!:

pieprzenie że facet nie umie przegrywać lub lekceważy zalosne....

krytykować mozna każdego ale weekend starsowy polega na zabawie a nie KRYTYCE......

 

do dupy całościowa koncepcja komentowania....tyle.........

 

ktos juz o tym wspomniał bo filmy na canal chodzą w oryginale ja tam chcę taka wersje bo zagłuszajacych wywiady kolesi nie cierpię...

i ten komentarz Michalowicza ze oni słysza dużo gorzej od nas oryginalny przekaz, oj współczuję.....( tu akurat moze być to winą organizatorów ale to w takim razie rozumiem że sa to podziękowania za gościnność od naszych :wink: )

 

ani ten komentarz dla młodych ani starych

 

ja jakbym mial skomentować ławkę jury w slamach to byl zrobił to w takiej uroczystej wersji że stare sławy i te najnowsze legendy dunków i o każdym coś ciekawego powiedział aby zainteresować mlodych tymi ktorych nie znają i starym przypomnieć...bo okazja do tego była

oj na prawde zabrakło mi tu takiego "szacunek"

a przy top 10 Jordana po co ogladać śpiace gęby komentatorów :?: to już przełączyć wizji sie nie da?

spieprzono co mozna jak dawno nie widziałem..............

 

a tak poza tym?

pierwszoroczniacy zostali zjechani na maxa a nikt nie powiedział jednego mądrego zdania....

czy czasem rzeczywiście draft 2006 nie jest wyjątkowo słaby?

bo IMO jest to takze tego przejaw obok oczywistego o ponad 80 meczy ogrania drugoroczniaków.....

taka gradacja argumentow u nas w studiu nie istnieje, ktos rzucił że jakby grali o kase albo w inny dzień to byoloby inaczej :?:

osobiste pytanie do autora tego "żartu" mam nadzieję

czy pierwszoroczniacy nie starali się bo nie grali o kasę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.