Skocz do zawartości

błędy i bzdurne wypowiedzi Michałowicza i spółki w canal+


Greg00

Który z komentatorów canal+ popełnia najwięcej błędów merytorycznych podczas komentowania?  

59 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który z komentatorów canal+ popełnia najwięcej błędów merytorycznych podczas komentowania?



Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie osobiście "rzut Jordanowski" to wyskok w górę do paczki, zmiana rączki na lewą aby nie bylo za łatwo, spadanie spadanie spadanie, język na wierzchu i rzyt o tablicę jak z Lakers w Finałach! :D

No ewentualnie rzut na Ehlo i wyskok z wkopnięciem Craiga w trybuny! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ignazz: Ale juz teraz dokładnie nie pamiętam ale była w jednym z ostatnich meczy komentarz mylący wszystkich 3 graczy co do nazwisk ( pomylono graczy a nie ich wymowę w nazwiskach a potem Swiątech chyba zamienił jeszcze przynależność klubową)

U Świątka to powoli zaczyna być normalne... Heh i nie wiem czy to bylo tzr razy. Bo np. w koncowej akcji WM mówi: i trener zdecydował sie wprowadzic DJ'a ciekawe czy to coś poskutkuje, etc a jak ten rzucil game-winnera to text trafił, trafił Donyel Marshal, nie przepraszam to DJ... Mnie rozbawi,ło jeszcze to jak Bron podszedł do Arenasa przy tych wolnych (Wash prowadzill 1) i przy drugim wolnym, jak juz LBJ zaczał mowic prorocze słowa do Gill'a, Świątek się upierał przy tym, ze James go... POCIESZA :shock: To była pzresada :!:

 

A do MW mam pytanie czy wie co to jest fade away jumper bo wiele właśnie takich akcji komentuje zupełnie innymi amerykańskimi ( innymi merytorycznie) sformułowaniami! Ostatnio nawet chyba wyskoczył z baselinem! Zgarbiłem się niemiłosiernie!

Mój trener (byly) z klubu powiedział, ze kiedyś juz nie mógół tego zniesc bo on ciągle nazywał coś błędnie terminem amerykanskim. Wiec napsiał do niego, co o nim myśli i koles zaprzestał używania tego błędu. Ale jak widac nie wyzbył się choroby do konca....

 

emjey23: Fadeaway jumper to na "polski" (Michałowiczowski) "rzut Jordanowski"

heheh, a powinno byc Sheed'owski. Bardziej by pasowało <lol>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mnie przykro się aż robiło jak patrzyłem na Świątka, który był ciągle ignorowany przez Michałowicza..ze 2-3 razy zadawał jakieś pytanie WM w stylu (już nie pamiętam dokładnie) "kto teraz zdobył punkty", "to był faul ofensywny?" i (już w meczu SAS-Dal) z maksymalnym zdziwieniem "kosz Parkera nie został uznany?" gdy nie skumał, że Parker był faulowany przed rzutem i dlatego rzucał normalnie dwa osobiste, a jednego....WM musiał słyszeć te pytania, ale albo jest już tak zażenowany ciągłym tłumaczeniem prostych rzeczy Świątkowi, albo go już po prostu olewa....

tak jak w tej sytaujci - nic się nie odniósł do słów Światka tylko sam powiedział prawidłowo:

Ś: "Nowitzki (ileś tam notował na mecz) w wygranej 4:0 serii z Denver Nuggets (chyba Denver powiedział, a może kogoś innego :? )

WM: "Tak, wygrana przez Dallas 4:0 seria z Memphis Grzilies miała zupełnie inny ciężar gatunkowy"

i brak reakcji Świątka...

 

a jeszcze meczu Wash-Cle niesamowicie denerwowało mnie jak Świątek non-stop mylił Jamesa-Hughes-Murraya..no dosłownie wymiennie stosował ich nazwiska w przeróżnych kombinacjach....jak na początku byłem na to zły, to potem zacząłem się zastanawiać, czy taki gość jak Świątek w ogóle ich roróżnia - bo czy on widział wcześniej Hughesa czy Flipa na oczy? wątpię..ale rozwalił mnie jak w jednej akcji powiedział (co zdaje się potwierdzać moje przypuszczenia, że nie kojarzy tych dwóch) gdy po pomyleniu bodaj (już dobrze cholerka nie pamiętam, trzeba sobie notatki robić :D ) Hughesa z Jamesem stwierdził: to przez to, że Hughes też (tak jak James) nosi opaskę na głowie (a to opaskę nosił Murray, Hughes nie miał :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mnie najbardziej wkurza wspomniany wczesniej brak jakichkolwiek emocji podczas komentowania. Kolesie nawijają ciągle tym samym, monotonnym znudzonym głosem, jakby oglądali orędzie prezydenta do narodu.

Michałowicz sprawia wrazenie jakby w ogóle nie znał sie na taktyce (albo rzeczywiście tak jest :D )żadnych wstawek o strategii trenerów, nie zwraca uwagi na ciekawe ustawienie zawodników na boisku

Świątek ma może dużą wiedze o koszykówce jako grze ale o NBA pojęcie ma średnie 8) Rozumiem że jest stary ale czy ktoś go zmusza do komentowania NBA?

Noculak mnie rozwalił jednym ze swoich tekstów na TVP3. Koles powiedział ze nie podoba mu sie nazwa wsad i będzie używał zamiast tego frazy: BUM-TRALA-BUM :lol: Jak komentuje NBA nie słyszałem więc sie nie wypowiadam.

Co do "smeczu" to jest to zwrot zapożyczony z tenisa gdzie oznacza zbicie piłki z góry wiec sumie to taki odpowiednik wsadu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KB81: Mnie najbardziej wkurza wspomniany wczesniej brak jakichkolwiek emocji podczas komentowania. Kolesie nawijają ciągle tym samym, monotonnym znudzonym głosem, jakby oglądali orędzie prezydenta do narodu.

Oj to wkurza i wkurza i poprawy nie widać...

 

Greg00: no mnie przykro się aż robiło jak patrzyłem na Świątka, który był ciągle ignorowany przez Michałowicza..ze 2-3 razy zadawał jakieś pytanie WM w stylu (już nie pamiętam dokładnie) "kto teraz zdobył punkty", "to był faul ofensywny?" i (już w meczu SAS-Dal) z maksymalnym zdziwieniem "kosz Parkera nie został uznany?"

To się już ciągnie od dawna (lat) A zaczeło się od tego, ze jako pierwszy Michałowicz nagminnie gnoił czy to Swiątka czy Noculaka. Wchodził im w zdanie pod pozorem jakiegos pilnego wydarzenia na boisku. W zasadzie to wcale nie musiało byc nic wielkiego. Po prostu. Podejrzewam tutaj zmowę. umówili się, ze teraz będa stosowali tą sama taktykę gadania jeden pzrez drugiego dla Michałowicza. Hehśmieszne to :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ignazz: Ja wnioskuję pozostawienie oryginalnego angielskiego komentarza a Panowie niech zabawiają nas w time outach!

Dokałdnie tylko wiesz problem polega na tym, że poza "nami" istnieja jeszcze ludzie tzw "szarzy" dla, kt.orych ten komentarz jest niezbędny. Mówie tu o ludziach, którzy niekoniecznie musza sie interesowac koszykówką w taki sposób, czy do tego stopnia. Ktos zresztą to już wczesniej chyba zauwazył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy połowę meczu Mavs-Spurs a nasi ulubieńcy znów "pokazują" klasę..zaczynam się już zastanawiać, czy Michałowicz się może nie uwstecznia przez ciągłe towarzystwo Świątka i Telmana.....bo ogólnie się przecież orientował, nie popełniał tylu błędów merytorycznych co teraz....

 

najpierw schodzi Duncan w pierwszej kwarcie (na 4 minuty przed końcem bodaj) a on się zastanawia dlaczego.....nie dość, że pokazali sekundę wcześniej, że ma 2 faule, to jeszcze były widoczne jak byk (bo oba na Nowitzkim) i nie dało się ich zapomnieć...dalej już samych siebie przechodzą już razem ze Świątkiem przy ostatniej akcji Spurs w pierwszej połowie gdy Van Exel popełnia błąd 5 sekund przy wyrzucie piłki z autu..no jak byk przeciez sędzia pokazuje 5 palców w górze sygnalizując rodzaj błędu a ci pieprzą o faulu ofensywnym....a jakby tego było mało w następnej akcji kolejny wielbłąd - podnieca się rzutem Danielsa, kiedy ewidentnie widać w powtórkach, że był sporo po czasie....ale nie, ten się grzeje "jednak to był rzut za 3 punkty! niesamowite zagranie!":? ....

 

nie wiem, ja nie rozumiem jak taki Michałowicz, którego jakimś tam szacunkiem darzę za wiedzę o NBA może popełniać tak elementarne błędy....a przecież zgodziliśmy się w tym temacie nie raz, że ich łopatologiczny i niewyrafinowany komentarz ma służyć jeśli nie nam, to chociaż młodym adeptom koszykówki czy ludziom niezbyt się orientującym...to ja dziękuję w ich imieniu w takim razie za taką naukę czy wyjaśnianie :roll: ....

 

do tego ciągłe, tradycyjne już mylenie Howarda z Danielsem przez Świątka (jeszcze dorzuca do tego od czasu do czasu Griffina), którego na dodatek uparcie nazywa Marcus Daniels....

 

no dziś żenada, naprawdę żenada :? a to dopiero półmetek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dajcie spokój, nie wiedzieć, że gracz mavs jest zawieszony tylko pieprzyć, że ma jakieś problemy zdrowotne i dlatego nie gra...

 

Nie chcę być złym prorokiem, ale zauważyłęm, że C+ mniej się przykłada do tych ostatnich spotkań tego sezonu. Nie dają żadnych bonusów, prowadzenie meczu też jest gorsze. Czy to oznacza, że mogą olać NBA w C+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, zapomniałem napisać, że też tak mi się wydawało, że na początku meczu Michałowicz coś pieprzył o tym, że Terry nie gra bo ma problemy zdrowotne..no comment...

 

dodatkowo też zauważyłem to, co mówi Joseph odnośnie jakości relacji...jak pokazali bloki z poprzedniego sezonu to luz, fajnie było zobaczyć, bo rzeczywście był "monsterowe"..wsady też fajne...ale jak tu pokazują materiał z zeszłego sezonu jak Gordon opowiada o Bulls i sobie lata Curry w ich koszulce czy potem Nash opowiada jak mu fajnie w Phoenix a w tle biegają Voskuhl, Richardson i Johnson to się zastanawiam co jest grane? czy mu się kasety pomyliły czy jak? :? pełna kompromitacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt widac ze cos jest na rzeczy, bo "oprawa" spotkan jest inna.... Miejmy jednka nadizeje ze to chwilowe problemy czy wypadki przy pracy szkoda by bylo teraz pozegnac sie z NBA... :?

 

A co do komentatorów to faktycznie tak dzisiaj pier**lili ze szkoda gadac. Chyba obaj byli strasznie niewyspani bo jeden bredził gorzej od drugiego. Moze i cos w tym jest Gregu ze Wojtek sie cofa, w koncu kto z kim przystaje takim sie staje a dla niego partnerów do komentowania raczej pozazdroscic nie można... Oprócz tego wszystkiego oc napisaliscie(BTW. Z tym Terry'm to naprawde dno, zeby nie wiedziec o aktualnych wydarzeniach o zespolach ktore komentuja :? ) to chce jeszcze zauwazyc ze po połowie byłą pewna metamorfoza, nie mowie ze dobra, ale pierwsze dwadziescia czetery minuty to kazdy mowił sobie, co chwila inny wątek, jakby sie wogóle nie slychali, kompletna olewka, a potem bardizej zaczeli sobie przytakiwac, kontyunowac poszczególne sprawy. Aha i Danielsa z Howardem nie mylil tylko Światek, Michałowiczowi kilka razy tez sie to zdazyło, jemu to nie wiem czemu ale Pan Jerzy chyba na serio graczy nie rozpoznaje co niektorych, szczególnie tych mniej znanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja szczerze mówiac o ile sobie przypominam to na początku mówiono o przymusowej abscencji Terrego, a o kontuzjach i sytuacji zdrownotnej chyba nie było mowy. Ale może się mylę. Co do oprawy też nie zauważylem i nawet poza oczywiscie błędami komentowanie tego meczu Dallas - San Antonio podobalo mi się. Tylko za dużo razy powtarzają slowo "niesamowite", przydałby się im jakiś słownik synonimów. No i Światek też nieźle pojechal jak powiedzial że Mavs grają teraz z tylko jednym rozgrywajacym, póżniej dwukrotnie mylił trenerów obu zespołów, za to bardzo mnie rozbawiła fajna gadka o chyba Stacku jak mu nie wychodziło, ale niestety zapomnialem jak on to poweidział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świątek dał jeszcze popis wykazując się znajomością matematyki do końca meczu 1min. 20 sek, i Jurek stwierdza że do końca meczu zostało jeszcze 120 sekund, na szczęście Michałowicz skorygował. A potem stwierdzenie o Steckhousie stwierdził że Jerry ma 30 lat czyli od 8 lat jest w lidze, zbaraniałem. Celem korekty Jerry ma 31 (w tym roku skończy 32 lata) lat i w lidze jest od sezonu 95/96 co nie daje w żaden sposób 8 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodam fajny text, który swoją droga ukazał się jakis czas temu w parsie. Pososłużył mi również do realizacji tematu mojej prezentacji z polskiego. Aaa i oczywiście ma to związaek z tym o czym tu sobie rozmawiamy czy raczej z czego sie nabijamy, w jakims stopniu...

 

http://img294.imageshack.us/my.php?imag ... osdrib.jpg

 

 

Jerzy Łyżwa: Tyle tylko, ze oglądamy go cały czas jedną parą oczu - Komentatora Michałowicza. On jest zawsze, partnerzy się zmieniają. I zawsze potrafi nas zarzucić wodospadem niezliczonych angielskich terminów, dzięki którym wiemy, że my zwykli śmiertelnicy - niewiele z tego jesteśmy w stanie zrozumieć. Kiedyś ta koszykówka jakaś prostsza była, a teraz pstrzy się od „spinmuwów”, „krosdriblów”, czy „strikszuterów”.

:D

 

Jerzy Łyżwa: Opanowanie sytuacji zajęło nam kilka tygodni. Teraz wiemy, ze większość akcji w NBA jest „klasyczna”. Akcje klasyczne są tą też „fantastyczne”, co na ogół oznacza, że na koniec tej akcji ktoś nie trafi albo piłka wyląduje na aucie. Komentator Telman, który sprawia wrażenie, jakby cieszyła go sama obecność przy mikrofonie, komplikuje proste akcje i z lubością wspominają, co chwila o tym, że ktoś kogoś na boisku wystudza. Ki diabeł?

:D I chyba najlepsza cześc tego całego art'a

 

Jerzy Łyżwa: Któregoś dnia trafiliśmy na kogoś jeszcze ciekawszego. Wspólkomentatorem niezniszczalnego Michałowicza był Pan Jurek (na ekranie napisali „Jerzy Świątek”), który - choć głos miał mężczyzny doświadczonego - z radością dziecka odkrywał najprostsze prawidła basketu. A na dodatek tak rozkosznie zagapił się i pytał: „Kto teraz rzucił?”, „Jak stracili?”... Słowem - nasz człowiek w kapciach w telewizji! Nareszcie!

:D

 

Jerzy Łyżwa: Ołpen de łyndoł, mister Woyteck.

8)

 

PS. Respect dla tego typa (Jerzego). Chyba do niego maila napiszę ( na 1oo %) zeby go zachęcić do pisania takich textów. Pozdro, bo może mnie teraz czyta

 

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, komentatorzy podczas wczorajszego meczu znów się popisali...

Rozbroił mnie tekst "Ależ dostał (w?) czape"... :lol: przez kilka minut nie umiałam przestać się śmiać przypominając sobie komiczny ton tej uwagi...

 

Zaniedługo przebiją (o ile już tego nie zrobili) komentarze w czasie Super Bowl.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teora spisku na bank!!!

 

To nie wina "naszych" komentatorów że mylą graczy bo:

-

1. Cavs robią to specjalnie aby zmylić przeciwnika LeB Larry i Murrey a nawet Snow maja tego samego fryzjera tak samo się ubieraja ( każdy bezczelnie zakłada koszulkę i spodnie w tym samym kolorze i z tym samym napisem Cavs!)

2. Ostatnio podobne brody nosi Bron i ilgauka i ja ich nawet mylę bo te brody sa takie same ( choć nie te same bo bron ma wiecej włosów na brodzie a ilgauka minimalnie pod innym kątem postrzyżone ale to rozpozna dyplomowany fryzjer)

3. Do tego ww panowie grają bardzo często na ten sam kosz i do tego tą samą piłką co myli zupełnie, gdyby każdy miał swoją piłkę w tym Bron taką jokerowa jak podczas All Stars 3 contest to było by łatwiej

 

Że mylą się nie tylko komentatorzy ale i gracze sam widziałe bo przecież brona kryć powinien Prince a czasem to przez pomyłke był zupełnie inny gracz!

W ostatnim meczu to pomyliło się 2 zawodnikom Tłoków naraz i kryli Bronka w 3! straszne fajtłapy ci z Pistons

Tak mylić graczy, stąd ja nie winię "naszych' bo to żaden wstyd!!!

Nie zarabiaja 10 mio $

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

temat zapomniany, a wtop jak nie brakowało tak nie brakuje....

 

już pominę to jak się Świątek w GM 5 kompromitował wykłócając się uparcie z Michałowiczem, że nieprawda, że od ponad 20 lat gra się w finałach systemem 2-3-2 i WM musiał z zażenowaniem jak najszybciej i bezpardonowo zmienić temat :roll:

 

skupię się na tym, jak nic z tej gry po tylu latach komentowania nie rozumie Michałowicz...otóż przy tym pamiętnym czasie Dallas pod koniec meczu po pierwszym osobistym Johnson ma pretensje do sędziów pokazując cały czas dwa palce i coś do nich mówiąc, co dało się raczej łatwo odczytać z ruchu warg (a w odczytywaniu ma się w końcu doświadczenie z notorycznie zagłuszanych przez WM i resztę komentatorów pomeczowych wywiadów a i kontekst całej sytuacji pomagał)....ale co tam, Michałowicz widać nie jest domyślnym człowiekiem i nie wpadł na to, że Avery chciał wziąć timeout po drugim wolnym tak, aby mieć potem wznowienie, na te bodaj 1,6 sekundy przed końcem, z połowy Miami tylko pieprzy coś od rzeczy, że będzie jakiś techniczny przeciw Mavs za tą decyzję (nie wiedząc, że w tej sytuacji Dallas mogło wziąć czas) :roll: nawet jeśli w pierwszej chwili pomyślał, że Dallas nie mają już czasu (po czym rzeczywiście Mavs dostaliby technika) to po chwili wiedział już, że go mieli, ale wciąż nie potrafił się domyśleć o co biega, pomimo że zna przecież dobrze angielski i mógłby ze względu także na swoja wieloletnią wiedzę o NBA coś prawidłowego wywnioskować z postawy Johnsona jeśli ma jakieś szare komórki w tej głowie....zajebiście po prostu pomaga takim komentarzem ludziom, którzy nie orientują się w NBA tak jak my i wierzą w jego wiedzę i dzięki niemu zapewne już w ogóle nie wiedzieli o co chodziło w tamtej sytuacji (i pewnie do tej pory nie wiedzą...) i maksymalnie im miesza w głowach...

 

 

EDIT: heh, oglądam już transmisję z GM 6 i czapki z głowy przed WM, gdyż właśnie wrócił do tej sytuacji i dokładnie ją wytłumaczył...postawa naprawdę godna szacunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wies Greg wydaje mi sie ze Michalowicz sie wtedy pogubił po prostu, a teraz oddał to co wtedy stracił z honorem i brawo.Do takiej pomyłki kazdy ma prawo tym bardziej ze tam było wielkie zamieszanie. Zreszta majac Świątka u boku mozna sie nie znaleźć w najprostrzych sprawach a zawalił dopiero ważna sprawe na samym finishu :wink: Dla mnie coraz bardziej potwierdza sie ze on sie przy tych swoich "ekspertach" po prostu cofa...

 

Swoja droga ciekawa sytuacja. Po meczach z Miami ze Stanów nie komentuje już Pan Jurek a teraz Telman.. Ciekawe z czego wynikała taka zmiana :twisted: NIe pameitam jednak zeby kiedykoliwke zmieniano osoby komentujace jak sa w USA, ale kiedys musiałbyc ten pierwszy raz patrzac na poziom komentatoringu w g3-5(chodzi o tzw. "eksperta")

 

EDIT.

LOL. Ich nawet w USA nie było :roll: No tego to ja juz nie rozumiem naprawde...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.