Skocz do zawartości

Jason Collins jest gejzerem


danny

Rekomendowane odpowiedzi

+1

 

Śmieszne jest to, jak się podkreśla jaka to ważna jest wolność dla ludzi, a większość z nich jednocześnie popiera istnienie czegoś takiego jak patent i inne komplikujące życie durnych przepisów.

-10

A co ma kradzież wspólnego z wolnością !! Pracowałem kiedyś w firmie gdzie wymyślilismy kilka innowacyjnych technologii. W Jednym przypadku ktoś nas podrobił. Wydalismy kilka milionów złotych aby ich zabklokować. Wygraliśmy bo inaczej to kilkadziesiąt osób poleciałoby na bruk. Nad drugim projektem siedziałem 2 lata i nauczeni doświadczeniem tylko ja z moim szefem wiedzielismy na czym polega trik niemniej chyba mnie szlag trafił jakby ktoś sobie za frajer skopiował rozwiązanie.

Kradzież własności intelektualnej nie ma nic wspólnego z wolnością jednostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się jednak pamiętajmy, że to dwie inne rzeczy.

 

Własność intelektualna, patenty itd. są potrzebne bo chronią ciężką pracę natomiast jak dla mnie nie ma nic nagannego w np. wykupieniu LP i dania koledze loginu i pw, żeby oglądał. Zakupiłem i mogę tym dysponować. Tak samo z gazetą- jak kupuje to mogę ją pożyczyć komu chcę czy grami. Moja własność- moja sprawa. Oczywiście bez popadania w skrajności na zasadzie wykupienia dajmy na to 6 gracza i umieszczaniu artów na swoim blogu.

 

Odnośnie samego 6 gracza- dla mnie to typowy w Polsce problem stosunku ceny do jakości. Imo 6 gracz nie jest wart żadnych pieniędzy przy dostępie do masy artów, statystyk, spotkań itd. co nie oznacza, że sam pomysł jest zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak nie mamy przepisów to chodźmy gwałcić małe dzieci.

jak widzisz w tym sens to przykro mi, myślę że ewolucja by się pozbyła szybko takich okazów, obecny system zaś daje im jeszcze kasę na leczenie? i o zgrozo reprodukcję. Oczywiście, że jakieś przepisy powinny być, ale powinno się dążyć do ich minimalizacji,prostoty by można je było uczyć wszystkich w szkoła i każdy wiedział jak je interpetować. Przydałoby się to zamiast uczyć się co Mickiewicz miał na myśli jak był na wczasach. Co do patentów to najlepiej zaś jakby ich w ogóle nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz mac ale ty chyba nie pracujesz w realnym poważnym biznesie. Podstawą rozwoju jest chęć bycia pierwszym i zgarnięcie kasy. Jesli pisarz nie zarobi na książce bo mu ktoś skopiuje i wrzuci na forum kopiujemyksiazkizehej to następnej nie napisze. Jesli ja haruje 2 lata aby wymyślić coś przełomowego to dlaczego mam to oddać to komuś kto jest po prostu bardziej leniwy , ba dlaczego ja mam ponosić koszty R&D które są niemałe a cała reszta nie. Nie oceniam samego 6gracza bo to już indywidualna sprawa ale chłopaki traktują to poważnie pewnie jest to ich sposób na utrzymanie więc wklejanie tu ich tekstów jest zwykłą kradzieżą - no chyba że to oni sami robią pod pseudonimem w ramach promocji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widzisz w tym sens to przykro mi, myślę że ewolucja by się pozbyła szybko takich okazów, obecny system zaś daje im jeszcze kasę na leczenie? i o zgrozo reprodukcję. Oczywiście, że jakieś przepisy powinny być, ale powinno się dążyć do ich minimalizacji,prostoty by można je było uczyć wszystkich w szkoła i każdy wiedział jak je interpetować. Przydałoby się to zamiast uczyć się co Mickiewicz miał na myśli jak był na wczasach. Co do patentów to najlepiej zaś jakby ich w ogóle nie było.

Ewolucja by się pozbyła takich okazów? A skąd się oni ***** wzięli?

Patentów nie było, jaasne. To co by było motorem postępu wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za moda czepiania się użytkownika, zamiast stosunkowania się do tego co pisze. Ale jak już tak Ci zależy, to pracowałem w baaardzo dużym korpo, sam odszedłem całkiem nie dawno i jak na razie to moja jedna z lepszych decyzji. Jak dla Ciebie rpraca w 'poważnym biznesie' to wymyślanie czegokolwiek to się dziwie. Dla mnie paradoksem jest, że takich ludzi jak Steve Jobs się nazywa wynalazcami. Uważam, że ludzie którzy na prawdę są zdolni do wymyślenia czegoś potrzebnego, nie potrzebują patentów jako motywacji i takie jednostki się spokojnie by znalazły. Co do pisarza, to ja bym chętnie napisał książke o Timie Duncanie, w którym bym opisywał jaki jest zajebisty. Chętnie bym na niej zarobił, uważasz że państwo powinno mi w tym jakoś pomóc?

 

Co do sytuacji z 6gracza to oczyiście jest to łamanie istniejącego chorego prawa. Ja bym tak nie postąpił.

 

Patentów nie było, jaasne. To co by było motorem postępu wtedy?

A co było motorem jak ich nie było? Co motywuje zwierzęta do postępu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własność intelektualna, patenty itd. są potrzebne bo chronią ciężką pracę

Bull shit. Już od pewnego czasu nie wierzę w takie wzniosłe motywacje wprowadzania coraz to bardziej ograniczających społeczeństwo przepisów. Chodzi zawsze o hajs, albo o władzę - albo o obydwie rzeczy na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

***** mac jestes niedorozwinięty?

ciezka praca = KASA

Tak jak piszesz byłoby, gdyby świat był sprawiedliwy, ale niestety nie jest. I możesz zarówno za ciężką pracę dostać NIC (np. Windows), albo za nic dostać dużo kasy (np. "celebryci"). Ciężka praca = KASA? Powiedz to tym hindusom, którzy za 45 dolarów za miesiąc kleją najki pracując po 14h dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba mówimy tu a patentach a nie biedakach...

moja wypowiedz była w kontekście patentów i wyrwanie jej z tego i podstawienie gdzie indziej mija się z celem

po co mam coś wymyślić skoro cały świat na tym skorzysta tylko ja będę miał gorzej od hindusa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba mówimy tu a patentach a nie biedakach...

moja wypowiedz była w kontekście patentów i wyrwanie jej z tego i podstawienie gdzie indziej mija się z celem

po co mam coś wymyślić skoro cały świat na tym skorzysta tylko ja będę miał gorzej od hindusa :)

Czyli uważasz, że to osoba która wymyśliła daną rzecz (tudzież włożyła w nią dużo pracy) jest właścicielem patentu jej dotyczącego i ma z tego jak to określiłeś KASĘ? Śmiem wątpić - przeważnie ludzie, którzy coś wymyślają ciężką pracą to zupełnie inni ludzie niż Ci którzy posiadają na to patenty i czerpią z tego hajs. Ale może akurat w dziedzinie patentów jest ta sprawiedliwość - kto wie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważasz, że to osoba która wymyśliła daną rzecz (tudzież włożyła w nią dużo pracy) jest właścicielem patentu jej dotyczącego i ma z tego jak to określiłeś KASĘ? Śmiem wątpić - przeważnie ludzie, którzy coś wymyślają ciężką pracą to zupełnie inni ludzie niż Ci którzy posiadają na to patenty i czerpią z tego hajs. Ale może akurat w dziedzinie patentów jest ta sprawiedliwość - kto wie....

małżeństwo Curie jest tego najlepszym dowodem, zresztą trzeba chyba sie urodzić wczoraj aby pi*****ić takie głupoty jak to z ta kasa i pracą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się wydaje, że jak zapłaciłem za coś to jest to moje i mogę wytrzeć tym dupę, zniszczyć albo, o zgrozo, zeskanować. tylko, że moja opinia ma niewiele wspólnego z chorym prawem.

jest dokładnie jak mówisz. Coś jest albo twoją własnością i możesz z tego korzystać albo nie jest i korzystać nie możesz, ewentualnie w ograniczonym stopniu dozwolonym przez właściciela. Prawo jest chore i nie wygląda aby się to mogło zmienić. Prawo własnosci intelektualnej to już w ogóle absurd najtrafniejszym porównaniem byłoby prawo zakazujące palenia ognia bo osoba, która go pierwsza odkryła i rozpaliła zakazałaby powielania bez jej zgody. :)

 

- - - Updated - - -

 

-10

A co ma kradzież wspólnego z wolnością !! Pracowałem kiedyś w firmie gdzie wymyślilismy kilka innowacyjnych technologii. W Jednym przypadku ktoś nas podrobił. Wydalismy kilka milionów złotych aby ich zabklokować. Wygraliśmy bo inaczej to kilkadziesiąt osób poleciałoby na bruk. Nad drugim projektem siedziałem 2 lata i nauczeni doświadczeniem tylko ja z moim szefem wiedzielismy na czym polega trik niemniej chyba mnie szlag trafił jakby ktoś sobie za frajer skopiował rozwiązanie.

Kradzież własności intelektualnej nie ma nic wspólnego z wolnością jednostki

Nie można posiadać ideii na własność bo nie jest to dobro rzadkie więc jeśli coś wymyśliłeś to nie możesz zablokować komuś do tego dostępu czy zakazać czegoś odkrywać.

 

- - - Updated - - -

 

No to jak nie mamy przepisów to chodźmy gwałcić małe dzieci.

Przepis nie chroni dzieci tak samo jak brak przepisu ni powoduje gwałtów na dzieciach. To robią ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.