Skocz do zawartości

MVP dla Nasha!!! Co to się porobiło


ignazz

Kto powinien odebrać MVP  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto powinien odebrać MVP



Rekomendowane odpowiedzi

ignazz: Jeśli jest coś w zawistnym spojrzeniu na Europejczyka, w co nie wierzę, to tylko kontuzja Dirka ułatwiłaby Im ( spiskowcom) niedocenić jego gry.

 

I ja sie pod tym podpisuje :wink:

 

Ps. NBA otwiera się na Europę, plany meczy w Hiszpanii, Francji itd... więc może odwrotnie.... najwyższy czas na Europejskie trofeum?? Ja bym tam spisku anty Dirk nie wyolbrzymiał.

 

Oczywiscie. Przesada w tym wypadku nie jest wskazana.

 

Wade super statsy,

 

I niezwykle efektywna oraz efektowna gra. Ale on jeszcze pokaza na co go stac. Poczekajmy tylko na play-offs.

 

 

Bron marketing

 

w rzeczy samej, choc talentu nie nalezy mu umniejszac.Jeszcze bedzie mial okazje zdobyc te MVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, zarówno Suns Nasha, jak i Mavs Nowitzkiego przegrały swoje ostatnie dwa mecze, a ci drudzy ostatnio notują 2-4.

Z kolei LeBron i Cavs kontynuują serię 6 zwycięstw zwyciężając dzisiaj przeciwko Mavs, a także zapewnili sobie oficjalnie awans do PO jeszcze w marcu. Sam LeBron jak pisałem gra fantastycznie w końcówkach, drugich połowach meczów, czwartych kwartach, dostał w dwóch ostatnich tygodniach nagrodę Zawodnika Tygodnia, oczywistym jest, że dostanie drugi raz w tym sezonie wyróżnienie dla najlepszego w miesiącu... Większość już go skreśliła z listy kandydatów do MVP i co by się nie wydarzyło uzna ewentualne wręczenie mu tej nagrody za wielką niesprawiedliwość. Ja jednak dalej podtrzymuję, że jeśli Cavs dobiją do 50 zwycięstw to do niego powinno trafić MVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że za szybko skreśliłem z listy LeBronka i big Shota. Szczególnie Tłok ostatnio znów zaczął grac na MVPowskim poziomie ciągnac szczególnie końcówki poszczególnych kwart dla Pistons. Jeśli chodzi o Cavs to musieliby zrobić jeszcze coś spektakularnego, choćby 53 W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak dalej podtrzymuję, że jeśli Cavs dobiją do 50 zwycięstw to do niego powinno trafić MVP.

:lol: :? :shock: :twisted: :roll: :lol: :? :?

 

o takie beda moje kolejne reakcje jesli taki scenariusz mialby sie potwierdzic. po prostu oleje chyba ta lige w piz*u bo miarka sie przebierze w ilosci pzewalow na ten sezon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak dalej podtrzymuję, że jeśli Cavs dobiją do 50 zwycięstw to do niego powinno trafić MVP.

:lol: :? :shock: :twisted: :roll: :lol: :? :?

 

o takie beda moje kolejne reakcje jesli taki scenariusz mialby sie potwierdzic. po prostu oleje chyba ta lige w piz*u bo miarka sie przebierze w ilosci pzewalow na ten sezon...

Ja moze nie jestem taki skrajnie nastawiony jak Kily ze jak Cavs beda moieli 50 zwyciestw to MVP dla LeBrona ale ty tez przesadzasz. NIe ma wątpliwosci kto jest w Cavaliers centralna postacia, jego statystyki tez zreszta są powalajace, poza tym jest młody. Jego jedyna wada to to ze nie do konca potrafi zagrac w koncówkach ale to tez idzie do przodu i jest z tym coraz lepiej. Skoro rok temu pominieto tak wazny aspekt jakim jest obrona to teraz mozna i na to przymknąc oko. Podsumowujac jezeli bedzie te 50 wins to LeBron zapewne bedzie jednym z głolwnych kandydatow. Moze nie do konca jego wybor byłby supertrafny ale liczyc sie powinien i nie rozumiem Kore Twojej reakcji, bo wtedy prawda bedzie taka ze Bron grał świetnie i zespól bilans takze miał bardzo korzystny.

 

PS. Dla jasnosci jak Cavs beda meli 50 wins to ja i tak stawiam na Dirka. chce tylko pokazac ze kandydatura Brona nie bedzie wtedy głupotą a wrecz naturalnym faktem, wiec nie ma co sie tak oburzac wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale czy Cavs Lebrona są jakoś lepsi niż się większość spodziewała przed sezonem :?: Są na tym 4 miejscu na wschodzie czyli mniej więcej tam gdzie być mieli, mam tylko nadzieję, że nikt mi nie wyjedzie tu z kontuzjami bo kontuzje to rok temu był argument, który nikogo w różnych dyskusjach nie interesował. Czy te 5 zwycięstw więcej Cavs, w konferencji, w której nie dość, że do awansu nie potrzeba nawet 50% zwycięstw to jeszcze w odróżnieniu od zachodu szykują się nam 4 drużyny, które nie osiągną nawet 30 zwycięstw na zachodzie jest jedna :? Jeśli na koniec sezonu Cavs wygrają 5 meczów więcej od Lakers to nie widzę żadnego powodu żeby uznać osiągnięcie Lebrona z tą drużyną na wschodzie za większe niż to Bryanta z Lakers na zachodzie (już nie mówiac o tym, że powinna być różnica nie 5, ale 3 meczów między nimi :twisted: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale czy Cavs Lebrona są jakoś lepsi niż się większość spodziewała przed sezonem :?: Są na tym 4 miejscu na wschodzie czyli mniej więcej tam gdzie być mieli, mam tylko nadzieję, że nikt mi nie wyjedzie tu z kontuzjami bo kontuzje to rok temu był argument, który nikogo w różnych dyskusjach nie interesował. Czy te 5 zwycięstw więcej Cavs, w konferencji, w której nie dość, że do awansu nie potrzeba nawet 50% zwycięstw to jeszcze w odróżnieniu od zachodu szykują się nam 4 drużyny, które nie osiągną nawet 30 zwycięstw na zachodzie jest jedna :? Jeśli na koniec sezonu Cavs wygrają 5 meczów więcej od Lakers to nie widzę żadnego powodu żeby uznać osiągnięcie Lebrona z tą drużyną na wschodzie za większe niż to Bryanta z Lakers na zachodzie (już nie mówiac o tym, że powinna być różnica nie 5, ale 3 meczów między nimi :twisted: )

Od tego twierdzenia bede zaczynal wiele wywodow ;-)

 

A tak powaznie - to tez o tym juz mowilem, i to wbrew pozorom okazuje sie byc bardzo wazne jesli ktos rozlicza rozrachunek pomiedzy tymi dwoma ekipami...

 

PS. Van zapomniales jeszcze o koncowce meczu z Celtics :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale czy Cavs Lebrona są jakoś lepsi niż się większość spodziewała przed sezonem Question

Nie. Spodziewałem sie po nich mniej wiecej tego co jest teraz, moze lekko mniej,ale to roznica 1-2 meczy.

A czy Lakers z KB tak strasznie poszli do przodu niz sie spodziewano :?: Wiekszosc mowiła( u nas na forum) o miejscach od 6 do 10. Jest 7.

 

Czy te 5 zwycięstw więcej Cavs, w konferencji, w której nie dość, że do awansu nie potrzeba nawet 50% zwycięstw to jeszcze w odróżnieniu od zachodu szykują się nam 4 drużyny, które nie osiągną nawet 30 zwycięstw na zachodzie jest jedna Confused

Na Zachodzie narazie Kings maja 8 miejsce z bilansem rowno 50%. Na Wschodize 50% daje 7 miejsce, wiec wielkeij roznicy nie ma. Inna sprawa jest taka ze Bulls i Sixers bija sie ze soba o to kto wiecej przegra i te 8 miejsce w konferencji Wschodniej wyglada jak wyglada.

 

Jeśli na koniec sezonu Cavs wygrają 5 meczów więcej od Lakers to nie widzę żadnego powodu żeby uznać osiągnięcie Lebrona z tą drużyną na wschodzie za większe niż to Bryanta z Lakers na zachodzie (już nie mówiac o tym, że powinna być różnica nie 5, ale 3 meczów między nimi Twisted Evil )

Lakers maja teraz 38 zwycięstw. To zdeecydowanie za mało na MVP. Ja to widze tka ze nawet najlepsze osiagniecia indywiudlane musza prowadzic od jakiegos okreslonego celu zespołowego. Dlatego tez widzac post Lorda w tamtym roku o poprzednich zwyciescach tej nagrody stwierdziłem ze jak zespól nie ma 50 zwyciestw to nie ma sensu rozpatrywac kandydatury ich lidera na MVP. Jak Lakers by dobili to oczywisice Kobe z miejsca byłby jednym z tych najbardizej sie liczacych, bo sezon ma wspanialy. Nie, to trudno i konferencja nie gra wiekszej roli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale czy Cavs Lebrona są jakoś lepsi niż się większość spodziewała przed sezonem Question

Nie. Spodziewałem sie po nich mniej wiecej tego co jest teraz, moze lekko mniej,ale to roznica 1-2 meczy.

A czy Lakers z KB tak strasznie poszli do przodu niz sie spodziewano :?: Wiekszosc mowiła( u nas na forum) o miejscach od 6 do 10. Jest 7.

KarSp może sprawdź najpierw, która większośc mówiła, że będą na tym 6 kto mówił, że na 10 :) Nie wiem czy ktokolwiek kto nie jest kibicem Lakers widział ich wyżej niż na 8 miejscu, wielu "ekspertów" z ESPN i innych seriwsów w typowaniach przedsezonowych dawało im mniej niż 40 zwycięstw, a nawet było trochę takich, którzy dawali im ledwie ponad 30.

 

Na Zachodzie narazie Kings maja 8 miejsce z bilansem rowno 50%. Na Wschodize 50% daje 7 miejsce, wiec wielkeij roznicy nie ma. Inna sprawa jest taka ze Bulls i Sixers bija sie ze soba o to kto wiecej przegra i te 8 miejsce w konferencji Wschodniej wyglada jak wyglada.

No mają, ale nawet będący na 6 miejscu Bucks są w tej chwili o jeden mecz powyżej 50% poczekajmy na koniec sezonu jeszcze bo w tej chwili codziennie może nam to się zmieniać, ale granie 4 meczy przeciwko Hawks, Knicks, Bobcats czy Raptors jest niezłym udogodnieniem nie sądzisz :?: (zaraz mi ktoś wypomni, że Lakers przegrali po jednym meczu z Bobcats i Hakws :) )

 

Lakers maja teraz 38 zwycięstw. To zdeecydowanie za mało na MVP. Ja to widze tka ze nawet najlepsze osiagniecia indywiudlane musza prowadzic od jakiegos okreslonego celu zespołowego. Dlatego tez widzac post Lorda w tamtym roku o poprzednich zwyciescach tej nagrody stwierdziłem ze jak zespól nie ma 50 zwyciestw to nie ma sensu rozpatrywac kandydatury ich lidera na MVP. Jak Lakers by dobili to oczywisice Kobe z miejsca byłby jednym z tych najbardizej sie liczacych, bo sezon ma wspanialy. Nie, to trudno i konferencja nie gra wiekszej roli.

Już to pisałem trzymając się tradycji przyznawania MVP nie powinniśmy brać pod uwagę nikogo spoza Pistons i Spurs/Mavs żadnego Nasha, Lebrona, Wade'a czy Bryanta bo MVP dostaje nie ten kto wygrał co najmniej 50 meczów w sezonie, ale ten, którego drużyna zajęła jedno z dwóch najlepszych miejsc w lidze a skoro mamy takie czasy, że dwie najlepsze drużyny w lidze nie mają jednej wybijającej się ponad resztę drużyny gwiazdy to rozważamy różne scenariusze.

 

Poza tym zapomniałeś już co się działo po zeszłym sezonie :?: to wszystko jak to Bryant bez Shaqa nic nie znaczy, jak to skuteczność mu spadła i jak zalicza masę strat kiedy jest samotnym liderem drużyny, jakie problemy ma nawet ze zdobywaniem punktów kiedy obrona na nim jest skupiona (po tym sezonie to mój ulubiony argument z przytaczanych rok temu ) , jak to poznał co to znaczy być Iversonem :lol: A on po tym sezonie wrócił i rozegrał sezon jakiego w wykonaniu guarda ta liga od dobrych kilkunastu lat nie widziała, a niektórych występów w wykonaniu graczy z jego pozycji w ogóle w historii tej gry.

 

Nie będę miał nic przeciwko temu jak Bryant nie wygra, ale jeśli odchodzimy od tego przyznawania MVP graczowi jednej z dwóch najlepszych ekip to nie ma dla mnie żadnego argumentu żebym wyżej postawił Lebrona prowadzącego drużynę do niewiele lepszego bilansu w konferencji, w której o te kilka zwycięstw więcej jest łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak na marginesie dodam, ze mamy 30 marca i o ile dobrze mi wiadomo, sezon się jeszcze nie skończył i drużyny nie zagrały wszystkich spotkań, wiec nie wybiegałbym tak bardzo z tymi Lakersami wyżej niż 8-me miejsce, ba, jest tak ciasno że wcale nie są pewni awansu. Niemniej jednak myślę, że do PO na 99% sie już załapią, tylko że dziwi mnie troche przyznawanie im miejsca na podstawie obecnego bilansu.

 

Acha Van. To nie musi być wcale tak jak piszesz, ze koniecznie MVP musi powedrować do kogoś z dwóch najlepszych teamów. Wystarczy, żeby zespół był w czołówce, ale niekoniecznie 1-2. Nash jak dla mnie nie odpada z tego wyścigu, bo Suns mieli być dużo słabsi niż rok teamu. Nie ma JJ, Q, a później jeszcze kontuzja Amare i niektórzy już mówili, że w PO ich może zabraknąć. Ze zesłorocznego rosteru niewiele zostało, budowa zespołu prawie od podstaw. Tą podstawą był Nash i to podstawą bardzo solidną, skoro Suns są tam gdzie są. A przypomnę, że grają tam tacy wymiatacze jak Diaw czy Tskitishvili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na koniec sezonu Cavs wygrają 5 meczów więcej od Lakers to nie widzę żadnego powodu żeby uznać osiągnięcie Lebrona z tą drużyną na wschodzie za większe niż to Bryanta z Lakers na zachodzie (już nie mówiac o tym, że powinna być różnica nie 5, ale 3 meczów między nimi :twisted: )

Po pierwsze, dzisiaj ponieśliście porażkę. Po drugie, jeżeli Cavs bedą mieć 50, to jestem przekonany, że różnica w bilansie będzie jeszcze większa. Cavs to czwarta drużyna na wschodzie nie mogąca być wyżej, bo mają w dywizji Pistons, a tak są praktycznie na równi z trzecimi Nets i w przypadku odniesienia przez nich 50 zwycięstw dla mnie naturalnym jest, że LeBron będzie jednym z najpoważniejszych kandydatów do MVP. Lakers to drużyna z miejsc 7-8 na zachodzie i na to jednak za mało, by wyróżnienie trafiło do KB, mimo naprawdę wielkiego indywidualnie sezonu.

 

No dobra, ale czy Cavs Lebrona są jakoś lepsi niż się większość spodziewała przed sezonem :?: Są na tym 4 miejscu na wschodzie czyli mniej więcej tam gdzie być mieli, mam tylko nadzieję, że nikt mi nie wyjedzie tu z kontuzjami bo kontuzje to rok temu był argument, który nikogo w różnych dyskusjach nie interesował.

Mnie jednak interesuje. Już pomijam fakt, że wiele osób nie wierzyła zupełnie w Cavs, dając im walkę o PO. Najcześciej jednak przyznawano nam przed sezonem 5 miejsce w konferencji. Teraz nie ma już bardzo długo Hughesa, czyli drugiego strzelca, drugiego asystenta, drugiego przechwytującego, najlepszego obrońcy i zawodnika czyniącego wiele ponad statystyki. Od początku gry bez niego było widać, jak wiele on znaczył dla zespołu. IMO powinno się brać pod uwagę fakt, że LBJ-owi jest znacznie trudniej grać w nowym rosterze, z nowym coachem (rookie), z backcourtem Snow-Pavlovic, niż takiemu Dirkowi, który już sporo czasu gra z tymi samymi zawodnikami.

 

Już to pisałem trzymając się tradycji przyznawania MVP nie powinniśmy brać pod uwagę nikogo spoza Pistons i Spurs/Mavs żadnego Nasha, Lebrona, Wade'a czy Bryanta bo MVP dostaje nie ten kto wygrał co najmniej 50 meczów w sezonie, ale ten, którego drużyna zajęła jedno z dwóch najlepszych miejsc w lidze a skoro mamy takie czasy, że dwie najlepsze drużyny w lidze nie mają jednej wybijającej się ponad resztę drużyny gwiazdy to rozważamy różne scenariusze.

Wg mnie można tę zasadę odłożyć na bok. Samo to, że głównym kandydatem w Stanach wydaję się Nash dużo w tej kwestii mówi. W tym sezonie IMO ani Pistons (4 All-starów), ani Spurs (no co? Parkerowi może dadzą? :D) nie mają aż wybijających się postaci, aby dać im MVP. Dlatego też uważam, że powinien dostać to ktoś spoza tej dwójki i do tego taką barierą byłoby powiedzmy te 50 zwycięstw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cavs to czwarta drużyna na wschodzie nie mogąca być wyżej, bo mają w dywizji Pistons, a tak są praktycznie na równi z trzecimi Nets i w przypadku odniesienia przez nich 50 zwycięstw dla mnie naturalnym jest, że LeBron będzie jednym z najpoważniejszych kandydatów do MVP. Lakers to drużyna z miejsc 7-8 na zachodzie i na to jednak za mało, by wyróżnienie trafiło do KB, mimo naprawdę wielkiego indywidualnie sezonu.

Mówisz nie mogli być wyżej, ale czy mogli być niżej :?: Przecież tam nie ma nikogo kto mógłby ich wyprzedzić tak naprawdę, dlatego uważam, że zajęcie 4 miejsca na wschodzie nie jest specjalnie większym osiągnięciem niż 7 na zachodzie.

 

Ja wcale nie twierdzę, że Bryant w tej chwili powinien wygrać tylko, że na Lebron nie zasługuje na wygranie bardziej od niego i tyle. Zresztą nie mamy o czym specjalnie dyskutować bo Nash zgarnie tą nagrodę i w sumie im dłużej o tym myślę to co raz bardziej mi pasuje, że to on dostanie tą nagrodę wyślą mu ją pocztą jak będzie drugą rundę w tv oglądał :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KarSp może sprawdź najpierw, która większośc mówiła, że będą na tym 6 kto mówił, że na 10 Smile Nie wiem czy ktokolwiek kto nie jest kibicem Lakers widział ich wyżej niż na 8 miejscu, wielu "ekspertów" z ESPN i innych seriwsów w typowaniach przedsezonowych dawało im mniej niż 40 zwycięstw, a nawet było trochę takich, którzy dawali im ledwie ponad 30.

Zadałem sobie ten trud i sprawdziłem. Wyzej niz na 8 miejscu z tych co nie są fanami lub nie wiem komu kibicuja to tak:

Nawciarz- 7 miejsce

Blazer- 7 miejsce

No.13- 6 miejsce

Wiem ze niewiele ale wiekszosc dawala im miejsce 8 lub walke o PO.

PS. Ty za to wwaliłes ich na 2 8)

 

Poza tym zapomniałeś już co się działo po zeszłym sezonie Question to wszystko jak to Bryant bez Shaqa nic nie znaczy, jak to skuteczność mu spadła i jak zalicza masę strat kiedy jest samotnym liderem drużyny, jakie problemy ma nawet ze zdobywaniem punktów kiedy obrona na nim jest skupiona (po tym sezonie to mój ulubiony argument z przytaczanych rok temu ) , jak to poznał co to znaczy być Iversonem Laughing A on po tym sezonie wrócił i rozegrał sezon jakiego w wykonaniu guarda ta liga od dobrych kilkunastu lat nie widziała, a niektórych występów w wykonaniu graczy z jego pozycji w ogóle w historii tej gry.

Dajmy mu MIP :twisted:

 

Ja wcale nie twierdzę, że Bryant w tej chwili powinien wygrać tylko, że na Lebron nie zasługuje na wygranie bardziej od niego i tyle.

Widzisz Van tylko to nikt inny jak ty rok temu powtarzał ze nie liczy sie to jak ktos gra świetnie statystycznie ale jaki to daje efekt dla zespołu. I Ty ktory tak rok temu gadales na Iversona teraz chcesz mi powiedziec że jezeli LeBron osiagnie 50 zwyciestw to tak samo powinien w walce liczyc sie w walce o MVP Kobe Bryant z narazie 11 ekipa calej ligi(bo sam mowiłęs ze nie liczy sie konferencja a cała liga)?? Dla mnie jest to niestety niemozliwe, bo raz ze to dopiero 7 pozycja u siebie, ktora nie wiadomo czy nie ulegnie pogorszeniu

EDIT

Przy 50 zwycięstwach Cavs MVP dla LeBrona będzie tak samo sprawiedliwe jak przyznanie mu nagrody ROTY przed Melo...

Tak jeszcze przy okazji tej wypowiedzi. Ja nie mowie o przyznaniu mu MVP. Ja tylko nie zrozumiałem reakcji Kore ktory tak strasznie zareagował na sama mysl ze Bron moze sie wogole w tej walce liczyc przy tym. Powtarzam ze i tak dałbym MVP dla Dirka nawet jakby Cavs mieli tę piedziesiątke tylko nie odbierajmy mu tego że moze byc wysoko i to sprawiedliwie bo grał swietnie i zespół poprowadził do dobrego bilansu, bo tak samo niesprawiedliwe bedzie jak sie go wtedy ominie jak dam mu sie te nagrode.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem sobie ten trud i sprawdziłem. Wyzej niz na 8 miejscu z tych co nie są fanami lub nie wiem komu kibicuja to tak:

Nawciarz- 7 miejsce

Blazer- 7 miejsce

No.13- 6 miejsce

Wiem ze niewiele ale wiekszosc dawala im miejsce 8 lub walke o PO.

PS. Ty za to wwaliłes ich na 2 8)

przeczytaj jeszcze raz te xywki, przypomnij sobie o czym gadamy i spróbuj się nie zaśmiać :)

 

Widzisz Van tylko to nikt inny jak ty rok temu powtarzał ze nie liczy sie to jak ktos gra świetnie statystycznie ale jaki to daje efekt dla zespołu. I Ty ktory tak rok temu gadales na Iversona teraz chcesz mi powiedziec że jezeli LeBron osiagnie 50 zwyciestw to tak samo powinien w walce liczyc sie w walce o MVP Kobe Bryant z narazie 11 ekipa calej ligi(bo sam mowiłęs ze nie liczy sie konferencja a cała liga)?? Dla mnie jest to niestety niemozliwe, bo raz ze to dopiero 7 pozycja u siebie, ktora nie wiadomo czy nie ulegnie pogorszeniu

No właśnie. A LBJ osiągnie coś z drużyną :?: nie - bilansu Cavs nie bedzie w TOP 5 nawet, więc o co ta gadka...?

 

Ani KB, ani LBJ nie osiągną nic znaczącego w RS ze swoimi drużynami, więc wg standardowych kryteriów nie mają szans na MVP. A jak pokazał poprzedni sezon bilans drużyny i postęp względem przesezonowych oczekiwań jest wart więcej niż statystyki czy obrona. A jakby nie patrzeć KB rozgrywa lepszy sezon od LBJ, a jego drużyna gra sporo powyżej oczekiwań (w przeciwieństwie do Cavs) i jest w tych punktach różnica większa, niż zapewne będzie w bilansach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Van tylko to nikt inny jak ty rok temu powtarzał ze nie liczy sie to jak ktos gra świetnie statystycznie ale jaki to daje efekt dla zespołu. I Ty ktory tak rok temu gadales na Iversona teraz chcesz mi powiedziec że jezeli LeBron osiagnie 50 zwyciestw to tak samo powinien w walce liczyc sie w walce o MVP Kobe Bryant z narazie 11 ekipa calej ligi(bo sam mowiłęs ze nie liczy sie konferencja a cała liga)?? Dla mnie jest to niestety niemozliwe, bo raz ze to dopiero 7 pozycja u siebie, ktora nie wiadomo czy nie ulegnie pogorszeniu

 

KarSp naprawde chcesz się bawić w porównania potencjału drużyny jednego i drugiego na początku sezonu :?: na rozegraniu Cavs mieli wciąż świetnego w obronie weterana Snowa, sprowadzili sobie snajpera po najlepszym sezonie w karierze Damona Jonesa, pod koszem jeden z najlepszych ofensywnie centrów w lidze grający chyba dwa razy w meczu gwiazd, na rezerwę sprowadzony Marshall, który zjawił się w Cavs ze średnimi punktów i zbiórek lepszymi niż jakikolwiek gracz Lakers poza Odomem i Bryantem już o naszych rezerwach nie wspominając.

 

Lakers na rozegraniu mają wyciągniętego z NBDL Parkera a jego zmiennikiem jest Vujacic zamianiłbyś się w listopadzie na naszych rozgrywajków :?: Gooden w zeszłym sezonie punkty i zbiórki praktycznie na takim samym poziomie jak nasz drugi najlepszy gracz Odom, Lebron pod koszem miał jego i Z a Lakers Mihma i uznawanego przez wielu za największego busta w historii Kwame.

 

Więc wybacz, ale nie uważam w żadnym wypadku wyników Lebrona z Cavs za bardziej imponujące niż te Bryanta z Lakers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KarSp to akurat było do Kilyego, który nawet MVP w ASG dla LBJa uznał, że całkowicie zasłużone i nie wymuszone przez dzieciaka :wink:

 

A teraz wyjaśnie o co mi chodzi. LBJ będzie w gronie kandydatów do MVP i słusznie, ale wybranie go MVP będzie niesprawiedliwe, bo w gronie kandydatów jest wielu, powtarzam WIELU bardziej godnych od niego graczy. Jeśli dostałby MVP byłaby to taka sama niesprawiedliwość jak przyznanie mu ROTY przed Melo, który oprócz sts miał przedewszystkim sukces zespołowy. Podobnie byłoby z MVP, jeśli Nash czy Dirk mają o wiele lepsze osiągnięcia!!!

Jaśniej się nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj jeszcze raz te xywki, przypomnij sobie o czym gadamy i spróbuj się nie zaśmiać Smile

Przeczytałem i zdziwie Cie bo sie nie zasmiałem. Dyskusja była i o opiniach z naszego forum(do tego chyba odnosiło sie pierwsze zdanie) i o ESPN. JAk podałem te xywki to myslałem ze z gory jest wiadomo do kogo sie odnosze tym bardziej że w owym czasie nie czytałem ESPN(chyba ze był to jakis link podany na forum bo i taki sie zdazył). Wiec nie bardzo wiem co jest tutaj strasznie zabawnego :P

 

No właśnie. A LBJ osiągnie coś z drużyną Question nie - bilansu Cavs nie bedzie w TOP 5 nawet, więc o co ta gadka...?

O to że Cavs i Nets są na miejsach 6-7 i dzieli ich roznica jednoego meczu. A Michael Jordan dostał MVP bodajze w roku 90-91 jak Bulls mieli 4-5(razem z Jazz) bilans w lidze, wiec jezeli przyznaje sie MVP z taka obrona jak ma Nash kiedy to defensywa dominuje, to dla mnie naturalne jest ze liczyc sie(caly czas mowimy o tym ze bedzie jednym z potencjalnych kandydatów a nie zdobywca! )! w walce o to trofeum moze ktos z pozycji nr6, jezeli nawet ktos z 5 kiedys dostal nagrode dla najbardizej wartosciowego gracza.

 

..... jest w tych punktach różnica większa, niż zapewne będzie w bilansach.

No nie wiem czy Lakers bede mieli mniej niz 3 mecze straty do Cavs.

 

KarSp naprawde chcesz się bawić w porównania potencjału drużyny jednego i drugiego na początku sezonu Question

Nie, bo wiadomo ze Cavs wypadna lepiej.

 

prowadzili sobie snajpera po najlepszym sezonie w karierze Damona Jonesa,

Widzisz tylko ze na samym sprowadzeniu sie skonczyło. Bo potem DJ przygasł. Może nie zawodził specjalnie mocno ale to nie był tez ten poziom strzelecki ktorego bym sie po nim spodziewał. Nie ma swojego najwiekszeog atutu czyli rzutu a na dodatek nie rozgrywa i nie broni.

 

a rezerwę sprowadzony Marshall, który zjawił się w Cavs ze średnimi punktów i zbiórek lepszymi niż jakikolwiek gracz Lakers poza Odomem i Bryantem już o naszych rezerwach nie wspominając

O nim to ty nawet nie wspominaj. Może i średnie miał niezle jak przychodził to miał dobre, ale teraz to szkoda słów. Rzuca gałe jak cepem, skutecznosc za 3 ledwie ponad 30% i to tez nadrobiona meczami kiedy rzuca raz czy dwa razy, bo potrafi rzucic 9x trafiajac 1 próbe. Naprawde marne to dla nas wzmocnienie. Ostatnio troche sie rozruszał ale to dlatego ze czesciej znajduja go w pomalowanym, ale nie zmienia to faktu ze dalej mnie irytuje.

 

Lakers na rozegraniu mają wyciągniętego z NBDL Parkera a jego zmiennikiem jest Vujacic zamianiłbyś się w listopadzie na naszych rozgrywajków Question

W Listopadzie to bym sie mocno musiał zastanowic, bo w sumie i tu i tu było zle. Ale raczej bym sie z Wami wtedy nie zamienił. Ale potem sprawwa sie odmieniła i wziałbym Parkera u z Snowa i za DJ-a.

 

Gooden w zeszłym sezonie punkty i zbiórki praktycznie na takim samym poziomie jak nasz drugi najlepszy gracz Odom,

No ale Gooden to w zeszłym sezonie 2-3 najlepszy gracz w Cavs. Mysle ze na rowni z BigZ'etem.

W zbiorkach był pierwszy i dalej jest.

 

uznawanego przez wielu za największego busta w historii Kwame.

No ale twierdzicie ze mimo ułomnosci w ataku jest dobry w obronie, wiec chyba nie jest z nim az tak tragicznie :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem i zdziwie Cie bo sie nie zasmiałem. Dyskusja była i o opiniach z naszego forum(do tego chyba odnosiło sie pierwsze zdanie) i o ESPN. JAk podałem te xywki to myslałem ze z gory jest wiadomo do kogo sie odnosze tym bardziej że w owym czasie nie czytałem ESPN(chyba ze był to jakis link podany na forum bo i taki sie zdazył). Wiec nie bardzo wiem co jest tutaj strasznie zabawnego :P

Wymianiasz tu xywy gości, których ciężko skojarzyć u nas na forum (jedynie nawciarz, chociaż on mało się raczej wypowiada, reszte przemilczę, ok? :) ) jakby byli jakimiś expertami :) nie wiem co ich głosy miałby zmienić? Lakers w opinii fachowców mieli walczyć o miejsca 12-9 i nawet jakby całe forum uwarzało inaczej, to ta opinia by się nie zmieniła. Nie wiem czy o to Vanowi chodziło, ale ja to tak zrozumiałem. Jeśli mu chodziło rzeczywiście o ludzi na forum, to mi chodzi o specjalistów, którzy biorą gruby hajs za to, że się na tym znają. Wszyscy dziennikarze (a to przecież oni przyznają MVP, nie forumowicze :) ) zkazywali Lakers na drugi sezon z rzędu bez PO i w sumie im się za bardzo nie dziwię. Gdyby KB zagrał kiepski sezon to o PO możnaby pomażyć, bo Lakers bez KB to jedna z najgorszych ekip w NBA, jeśli nie najgorsza. Także w porównaniu z oczekiwaniami KB z Lakers osiągnął zdecydowanie więcej. Ponadto LBJ ze swoimi Cavs gra raczej poniżej oczekiwań.

 

O to że Cavs i Nets są na miejsach 6-7 i dzieli ich roznica jednoego meczu. A Michael Jordan dostał MVP bodajze w roku 90-91 jak Bulls mieli 4-5(razem z Jazz) bilans w lidze, wiec jezeli przyznaje sie MVP z taka obrona jak ma Nash kiedy to defensywa dominuje, to dla mnie naturalne jest ze liczyc sie(caly czas mowimy o tym ze bedzie jednym z potencjalnych kandydatów a nie zdobywca! )! w walce o to trofeum moze ktos z pozycji nr6, jezeli nawet ktos z 5 kiedys dostal nagrode dla najbardizej wartosciowego gracza.

Nie mówimy, że powinien się liczyć, tylko że jak Cavs zaliczą 50 W, to MVP powinno być jego.

Możemy mówić, także skoro ktoś za 5teiejsce dostał MVP to za 6ste też można. Tylko do czego to prowadzi? Za rok mi powiesz, że skoro dostał za 6ste to czemu nie za siódme? a co za dwa lata? może za 10? Jest sztywna granica TOP 4 i wyłamywanie się z niej jest tylko w uzasadnionych przypadkach. A nie dość, że LBJ nie rozgrywa zdecydowanie najlepszego sezonu ze wszystkich zawodników, to jeszcze jego drużyna gra poniżej oczekiwań. Skoro dla LBJ można się z tej zasady wg was wyłamać, to czemu nie można dla KB? bo gra w Lakers? jesteście nie deterministyczni...

 

No nie wiem czy Lakers bede mieli mniej niz 3 mecze straty do Cavs.

Nie miałem na myśli punktów w znaczeniu ppg, tylko 2 punkty które wymieniłem (KB rozgrywa lepszy sezon od LBJ, a jego drużyna gra sporo powyżej oczekiwań). Nie wiem skad Ci się wzięły te punkty rzucane, ale jeśli chcesz to interpretować w ten sposób to możemy - w tym momencie KB ma ponad 200 punktów więcej na swoim koncie i wątpię, żeby ta różnica spadła poniżej 80 8)

 

Nie, bo wiadomo ze Cavs wypadna lepiej.

Cavs wypadają gorzej w stosunku do potencjału jakim dysponują.

 

Widzisz tylko ze na samym sprowadzeniu sie skonczyło. Bo potem DJ przygasł. Może nie zawodził specjalnie mocno ale to nie był tez ten poziom strzelecki ktorego bym sie po nim spodziewał. Nie ma swojego najwiekszeog atutu czyli rzutu a na dodatek nie rozgrywa i nie broni.

No to ok, ze się zgadzasz. O tym właśnie piszemy - Cavs grają poniżej oczekiwań (jako jednostki i jako zespół). Dobrze, ze się zgadzasz. btw LBJ makes his teammates better :)

 

O nim to ty nawet nie wspominaj. Może i średnie miał niezle jak przychodził to miał dobre, ale teraz to szkoda słów. Rzuca gałe jak cepem, skutecznosc za 3 ledwie ponad 30% i to tez nadrobiona meczami kiedy rzuca raz czy dwa razy, bo potrafi rzucic 9x trafiajac 1 próbe. Naprawde marne to dla nas wzmocnienie. Ostatnio troche sie rozruszał ale to dlatego ze czesciej znajduja go w pomalowanym, ale nie zmienia to faktu ze dalej mnie irytuje.

j.w.

 

W Listopadzie to bym sie mocno musiał zastanowic, bo w sumie i tu i tu było zle. Ale raczej bym sie z Wami wtedy nie zamienił. Ale potem sprawwa sie odmieniła i wziałbym Parkera u z Snowa i za DJ-a.

No właśnie, a my dyskutujemy o tym czym Cavs i Lakers dysponowali przed sezonem. Co więcej zgadzasz się że potencjał mieliście większy, ale my gramy lepiej (na tych pozycjach).

 

 

No ale twierdzicie ze mimo ułomnosci w ataku jest dobry w obronie, wiec chyba nie jest z nim az tak tragicznie :?:

Tylko, że to nie chodzi o to co my teraz twierdzimy, tylko jak roster Lakers był postrzegany przed sezonem. A Kwame był postrzegany jako bust. On (w przeciwieństwie do niektórych zawodników Cavs) gra lepiej niż od niego oczekiwano. To zdanie z resztą tyczy się całych drużyn i skoro już zgodziłeś się z argumentami Vana, to chyba zgodzisz się z całą tezą :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.