Skocz do zawartości

draft 2006


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Then there are the Los Angeles Lakers. They have the 26th pick, far too low to be in the running for his services, but when coach Phil Jackson and others met with Roy they suggested they might trade up for him...

 

...Los Angeles has been a steady meeting place because Roy's agent, Arn Tellem, is headquartered there. Teams either put the player through workout paces at a private gym at the Bel Air home of Lakers super fan Steve Jackson or Santa Monica High School, depending on what's available for the agent's agency. Steve Jackson's gym was built as a mini Staples Center, as a shrine to his favorite team, complete with hanging championship banners. On the wall is a piece of the wooden floor from the Forum, the Lakers' former home, and it is signed by Magic Johnson, Kobe Bryant and others, and now Roy...

 

...For fun, Roy has envisioned himself wearing the uniforms of the Trail Blazers and Lakers.

 

spabloo jak możesz powiedz Roy nadaje się na rozgrywajką do trójkątów :?: no i co ważniejsze jak Twoim zdaniem mogłaby wyglądać jego defensywa przeciwko PG rywali. Zaczynam się zastanawiać co ci Lakers kombinują, jak Jax się w nim zakochał to nic go nie powstrzyma przed poświęceniem na niego Bynuma i chciałbym wiedzieć czy to z punktu widzenia wymagań Lakers od rozgrywającego ma sens :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spabloo jak możesz powiedz Roy nadaje się na rozgrywajką do trójkątów? no i co ważniejsze jak Twoim zdaniem mogłaby wyglądać jego defensywa przeciwko PG rywali. Zaczynam się zastanawiać co ci Lakers kombinują, jak Jax się w nim zakochał to nic go nie powstrzyma przed poświęceniem na niego Bynuma i chciałbym wiedzieć czy to z punktu widzenia wymagań Lakers od rozgrywającego ma sens

Trójkąty nie wymagają od rozgrywającego (właściwie to nominalnego rozgrywającego) jakiejś spektakularności w kreowaniu gry partnerom. Roy potrafi panować nad piłką. Jest inteligentnym zawodnikiem tak więc czytanie gry nie sprawia mu trudności. Dzięki temu potrafi znaleźć wolnego partnera, a sam jednocześnie stanowi zagrożenie rzutem bądź wejściem pod kosz. Moim zdaniem do trójkątów pasuje idealnie i trochę mnie zdziwiło to, że po workoucie w LA mówiono, że nie radził sobie w nich dobrze. Ale w razie czego miałby co robić w wakacje.

 

Sprawa obrony wygląda oczywiście nieco inaczej. Roy nie jest typem stopera, ale jego D jest naprawdę solidne. Tyle że w obronie 1 na 1 z niższym, ale szybszym zawodnikiem logiczne, że może mieć problemy. Chociaż Harper też nie był przesadnie szybki, a mimo to potrafił sobie radzić. Jeśli jeszcze do tego dołożyć czarodziejską rękę Jaxa to bardzo możliwe, że Roy wyglądałby dużo lepiej niż w innej drużynie. Moim zdaniem obrona jest znakiem zapytania, ale wszystko wskazuje na to, że chłopak sobie poradzi.

 

 

A teraz znów pytanie jak to zrobić, żeby wskoczyć tak wysoko, aby móc zgarnąć Roya? Mówisz Van, że poświęcą Bynuma. To może być jednak za mało. Żeby jego wartość była większa, to musiałby chyba brać udział w workoutach ;). Tak naprawdę jeśli ktoś nie obserwowal go na treningach, to ma niewielkie pojęcie na temat postępów w grze. I stąd Bynum to ryzyko dużo większe niż ktoś kogo można sobie sprawdzić i kogo można było oglądać w meczach o stawkę. Lakers muszą uderzyć wysoko, prawdopodobnie do Portland lub Atlanty. Poza tym nie są pierwszą drużyną, która ma na niego chrapkę. Właściwie każdy team mający wysoki numer wymienia go jako potencjalny wybór (oczywiście wśród kilku innych). Będzie ciężko, ale może wasz GM wreszcie pokaże klasę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spabloo dzięki za info, gość zapowiada się faktycznie ciekawie hmm

A teraz znów pytanie jak to zrobić, żeby wskoczyć tak wysoko, aby móc zgarnąć Roya? Mówisz Van, że poświęcą Bynuma. To może być jednak za mało.

Wiesz są drużyny, które nie specjalnie potrzebują kolejnego obwodowego gracza np. tacy Hawks jak pod koszem nie będą mieli innej ciekawej opcji bo Aldridge i Thomas polecą wcześniej to kto wie mają Johnsona, Smitha, Childresa czy Williamsa. Bynum jest surowy, ale takie warunki fizyczne jak jego przemawiają odpowiednio do wyobraźni, chyba w tym drafcie nie ma nikogo o jego warunkach fizycznych w ciągu tego roku już urósł i nabrał trochę masy mięśniowej, wydaje się także pracowity a to u młodego wysokiego gracza już naprawdę sporo. Właśnie dlatego nie jestem do końca także przekonany czy Lakers chcieliby go poświęcić na innego debiutanta :? z drugiej strony Roy może być bardziej przydatny drużynie od razu a na Bynuma trzeba by czekać a Jax może tego nie chcieć. Jednak wydaje mi się dziwne, że Lakers tak owtarcie wykazują nim zainteresowanie, to trochę nie w ich stylu i nie zdziwiłbym się mimo wszystko gdyby jakoś udało im się załatwić sobie wysoki pick i mogąc wybrać Roy'a zdecydowali się na kogoś innego, ale kto wie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie rozwiązanie biorę w ciemno

Ja tez :wink:

 

Oczywiście trzeba zauważyć że może potrzeby druzyn są tu nieżle przedstawione ale raczej jest taki układ możliwy po końcowych rozliczeniach. IMO Włoch nie pójdzie z jedynką, z reszta ta podnieta nim i porównania do Dirka są sporo na wyrost. Owszem gra 1-1 i rzut z dystansu jest bardzo dobry ale gra obronna a przede wszystkim zbiórki nie pozwalaja mi myśleć o nimjako o 1.

Choć była podobna 1 w historii! Big Dog Glen Robinson

Draft wyrównany w pozycjach 1-5 i potem około 15 równych prospectów ale 1 jedna ze słabszych ostatnich lat!

Oden czekamy!

Lamerem nie jestem ( nie mylić z Lamarem ) ale Bynum umknął mi jakos przy ogladaniu Lakers. takie dziwne niedopatrzenie lub czysty przypadek. chetnie przeczytałbym o nim, wiec żeby nie było offtopikowo to niech któryś z fanów wplecie to w trade z udziałem rookie i przejdzie przez moda

ale oddawać top 15 za niego hmmm? na razie oczywiście nie mam zdania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Kupchak wziął Bynuma, to niech go teraz trzyma i niech coś z tego chłopaka zrobią. Bo wielka nadzieja na drugiego Kareema siedzi na ławie z wyrazem twarzy 50-letniego woźnego. Tyle sie naczytalem w jego obronie i o tym, jaki to prospect, ze sam sie dziwie, ze tego czlowieka Lakers byliby w stanie poswiecic dla pozyskanie jakiejs nie-gwiazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bynuma pamietam z dwoch rzeczy w swoim pierwszym sezonie:

1. Dostał glebe od Tysona przy próbie dunka w Los Angeles w koncowce meczu, a podanie dostal naprawde dobre od Kobasa.

2. I akcji z Shagiem w meczu LA-Heat po której fani LA mieli tygodniową erekcje :wink:

 

 

Czyli poczatki raczej skromne.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bynuma pamietam z dwoch rzeczy w swoim pierwszym sezonie:

1. Dostał glebe od Tysona przy próbie dunka w Los Angeles w koncowce meczu, a podanie dostal naprawde dobre od Kobasa.

2. I akcji z Shagiem w meczu LA-Heat po której fani LA mieli tygodniową erekcje :wink:

 

 

Czyli poczatki raczej skromne.......

Odniosę się Byku do Twego podpisu a propos HoopsHypa - DEBILE :P:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Kupchak wziął Bynuma, to niech go teraz trzyma i niech coś z tego chłopaka zrobią. Bo wielka nadzieja na drugiego Kareema siedzi na ławie z wyrazem twarzy 50-letniego woźnego. Tyle sie naczytalem w jego obronie i o tym, jaki to prospect, ze sam sie dziwie, ze tego czlowieka Lakers byliby w stanie poswiecic dla pozyskanie jakiejs nie-gwiazdy.

W Lakers problem jest taki, że każdy tam ciągnie w inną stronę, Jim Buss zostawiłby Bynuma, Jax oczywiście chciałby mieć w tej chwili jak najlepszy skład w końcu kiedy i jeśli Bynum coś będzie znaczył w lidze jego może już nie być.

 

aha jeszcze coś takiego:

"The Lakers deny it, but rumors persist that they are trying to move up in the draft - with Texas PF LaMarcus Aldridge as the likely quarry - and using Lamar Odom as bait. The Bulls, owners of the No. 2 pick, may bite if LA throws in Chris Mihm..."

niech tylko Kupchack spróbuje zrobić coś takiego :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

raptors!

 

majac pare CV CB zdecydowanie postawiłbym na morrisona SF z talentem rzutowym, bardziej sprawdzonego niż Włoch, ktory powtarzam nie potrafi zbierać na poziomie europejskim nie mówiac o NBA. porównania z dirkiem w kontekście walki na deskach Niemca w finałach, phiiiii

 

Jednak majac sporo dziur w składzie ( PG calderon jako S5 jeszcze za młody, SG Mo plus niepewny Mike) da Adasiowi sporo minut i najwieksze szanse na ROTY!

 

Bulls z Thomasem jako brakującym zwierzakiem? Jesli próba sciągniecia All stara nie wypali jest to najlepsze co można zrobić.

 

bobki mają wtedy do wyboru rudiego ( który dubluje geralda lub Aldridga - Okafora) Jeśli ucieknie im PG ( na co sie zanosi, Brevin)

trzeba bedzie łatac dziurę na 1 ( Williams lub Foyle w rozliczeniu?)

 

portland weżmie co zostanie a dla mnie najciekawszy wybór ma atlanta.

Pożyjemy zobaczymy.

 

Top 5 bez Włocha??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobki mają wtedy do wyboru rudiego ( który dubluje geralda lub Aldridga - Okafora) Jeśli ucieknie im PG ( na co sie zanosi, Brevin)

trzeba bedzie łatac dziurę na 1 ( Williams lub Foyle w rozliczeniu?)

Przecież oni mają Feltona i nawet jak ucieknie im Brevin, to później mogą poszukać jakiegoś zmiennika dla Raymonda. A żeby nie dublować, mogą wziąć w sumie Roya, który by tam pasował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raptors!

majac pare CV CB zdecydowanie postawiłbym na morrisona SF z talentem rzutowym, bardziej sprawdzonego niż Włoch, ktory powtarzam nie potrafi zbierać na poziomie europejskim nie mówiac o NBA. porównania z dirkiem w kontekście walki na deskach Niemca w finałach, phiiiii

ja na miejscu Raptors jeśli nie przehandlują picku np. coś słyszałem o Sixers i Dalembercie wybrałbym Aldridge'a lub Thomasa. Mimo wszystko starałbym się Bosha wystawiać raczej jako PF niż środkowego, jednak mam przeczucie, że mogą jednak wymienić ten pick i Dalembert obok Bosha to mógłby być naprawdę ciekawy duet wokół, którego można by budować resztę drużyny. Liga zmierza co raz bardziej w kierunku szybkości i atletyczności i dlatego Morrison z jakiegoś powodu dziwnie zalatuje mi następnym Dunlevy'm i mimo tego, że wydaje się jednym z najbardziej gotowych do gry od zaraz to coś mi mówi, że będzie bustem chociaż mogę się tutaj mylić, ale po prostu tego typu gracze mnie nie bardzo przekonują gdybym potrzebował koniecznie SF brałbym Gay'a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga zmierza co raz bardziej w kierunku szybkości i atletyczności

Bo niektórzy gracze nie umieją rzucać ;). W przeciwieństwie do Morrisona. Adam na workoutach trafia z niesamowitą skutecznością. I co ciekawe linia rzutów za 3 punkty z NBA nie sprawia mu problemów. Na szczęście są tacy zawodnicy jak Nowitzki, którego kariera pokazuje, że w odpowiednim systemie porządny strzelec może poprowadzić drużynę do sukcesów.

 

gdybym potrzebował koniecznie SF brałbym Gay'a

Patrząc z perspektywy Lakers? Jeśli tak to OK, ale jeśli z perspektywy drużyny, która nie ma w swoich szeregach franchise playera z prawdziwego zdarzenia, to warto zaryzykować z Morrisonem. Gay może być doskonałym dodatkiem, który będzie bronił i dorzuci 15 punktów na mecz, ale nic nie wskazuje na to, aby mógł ciągnąć drużynę do sukcesów. Ja bym go bardzo chciał w Orlando, ale są rzeczy które mnie jednak w nim denerwują (pasywność) i nad którymi powinien mocno pracować (słabiutki kozioł).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spabloo na pewno o tych młodych wiesz dużo więcej ode mnie, ale ilu graczy w typie Morrisona dobrze zapowiadających się zawodziło :? ten Dunlevy, wcześniej Van Horn, Szczerbiak czy nawet w pewnym momencie będący niby świetny Stojak, sam nie wiem ten typ gracza to dla mnie raczej dodatek do drużyny mającej wszystko inne poza dobrym shooterem. Nowitzki to oczywiście przykład, że wokół kogoś takiego można zbudować świetny zespół i nawet jego niedoskonałości defensywne w odpowiednich warunkach ukryć, ale Dirk to wyjątek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to toronto chyba rzeczywiście chce wybrać tego Morrisona, gdyż zwiększają swoją siłę podkoszową. Dokonali wymiany z SAS gdzie do toronto przyszedl Rasho, a w 2 stronę poszedł Erick Williams i Mat Bonner. W sumie tylko jedno mnie interesuje... po jakiego h...a toronto przejeło tak wielki i długi kontrakt Nesterovica :? będzie on raczej tylko rezerwowym, a zarabiał krocie.... chyba że chcą póścić go dalej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Van gdbybyśmy mieli teraz w lidze takich zawodników jak Bird, Chambers czy Majerle to zarówno scouci jak i kibice mieliby inny pogląd na Morrisona i Reddicka. Podobnie było Barkleyem i modą na PF w okolicach 2 m lub nawet poniżej, czy Europejczykami po sukcesach Nowika i Gasola. Owszem ostatnie przykłady białasów przychodzących do ligi wskazują, że nie powinno im się udać, ale czy na pewno? O Reddicku mówi się, że będzie drugim Trajanem Langdonem, ale nikt jakby nie dostrzega, że JJ grał ostatni sezon na niewiarygodnym poziomie do którego Landgon się nie zbliżył. Poza tym zmierzono go na równe 6-5 w butach (a mówiło się, że nie ma nawet podawanych 6-4), a więc wzrost jest już do zniesienia na SG (Langdon ma bodajże 6-3). Podobnie podchodzi się do sprawy z Morrisonem. Jest on zdecydowanie bardziej kreatywnym graczem niż Peja i wygląda na to, że ma większy zasięg rzutu niż Szczerbiak (choć tu trzeba powiedzieć, że jest słabszy fizycznie). Nikt nie będzie mu kazał grać jako PF, tak jak miękkiemu Van Hornowi (i może nie zniszczą go kontuzje). Dunleavy od początku wydawał się nieporozumieniem, a poza tym jego zaletą miała być wszechstronność.

 

I rzeczywiście jeśli Toronto ładuje się w Nesterovica, to po co mieliby jeszcze brać teraz 4-ego wysokiego? Tak więc albo sprzedaż picku, albo Morrison. Jeśli pograłby na poziomie 17-18 pkt. w debiutanckim sezonie, to Toronto liczyłoby się w walce o PO. A Rasho przyda się do stawiania zasłon ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to toronto chyba rzeczywiście chce wybrać tego Morrisona, gdyż zwiększają swoją siłę podkoszową. Dokonali wymiany z SAS gdzie do toronto przyszedl Rasho, a w 2 stronę poszedł Erick Williams i Mat Bonner. W sumie tylko jedno mnie interesuje... po jakiego h...a toronto przejeło tak wielki i długi kontrakt Nesterovica :? będzie on raczej tylko rezerwowym, a zarabiał krocie.... chyba że chcą póścić go dalej :wink:

SAS robi miejsce na Dalemberta? Oj ciekawie ciekawie

a Nestor mimo słabszej postawy jest dla Bosha na 4 zbawieniem!

Nestor daje 7,2 mio Bonner 2,0 a Eric 4,2 w player op. oj za rok juz jest uwolnienie 8 Mio więc mozna nawet dać birdowskiego maxa Nazrowi

PIEKNY RUCH!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu spabloo możesz mieć faktycznie rację akurat w Raptors wydaje się, że Morrison może jednak pasować, teraz sprowadzili wzmacniająć strefę podkoszową Rasho Bosh to już jeden z najlepszych wysokich i Morrison może go fajnie uzupełniać, także faktycznie co raz bardziej logiczny w ich sutuacji wydaje się wybór Morrisona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.