Skocz do zawartości

draft 2006


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

nie no wszystko fajnie na 26 miejscu taki wybór by mi zdecydowanie pasował tylko dlaczego tak wyskakany, atletyczny swingman grający w defensywie miałby być tak nisko :? spabloo coś jest z nim nie tak :?: cóż gdyby go Lakers wzięli to w najgorszym wypadku mieliby oprócz Bryanta pewniaka na jeszcze jednego uczestnika All-Star Weekend :)

Podobno z White'em jest kilka problemów, np taki że jest chudzinką i nie za bardzo chce mu się pracować nad podpakowaniem, zasięg rzutu niezbyt duży, nie był gwiazdą nawet w NCAA, więc niewielu mu prorokuje wielką karierę w NBA itp, itd.Mimo to ja bym go w Lakers bardzo chętnie widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć że podoba mi się ten James White, reczczywiście musi on mieć kilka wad skoro jest szansa na wybranie go z tak dużym numerem, ale według mnie warto go wziąć, to że nie jest on zbyt przypakowany, wydaje mi się nie jest problemem, w NBA musiałby nad tym popracować, a jeśli by mu się nie chciało to, za długo miejsca w lidze nie zagrzeje, a paczki ma naprawdę pierwszej jakości. :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już dziś drafcik, sporo się wokół niego dzieje, szczególnie dużo mówi się o Bulls. Wcześniej Marion, teraz powraca sprawa Garnetta, za którego Minny chciałaby T.Thomasa, Denga (czemu nie Noca) i Tysona. Ciekawa propozycja niepowiem, ale chyba nadal mało realna, choć kto wie, może Kev zmieni zdanie na temat Bulls i jednak zechce tutaj zawitać...

 

No cóż. Dziś draft, a w sumie nadal nie wiadomo jak będzie wyglądała pierwsza trójka, poza wyborem nr2, jeśli oczywiście wcześniej Rapsi nie podpieprzą Bykom Tyrusa :P. Colangelo siedzi cicho, przecieki dotyczące Bargianiego były od początku, ale czy faktycznie Raps zaryzykują z nim jako nr.1? W sumie był już azjata z jedynką, teraz czas na europejczyka z takim numerem...

 

 

Chętnie obejżę to na żywo. Pytanie tylko, czy ktoś wie czy i jeśli tak to gdzie to poleci? W USA pójdzie na ESPN więc jest duża szansa, że i my będziemy mogli to zobaczyć. W sumie mnie interesuje tylko pierwszych 16 miejsc, ale o pierwszej na chacie bede

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colangelo siedzi cicho, przecieki dotyczące Bargianiego były od początku, ale czy faktycznie Raps zaryzykują z nim jako nr.1?

Na ich miejscu nie robiłbym tego. Szkoda tego 1 picku w przypadku niewypału. Millicicia zostawmy juz w spokoju, za to Jasikievicius mial byc wielka gwiazda, a tak naprawde byl sredniej klasy rezerwowym. Andrea to inny typ zawodnika, ale....Morrison jest lepszym kandydatem. Przyniesie Rapsom oprocz dobrej gry wysokiego gracza sporo kasy, bo Adam jest juz gwiazdą no moze gwiazdeczka. Zaryzykuja Bulls moim zdaniem.

Mój typ na TOP3:

1. Morrison

2. Bargnani

3. JJ Redick

Biały draft :D

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój typ na TOP3:

1. Morrison

2. Bargnani

3. JJ Redick

Biały draft :D

Pozdro

JJ w trójką? Bez szans, nie doiść, że na workoutach okazał się strasznie jednowymiarowy to jeszcsze to dziwna kontuzja. Wątpię, żeby znalazł się w TOP10, choć na temat draftu to ja raczej mało wiem :wink:

 

Z Bulls też chyba nikt nie będzie ryzykował. Jeśli Thomas zostanie po pierwszym wyborze to raczej właśnie jego wezmą, przynajmniej tak wszedzie się mówi/pisze. Wątpię, żeby Pax wziął Bargieniego choć kto go tam wie. Jedno jest pewne- ma chłop rękę do draftu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJ w trójką? Bez szans, nie doiść, że na workoutach okazał się strasznie jednowymiarowy to jeszcsze to dziwna kontuzja. Wątpię, żeby znalazł się w TOP10, choć na temat draftu to ja raczej mało wiem :wink:

 

Podejrzewam ze o drafcie wiem jeszcze mniej, ale na JayJay'a musialem zatypować bo jestem fanem DUKE :wink:

 

Draft mozna sledzic na:

http://www.e-basket.pl

http://www.nba.com

 

Mala statystyka do draftu przystepuja zawodnicy z 26 krajów

84 z USA

4 z Chorwacji

3 z Grecji

po 2 z Brazylii, Izraela, Rosji, Senegalu, Ukrainy i uwaga Wielkiej Brytani

po 1 z Wenezuela, Turcja, Szwajcarii, Szwecji, Hiszpanii, Słowenii, Serbii i Czarnogóry, Puertoriko, Nigerii, Litwy, Włoch, Niemiec, Francji, Chin, Kanady, Białorusii i Austrii.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"The Boston Celtics acquired second-year Portland Trail Blazers point guard Sebastian Telfair for the No. 7 pick in Wednesday's NBA draft, as well as one or two other players"

 

Zatem Portland będzie wybierać z nr 4, 7 i 30, no i może naprawdę się wzmocnić. Dwa numery w pierwszej siódemce to już coś. A swoją drogą jeśli to ma być wzmocnienie Pierce'a, to szkoda słów. Poza tym odpada trade Bostonu o jakim było głośno, to jest z Phillą: Iverson za Szczerbiaka i nr 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No boston troche sobie spieprzył sprawe jak dla mnie, Telfair wdg mnie nie będzie takim mocnym wzmocnieniem, ale z Westem moze sie dobrze uzupełniać, Portland jak dla mnie dobry ruch, szkoda tylko że w tak słabym drafcie...

A moze Sebe szykuja na 1 pod AI? a AI pozyskaja w wymianie z Jazz i 76ers.

 

Draft za 50 minut :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wydaje się, że najlepiej na tym całym biznesie wyszli PTB. Dostali naprawdę świetną dwojkę zawodników: jednego pod kosz, drugiego strzelca. Ściągnięcie Aldridge'a możne oznaczać koniec Randolpha, od którego Aldridge może (i powinien) być znacznie lepszy (no chyba że w PTB się zmanieruje). No a Roy to mój faworyt do Magic i szkoda mi go w Portland :cry: .

Zastanawiam się co zrobiło Houston. Wymiana Gay'a za Battier'a nie ma moim zdaniem sensu. Battier nie będzie już lepszym zawodnikiem (a jest naprawdę przeciętny), zaś Gay ma zadatki na świetnego grajka: z dobrym rzutem i obroną, a to rzadkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co zrobiło Houston. Wymiana Gay'a za Battier'a nie ma moim zdaniem sensu. Battier nie będzie już lepszym zawodnikiem (a jest naprawdę przeciętny), zaś Gay ma zadatki na świetnego grajka: z dobrym rzutem i obroną, a to rzadkość.

Właśnie odwrotnie:

pomimo klęski w PO S.B. jest ukształtowanym, bardzo dobrym do tego defensorem który gra twardo i umozliwi Tracenu powrót na 2.

bedzie miał sporo otwartych pozycji a w obronie zagra jako last man back

 

bardzo dobry ruch, owszem Gaya niedawno przypisywano jako top 3 ale to dalej prospect

 

Tracy nie zamierzał czekać i jeśli houston się nie połamie to Texas w tym roku rządzi

houston to zespól bezsprzecznie najlepszy jeśli chodzi o udział w loterii ( jak zdrowy0 a w drafcie pozyskali doswiadczenie i twardość w obronie

W wielu meczach Grizz SB obok Gasola grał najlepsze mecze ale jego wkład w dojscie do PO był IMO za cichy.

Gwiazda nie ale solidność tak

a po co Rakietom trzecia gwiazda?

rudy w Grizz może stać się 2 opcja i bardzo dobrze dla tego zawodnika

rakiety postawiły na solidność grizzze zaryzykowały ew. szybka eksplozje talentu

zysk: dla obu ale w wypadku gdy rudy się sprawdzi

sorry nie widze błedu rakiet ( nawet jeśli gay zrobi sie na granta hilla bo w rakietach nie miałby tyle czasu z grającym 40 minut TMG)

 

z lepszych ruchów uważam ściągnięcie ST do Boston i oddanie z Suns B.Granta ( Matrix zostaje bo salary lzejsze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I runda

 

1. Toronto Raptors Andrea Bargnani, Forward, Italy

2. Chicago Bulls (from New York) LaMarcus Aldridge, Forward, Texas (to Portland)

3. Charlotte Bobcats Adam Morrison, Forward, Gonzaga

4. Portland Trail Blazers Tyrus Thomas, Forward, Louisiana State (to Chicago)

5. Atlanta Hawks Shelden Williams, Forward, Duke

6. Minnesota Timberwolves Brandon Roy, Guard, Washington (to Portland)

7. Boston Celtics Randy Foye, Guard, Villanova (to Minnesota via Portland)

8. Houston Rockets Rudy Gay, Forward, Connecticut

9. Golden State Warriors Patrick O'Bryant, Center, Bradley

10. Seattle Supersonics Saer Sene, Forward, Senegal

11. Orlando Magic J.J. Redick, Guard, Duke

12. N.O./Okla. City Hornets Hilton Armstrong, Center, Connecticut

13. Philadelphia 76ers Thabo Sefolosha, Guard, Switzerland (to Chicago)

14. Utah Jazz Ronnie Brewer, Guard, Arkansas

15. N.O./Okla. City Hornets (from Milwaukee) Cedric Simmons, Forward, North Carolina State

16. Chicago Bulls Rodney Carney, Forward, Memphis (to Philadelphia)

17. Indiana Pacers Shawne Williams, Forward, Memphis

18 Washington Wizards Oleksiy Pecherov, Center, Ukraine

19. Sacramento Kings Quincy Douby, Guard, Rutgers

20. New York Knicks (from Denver) Renaldo Balkman, Forward, South Carolina

21. Phoenix Suns (from L.A. Lakers) Rajon Rondo, Guard, Kentucky (to Boston)

22. New Jersey Nets (from L.A. Clippers) Marcus Williams, Guard, Connecticut

23. New Jersey Nets Josh Boone, Forward, Connecticut

24. Memphis Grizzlies Kyle Lowry, Guard, Villanova

25. Cleveland Cavaliers Shannon Brown, Guard, Michigan State

26. L.A. Lakers (from Miami) Jordan Farmar, Guard, UCLA

27. Phoenix Suns Sergio Rodriguez, Guard, Spain (to Portland)

28. Dallas Mavericks Maurice Ager, Guard, Michigan State

29. New York Knicks (from San Antonio) Mardy Collins, Guard, Temple

30. Portland Trail Blazers (from Detroit) Joel Freeland, Forward, United Kingdom

 

II runda

 

31. Portland Trail Blazers James White, Guard, Cincinnati (to Indiana)

32. Houston Rockets (from New York) Steve Novak, Forward, Marquette

33. Atlanta Hawks Solomon Jones, Foward, South Florida

34. Los Angeles Clippers (from Charlotte) Paul Davis, Center, Michigan State

35. Toronto Raptors P.J. Tucker, Forward, Texas

36. Minnesota Timberwolves (from Boston) Craig Smith, Foward, Boston College

37. Minnesota Timberwolves Bobby Jones, Foward, Washington (to Philadelphia)

38. Golden State Warriors Kosta Perovic, Forward, Croatia

39. Milwaukee Bucks (from Houston) David Noel, Forward, North Carolina

40. Seattle Supersonics Denham Brown, Guard, Connecticut

41. Orlando Magic James Augustine, Forward, Illinois

42. Cleveland Cavaliers (from Philadelphia) Daniel Gibson, Guard, Texas

43. New Orleans/Okla. City Hornets Marcus Vinicius, Forward, Brazil

44. Orlando Magic (from Milwaukee) Lior Eliyahu, Foward, Israel (to Houston)

45. Indiana Pacers Alexander Johnson, Forward, Florida State (to Memphis via Portland)

46. Utah Jazz (from Chicago) Dee Brown, Guard, Illinois

47. Utah Jazz Paul Millsap, Forward, Louisiana Tech

48. Washington Wizards Vladimir Veremeenko, Forward, Belarus

49. Denver Nuggets Leon Powe, Forward, California (to Boston)

50. Charlotte Bobcats (from Sacramento) Ryan Hollins, Center, UCLA

51. Los Angeles Lakers Cheick Samb, Center, Senegal (to Detroit)

52. Los Angeles Clippers Guillermo Diaz, Guard, Miami

53. Seattle SuperSonics (from Memphis) Yotam Halperin, Guard, Israel

54. New Jersey Nets Hassan Adams, Guard, Arizona

55. Cleveland Cavaliers Ejike Ugboaja, Forward, Nigeria

56. Toronto Raptors (from Miami) Edin Bavcic, Forward, Bosnia (to Philadelphia)

57. Minnesota Timberwolves (from Phoenix) Loukas Mavrokefalidis, Center, Greece

58. Dallas Mavericks J.R. Pinnock, Guard, George Washington (to L.A. Lakers)

59. San Antonio Spurs Damir Markota, Forward, Croatia (to Milwaukee)

60. Detroit Pistons Will Blalock, Guard, Iowa State

 

 

PS. Phila nie wybiera jednego z lepszych (o ile nie najlepszych) PG tego draftu, może jednak Allen zostanie, ale bardziej prawdopodobne, ze do tej wymiany pomiedzy Bostonem zostanie zaproszony jeszcze trzeci zespoł :( Tak przynajmniej ja to widze... Nie rozumiemtylko dlaczego on (Marcus Williams) został wybrany dopiero z 22 numerem? Cos tu nie gra... Swoją drogą to troche dziwny ten draft. A może nawet bardzo dziwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiemtylko dlaczego on (Marcus Williams) został wybrany dopiero z 22 numerem? Cos tu nie gra...[/b]

 

Analitycy nie odmawiają mu talentu jednak kwestionowano jego charakter co w czasach wybryków graczy nie jest nie do przecenienia

 

pytanie do fanóe LAL

czy farmar zagra w S5?

 

Do philly boozer?

Znów wraca sprawa KG i Bulls

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że jako fan Raptors byłem nieco wqrzony za ten wybór Bargnaniego. Ale Darretti nieco mnie uspokoił.

 

Wiele na chacie się mówiło o tym, że Bosh będzie grał na C, Villanueva zostanie zwolniony, Rasho na ławie...

 

Ale fakty są takie, Bosh nie nadaje się na środek, Cywil ma przedłużony kontrakt na pare lat więc nie odejdzie, Rasho na duży kontrakt, więc łatwo się go nie pozbędziemy. Pozostaje możliwość wymiany z udziałem #1 tegorocznego draftu z dodatkiem w postaci np. James'a za kogoś super. Takie rozwiązania są możliwe ponieważ ten wybór nie mógł być taki prosty, widziałem jak telefony się urywały przed ogłoszeniem wyboru w szatni Raptors, gdzie Colangelo pewnie dostawał jakieś propozcyje :wink:

 

Ja wiem tyle, że u nas Bargnani jest nieprzydatny, wysokie pozycje są obsadzone, a on jako słaby defensor i zbieracz pod tablicami nie znajduje uznania w moich oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiemtylko dlaczego on (Marcus Williams) został wybrany dopiero z 22 numerem?

Mówili podczas draftu ze wynosił laptopy ze szkoły. Może bali się o swoje?

 

Wygrani:

:arrow: PTB - Mają 4 graczy z 1 rundy w tym dwóch z TOP6. Będą groźni. Nie są w stanie moim zdaniem awansować do PO, ale już w tym sezonie mogą pokazać zęby, a za rok? Kolejny wysoki numer i może już cos więcej?

:arrow: Memphis - nie dość, że wyhujali Houston (tak tak, ten Battier będzie mniej warty od Rudego Geya. Koleś jest wielki, szybki... Do tego bardzo dobry rozgrywający Kyle Lowry, bardzo szybki, dobry w obronie. Memphis tylko z 24 pickiem są chyba zwycięzcą tego draftu.

:arrow: Cavs - Dobry shooter i dobry PG... Cavs są w 95% Ready do sezonu.

:arrow: Magic - JJ Redick naprawdę jest dobry - fani Orlando uwierzcie mi

:arrow: Suns - Potrzebują dobrego SF. Z 21 a tym bardziej z 27 numerem go nie znajdą. Zarobili, pozbyli się kontraktu.

 

 

Przegrani:

:arrow: Knicks - 20 wybór - Oto kilka commentow z yahoo:

The Knicks draft who? Renaldo Balkman, a 6-6 forward who in three seasons at South Carolina never averaged double digits?

Przed 29 =

Up next, the Knicks and Train Wreck Thomas. Is Sam Bowie available? Jesus Shuttleworth? Jimmy Chitwood? Air Bud?

Mówili o nim ze gwiazda 2 rundy draftu. Czemu nie Marcus Williams????

Za 29 pick piateczka dla Thomasa. Mardy Collins - wielki człowiek na rozgrywającego. Dobry w obronie, słabo rzucający (no chociaż jeden nie będzie rzucał).

:arrow: Boston - Jak dla mnie to PTB ich okradło

:arrow: Houston - Ojojoj co za Turnover...

 

 

A Toronto na Italii dobrze wyjda :wink:

 

Podobali mi się zajebiście kibice NYK. Te transparenty "Sell Knicks", "Thomas Out" + gwizdy i komentarze dla ESPN. No Thomas dlugo nie posiedzi.

 

"The most bizarre thing is Isiah Thomas is already a lame duck coach and executive and he takes a guy who doesn’t look capable of helping right away?"

Pozdro dla ludzi co byli wczoraj na Czacie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że jako fan Raptors byłem nieco wqrzony za ten wybór Bargnaniego.

A mnie cholera nadal trzyma :evil: No poporstu może ja jestem ograniczony ale nie jestem w stanie zrozumieć co widzi w nim Colangelo. Dopóki ten człowiek nie zacznie potwierdzać tego pierwszego miejsca czyli grać w granicach 18-20pkt i 7-8zb to będzie dla mnie to zmarnowany pick.

 

Bargnani Hater - It's ME :twisted:

 

Ja wiem tyle, że u nas Bargnani jest nieprzydatny, wysokie pozycje są obsadzone, a on jako słaby defensor i zbieracz pod tablicami nie znajduje uznania w moich oczach.

POPIERAM :!: :!: :!:

 

PZDR dla czatowiczów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.