Skocz do zawartości

NFL


macias

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowując Week 9:

Dolphins przegrali mecz we Frankfurcie z Chiefs i są aktualnie 6-3. Nie wskazywałoby to na nic złego jednakże aktualnie posiadają 6-0 z drużynami z ujemnym bilansem, natomiast 0-3 z tymi z dodatnim. To już optymizmem nie napawa.

Vikings są w niesamowitej odbudowie! Ich sezon rozpoczął się koszmarnie - przegrali 4 z 5 pierwszych meczów, natomiast teraz mają już 4 wygrane z rzędu i dodatni bilans 5-4. Brawa dla Minnesoty, bo ja prywatnie mimo, że lubię ich oglądać powoli spisywałem ich w tym sezonie na straty. Brawo!

Seahawks nie będę nawet komentował. Gorszego meczu chyba zagrać się nie dało i stwierdzam z ręką na sercu, że defensywa Ravens robi robotę i są aktualnie najlepszą/jedną z najlepszych formacji obronnych w lidze. Wielki szacun!

Eagles po stosunkowo zaciętym spotkaniu z Cowboys wyrwali swoje 8 zwycięstwo na 9 dotychczas rozegranych spotkań i są na najlepszej drodze do zwycięstwa konferencji NFC. Gdybym miał postawić pieniądze na to, że ktoś im mistrzostwo konferencji RS zabierze to po prostu bym tego nie zrobił. Tak czy inaczej nie mogę się doczekać ich występów w Playoffs!

Bills przegrali bardzo ważny mecz z Bengals którzy niczym Vikings powstają jak Feniks z Popiołów. AFC North wygląda niesamowicie dobrze i aktualnie ranking wygląda następująco: 7-2, 5-3, 5-3 oraz 5-3 (Bengals). Druga połowa sezonu Cincinnati wydaje się łatwiejsza niż ta pierwsza więc myślę, że szansa na Playoffs jak najbardziej istnieje. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co czeka nas w Week 10?

Browns vs Ravens - Tak jak wspominałem wcześniej, Baltimore imponuje swoją obroną. Ogląda się ich genialnie i tak jak Lamar Jackson mnie czasem irytuje tak grę defensywną ogląda się znakomicie. Na przeciwko nim staną Cleveland którzy również mieli swoje gorsze momenty jednakże od dłuższego czasu wychodzą na prostą. Zapowiada się kawał dobrego futbolu!

49ers vs Jaguars - Gdyby ktoś przed startem tego sezonu powiedział mi, że będę się tym meczem emocjonował to powiedziałbym, że chyba zwariował. Myliłbym się, bo Jaguars w tym roku są imponująco dobrzy! Na chwilę obecną mają lepszy bilans niż 49ers (co mnie bardzo cieszy) i jeśli tak dalej pójdzie to niebawem zapewnią sobie awans do Playoffs w swojej stosunkowo słabej dywizji. Lawrence rozpraw się tam z tymi z San Francisco! 😎 

Saints vs Vikings - Comeback Vikings jest jednym z najbardziej satysfakcjonujących i niesamowitych osiągnięć tego sezonu. Byli spisywani na straty a jednak się odbili i idą po swoje. Naprawdę jestem pod wielkim wrażeniem a mecz przeciwko Saints będzie turbo ważnym sprawdzeniem umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując Week 10:

Ravens przegrywają mega ważne spotkanie z Browns którzy wychodzą na 6-3! Coś czegoś chyba nikt się nie spodziewał i walka o AFC North trwa w najlepsze! :) 

Burrow wraz z Bengals przegrali z Texans i przez to umacniają się na ostatnim miejscu swojej, bardzo silnej dywizji.

Vikings z kolejną wygraną z rzędu pokonują Saints i wychodzą na W/L 6-4! Saints mimo przegranej wciąż są na pierwszym miejscu w dywizji NFC South i zagrożenie ze strony Buccaneers oraz Falcons maluje z każdym tygodniem.

Lions wyrwali zwycięstwo w Los Angeles pokonując Chargers 41:38. Było to o tyle ważne, że dzięki temu powoli mogą rezerwować sobie miejsce jako mistrzów dywizji NFC North. Niewiele im brakuje by to osiągnąć i zatrzymać ich mogą już praktycznie tylko rozpędzeni Vikings.

W meczu Commanders vs Seahawks aż do wyniku 12:9 dla Waszyngtonu wszystkie punkty były zdobywane jedynie przez kopnięcia... Żadna z drużyn nie mogła doprowadzić do TD i dopiero w 3Q udało się to gospodarzom z Seattle. Mecz bardzo nierówny i przyprowadzający mnie o wiele stresu przez praktycznie cały okres trwania. To zwycięstwo jest mega ważne z punktu widzenia walki o zwycięstwo dywizji lub Wild Card, ponieważ Commanders również gonią WC i nie odpuszczają.

Przed nami jeszcze mecz Broncos vs Bills. Buffalo potrzebuje tego zwycięstwa bardzo mocno jeśli chcą wystąpić w Playoffs. Każdy win jest na wagę złota i Josh Allen i spółka o tym wiedzą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co czeka nas w Week 11?

Bengals vs Ravens - Już w czwartkową noc w Baltimore czeka nas starcie Burrow vs Jackson! Obie drużyny wciąż walczą o najwyższe lokaty i mimo, że aktualnie to Ravens prezentują się dużo lepiej w tym sezonie, Cincinnati nie dają za wygraną. Te spotkanie może się okazać dla nich „być albo nie być” w Playoffs. Wszystkie mecze w tym sezonie wewnątrz AFC North dają nam niesamowitą dawkę futbolu i myśle, że nie inaczej będzie tym razem! :) 

Steelers vs Browns - Skoro mówimy o meczach AFC North to dwa pozostałe zespoły również zmierzą się ze sobą w tej kolejce! Do Cleveland przyjeżdzają głodni zwycięstwa Steelers. Mecz jest o tyle ważny, że w przypadku porażki Ravens to zwycięzca tego meczu wskoczy na pierwsze miejsce dywizji! Oj będzie się działo!

Eagles vs Chiefs - W poniedziałkową noc zaserwowany nam zostanie mecz kolejki. Starcie dwóch braci Kelce którzy mieli okazje zmierzyć się w ostatnim Super Bowl! Czy trzeba coś więcej dodawać? Obie drużyny walczą o mistrzostwo swojej konferencji i aktualnie w tych rankingach górują. Futbol na najwyższym poziomie zapewniony i wiele emocji przed nami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Raven2156 napisał(a):

Takie porażki jak dzisiejsza Bills lubią się mścić… Żeby nie okazało się pod koniec sezonu, że ta jedna niepotrzebna przegrana przesadzi o ich być albo nie być w Playoffs.

IMO nie wejdą. Do końca sezonu czekają ich mecze m.in. z Eagles, Chiefs, Cowboys, Chargers i Dolphins, z czego większość na wyjeździe, a już mają 5 porażek na koncie. Nie wygląda to dla nich obiecująco, zwłaszcza że całe AFC North pcha się do PO.

Edytowane przez Kily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kily napisał(a):

IMO nie wejdą. Do końca sezonu czekają ich mecze m.in. z Eagles, Chiefs, Cowboys, Chargers i Dolphins, z czego większość na wyjeździe, a już mają 5 porażek na koncie. Nie wygląda to dla nich obiecująco, zwłaszcza że całe AFC North pcha się do PO.

Ja też myśle, że nie wejdą.

Z jednej strony szkoda, z drugiej zaś mają to na co sobie zapracowali a w tym sezonie nie pokazali zbyt wiele…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, agresywnychomik napisał(a):

230 fully guaranteed 😬

to jest tak spierdolony deal na wielu plaszczyznach ze az boli.

gosciu zagral w koncu fajna polowke waznego spotkania i teraz nagle Browns maja do wyboru:

a) QB3 (w normalnych warunkach) 

b) rookie ktory jest kompletnie nie gotowy (no ale przynajmniej ma juz za soba jeden przypal)

 

ja tu nie widze raczej szans na zadne playoffy, AFC N jest zbyt przejebana zebysmy tutaj wykrecili rekord potrzebny do WC. gdybysmy mieli przecietnego QB to bym jeszcze wierzyl, ale my mamy obu QBs ktorzy sa bottom 30ish, albo material na bycie poza liga.

[*] 2022/23

 

 

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, memento1984 napisał(a):

to jest tak spierdolony deal na wielu plaszczyznach ze az boli.

gosciu zagral w koncu fajna polowke waznego spotkania i teraz nagle Browns maja do wyboru:

a) QB3 (w normalnych warunkach) 

b) rookie ktory jest kompletnie nie gotowy (no ale przynajmniej ma juz za soba jeden przypal)

 

ja tu nie widze raczej szans na zadne playoffy, AFC N jest zbyt przejebana zebysmy tutaj wykrecili rekord potrzebny do WC. gdybysmy mieli przecietnego QB to bym jeszcze wierzyl, ale my mamy obu QBs ktorzy sa bottom 30ish, albo material na bycie poza liga.

[*] 2022/23

 

 

Gdzies czytalem ze opinia lekarzy z paru źródeł - "Kazde nastepne uderzenie spowoduje ze bark się rozpadnie (nie naderwie, zerwie, naciagnie,złamie, pęknie ale rozpadnie....)"

W końcu Browns sie fajnie ogladalo bo druzyna walczy, mieli przeciwników i ma cojones a tu taki zonk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, agresywnychomik napisał(a):

Gdzies czytalem ze opinia lekarzy z paru źródeł - "Kazde nastepne uderzenie spowoduje ze bark się rozpadnie (nie naderwie, zerwie, naciagnie,złamie, pęknie ale rozpadnie....)"

W końcu Browns sie fajnie ogladalo bo druzyna walczy, mieli przeciwników i ma cojones a tu taki zonk.

 

to to jakies grube click-baity chyba : )

gosciu slownie rozegral 1.5 dobrego meczu w barwach Browns przez 1.5 roku a sianko gwarantowane gruuuubo. ja mysle ze on wroci, tylko to znowu bedzie syzyfowa (dla fanow) ogladanie odbudowania formy goscia zaplaconego na "tu i teraz".

plotki byly takie ze byli jacys przecietni QBs do wyciagniecia ale FO sie obawialo spi****lenia atmosfery i ze ot jakis "vote of no confidence" by byl. No to teraz mamy marnowanie w sumie chyba all-timerskiej obrony i wielu rzeczy ktore zaklikaly, ale "atmo" bedzei!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.