Skocz do zawartości

Filmy


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

scena z tygrysem jest jak najbardziej wiarygodna.

nie była. tu masz to oraz wiele innych rzeczy dobrze wypunktowanych: http://www.filmweb.pl/film/Furia-2014-683180/discussion/B%C5%82%C4%85d+za+b%C5%82%C4%99dem.+Kino+tylko+dla+kompletnych+laik%C3%B3w.,2567693

 

ostatnia scena zepsuła ten film. prawdziwa wojna polega na brudzie ,syfie, problemach psychicznych, pijaństwie i gwałtach a nie jak większości filmach na miłości, patriotyzmie, oddaniu, honorze :smile:

no i w tym filmie wcale nie było pokazanej wojny, tylko mieliśmy typowo amerykańskie schematy: dobry dowódca którego kule się nie imają, a i nawet dwa granaty to mało, żółtodziób który z czasem się wyrabia, paru szalonych kompanów ale w gruncie rzeczy też sympatycznych i na koniec oczywiście patriotyzm pełną gębą, jak to dzielni bohaterowie zatrzymują dużo liczniejszy oddział niemców. a całe to gore gdzieś tam pomiędzy miało tylko udawać ukazanie prawdziwej wojny. chcesz zobaczyć prawdziwą wojnę, to obejrzyj "generation kill" - jeden z niewielu amerykańskich filmów w tym wieku, który naprawdę pokazuje jak to jest, zamiast tanimi chwytami jak "fury" udawać, iż to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie była. tu masz to oraz wiele innych rzeczy dobrze wypunktowanych: http://www.filmweb.pl/film/Furia-2014-683180/discussion/B%C5%82%C4%85d+za+b%C5%82%C4%99dem.+Kino+tylko+dla+kompletnych+laik%C3%B3w.,2567693

 

 

no i w tym filmie wcale nie było pokazanej wojny, tylko mieliśmy typowo amerykańskie schematy: dobry dowódca którego kule się nie imają, a i nawet dwa granaty to mało, żółtodziób który z czasem się wyrabia, paru szalonych kompanów ale w gruncie rzeczy też sympatycznych i na koniec oczywiście patriotyzm pełną gębą, jak to dzielni bohaterowie zatrzymują dużo liczniejszy oddział niemców. a całe to gore gdzieś tam pomiędzy miało tylko udawać ukazanie prawdziwej wojny. chcesz zobaczyć prawdziwą wojnę, to obejrzyj "generation kill" - jeden z niewielu amerykańskich filmów w tym wieku, który naprawdę pokazuje jak to jest, zamiast tanimi chwytami jak "fury" udawać, iż to robi.

 

przeczytałem te punkty i bardzo dobrze ktoś wypunktował ten "brak realizmu". tylko ja porównuję to do innych hollywoodzkich produkcji ostatnich lat jak "szeregowiec ryan", "wróg u bram", "pearl harbor" (reszty nie liczę ponieważ nie są nastawione na działania zbrojne , pearl harbor w sumie także).

porównując do Ryana czy Wroga U Bram wygląda to naprawdę dobrze.

nie byłoby sensu robić filmu o wojskach amerykańskich ponieważ kończyłoby się to pokazywaniem nalotów oraz ostrzału artyleryjskiego, rzeź wojsk amerykańskich. nie byłoby to przeznaczone dla odbiorcy z USA i dlatego uważam, że i tak wyszło dobrze.

z pewnością ten film jeszcze lepiej zostałby odebrany jakby Bitt niczym Hanks rozwalałby skarpetkami i butelkami z benzyną tygrysa ale moim zdaniem (prócz ostatniej sceny) nie przegięli za mocno w drugą stronę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanks nie rozwalał tygrysa skarpetkami z benzyną, ale wariacją sticky bomb (istniała taka głupia broń) czyli tnt w skarpetce wysmarowanej jakimś smarem i tyrgrysowi zerwali w ten sposób tylko gąsiennicę. Butelkami z benzyną spalili załogę działa samobieżnego, które nie miało wieży (jakiś typ mardera chyba). Nie doszukiwałbym się tutaj jakiegoś przeginania.

 

A tak w ogóle z jednej strony rudy, z drugiej furia, biedne szkopy nie miały szans w tej wojnie.

Edytowane przez halfoat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rzeczywiście fantastyka

 

09z.jpg

Główna ulica Villers-Bocage. Na pierwszym to najprawdopodobniej pożyczony z 1 kompanii Tygrys, którym Wittmann próbował odbić miasteczko po drugim ataku 13 czerwca 1944 roku. Z tyłu widać dwa zniszczone czołgi osłony: PzKpfw VI Tiger oraz PzKpfw IV, model G lub H.

Edytowane przez halfoat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, chłopaki, a wy nie powinniście pisać zamiast "prawdziwa wojna polega na...." czegoś w stylu "wydaje mi się, z tego co czytałem i oglądałem, że prawdziwa wojna wygląda tak i tak...".

 

Powiem szczerze, rozmawiałem w życiu z kilkoma osobami, które wojnę przeżyły w różnej roli (cywile, AK) i to jak bardzo różnie odbiera się i pamięta wojnę w zależności od osoby jest niesamowite. Dlatego filmy wojenne pewnie zawsze będą kontrowersyjne.

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rzeczywiście fantastyka

 

09z.jpg

Główna ulica Villers-Bocage. Na pierwszym to najprawdopodobniej pożyczony z 1 kompanii Tygrys, którym Wittmann próbował odbić miasteczko po drugim ataku 13 czerwca 1944 roku. Z tyłu widać dwa zniszczone czołgi osłony: PzKpfw VI Tiger oraz PzKpfw IV, model G lub H.

 

dlatego to się tak skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym filmie mówisz?

http://www.imdb.com/title/tt1213663/?ref_=nv_sr_1

 

Wg mnie to był jeden z większych szrotów jakie kiedykolwiek widziałem (zresztą wszystkie "komedie" Simona Pegga tak oceniam). To naprawdę spore osiągnięcie stworzyć komedię gdzie nie ma śmiesznej sceny. [*]

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa. Poczucie humoru różne bywa.

The Three Stooges

Czy jakoś tak:

Nawiazujace do flipow flapow itp. Wesoło i bez sensu, ale oglada się przyjemnie.

Co prawda gdyby wszystkie filmy były takie to bym się zabił strugaczka do ołówków.

Ale raz na jakiś czas to nawet przyjemne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Dyktator z Boratem czy Chaplinem? W sumie obydwa nie podobały mi się jakoś mega, ale były zabawne. ;)

 

Nienawidzę komedii bulszitowych (te Simona Pegga np.) i z absurdalnym/cynicznym poczuciem humoru (Monty Python i wszystko co z nimi związane etc..). Lubię komedie proste i takie w których komedię tworzą postacie (Czyli np. polskie "Jak rozpętałem..." czy "Sami swoi" albo zagraniczne z Willem Farrelem, Johnem Goodmanem, Carreyem, Carrelem, Johanem Hillem czy Sethiem Rogerem - choć Ci ostatni ostatnio mają spadek formy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.