Skocz do zawartości

koko koko euro spoko


Me Myself and I

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ta Ukraina walczy! I to we wszystkich 3 meczach. A to przecież ekipa, która na ostatnie 2 turnieje w ogóle się nie zakwalifikowała i poza Tymoszczukiem, starym Szewczenką i objawieniem tych mistrzostw - Konoplianką nie ma gwiazd tylko bandę rolesów a w rankingu FIA jest za Armenią i Gabonem (tak wiem, że to głównie dlatego, że ostatnio grała tylko towarzysko ale w każdym razie ma najmniejszy potencjał w swojej grupie na EURO). Można? Można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukraińcy mogą być dumni ze swojej reprezentacji. Wygrali mecz, w którym mieli największe szanse, w pozostałych walczyli prawie na równi z Anglią i Francja. A z nimi sukcesem dla Ukrainy byłyby remisy. Rewanż z Anglią już niedługo. Pokazali serce, zaangażowanie, nie mają czego się wstydzić, w przeciwieństwie do nas...Z taką grą dowalą nam w eliminacjach. Jedni i drudzy.

Edytowane przez matek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od zaangażowania jakie pokazała Ukraina (wielki szacunek), to czy ktoś może mi powiedzieć, po co są te dwa katabasy w pasiakach przy polu karnym? Ten mecz pokazał, że z całą pewnością nie są od tego by oglądać czy piłka przekroczyła linię, no chyba że się tam bierze gości z -100 dioptri w każdym oku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo dla Urainy, szkoda że nasze piczki tak nie potrafią, dziś na wp przeczytałem ze niechcieli kaski za awans do ćwierćfinału tylko za kazdy ptk mieć płacone, już w ogóle abstrac***ąc od tego że jak dlamnie to za grę w reprezentacji powinno sie dostawać kaskę tylko za sukcesy, to co za parchle pierd***** tam wiary w jakis sukces to było pewnie tyle co kot napłakał a przed kamerami sciemnianie, człowiek się podnieca widać nie wiadomo po co, "badźcie z nami dalej na dobre i złe" w sumie powinno być na złe i złe, tej jebanej kadrze się bojkot należy, może wtedy by im się chciało zapier*alać, cholera z dekade temu to by sam Smuda ich zaje*** za takie snucie się po boisku a teraz wszyscy przechodzą nad tym do normy.

 

ps. to nic sie nei stało i bycie z ekipa na dobre i złe to ma sens jak obu stronom zależy, a tak to trza być debilem żeby obstawać przy tych frajerach już nie mówiąc o tej debilnej śpiewce, pierdolony stalin ile to jeszcze pokoleń zanim normalni ludzie zaczną po tym polskim grajdole chodzić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my się dziwimy, że PZPN to mafia, skoro jego "matką" jest największa mafia z wszystkich czyli UEFA. Trzeba konieczne zaorać pzpn, sram na eliminacje do MŚ, z tej grupy i tak nie wyjdziemy, więc niech nas zawieszają. Tylko jak znam życie posprzątanie polegałoby na stworzeniu z pzpn - pzpk (polski związek piłki kolesiów), więc nie wiem, czy jest sens pozbawiania nas kolejnych nadziei :)

 

Tak wiem, że był spalony, ale nrozchodzi się o to, że zrobili dodatkowych sędziów za bramkami, by takich sytuacji jak ta wczorajsza, czy ta z meczu Hiszpania - Chorwacja (gdzie obrońca rozbierał na polu karnym Corluke) nie było. I co? I huj. W ogóle czy ktoś widział żeby w jakimkolwiek meczu (liga, puchary, eliminacje) od czasów wprowadzenia dwóch dodatkowych sędziów, główny zasugerował się opinią tychże patałachów? I czy w ogóle oni kiedykolwiek coś próbowali zasugerować, może od tego zacznijmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nka miała taka promocję, ze jak costam sie kupiło, to będzie miesiąc telewizji za darmo za każdego.strzelonego przez polaków gola

Tylko dali ograniczenie na max 5 bramek.

Zupełnie niepotrzebnie.

Powiedzmy sobie szczerze są plusy całej sytuacji.

Po pierwszym meczu myślałem ze to ostatnia bramka i punkty repry, więc przekroczyli moje oczekiwania o 100%.

I ruskie jadą do domu.

Są też minusy

Wczoraj szwedzi popsuli moich faworytów.

Aaaaa minusy gry polaków? No nic trzeba mieć nadzieję ze zgodnie z matematyka dwa minusy dają plus...

 

BTW: Szwedzi zagrali 3 świetne mecze, póki co są najjasniejszym punktem programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elwariato

co za brawura...

po meczu z Rosją, na krytyczne uwagi o POlakach, kazałeś się "iśc pi*****ić".

a teraz - proszę, prosze, nie poznaję kolegi, że tak zacytuję nieśmiertelne

arcydzieło kina polskiego.

 

a oburzanie się na "3 defensywnych pomocników" w taktyce Smudy na Czechy

też do końca nie jest uzasadnione.

plan mógl być taki : presja w środku pola, czyhanie na jeden dobry i wczesny

odbiór piłki, szybka piła do przodu, podłączenie się skrzydeł i gol. Ustawienie

na jedną dobrą okazję. A jednocześnie stała obecnośc 3 defensywnych w srodku

to zabezpieczenie własnej strefy obronnej. To NIEgłupia koncepcja, o ile o to

trenerowi chodziło.

 

ale co najlepsze, do dzisiaj są spory m/m piłkarzami, a trenerami o to, czy piłkarzom powiedziano, ze

Grecy strzelili Rosjanom gola. Jedni mówią, ze nie, drudzy, ze tak,a jeeszcze inni, ze

wiedziala część piłkarzy [ciekawe, ta część zachowała to chyba dla siebie, bo gdyby

podzieliła się wieścią z kolegami, to by nie było gadki o "części"]. to obrazuje Polski

Burdel, czyli rzecz w świecie słynną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, koncepcja po prostu zajebusta.

Smuda ponoć opracował też taktykę w której najbardziej wysuniętym zawodnikiem miał być Szczęsny, ale Tytun ponoć nie dokopywal do bramki przeciwników, więc koncepcja padła.

Byla też koncepcja wyjścia dwoma bramkarzami, ale niestety mieliśmy tylko jedną pare rękawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miała natomiast walorów estetycznych, a to , wybacz ale jakby niezbędna część tak zwanego entertainment którym w sumie jest piłka.

Aczkolwiek rozumiem ze ktos dostrzega walory artystyczne dozynania wieprzka.

Z drugiej strony jeśli wziąć pod uwagę ze Czesi we Wrocławiu byli gospodarzami, to faktycznie racjonalnym jest wyjście taktyka defensywna na mecz ktory trzeba wygrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś dziwnie to tłumaczycie. Według mnie Smuda zdecydował się na ten sam skład i ustawienie co z Rosją bo pomyślał "jeśli tym składem z Rosją remisujemy to pewnie ogramy Czechów". Brzmi to śmiesznie ale gdy z dnia na dzień wychodzą koleje kwiatki to i nawet tego nie mogę wykluczyć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak po koszykarsku chciałbym przeanalizować naszą drużynę narodową.

 

z czego składa się sukces w kopanej?

dla mnie z 10 podstawowych elementów!!!!

 

 

 

1. Zgranie zespołu jako kolektywnu, pozwalające gdy kazdy zna swoja rolę na granie na pamięć do przodu, ułatwia komunikacje miedzy formacjami i pozwala skutecznie bronić w linii własnej bramki. Ten element oczywiście jest pod wpływem innego elementu poniżej czyli mysli trenerskiej, czytelnych kryteriów powołań do kadry i odpowiedniego zestawienia zespołu który się uzupełnia a nie sobie przeszkadza.

 

Polska? - u nas to zlepek nie druzyna, gubiąca piłkę, z zagubionymi graczami którzy mam takie wrażenie że nie wszyscy sie nawet lubią

 

czyli DUPA

 

2. Posiadanie mózgu druzyny czyli klasowego rozgrywającego ktory jako lider weźmie na siebie ciężar gry, przetrzyma piłkę, celnie poda, wykona stały fragment gry przedłuzy myśl trenerską na boisku, uporządkuje chaos.

 

Polska? - brak

 

czyli DUPA

 

3. taktyka czyli przygotowanie zespołu na konkretnego przeciwnika, praca całego sztabu trenerskiego aby każdy znał swoją rolę i ją bezbłędnie wykonywał

 

 

Polska? - od lat wiemy, że to w sportach zespołowych ( także bb) jest to największy problem Polaków którzy o taktyce nic nie słyszeli od wieku juniorskiego bo w Polsce sie tego nie uczy. Wielu trenerów kopanej z lepszych lig lub w BB podkreślali jakimi jesteśmy ignorantami w tym elemencie!

 

DUPA BLADA i to z pryszczami

 

 

4. Siła psychiczna czyli pewność i próba dominacji mentalnej nad przeciwnikiem oraz możliwość gdy nie idzie przetrzymania złego okresu gry. Mozliwość przejęcia meczu i wykluczenie bojaźliwego podejścia do przeciwnika. I zawodnicy i trener .... przychodzi to również z ograniem, doświadczeniem i "włoskim" cwaniactwem

 

DUPA bo nasi to jednak miękkie faje delikatnie pisząc...cwaniakować nie potrafią i zamiast baiło czerwonych na spodenkach mamy brązowe.....

 

 

 

5. Posiadanie rasowego napastnika który w swoim geniuszu wykorzysta sytuacje i golem czaem z niczego poniesie zespół i jego wyniki

 

CHECK - mamy Lewandowskiego i to klasa światowa mimo krytyki.

 

 

6. Posiadanie dobrego bramkarza jako opoki w obronie który wyciągnie niemozliwe lub obroni karnego

 

CHECK - mamy nadmiar talentu w bramce i to akurat jest super ale od lat w sumie na wielkich imprezach nasze opoki niestety zawodzą i nie przypominam sobie w grze o stawkę jakiegoś genialnego "zatrzymania" w transie. Przykład Dudka Fabiańskiego oraz bramek straconych na Euro czytelny? Casi takie rzeczy wyciagał przedwczoraj....

 

 

7. Panujący nad wszystkim trener, sztab medyczny, działacze związkowi, organizatorzy

DUPA bo zawsze jakiś element nie wypali co przy kultowym PZPN łatwo wszystko tłumaczyć Grzeskiem ale chyba widać że trenerów mamy słabych, do nowoczesności w wyszkoleniu daaaleko. mamy za to bałagan medialny, wylewanie brudów i tłumaczenie się graczy zwalaniem na bilety srilety lub inne rzeczy a patrząc na braki ekipy łatwo o wnioski wprost inne. znamienne, ze wielu obserwatorów zauważyło że z czechami w meczu o wszystko nie było gry maksa i wiele zostawionego zdrowia na boisku nie widziałem.....

trener to takze opiekun biorący sporo na klatę ale także pilnujący policjant a u nas to chyba rzeczywiście gracze są nietykalni!

pewnie zacznie sie teraz szopka z tymi brudami.

 

 

8. Wyszkolenie techniczne

 

NIEOSIAGALNE - wirtuozami brazylijskimi nigdy nie będziemy więc zostawmy to!

Ale drewnianość naszych od lat budzi moje ogromne emocje jak na prostych nogach obrońcy inicjują akcję stratą.

Dobrzy jesteśmy w odbiorze ale nie w układaniu ofensywy.

Nie nasza bajka rozumiem to ale osiagamy w tym elemncie chyba rekordy negatywne.

 

DUUUUPA

 

 

9. Siła fizyczna - wybieganie, ambicja, kondycja, szybkość.

 

 

 

Polska? - Tu dla mnie jest mega zaskoczenie bo gdy masz drużynę daleką od boiskowego cwaniactwa, bez taktyki, geniuszu i wyszkolenia technicznego to starasz się chociaż dobrać ludzi silnych, wytrzymałych z kondycją konia. Pozostaje wtedy jedynie liczyć że kon zeżre czasem gryząc trawę jakąś waszkę zwinną i techniczną tłamsząc ja brutalna siłą i wybieganiem.

 

a tu DUPA bo Polacy pokazali się jako jedną z najgorzej kondycyjnie przygotowaną ekipą na EURO.

 

 

 

10. Szczęście - nie zależy od ekipy ale sprzyja podobno lepszym...

 

w takim prostym zestawieniu tylko bramkarz i napastnik ratują 10 punktowa skalę sukcesu - to 20% czyli bliski naszego wyniku 2 punkty z 9 do zdobycia!!!!

 

Panowie z czym do luda?

 

edit: wstawcie sobie teraz w to zestawienie Niemcy lub Espana i szystko jasne...

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co najlepsze, do dzisiaj są spory m/m piłkarzami, a trenerami o to, czy piłkarzom powiedziano, ze

Grecy strzelili Rosjanom gola. Jedni mówią, ze nie, drudzy, ze tak,a jeeszcze inni, ze

wiedziala część piłkarzy [ciekawe, ta część zachowała to chyba dla siebie, bo gdyby

podzieliła się wieścią z kolegami, to by nie było gadki o "części"]. to obrazuje Polski

Burdel, czyli rzecz w świecie słynną.

Pewnie Smuda powiedział to Polanskiemu i Obraniakowi i kazał przekazać reszcie a oni nie bardzo zrozumieli. ;]

 

a oburzanie się na "3 defensywnych pomocników" w taktyce Smudy na Czechy

też do końca nie jest uzasadnione.

plan mógl być taki : presja w środku pola, czyhanie na jeden dobry i wczesny

odbiór piłki, szybka piła do przodu, podłączenie się skrzydeł i gol. Ustawienie

na jedną dobrą okazję. A jednocześnie stała obecnośc 3 defensywnych w srodku

to zabezpieczenie własnej strefy obronnej. To NIEgłupia koncepcja, o ile o to

trenerowi chodziło.

Przed kim mieli zabezpieczać tą swoją "strefę obronną" skoro Czesi byli nastawieni na remis i w dodatku grali bez Rosickiego i z Barosem bez formy? Taka taktyka to jest dobra wtedy, kiedy trzeba grać przeciwko drużynie o dużym potencjale ofensywnym kiedy nie można się zbytnio otworzyć (dlatego Inter i Chelsea grały tak przeciwko Barcelonie i wygrywały a jak Real grał otwartą piłkę to dostawał 2-6). To miało sens z Rosją, ale z Czechami? Zresztą jak dla mnie to ten turniej przegraliśmy głównie w meczu z Grecją, Czechy tylko dopełniły obraz nędzy i rozpaczy.

 

Wg. mnie rację ma AirForceOne - Smuda naiwnie pomyślał "zwycięskiego składu się nie zmienia" i dlatego postawił na to samo co z ruskimi. Zapomniał jednak, że do każdego przeciwnika należy modyfikować taktykę (co jest oczywistością dla każdego racjonalnie myślącego trenera, ale nie dla Franka, który podobno polega głównie na intuicji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos nr 6 czyli bramkarzy, to skoro są tacy zajebisci to po ch... murowac bramkę 8 ma zawodnikami?

Jak się ma patalacha bramkarza, to trzeba bronić całym zespołem,bo byle szmate przepuści.

Ale jak bramkarz dobry to niech zapracuje na opinię.

Poza tym jak się umie atakować i ma się czym atakować, to się zmniejsza presję na obronę.

Normalnie im starszy jestem tym mnie defensywna taktyka bardziej wkurza.

Kosza też to dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.