Skocz do zawartości

[E-BASKET] DYSKUSJA


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

Łukasz czekam cały czas na twoje przedstawienie składu, żebym mógł cie ladnie i elegancko wypunktować :]

Bułkers, nie mam za bardzo czasu, wiec pewnie będę się łapał na ostatnią chwilę. Jestem trochę nie na bieżąco ostatnio, więc daj mi znać, gdzie zrobiłeś prezentację swojej ekipy żebym wiedział, w którym topicu przedstawić własną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby obronca 99DRtg 4.0 DWS? po co PF/C 3pt range?

HOF, tov% 15 mniej wiecej jak Charles Barkley...

Dobry shotblocker, dobry podający 3.8 ast/game

cała kariera ponad 50 FG% To jest mało efektywny?

Określany przez wiele innych gwiazd, jako scoring machine, najlepszy rzucający wysoki.

Magic o nim powiedzial ze byl Magiciem przed Magiciem :)

"Bill Russel once said about him: "He's the best shooter of all time, period." "

 

Bast mówimy o tym samym graczu?

 

W ogóle pomyśl, że on grał na C a ja go sobie dam na PF skoro gość który był broniony przez C robił ponad 50 FG% to jakie będzie krecił numerki bedąc kryty przez nizszych PF? :D

Bast Ci tu trochę zaargumentował. Kolejny argument przeciwko to to ile Barkley prowadził piłkę i że był 2gim rozgrywającym w drużynie... i taka ilość strat to działa na jego niekorzyść ;) no i obrońcą to nie był wybitnym :) Po prostu ludziom tu nie pasował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apdejtnąłem nieco mój opis, bo ai3 nie wiedział kogo mam w składzie.

Sheed świetnie zbiera? C'mon ;]

 

 

Świetnie zbiera w obronie powiedziałem.

 

20% DRB to i tak dobry wynik, ale Sheed grał cała karierę ze świetnymi zbierającymi (Sabonis, Dale Davis, Kemp, Z-Bo, Big Ben) - a np. Amare kręci się koło 18% nie mając w drużynie żadnej konkurencji do zbiórki. Kiedy Ben odszedł z Pistons Sheed miał już 22-24%. I przede wszystkim Rasheed jest typem zastawiacza jak np. Robin Lopez albo Nene (szczególnie Nene), w ogóle nie fatyguje się po "bezpieczne" zbiórki, w przeciwieństwie do np. Love'a albo Gortata, którzy gonią za piłką po całym parkiecie.

 

Z grubsza 20% Sheeda > np. 23% Mariona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiąże się.

Rasheed jest typem "zastawiacza",ma dobre %DRB,miał w zespołach świetnych zbierających.

wytłumaczyłeś swojego zawodnika dlaczego nie zbierał świetnie i poparłeś się statystyką ,że wyglądał dobrze mimo zrządzeń losu.

dlatego zadałem to pytanie ponieważ mnie ciekawi czy przypadkiem nie da się wszystkich "dobrze" zbierających wytłumaczyć?

najpierw napisałeś ,że świetnie zbiera w obronie ,później ,że dobrze. pogubiłem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to się niby ma do Rodmana?

 

Sheed miał dobry % zbiórek w obronie (~20). Dobrze zastawia swoich zawodników. Nie biega po piłki, które i tak wpadną w ręce kolegi z drużyny. Ciężko zbiera się przy nim w ataku, bo zastawia i jest w kurwę długi. Miał świetnych zbierających w drużynie, ale gdy sam musiał stać się głównym zbieraczem, wskaźniki poszły mu mocno do góry (24%). Ma "dobry" % DRB, ale jest "bardzo dobrym" (może nie świetnym, zależy jaką wagę przypiszemy danym słowom) zbierającym dla drużyny.

 

Amare Stoudemire w sezonie 2009/10 miał 19% zbiórek w obronie, czyli niewiele mniej, niż "dobry" Rasheed. Tylko że Amare jako konkurencję do tych zbiórek nie miał Big Bena czy Sabonisa, ale Channinga Frye i Robina Lopeza. Amare jednocześnie nie zastawia, tablica Suns od lat jest niemiłosierni dziurawiona, podobnie jak teraz tablica pod koszem Knicks. Amare Stoudemire ma więc niemal równie "dobry" % DRB jak Rasheed, ale jednocześnie dla drużyny jest słabym zbierającym i właściwie problemem na desce (patrz Lamar Odom 2010).

 

Suns w 2006 mieli "świetnego" czy tam "bardzo dobrego" w % DRB Mariona (jakieś 23 czy 24%), nad którego głową ustawicznie odbywał się festiwal dobitek. Same cyferki miał dobre, ale w zbieraniu jako "sporcie zespołowym" nie był tak pożyteczny jak %DRB by na to wskazywał, bo był za niski, za lekki i za słaby fizycznie.

 

Popatrz na przykład na Gortata i Nene. Gortat ma kosmiczne 28% w obronie, Nene 21%, co jak na centra i pierwszego zbierającego jest wynikiem takim sobie. Nuggets to 5 najlepiej zbierający team, Suns są trzeci od końca. Gortat z momentem oddania rzutu kieruje się pod kosz i po prostu zbiera wszystkie dostępne piłki, chociaż część z nich na pewno zostałaby w posiadaniu Suns, Nene pewnie mógłby mieć spokojnie ponad 25%, ale on często zastawia swojego zawodnika parę metrów od kosza i zostawia zbiórkę innym, kiedy widzi, że jest ona zabezpieczona. Przypatrz się Nene, bo to rzuca się w oczy, wyczaiłem to, bo mam go w FBX i często sobie myślałem "podbiegnijże k**** po piłkę" kiedy stał, a zbiórkę notowały jakieś krasnale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej no umówmy się

jak gościa lubię to Rasheed Wallace nie jest żadnym Bargnanim ani nic w ten deseń, ale mówienie o nim bardzo dobry zbierający to lekka przesada, a w kontekście drużyn all-time to jest absolutnym non-factorem w tym względzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.