Skocz do zawartości

Top 5 dekady


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

apropo to z czego teraz lejecie w łapu capu czyli zasługujący na S5 Garnett na SF

 

z tego co kojarze to np w 2003 Garnett startował w All-Star Game właśnie na trójce ( to ASG co MJ zamienił sie z Vincem czy raczej Vince użyczył mu miejsca w S5 )

 

Kev jak był młodszy to grywał na SF, z resztą z takich ciekawostek to chyba Sheed i Dżermejn O'Neal też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PG

1.Nash

2.Kidd

3.Billups

4.Paul

5.Deron

 

SG

1.Bryant

2.Wade

3.Manu

4.T-mac

5.Ray Allen

 

SF

1. LeBron

2. Pierce

3. Melo

4. Artest

5. ... moja stara?

 

PF

1. Duncan

2. KG

3. Dirkules (przed Gasolem bo więcej osiągnął jako lider, o k**** WIELE więcej, lepszym graczem jest Gasol)

4. Gasol

5. Sheed

 

C

1. Shaq

2. Dwight

3. Bigben

4. Yao

5. Mutombo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych głupawych typów to poproszę o uzasadnienie dlaczego Manu i Parker < Iverson, Kidd, Wade w przekroju całej dekady (i w których konkretnie sezonach byli lepsi poczynając od sez. 1999/00 lub 2000/01). Kwame Browna już ci daruję.

Parker>Kidd, bo MVP finałów 2007, 3 mistrzowskie pierścionki i moim zdaniem lepszy w ofensywie - jeden z najlepszych penetratorów i chyba najlepszy na pg.

Manu>Iverson, bo dawał więcej drużynie, lepsza skuteczność i produkcja, nie cancerował i nie ceglił, 3 pierścionki i w sumie mvp po 2005(mimo braku trofea)

Manu>Wade, bo jest biały i gra w Spurs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parker>Kidd, bo MVP finałów 2007, 3 mistrzowskie pierścionki i moim zdaniem lepszy w ofensywie - jeden z najlepszych penetratorów i chyba najlepszy na pg.

a nie uwazasz ze przewaga Kidda w sezonach na wysokim poziomie znacznie zmienia tu postac rzeczy ? Parker wlasciwe zaczal sie jakkolwiek liczyc w 2006 lub 2007 r... a i tak byl 3 najlepszym zawodnikiem Spurs. w takiej sytuacji mistrzostwa nie sa zbyt mocnym argumentem, a Kidd jednak byl graczem kalibru all-NBA przez pierwsza polowe 00s i all-starem pozniej. Parker byl najwyzej all-starem w drugiej polowie 00s a wczesniej nie liczyl sie praktycznie wcale.

 

Kidd zmasakrowal Parkera w finalach 2003, cokolwiek jest to warte w tym porownaniu.

 

underrated wybitnie to jest tutaj Ray Allen. cale 10 lat na all-star level, rzadko kontuzjowany, w prime masakra ofensywnie i najlepsza 2 opcja ligi (nie potrzebuje pilki!).

 

przeceniany wybitnie jest Gasol. polka nizej niz kazdy powazny MVP candidate, do ktorych niewatpliwie zalicza sie Dirk. ja bym sie zastanowil czy Sheed nie jest lepszy od Gasola raczej. kiedys byl zajebisty no i jednak defensywa na poziomie all-time.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam takie pytanie do niektórych jak Durant może byc w SF top 5 dekady? Bo za dwa lata będzie może najlepszy w lidze?

 

 

a kogo kolego byś wrzucił na moim miejscu na to piąte miejsce ?

Tay Prince ? Caron Butler ? Richard Jefferson ? którz z nich wsławił się czymś niezapomnianym, który z nich wygrywał serię w PO ? który z nich jest wielokrotnym all-starem ?

 

to ja wolę 3 sezony Duranta, jego wielki potencjał i MVP mundialu 2010 niż osiągnięcia tamtych panów [gdyby Prince rozwinął się tak jak spodziewano się po jego dwóch pierwszych sezonach to pewnie by tutaj był - ale się nie rozwinął, dostał dużą kasę i przestał się rozwijać, a co do jego defensywy to okazuje się że tylko jumperkujących potrafił powstrzymywać, co do penetracji to niestety był przystępny jak pierwsza lepsza dziffka]

 

edit1: @wowo

przy okazji nie mogę nie spytać - czemu Iverson przed Wadem ?

Iverson przed Wadem i Manu przed Wadem spowodowane są moim subiektywnym odczuciem i możesz to również nazwać słabością do tch dwóch graczy a zwłaszcza do Iversona bo to w sumie dzięki niemu i KG zacząłem się interesować NBA. DO teraz zresztą jaram się niektórymi występami Iversona i nie poradze na to.

 

Co do Durexa to powiedzmy, że po alkoholu ci przyznaje racje bo brak mi argumentów.

 

Co do Kidda to z Nashem najlepsi pg i znak równości bym postawił no i obu się cały czas przyjemnie ogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej, kto teraz bardziej cegli, Baron czy Artest? bo to w sumie też można by rozważyć robiąc listę top2-5 dekady w tej kategorii. GOAT jest tylko jeden :)

Artest. Ceglarz jakich mało.

Chociaż nie. Artest potrafił ceglić w tych najważniejszych momentach. Całe PO, całe finały. A mimo to nie udało mu się zaszkodzić swojej drużynie... W tym wypadku the winer is Baron :P

 

Biorąc pod uwagę tylko umiejętności:

PG Kidd, Nash, Paul, Arenas, Billups

SG Kobe, Iverson, Wade, T-Mac, Ray

SF LeBron, Pierce, (myślę i nic mi do głowy nie przychodzi...) gdzieś tam Melo

PF Duncan, Kevin, Dirk, Webber, Gasol

C Shaq, Dwight, Yao, Ben, Mutombo

 

Wielu zajebistych PF było w tej dekadzie. Z czego trzech wręcz historycznych (Tim, Kev, Dirk). Do całości dorzucić by można było Sheed'a, Amare itd.

W ogóle było dużo wybitnych indywidualności(Iverson, Tracy, Vince, Gilbert) i tyle samo zmarnowanych talentów, jak choćby Steve Francis. Fajny był, miło się go wspomina :wink: Chociaż wiem, że generalnie był przereklamowany, cancerowy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że niechęć do Lakers jesli silna i o ile jeszcze na rzeczy typu Nowitzki>Gasol można przymknąć oko, to jak zrozumieć stawianie wyżej Webbera ?

Czepiasz sie szczegolow. Tu jeden madry Wade`a dal nad Kobe i nikt sie nawet nie zajaknal. A ani umiejetnosci, ani tym bardziej osiagniecia nie przemawiaja za tym pierwszym.

Ludziska czepiaja sie, ze Gasol byl marnym liderem, a Dirk to wymiatacz, by w kolejnym zdaniu porownywac Gasola do Sheeda, ktory liderem byl z dupy i to na poczatku dekady, bo potem juz za pazia robil.

Manu i T-Mac sa boscy, choc to Ray Allen cala dekade wymiata na rownym, wysokim poziomie.

Brand za jeden sezon w p-o jest lepszy niz Odom z kilkoma i to na poziomie finalow NBA, a nie pierwszej rundy. Zaraz odpali mi ktos o tym, ze Elton to lider, ale moze niech sie zastanowi nad tym slowem glebiej i popatrzy jeszcze raz na Branda i jego kariere.

 

Kwiatkow w tym temacie co nie miara i przyczynek do kolejnych niekonczacych sie dyskusji o wyzszosc swiat wielkiej nocy nad swietami bozego narodzenia. Czekam jeszcze tylko na tekst o sedziach pomagajacych Lakers w finalach i klamerka sie domknie. Wtedy bedzie mozna zamknac temat, bo to bedzie taki prog glupoty, po przekroczeniu ktorego nie warto nawet zagladac tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z postu Calagana jasno wynika jak taka lista by wyglądała:

 

PG - Fisher, Payton, Shaw, Harper, Smush

SG - Kobe, Vujacic, Jones, Brown, Rider

SF - Butler, Ariza, Fox, Rice, Walton

PF - Malone, Odom, Horry, Grant, Medvedenko

C - Shaq, Gasol, Bynum, Turiaf, Kwame

 

choć oczywiście ciągle może mieć pretensje, że pominąłem dwukrotnego mistrza Morrisona i super energizera z ławki Richmonda. nie uwzględnienie rozgrywającego przyszłości, czyli Javarisa Crittentona to też posunięcie, za które zapewne mi się oberwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że niechęć do Lakers jesli silna i o ile jeszcze na rzeczy typu Nowitzki>Gasol można przymknąć oko, to jak zrozumieć stawianie wyżej Webbera ?

 

czekaj, to ty jesteś tym, który dał Bowena do top dekady... jednocześnie pytasz o to, jak zrozumieć innych... koniec świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Loraczku, nikt Cie ostatnio nie docenil? Biedaczysko. No to poplacz sobie jeszcze na forum, moze lepiej Ci sie zrobi.

 

Calagan, daj swoją listę w takim razie.

Dajcie jasne kryteria, bo poki co to metna wode widze. Oceniacie statsy indywidualne, za chwile sukces zespolowy, a konczycie na kwestii lider-nie lider i to tylko jak komu pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdolisz Lorak i to jak potluczony. Ja zwracam uwage na niekonsekwencje i debilizm niektorych typow. Miej pretensje do kogo innego, ze paru czolowych graczy dekady gra/gralo w Lakers. Ja tam sie specjalnie nie czepiam kwestii Dirka, ale pakowanie Sheeda, czy Webbera ponad Gasolem jest smiechu warte.

Brand na top 5 PF dekady? Za co? Rownie dobrze moga zapakowac Odoma - rzuca niewiele mniej niz Elton, sporo czesciej w p-o gra i to tez nie jakies ogony. Albo Bosha - lepszy niz Odom i Brand razem wzieci.

Kwestionujesz pozycje KB jako nr 1 na SG w tej dekadzie? A jakies podstawy?

 

Jak nie masz nic merytorycznego do napisania to odpierdol sie laskawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że niechęć do Lakers jesli silna i o ile jeszcze na rzeczy typu Nowitzki>Gasol można przymknąć oko, to jak zrozumieć stawianie wyżej Webbera ?

 

To już naprawdę trudno wytłumaczyć inaczej niżwybitną antypatią do Lakers.

Nowitzki>Gasol, to fakt, a nie przymykanie oka. Tak jak piałem, starałem się oceniać umiejętności, a nie ko gdzie gra, ile zdobył pierścionków etc. Webber był bardziej wszechstronny od Gasola. Nie chodzi mi o podanie, które obaj mają znakomite jak na wysokich. Chris był zdecydowanie lepszym obrońcą, silniejszym, sprawniejszym. O poprawie obrony Gasola można mówić dopiero od zeszłego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webber był bardziej wszechstronny od Gasola. Nie chodzi mi o podanie, które obaj mają znakomite jak na wysokich. Chris był zdecydowanie lepszym obrońcą, silniejszym, sprawniejszym. O poprawie obrony Gasola można mówić dopiero od zeszłego sezonu.

WTF? :shock:

No to ja mam teraz taką minę, jak Al B. na Twoim avku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdolisz Lorak i to jak potluczony. Ja zwracam uwage na niekonsekwencje i debilizm niektorych typow. Miej pretensje do kogo innego, ze paru czolowych graczy dekady gra/gralo w Lakers. Ja tam sie specjalnie nie czepiam kwestii Dirka, ale pakowanie Sheeda, czy Webbera ponad Gasolem jest smiechu warte.

Brand na top 5 PF dekady? Za co? Rownie dobrze moga zapakowac Odoma - rzuca niewiele mniej niz Elton, sporo czesciej w p-o gra i to tez nie jakies ogony. Albo Bosha - lepszy niz Odom i Brand razem wzieci.

Kwestionujesz pozycje KB jako nr 1 na SG w tej dekadzie? A jakies podstawy?

 

Jak nie masz nic merytorycznego do napisania to odpierdol sie laskawie.

merytorycznie odpowiadam na merytoryczne posty. a jeśli ktoś wpada i tylko wyraża swoje niezadowolenie, bo inni mają odmienne zdanie i uważają (co można zresztą racjonalnie uzasadnić), iż Wade > Kobe, albo że zarówno Rasheed jak i Brand są top 5 PF dekady, to i odpowiedź jest dostosowana do takiego czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.