Skocz do zawartości

Top 5 dekady


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pomysł, byśmy uzgodnili naszą 5 dekady na pozycję - ot taki relaksacyjny temat, bo i Lebron, i Kobe i nawet Nash znajdzie się w każdym podsumowaniu, więc obędzie się bez chorobliwych kłótni.

 

PG:

1# Steve Nash 2# Tony Parker 3# Jason Kidd 4# Chauncey Billups 5# Chris Paul

 

SG:

1# Kobe Bryant 2# Manu Ginobili 3# Dwayne Wade 4# Allen Iverson 5# Ray Allen

 

SF:

1# Lebron 2# Paul Pierce 3# Carmelo Anthony 4# Tracy Mcgrady 5# Ron Artest

 

PF:

1# Tim Duncan 2# Kevin Garnett 3# Dirk Nowitzki 4# Chris Webber 5# Pau Gasol

 

C:

1# Shaq O'Neal 2# Dwight Howard 3# Ben Wallace 4# Yao Ming 5# Kwame Brown

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to jest ranking w ktorym bierzemy pod uwage osiagniecia, taki jak listy all-time to:

 

PG

1.Nash

2.Kidd

3.Billups

4.Parker

5.Paul

 

SG

1.Bryant

2.Wade

3.T-Mac

4.Manu

5.Ray Allen

 

SF

1.LeBron

2.Pierce

3.Artest

4.Carmelo

5.Bowen

 

PF

1.Garnett

2.Dirk

3.Rasheed

4.Brand

5.Odom

 

C

1.Duncan

2.Shaq

3.Dwight

4.Gasol

5.Ben Wallace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5# Kwame Brown

KTO!? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

 

nie no bez jaj, wszyscy mają prawo do własnego zdania, ale kurna.. Kwame na 5 miejscu w Top Centers of the Decade? :D to już J. O'Neal byłby odpowiedniejszy, ba, 100x lepszy.

 

PG:

- Nash

- Kidd

- Billups

- Parker

- Paul

 

SG:

- Bryant

- Wade

- Iverson

- Mcgrady

- Allen

 

SF:

- James

- Pierce

- Anthony

- G. Hill - trzeba przyznać, że jednak przez całą kariere trzymał w miare równy poziom, a gdyby nie kontuzje to myślę, że TOP 3 SF of the decade :)

- Artest - nie jestem w stanie nikogo innego teraz podać, chociaż chyba tak z przymrużeniem oka ta 5 pozycja.

 

PF:

- Duncan [mimo, że grywał też na C]

- Garnett

- Nowitzki

- R. Wallace

- Stoudemire - K. Martin - Odom - Brand? nie wiem sam..

 

C:

- S.O'Neal

- Yao Ming

- D. Howard

- Paul Gasol

- B.Wallace/J.O'Neal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PG

1.Nash Steve

2.Billups Chauncey

3.Parker Tony

4.Kidd Jason

5.Paul Chris

 

SG

1.Bryant Kobe

2.Wade Dwyane

3.Manu Ginobili

4.Iverson Allen

5.McGrady Tracy

 

SF

1.LeBron James

2.Pierce Paul

3.Ron Artest

4. Carmelo Anthony

5. Peja Stojakovic

 

PF

1.Kevin Garnett

2. Dirk Nowitzki

3.Rasheed Wallace

4. Chris Webber

5. Pau Gasol

 

C

1.Tim Duncan

2.Shaq O'Neal

3.Dwight Howard

4.Amare Stoudemire

5.Yao Ming

 

Bast. gdzie Baron Davis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyście napisali każdy od siebie ze 3 zdania nt uzasadnienia albo chociaż się przyczepili do wyborów kolegi powyżej [albo, co sprytniejsi, poniżej], to może byśmy mieli z tego jakąś dyskusję a nie tylko zestawienia zdzichu, lechu, piechu, wiechu i kurde.... nie umiem znaleźć piątego do rymu

już mam: kwame !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według RappaRa Spurs to jakiś Dream Team był. :wink:

 

Trzech graczy w ligowym top2 dekady na swoich pozycjach - czy ktoś pamięta by kiedykolwiek istniała taka drużyna? Chyba tylko Celtics Russela. No i obecne Miami może.

 

Zreszta nie tylko Rappar wysoko wstawił Parkera i Manu. Może dla was dekada zaczęła się gdzieś w 2005 roku? A to, że w poprzednich sezonach Kidd i Iverson mieli nad Parkerem i Manu przewagę kilku klas to się w ogóle nie liczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według RappaRa Spurs to jakiś Dream Team był.

Nie no, 3 pierścionki w 5 lat to jakieś scruby wygrały pod lidershipem Horry'ego.

Iverson od Manu jest lepszy tylko tym, że większe minuty może grać, a Kidd nad Parkerem? Ja wiem, że finały, że to i, że tamto, ale to jak o czarnym żydzie - no już nie przesadzajmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PG :

 

Nash/Kidd/Parker/Billups/B. Davis

 

SG:

 

Bryant/Ginobili/R.Allen/Iverson/Wade

 

SF:

 

Garnett(wg mnie zasługuje na s5)/Bowen/Pierce/James/Hill lub Artest

 

PF:

 

Duncan/Gasol/R. Wallace/Nowitzki/Odom

 

C:

 

Shaq/Ming/B. Wallace/Howard(jedyny z młodszych graczy poza Jamesem, który na takie wyróżnienie dotyczące minionej dekady zasługuje)/JO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PG :

 

Nash/Kidd/Parker/Billups/B. Davis

 

SG:

 

Bryant/Ginobili/R.Allen/Iverson/Wade

 

SF:

 

Garnett(wg mnie zasługuje na s5)/Bowen/Pierce/James/Hill lub Artest

 

PF:

 

Duncan/Gasol/R. Wallace/Nowitzki/Odom

 

C:

 

Shaq/Ming/B. Wallace/Howard(jedyny z młodszych graczy poza Jamesem, który na takie wyróżnienie dotyczące minionej dekady zasługuje)/JO

 

wybacz czepialstwo, ale mogę spytać gdzie w tej dekadzie widziałeś GArnetta grającego na SF ?

 

i jeszcze pytanko - możesz uzasadnić czemu Iverson przed WADem ?

 

 

przy okazji, moje rankingi:

 

PG

Nash - Kidd - Parker - Paul - Billups

 

SG

Kobe - LeBron - Wade - Manu - MeMac

 

SF [przy tej okazji wielkie gratsy dla wszystkich, którzy w swojej piątce najlepszych SF dekady mają np granta hilla albo rona artesta a nie mają Mariona]:

Marion - Pierce - Melo - Iguadola - Durant ? - pewnie za 2 lata będzie w okolicach top2

 

PF

Garnett - Nowitzki - Gasol /Nowitzki przed GAsolem w sumie nijak mi się nie podoba - tudzież nie jestem przekonany czy nie powinien być ustawiony na C, przemyślę to jeszcze ;)/ - Sheed - Amare [Webber tuż za nim ;) ]

 

C [czy ktoś mi może wytłumaczyć na jakiej podstawie niektórzy z Was ustawiają Yao przed Howardem ? ]

Duncan - Shaq - Howard - B.Wallace - Yao

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pg: Kidd, Nash, Parker,Paul, Billups.

sg: Bryant, Iverson, Manu, Wade, Allen

SF: James, Marion, Pierce, Melo, T-mac

PF: Duncan, Garnett, Nowitzki, Chris Webber, Sheed

C: Shaq, Howard, Ben Wallece, Yao,nie wiem kto

 

 

Mam takie pytanie do niektórych jak Durant może byc w SF top 5 dekady? Bo za dwa lata będzie może najlepszy w lidze?

 

Cały czas intryguje mnie też fakt stawiania Gasola over Dirk, Webber i Sheed ale to rozumiem taka mania. Gasol o którym byście nie słyszeli, ma niesamowite dwa sezony z misiami jako druga opcja(choc wkłaad spory) ale k**** mac top 5 PF w dekadzie? Wiem, że zamknęli dopalacze ale aż tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz czepialstwo, ale mogę spytać gdzie w tej dekadzie widziałeś GArnetta grającego na SF ?

 

 

Nie ma sprawy. CHętnie odpowiem. Jak napisałem wzięło się to z tego, ze wg mnie Garnett zasłużył na pierwszą piątkę dekady, a po prostu nikogo innego na pozycji PFa nie mogłem dać jak Duncana, który był dla mnie po prostu najlepszy.

 

Wg mnie Garnett dużo więcej zrobił w tej dekadzie niż Lebron i szkdoa by było nie dać Kevina do s5. Zwłaszcza, że od biedy może grać na SF.

 

 

i jeszcze pytanko - możesz uzasadnić czemu Iverson przed WADem ?

 

 

To była jedna z najtrudniejszych decyzji. Nie jestem fanem ani jednego, ani drugiego. Szczerze mówiąc do Wade'a nic nie mam, a Iverson mnie wręcz wkurza. W dodatku to Dwayne ma mistrzostwo, a nie Allen (co zazwyczaj stosuję jako ważne kryterium). Wstawiam Allena, bo jednak indywidualnie więcej osiągnął i jego cały prime przypadał na tę dekadę. Dodatkowo w swoich najlepszych latach był wg mnie bardziej dominującym zawodnikiem niż Wade. Poza tym Wade teraz ma przed sobą najlepszy okres więc może poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Według RappaRa Spurs to jakiś Dream Team był.

Nie no, 3 pierścionki w 5 lat to jakieś scruby wygrały pod lidershipem Horry'ego.

Iverson od Manu jest lepszy tylko tym, że większe minuty może grać, a Kidd nad Parkerem? Ja wiem, że finały, że to i, że tamto, ale to jak o czarnym żydzie - no już nie przesadzajmy :)

Kidd to murowany HoF , Parker raczej nie

Kidd zawsze i wszedzie nad Parkerem

Kidd najwszechtroniejszy PG dekady ( w jego slady idzie RR) , mozesz rozpoczynac budowanie piatki od niego.

Parker niezwylke szybki ziom bez rzutu i ze slaba obrona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PG

Nash-Kidd-Billups-Parker-Paul (tylko Nashowi dałbym piłkę w ostatniej minucie meczu, Billups 'dowodził' dynastią na wschodzie przez prawie cała dekadę, a Paul byłby najwyżej gdyby nie otaczał się bandą scrubów)

SG

Kobe-Manu-Wade-Iverson-Ray (prawdziwy Wade zmarł wraz z kontuzją, Iverson na początku dekady był najbardziej HOT i do dzisiaj jak robisz fajny cross na podwórku to jesteś nowym Iversonem)

SF

Pierce-James-TMac-Artest-Prince (Pierce był przynajmniej raz najlepszym zawodnikiem na świecie, TMac rozegrał najlepszy regular season w całej dekadzie, Artest gdyby szybciej trafił na dobrego specjalistę to Pacers nie byliby teraz w takiej dupie, a Prince swego czasu był najlepszym plastrem w lidze)

PF

Garnett-Dirk-Sheed-Gasol-Webber (Dirk mógłby być nawet pierwszy, gdyby nie klapa w 07, po której ciężko mi go psotawić przed KG, który rok później zdobył tytuł, Sheed jest moim bogiem i nie wybaczyłbym sobie postawienie Gasola przed, szczególnie młodym Wallacem, a Webber był liderem najbardziej fun-to-watch drużyny w całej dekadzie)

C

Duncan-Shaq-Howard-Ben-Yao (Shaq zepsuł za dużo ekip, Howard jest jego defensywnym prototypem, Ben Wallace w 04 zebrałby każdą piłkę i nie bałby się wyjść przeciwko zespołowi złozonemu z samych Shaqów, a prime Yao był chyba jedynym potrajanym zawodnikiem w historii tej gry)

 

coach

Pop-Jax-Brown-Adelman-Skiles

 

 

 

o k****, ale żałuję, że Sheed już nie gra....................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.