Skocz do zawartości

[FBX] FBX#3- Sezon 2010/2011


antek

Rekomendowane odpowiedzi

Motyw z trzymaniem miejsca dla Rubio czy kogoś innego musi zostać. U nas można mieć prawa do 13 graczy, a czy oni są w grze czy nie są to już inna sprawa. Proste. A jak ktoś nie chce takich graczy to niech ich nie wybiera albo po prostu sprzeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy braku zmiany tej zasady chetnie potrzymam go jeszcze rok.

A potem jeszcze rok i po tym jak juz w koncu przyjdzie do NBA i wyrobi magiczne 22fp wywalisz go na fa;)

Pff... wystarczy spojrzec po skladach w lidze, ze w niemal kazdej druzynie jest ktos kto nie gra/nie zapelnia slotow, a trzyma sie go dlugo, np. Teague u Antka czy inni gracze typu Nick Younga czy Brandana Wrighta. Wg mnie Rubio w FBX bedzie robil niezle punkty. Wydaje mi sie, ze niezle przebudowalem swoja druzyne i dalej bede trzymal sie swoich przemyslen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam np Hilla i Mcrobertsa którymi nie będe grał,no chyba że posypie mi się pół zespołu.Rozumiem Cie i doceniam za wytrwałość bo ja pewnie wywaliłbym go już w pierwszym tygodniu :mrgreen: Jak potrzymasz go jeszcze ze 3 lata to wtedy będzie wart 15;).Ik#1 jak w tamtym sezonie dałeś rade ze slotami??wykorzystales wszystkie??Jeśli tak to nie wiem w czym widzicie problem.

 

Zaczyna się robić ciekawie,Antkowi wypadł na miesiąc Bogut.Kontuzje u mistrza to chyba jedyna szansa na równą walkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pff... wystarczy spojrzec po skladach w lidze, ze w niemal kazdej druzynie jest ktos kto nie gra/nie zapelnia slotow, a trzyma sie go dlugo

Tu nie chodzi o to że ktoś sobie trzyma kolesia, który gra ogony bądź wcale (połamany/trener nie kocha), tylko o myśl w stylu "mam kolesia co go nie ma w NBA, rzucę pomysłem żeby mi slota nie zajmował może uda się go przepchnąć, będę miał prospecta na bliżej nieokreślony czas i wolny slot. O ja przebiegły 8)

Sam swego czasu holowałem Splitera przez pół sezony w rosterze licząc że podpisze,ale gdy tak się nie stało wywaliłem ze składu. Nie przypominam sobie bym tą sytuację chciał wykorzystać na korzyść swą proponując zmianę regulaminu.

 

Wracając do składów które się ma aktualnie, nie powiem by miesięczna absencja Boguta mnie martwiła z racji draftowania Sandersa mogę po cichu liczyć że minuty w lidze letniej i dobra gra, teraz wobec przedłużającej się rehabilitacji Andrew, Larry będzie miał dużo więcej szans by przekonać Skilesa do minut w RS.

To w kwestii pobożnych życzeń mych.

Liczę znów na walkę o czołówkę i dobry fun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pff... wystarczy spojrzec po skladach w lidze, ze w niemal kazdej druzynie jest ktos kto nie gra/nie zapelnia slotow, a trzyma sie go dlugo

Tu nie chodzi o to że ktoś sobie trzyma kolesia, który gra ogony bądź wcale (połamany/trener nie kocha), tylko o myśl w stylu "mam kolesia co go nie ma w NBA, rzucę pomysłem żeby mi slota nie zajmował może uda się go przepchnąć, będę miał prospecta na bliżej nieokreślony czas i wolny slot. O ja przebiegły 8)

Sam swego czasu holowałem Splitera przez pół sezony w rosterze licząc że podpisze,ale gdy tak się nie stało wywaliłem ze składu. Nie przypominam sobie bym tą sytuację chciał wykorzystać na korzyść swą proponując zmianę regulaminu.

 

Fajnie, ze sobie dopisales historie do mojego zapytania. Nie chcialem tego wykorzystac na korzysc swa tylko zauwazylem pewna niescislosc. Nie zauwazylem zebym robil problem z tego, ze wg Was wszystko jest ok. Pokornie przyjalem Wasza opinie, a sprawiasz wrazenie jakbym probowal oszukiwac. Zeby bylo smieszniej wg mnie zmiana regulaminu powinna obejmowac nowych graczy, a nie tych juz wybranych (dlaczego np byly wlasciciel Childressa mialby byc pokrzywdzony?). Oczywiscie Wirakocza wie lepiej. Dobrze, ze bronisz interesu innych gracz.

 

Piotreksuper:

 

W poprzednim sezonie nie dalem rady wykorzystac slotow. Niestety mialem mase kontuzji. Problemem byl tez fakt, ze gralem pierwszy sezon i zabraklo mi doswiadczenia i umiejetnosci ich wykorzystania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem pewna niescislosc.

mając rubio w składzie na nadchodzący sezon jest Ci łatwiej ową "nieścisłość" wychwycić.

Podobnie było z ludzmi którym kontuzjowali się gracze w trakcie sezonu i wtedy też odkrywali "nieścisłości" związane w FP owych graczy na koniec sezonu dlaczego nie mają mniej wszak grali mniej itd.

Zwyczajowo jest tak, że "nieścisłosci" regulaminu wykrywają Menago drużyn którym owe w pewien sposób przeszkadzają, uwierają, jawią się jako nikczemna niesprawiedliwość.

 

I ani przez chwile nie wpadłem na myśl że próbujesz oszukiwać podchodzi to bardziej pod lobbowanie do zmian w regulaminie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec września się zbliża,więc jeszcze tylko miesiąc i ruszamy z ligą!Z racji tego że jestem rookasem pozwolę sobie,a wręcz czuje taką powinność napisania tego posta który mam nadzieje zapoczątkuje lawinę komentarzy w naszym temacie:) Mam wielkie chęci na ostrą walkę w tym sezonie.Pozwolicie,że przedstawię swój punkt widzenia.Mam nadzieję ,że nie będę jedynym graczem który pokusi się o swoje prognozy.A więc typujemy zwycięzcę,kandydatów do podium,czarne konie,średniaków i wszystkich pozostałych.Poruszamy kwestię na kogo liczymy, z kim wiążemy nadzieje i zadowalające nas cyfry poszczególnych graczy.

 

Jeśli chodzi o faworytów to nie odkryję tutaj Ameryki jeżeli wymienię Antka,Matrixa,Wirakoczę.Kolejność nie jest przypadkowa.Jeżeli Antek ściągnie solidnego Pg to mamy pozamiatane.Dwight i Dirk to pewniacy którzy powtórzą swoje cyferki,Lebron troche spadnie,ale zyska za to Millsap i koło się zamyka.Oprócz wspomnianego braku solidnego Pg nie widzę słabych punktów.Kolejna dla "Nas" szansa to kontuzje i tutaj mamy Boguta,nie życze mu źle ale powinien troche odpocząć.

 

Wirakocza-i tutaj mamy mieszankę wybuchową rutyny z młodością,Kidd i Nash-dziadkowie którzy od lat grają na tym samym poziomie i do tego mega prospect Evans.S-Jax powinien w tym sezonie troche więcej uklepać,ale jak będzie to zobaczymy.Zapomniałem o Roy'u!Tak więc sami widzicie że Antek nie będzie miał łatwego życia.

 

Matrix-tutaj wiele zależeć będzie od aktywności na Fa,potencjał jest co udowodnił w tamtym sezonie.

 

Siebie,Obiego,Bułe,Dete i graczy mających czas łowić steale z Fa... stawiam jako czarne konie,które coś mogą namieszać.

 

Chris Paul-->70 Fp,jeżeli nie będzie kontuzjowany to No.1 pod względem Fantasy Points.

Deron->O tego Pana jestem spokojny ok.60 gwarantowane.

L.Aldridge->Rozegrany cały sezon na granicy 50 Fp będzie dla mnie powodem do zadowolenia

Ariza-przy paul'u myślę że 45-50 Fp powinien klepnąć.

Felton-jego się boję,bo u Mike'a może się wszystko wydarzyć,Prognoza 45-50

Odom-Też pewniak,nie wiem dlaczego nikt się po niego nie zgłosił gdy był wystawiony pod młotek.Teraz nie wiadomo co z Bynumem..a Odom zajmie jego miejsce....40-45

Matrix-powinien utrzymać to co zagrał w tamtym sezonie,ok 35-40

Darko-jeżeli to S5 na które się zanosi jest prawdziwe to będzie Git Majonez.

H.Warrick-i tutaj moja wielka nadzieja.Lubię tego playera i dlatego postanowiłem oddać za niego dosyć sporo w wymianie z bułą,ale mam nadzieję że się opłaciło.

W.Mathews.W portland nie na darmo dali mu taką kasę,myśle że będzie trzaskał ładnymi punkcikami

 

Pozostała trójca prędzej czy później znajdzie się na Fa:Mcroberts,J.Hill i R.Carney.

 

aaa i najważniejsze,nadal jestem chętny do trejdów,każdy rozpatrze i ewentualnie dam kontraoferte.Więc chętnych do dokonania zmian przywitam na Pm lub gg 501779.

 

Powodzonka wszystkim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówicie że się ze składem przedstawić trzeba?

Indiana Pacers to mi wyglada na zespoł "teraz albo nigdy"

i taki w sumie chciałem zawalczyć tak długo jak się da o pudło czy sam szczyt, nie bacząc czy kolo ma w dowodzie 22 wiosny czy 35 na karku, liczy się FP. Tak postąpiłem w przypadku Kidda, dlatego też nie mam zamiary sprzedawac Nasha (swoją drogą rok temu dostałm ofertę Nash-Chalmers, argumentując napisał ten Nash to pewnie umrze w sezonie, czy też skonczy karierę. Nie umarł i nie skończył).

Daltegoż to mam zajbeiście przeładowany backcourt. Wsród pozycji G/PG/SG chyba czołówka ligi i kompletną biedę pod koszem, ale wszak to tylko dwie pozycji C/PF a obwód zajmuje trzy.

2<3.

Więc bedzie dobrze. :wink:

PG:Nash,Chalmers

G:Kidd

SG:Evans

SF:RoY,S-JAX

tak jak pisałem tutaj mam nieprzebrany możliwości i nawet kontuzja nie powinna mi powodować zadnych strat na slotacg.spie spokojnie. dramtycznych spadków FP nie przewiduje. zarówno Kidd i Nash powinni kręcić się wokół cyfry 50 jak i Roy czy Evans ( tu liczę ze wyzej troche niz 50). Chalmers i S-jax to util. w przypadku pierwszego się zobaczy co on tam dostanie minut to koles na granicy opłacalnosci. S-Jax to pewniak 40 i wyżej.

F:Deng

PF:Krstic, Sanders

C:Lopez, Asik

tu znów bieda....

Już Krstic poszedł się babrać na stole operacyjnym i opuści sezon przygotowawczy, zostaje rookie Sanders gdzie to raczej długoterminowa inwestycja podobnie jak Asik. Liczę najbardziej na Lopez że tym razem zdrowie mu dopisze i pierwszy skład będzie mu się pozytywnie odbijał w graniach 35-40 fp.

NA co tu liczę?

na FA swoje poranne wstawanie bądz całonocne listopadowe oglądanie ligi i szybkie reagowanie na rynku FA. Bez tego nie mam szans na top-3 a prędzej na top-6.

Z innych składów najbardziej odpowiada mi sład Dennisa, pojęcia nie mam jak mu się tam przełoży na miejsce w lidze, ale jakbym miał wybierać czyj skład mam przejąć (oczywiście hipotetycznie :wink: ) wybrałbym jego.

Oczywiście faworyt to Ancior, ale ten jego skład taki .... no krótki jakiś taki. o takiej przewadze jak w sezonie minionym może juz zapomnieć i w sumie dobrze i dla niego i dla ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skład na dziś:

1) Russell Westbrook 49,60

2) Derrick Rose 47,60

3) Kevin Love 45,45

4) Kenyon Martin 42,65

5) OJ Mayo 38,65

6) Tayshaun Prince 38,60

7) Andris Biedrins 33,10

8 ) Ronny Turiaf 25,95

9) Omri Casspi 25,80

10) Mike Dunleavy 24,25

11) Brandan Wright 20,25

12) Cole Aldrich 20,00

13) Tiago Splitter 15,00

 

Skład z podziałem na pozycje:

PG Rose Westbrook

SG Mayo Dunleavy Casspi

G Westbrook Rose Mayo Casspi

SF Prince Dunleavy Casspi Splitter

PF Love Martin Turiaf Wright Splitter

F Martin Love Turiaf Casspi Wright Splitter

C Biedrins Aldrich Love Turiaf

 

Skład z podziałem na pozycje - 2:

PG Rose

SG Mayo

G Westbrook

SF Prince

PF Love

F Martin

C Biedrins

UTIL Aldrich

UTIL Turiaf

UTIL Splitter

Bench Wright

Bench Casspi

Bench Dunleavy

 

Więc i ja coś skrobne.

Pozycja PG to jedna z najlepiej obsadzonych pozycji w lidze. Rose i Westbrook, mam nadzieje, będą w końcu zdobywać powyżej 50fp. Obaj młodzi, zdolni, z medalem na szyi, gwiazdy swoich drużyn. Mocno liczę na postęp Derricka i Russella. Gdyby jeszcze któryś z nich dostał SG to byłoby rewelacyjnie.

SG to Mayo, Casspi i Dunleavy. Rewelacji nie ma, liczę na postęp Mayo choć mam coraz większe obawy, że to gracz na max 45fp. A i do tego trochę mu jeszcze brakuje. Zobaczymy co wyciągne z Casspiego i Duna, ten pierwszy ma potencjał na fajne cyferki, ten ostatni jest w CY.

SF Prince Dunleavy Casspi Splitter. Znowu bez rewelacji, Prince to max 40fp, oby w 82 spotkaniach. Dun i Casspi to co wyżej, a Splitter to niewiadoma. Ustawiłem jednego waivera, a Splittera dodałem na drugim miejscu po pijaku w dzień przed przydziałem. Może w SAS będą jakieś zmiany i Tiago 30fp zdobędzie.

PF Love Martin Turiaf Wright Splitter. Love to przyszłość tej ligi, gracz na +50fp, potrzebuje tylko minut. Zastanawia mnie jedno, że ciągle ma limitowane minuty, zarówno w MIN jak i niedawno w reprezentacji. Coś z głową? coś ze zdrowiem?

Martin kontuzjowany i niewiadomo kiedy wróci, pewnie nie szybko. Turiaf to super gracz na FBX, zbiórki, bloki, przechwyty. Mam nadzieje, że w Knicks dostanie minuty i zdobędzie ok. 30fp. Nie mam pojęcia ile fp może dostarczyć Wright, GSW to niewiadoma i każdy tam może dostać minuty i grać. Po rozpoczęciu sezonu albo wyleci na FA albo będzie miał miejsce w rotacji. Splitter jak wyżej.

C Biedrins Aldrich Love Turiaf. Biedrins już miał sezon na 50fp, miał i na 33. Niech zdobywa 43-44, a będę zadowolony. Aldrich ma małą konkurencję na pozycji C w Oklahomie. Krstic kontuzja, nie wiem jak Ibaka, ale Cole powinien swoje minuty dostać. Zbiórki, bloki, kilka punktów z dobitek i powyżej 25fp powinien zdobyć.

 

Na co liczę?

Przede wszystkim na wykorzystanie wszystkich slotów. Już dawno nie miałem zagranego całego sezonu, bez większych kontuzji. Nawet pozyskany Prince, który miał być pewniakiem na 82 sloty musiał się u mnie połamać. Pozycje 8-10 to prawdopodobnie realna wartość mojego składu. Może uda się coś z FA wyciągnąć co lekko poprawi moją pozycję.

 

A jeszcze moje prediction, żebym mógł sprawdzić za rok:

1) Russell Westbrook 53-54fp

2) Derrick Rose 52-53fp

3) Kevin Love 49-51fp

4) Kenyon Martin 35-37fp

5) OJ Mayo 42-44fp

6) Tayshaun Prince 37-39fp

7) Andris Biedrins 42-44fp

8 ) Ronny Turiaf 28-30fp

9) Omri Casspi 28-30fp

10) Mike Dunleavy 25-27fp

11) Brandan Wright nie mam pojęcia

12) Cole Aldrich 26-28

13) Tiago Splitter nie mam pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cel na ten sezon to wejscie do pierwszej 8. Mysle, ze do wykonania mimo ze stawka sie nieco splaszczyla i walka powinna byc duzo bardziej wyrownana. Drugie lato z rzedu sporo zmienilo sie w mojej druzynie.

 

Bardzo wierze w Carmelo. Niezaleznie od tego czy bedzie trade czy nie licze na zblizenie sie do 60 fppg. Moze byc roznie, ale duzego pogorszenia z jego strony nie przewiduje.

 

Mam grupke mlodszych graczy, od ktorych zalezy najwiecej. Licze na Jenningsa i sadze, ze powinien zrobic 50 fppg. Poprzedni sezon zaczal swietnie po czym bylo mocne pogorszenie, ale mysle, ze wroci lepszy. Collison w Pacers tez powalczy o 50 fppg co dawaloby dobre podstawowy do walki o zalozone miejsce. Ta 3 graczy ma mi zapewnic walke o wysokie miejsce, a (moim zdaniem) gleboki sklad ma zapewniac punkty na poziomie 30-40 fppg.

 

Wielka niewiadoma to Cousins. Wg mnie bedzie gral falami. Moze miec sezon podobny do Jenningsa. Swietny poczatek i pozniej pogorszenie gry i statystyk. Tak czy inaczej, zakladam, ze w dlugim terminie dolaczy do ww trojki i pozwoli na wejscie do pierwszej piatki ligi i po kolejnych wymianach powalcze o podium w swoim trzecim sezonie.

 

Rok temu zniszczyly mnie kontuzje i tankowanie :wink: . Kevin Martin jest ciekawym zawodnikiem, niestety kontuzjogennym. Jego wartosciach w wymianach jest niewielka i prawdopodobnie rozpoczne sezon z nim w skladzie. Jesli bedzie w miare zdrowy to bede bardzo zadowolony.

 

Dalsza grupa graczy to Varejao, od ktorego licze rownej gry i poprawy sredniej oraz Hamilton i Haslem, u ktorych licze na utrzymanie zeszlorocznego poziomu (u Ripa z lepszym zdrowiem...).

 

Nie wiem czego oczekiwac od Jerebki, Gordona i Thabeeta. Jerebko ma FBXowy potencjal na poziomie Prince'a, ale nie umiem przewidziec rotacji Pistons. Podobnie jest z Gordonem, ale tak fatalnego sezonu jak poprzedniego w jego wykonaniu sobie nie wyobrazam. Thabeet to taki moj kaprys. Nie ma umiejetnosci, ale samym wzrostem moze blokowac i zbierac. Koncowke sezonu mial niezla.

 

Hill stary, ale poki bedzie zdrowy i o ile dalej bedzie dostawal minuty to odwdzieczy sie jakimis punktami.

 

Ogolnie ze skladu jestem zadowolony. Mam niewielu graczy z mozliwoscia gry na kilku pozycjach, ale sklad jest zbilansowany. Oby jak najmniej kontuzji...

 

 

 

Chetnie zrobie jeszcze jedna wymiane, ale chce oddac o jednego zawodnika wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie antek ma po raz kolejny 1 miejsce chyba że dopadną go jakieś poważne kontuzje

dalej są dete, wira, matrix, piotreksuper i chyba obi

siebie też stawiam w tej grupie i celuje w podium

 

posiadanie durexa daje mi z miejsca przewagę nad chociażby matrixem czy wirą, ktorzy nie maja aż takich wypierdalaczy a ich główne ogniwa prawdopodobnie rozegrają słabszy sezon niż poprzedni (gasol, kobe, kidd, nash)

 

ja licze na mocną poprawę w fp przede wszystkim u parkera i bargnianiego

durex tez powinien robić coś pod 70

wallace pewnie zostanie na swoim poziomie

nene jak melo odejdzie to tez może podskoczyć

 

hawes, battier, brewer mają s5 w swoich zespołach więc tez licze na progres

cj miles i bibuła to c*** wie

bibuła raczej powienien robić wiecej niż 16 bo pewnie bedzie dostawał wiecej minut zeby kidd nie był zajechany

 

jak ominą mnie kontuzje to powinno być g

ogólnie jaram się moim składem w porównaniu z zeszłym sezonem

do tego jestem daleko od granicy salary co pozwoli na jakieś ruchy na FA w trakcie sezonu, bez konieczności banowania mnie :]

marzec po głebszej analizie możemy powtórzyć zakład z zeszłego sezonu o 50 albo 100 jak wolisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do faworytow:

 

Contenderzy sa znani, juz byli wymienieni w tym temacie.

 

Antek ma duze szanse na repeat, ale nie jestem tak samo przekonany jak osoby wypowiadajace sie przede mna, ze uda mu sie to zrobic. Wielkim atutem Antka jest aktywnosc i nie zdziwilbym sie gdyby po 10-20 spotkaniach zrobil trade, ktorym zapewni sobie tytul. Widze szanse dla kogos z czolowki na wygranie, ale potrzebne beda dobre wymiany w trakcie sezonu. Dennis ma swietny i sklad i sporo graczy, ktorzy moga miec wartosc dla tankujacych. Wydaje mi sie, ze z czolowki ciezki rok moze miec Wirakocza. Bedzie wysoko, ale obawiam sie, ze nie bedzie stanowil realnego zagrozenia dla Antka. Dla dobra ligi wolalbym zeby bylo inaczej.

 

Swietne lato Buly. Duzo trade'ow i koncowy efekt jest bardzo fajny. GM lata :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz pare osob sie wypowiedzialo to i mi nie pzoostaje nic innego jak dodac kilka zdan od siebie w sprawie niedlugo zaczynajacego sie sezonu w nba, jak i przede wszystkim w fantasy basketball league :wink: .

 

Na poczatku tylko wspomne, ze składy sa zaaktualizowane i na pierwszej stronie rostery sa zgodne z obecnymi składami na Yahoo. Co do mojego "predictions" to nie bede dzielił zespołow na miejsca, lecz umieszcze je w kilku "koszykach". Dzielenie na miejsca jest baardzo ciezkie z powodu braku mozliwosci wytypowania liczby kontuzji (choc przy niektorych nazwiskach graczy bardziej trzeba zapytac kiedy, a nie czy beda kontuzjowani)

 

Contenderzy

 

a) Sacramento Kings. Nie moze byc inaczej skoro sie ma dwoch topowych graczy pod wzgledem sredniej: Paula i Derona+ obudowanymi naprawde solidnymi graczmi. Pierwsza szóstzka graczy bardzo mocna. Znajac GMa z innych lig jego duza aktywnosc z Fa pozwoli wyciagnac ggraczy mogacych grac falami na koncu Utilu. Sporo zalezy od Chrisa Paula, choc mysle ze drugiego tak slabego sezonu pod wzgledem total FP nie zagra.

 

B) Denver Nuggets. W miare spokojne lato, z jednym tylko powaznym wzmocnieniem w postaci Linasa Kleizy. Tu problemem bedzie o ile spadna doswiadczonym graczom minuty , przez co i fp. Atutem na pewno szeroki sklad i dobry GM. Zagadka na pewno postawa Eltona Branda.

 

c) Indiana Pacers. Zespol oparty na niesamowicie silnym i szerokim, szeroko pojetym obwodzie. Tu problemem moze byc oczywiscie wyniki graczy podkoszowych, ale w przypadku luk na pozycjach wysokich o trade nie bedzie ciezko bo cos z obwodu mozna oddac. Jednak braki we froncie maskuje z nawiazka szalenie mocny obwod, ktorym mozna by obdzielic dwie, a moze nawet 3 druzyny FBX (np moją :) ).

 

d) Minnesota Timberwolves. Zespol posiadajacy chyba najbardziej cierpliwego GMa w lidze. Co uwazam za duzy atut, powoli z kazdym sezonem co raz wyzej w lidze. W tym roku szana na kolejny progres a wiec pudlo. Sklad budowany latami i spokojnie, jednak jestem ciekaw czy "cierpliwy" GM w przypadku walki o najwyzsze laury poswieci, ktoregos z mlodych utalentowanych za starszego, ale robiacego wiecej fp. Potencjal na jedno z najwyszych miejsc.

 

Druga runda, z nadzieja na finał konferencji

 

a) Atlanta Hawks. Szalony zespol, ktory juz wiele przezył. Przezył wybory z dwoma pierwszymi numerami w drafcie, przezył przenosiny z Milwaukee do miasta Coca-Coli. Przezył przegrana z Bobcats rok temu. W tym rok moim zdaniem zespol, dla ktorego top5 to minimum wyjsciowe. Mocny trzon zespolu z mega gwiazdorem Durantem. Bargnani z Parkerem moga zagrac duuzo lepsze sezony niz rok temu. Dlugo sie zastanawialem czy nie dac ich zamiast Nuggs w pierwszej grupie, ale jednak dalem ich tu.

 

B) Houston Rockets. Po ostatnim nie co "cichym" sezonie nastapila zmiana GMa, ktory od poczatku off season odcisnal swoj nie bojacy sie kontrowersyjnych decyzji, ale jednak posiadajacy zespol z duzym upsidem, jestem ciekaw czy pojdzie w stylu "czekamy, czekamy czekamy" czy tez "robimy 1, 2 trade'y i walczymy o pudło now". Sa w tej grupie z powodu tego, ze maja mega duzy potencjal trade'owy, ktory moze podniesc druzyne o kilka miejsc w totalu w góre.

 

c) Los Angeles Clippers. Rywale z miasta. Ogolnie zespol fajnie przebudowany rok temu, w ktorym jest 4ech graczy z mocnego draftu 08. Do tego kilku naprawde solidnych graczy z Princem na czele. Biedrins rowniez tak katarofalnego sezonu nie zagra, wiec moze byc tylko lepiej niz rok temu.

 

Walka, walka, walka- srodek tabeli

 

a) Miami Heat. W tamtym roku sporo Heat zawdzieczaja Cambyemu i malpo-skoczkom z cyrku nelliego. W tym roku z tym juz bedzie gorzej bo Camby ma spora konkurencje i Nelliego w GSW nie ma. Jednak podstawy zespolu bardzo mocne. Curry, AI i Gay. Ciekaw jestem ile bedzie robil Iguodala po ewentualnym tradzie z 76ers. Ogolnie najmocniejszy zespol z tego "koszyka".

 

B) New jersey Nets. Jest lider , jest masa talentu i na obowdzie (Jennings, Darren) i pod koszem (Cousins). Jest i kilku sleeperów jak Rip Hamilton, Ben Gordon czy Ben Gordon. Jednak moze zabraknac slotow z powodu Rubio. 2osobowy bench przy zespole, gdzie "gra" Kevin Martin oznacza, ze trzebaa grac wszystkim co sie rusza, ale mimo wszystko mocny srodek tabeli z perspektywami tylko siegajacymi wyzej.

 

c) Orlando Magic. Zespol bardzo utalentowany, a njalepsi gracze jeszce sporo przed 30stka. Co oznacza, ze nie trzeba sie nigdzie spieszyc, co jak pokazał draft pokazal GM. Bardzo fajna koncowka off seasonu, gdzie zespol dostal sporo mlodej, swieze krwi, w postaci Monroe'a, Ausistina, Udoha czy Henryego. Zespol z duzym potencjalem, ale jeszcze chyba nie na ten rok. Za duzo rookiech i sophmores, ale to tylko moze pozytywnie zaskoczyc w kolejnych sezonach gdzie z perpektywicznych bedzie GM mogl wybierac tylko bardziej perspketywicznych.

 

d) Charlotte Bobats. Zespol w ktorym jak w zadnym innym trzeba chuchac i dmuchac na graczy. A dobrze wcale byc nie musi. Yao z limitowanym czasem gry, Flynn dopiero jako prezent gwiazdkowy rozpocznie sezon. Blake Griffin po sezonie z zerowa liczba gier w RS. Josh Howard (?). Ale jesli choc czesc z ww graczy rozegra sporo liczbe meczy to podpsarci liderami jak Amare, Brooks czy Ray Allen zespol moze zalwaczyc o miejsce w dziesiatce, ale warunek jest prosty szpital moze byc, ale niezbyt wielki i nie urósł rozmiarami do lazaretu niczym z pod Stalingradu.

 

e) San Antonio Spurs. Polaczenie rutyny z mlodoscia. Bardzo prawdopodbne ze dwojka liderow-podkoszowcow zagra podbny, albo i leepszy sezon + sporo dobrze rokujacej mlodziezy. Fajna koncowka rosteru, ale zespol chyba nie majacy szans na walke o bardzo wysoka pozycje, typowy sredniak z nadziejami na top8.

 

Starzy, ale jarzy, beda walczyc, ale czy starczy paliwa w baku?

 

a) Chicago Bulls. Niedawni vicemistrzowie powoli, acz widocznie sie starzeja. turkoglu zPiercem rokorcznie spadja o kilka fp. Diaw juz chyba nigdy nie wroci do sezonów z +45. Mo Will wcale nie jest powiedziane ze zyska na odejsciu LBJa. Jednak GM konsekwetnie uzupelnia sklad o solidnych mlodych graczy by moc zaatakowac w niedalekiej w przyszlosci. Ale czy temu zespoliw wystarczy delikatny, powolny face-lifting czy jest potrzebny wstrzas i rozsadzzenie grupki liderow za talent?

 

B) Detroit Pistons. Sytacja podobna jak u sasiadow ze stanu Illinois, z kazdym sezonem wiekszosc graczy Tlokow jest/ bedzie co raz slabsza, szans na duzy wynik nie ma. Pojedynczy mlodsi gracze nie wydaja sie byc solidnymi podwalinami pod mocny sklad w przyszlosci, lecz sa/ moga byc tylko dodtakami/ role playerami, a nie glownymi opcjami. Pytanie mozna postawic podobne jak w przypadku Bulls.

 

c) Portland Trail Blazers. Glupio sie powtarzac, lecz sytuacja podobna jak u zespolow z punktu a i b. Tylko ze ilosc i jakosc talentu mlodziezy jeszce mniejsza. Wydaje sie ze to ostatni dzownek by propobowac wymieniac leciwych liderow zespolu i cierpiliwe budowac nowy zespol na nowych "podzespolach".

 

Tankerzy (mam nadzieje ze nikogo nie uraze, kazdy kiedys musi "przytankowac" :) )

 

a) Philadelphia 76ers. Mistrzowie sprzed kilku sezono w to lato ropoczeli "wielkie wietrzenie magazynow" trzeba przyznac, ze z niezlym sktkiem. Zespol bedzie budowany prawdopodobnie na szkielecie Wall- Favors- Oden. Ten sezon pokaze, choc troche jak dobry moze byc i przede wszystkim stabilny moze byc ten szkielet. Dobry GM, moze pozwolic myslec by ten sezon byl ostatnim w ktorym szostki beda walczyc o jak najwyzszy numer w drafcie

 

B) Boston Celtics. Zespol bardzo leciwy, ktorego jedynym chyba wyjsciem jest budownaie sie poprzez draft. Nowy GM dostal niewdzieczna role odbudowania Zielonych. Na pewno nie bedzie to zadanie łatwe, ale w przypadku kilku trade'ów- mozliwe.

 

c) Utah Jazz. Podobnie jak w przypadku Celtics nowy GM nie ma łatwego poczatku. Przecietny sklad bylych mistrzow ligi ratowal jedynie wysoki numer w drafcie, z ktorym do Mormonow przyszedł Evan Turner. Kilku graczy juz po swoich najlepszych latach, sporo graczy bardziej powinni sie znalesc na Fa niz zajmowac miejsce w rosterze. Kolejny ciezki sezon Utah Jazz.

 

d) Phoenix Suns. Tegorocznym celem Ślonc powinno byc wykorzystanie wszystkich slotow, oraz walka o jak najwyszy numer w drafcie. Podobnie jka w przypadku ww zespolow nowy GM odziedziczył niezły burdel. Jak widac nowy menago Slonic jest tego swiadomy i nie buduje zespolu na walke o top16, tylko cierpliwie bedzie staral sie budowac zespol.

 

Mam nadzieje ze nikogo swoimi typami nie urazilem. Anawet jak tak to i tak sie nic nie stalo, bo po prostu wyrazilem swoja opinie nt sytuacji wszystkich zespolow ligi. Siebie nie uwzglednialem nigdzie, ale nie bede owijal w bawelne ze celem jest obrona mistrzostwa. Na pewno tak łatwo nie bedzie, bo pozyskany Lebron James mial grac za dwoch, a bedzie gral za jednego(najprawdopodobniej). Patrzac na rostery innych graczy nie wydaje mi sie ze jestem tak murowanym kandydatem do zwyciestwa. Jest kilku dobrych graczy z dorbymi składami co moze oznaczac tylko dobra gre w najblizszym sezonie.

 

Zycze wszystkim powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.