Skocz do zawartości

LAKERS -świętujemy sukces i planujemy sezon 2010/2011


sadek69

Rekomendowane odpowiedzi

wizards mieli (maja?) cap space, wiec mogli to przyjac.

choc po tym jak przyjeli kirka (maja jeszcze walla i arenasa) nie widze by ktos z dwojki (arenas-kirk) rozpoczal sezon jako czarodziej.

 

chyba, ze zamierzaja grac gilbertem na SG i miec kirka z lawki. ale oni maja jeszcze pare innych dziur do latania, wiec nie wiem po co rezerwowy kirk za 8-9 baniek. choc z 2 strony brali co dawali.

 

lakers w drafcie wybrali niejakiego devina ebanksa z west virginia.

i to jest chyba pierwszy rookie od dluzszego czasu, ktory moze zalapac sie do druzyny. chlopak mial isc pod koniec 1 rundy. atletyczna trojka. niezle zbiera, swietny defensor, raczej slaby strzelec. taki trevor ariza mlody. wg mitcha porownywalny, moze nawet ciut lepszy. slabo rzuca za 3 ale przy hodgesie moze sie nauczyc, skoro nawet ariza sie nauczyl. oczywiscie zgara w SL i pewnie droga przed nim dluga by zalapac sie do skladu ale to jest gosc, ktory moze grac w przyszlym sezonie z kilku wzgledow.

 

potrzeba swierzej krwi. to nie jest strzelec i nim nie bedzie ale swietnie broni, jest hustle, zbiera i to moze byc dobra alternatywa dla luke'a waltona, ktory podobno ma niezle problemy z plecami. drugim naszym rookie nawet nie wiem kto zostal. o nim nic nie wiem. ciezko by zalapal sie do zespolu, pewnie rownie ciezko co ebanks.

 

czy to byly dobre wybory?

nie wiem. do tej pory wybierani byli jacys sg (crawford), czy wysocy (elonu) na zadnego z nich lakers nie mieli miejsca. w tym roku sytuacje jest troche inna. lakers potrzebuja troche swiezej krwi. czy to bedzie to? moze.

 

tak czy siak czekamy na 1 lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj małe "co nie co" o wybranych w drafcie przez nas zawodnikach -

 

Derrick Carater :

http://utepathletics.cstv.com/sports/m- ... ick00.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Derrick_Caracter

Maciej Kwiatkowski napisał :

58. Los Angeles Lakers - Derrick Caracter (PF/C, 207 cm, 127 kg - UTEP)

Wg powyższych linków zawodnik ma 206 cm i jest podawany jako PF. Czy na klasycznego

centra nie brakuje mu jednak wzrostu ? W tegorocznym drafcie najniżsi C mają 211 cm.

Co więcej niektórzy SF legitymują się wzrostem 2,06 m.

Za to Derrick ma masę, ale czy wybór takiego miśka ma sens ? Okaże się pewnie po SL.

 

Devin Ebanks :

http://en.wikipedia.org/wiki/Devin_Ebanks

http://www.msnsportsnet.com/profile.cfm ... ort=mbball

Mam nadzieję że się ciekawie rozwinie, na tyle żeby zastąpić w rotacji słabego Waltona.

Jeżeli będzie takim drugim Arizą to ja jestem jak najbardziej "za".

 

Poza tym nie możemy uzupełniać składu tylko "dziadkami", potrzeba nam kogoś młodego.

Pamiętajmy jak skoczyliśmy w 2004, gdy nabraliśmy takich Malonów, Paytonów i Grantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak myślę, to szanse na Hinricha mogą być... Wizz raczej będą chcieli go sprzedać (bo pokrywa się pozycjami z Arenasem, z tym że kontrakt agenta 0 jest raczej nie do sprzedania. Pytanie co możemy zaoferować Wizz za Kirka? Chodzi mi po głowie Shannon/Vujek, ale to raczej nierealne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam dobry draft. Ebanks może być kimś w rodzaju Arizy/George'a. Caracter ponoć spory potencjał, ale też problemy pozaboiskowe. Talent ma, jak się pozbiera do kupy, to może się załapać.

 

 

Jax chce wrócić, ale nie ma ochoty na obniżkę, a Buss szuka oszczędności gdzie się da, stąd pogłoski o emeryturze.

 

 

O Hinrichu zapomnijcie. Ten statek odpłynął w lutym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzalem sobie filmiki na youtube po wybraniu ebanksa i musze powiedziec ze podoba mi sie ten gosc.

atleta

niezle mija pod koszem

dlaczego myslicie ze ma slaby rzut? na tych filmikach ciacha nawet trojki i rzut jest niezle ulozony. tak wyglada

bloki z pomocy tez ladne

zaczalem sie nim jarac serio i chcialbym zeby go podpisali :) taki gosc z lawki sie przyda. przy artescie dodatkowo moze podszkolic difens i mamy nastepce arizy jak sie patrzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.

odom kiedys (rok temu) mowil ze jak zarabiasz 12 baniek na sezon to nigdy nie bedziesz szczesliwy, jezeli nagle zaczniesz zarabiac mniej. ciezko mu przyszlo zgodzenie/przyjecie mniejszej pensji.

 

teraz mamy podobny motyw z philem. troche mnie to zastanawia, bo z 1 strony i tak puka corke swojego szefa, i tak zarobil sporo, do tego dostal 2 banki bonusowo (14 baniek dla trenera?!) i nagle ma rozwazac zakonczenie ylko przez... kase? to po co gadki o tym, ze te 2 bonusowe gadki odda na cele charytatywne jak lakers wygraja.

 

imo to troche dziwne. chce wierzyc w o, ze phil nei jest tak zepsuty i chodzi tylko o kase...

 

przynajmniej mam taka nadzieje.

 

edit:

matek, problem polega na tym, ze na hajlajtach kazdy fajnie wyglada. nba to jednak inny poziom. jezeli ktos nie jest wybitny w czyms w ncaa, to w nba tego nikt nie zauwazy. nasze szczescie jest takie, ze przyda nam sie broniacy gosc wlasnie taki mlody ariza. zeby bylo zabawniej wybrany z tym samym, 43 numerem:D

 

o rzut bym sie nie przejmowal, bo przy hodgesie, kazdy zawodnik w lakers jest w stanie robic to lepiej ale potrzeba czasu. czas w ym wypadku to pewnie dobry rok-2 ale najwazniejsze, ze ten chlop na dzien dobry potrafi bronic i walczyc na deskach. tyle wystarczy poki co. oczywiscie jezeli zalapie sie do zespolu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariza i Ebanks

 

- They look like each other

- They both have worn the same #3

- They didn't shoot well coming into the league

- They both are known for defense

- Both guys are seemingly athletic

- Same draft selection in the same round

- Same height

- Same weight

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he's older and smaller than me. not a good combination. i remember him from his college days, actually. javaris is the better prospect

co to za gosc? ponad 30 lat i do tego maly skrzat. to ten ktorego nie wybrali w drafcie?

lakers wzieli chyba Caratera bo chcieli miec swojego big baby :)

teraz zobaczylem ze ebanks w mockach byl w pierwszej rundzie, dlaczego spadl tak nisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakers wzieli chyba Caratera bo chcieli miec swojego big baby :)

teraz zobaczylem ze ebanks w mockach byl w pierwszej rundzie, dlaczego spadl tak nisko?

Słabo rzucał, kozłował i nie okazał się tak atletyczny jak się wydawało.

 

Kupy sie nie trzyma to tlumaczenie. Ebanks w mockach byl do konca w I rundzie. W jedna noc cos sie zmienilo? Obsuwa jakie rok rocznie sie zdarzaja i nie ma do konca jasnego wytlumaczenia. Fajnie, ze Lakers go wzieli, bo solidnych defensorow nigdy dosc. Ciekawy jestem tego Caractera. Ponoc Nuggets bardzo na nim zalezalo, ale Lakers jednak go nie oddali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakers wzieli chyba Caratera bo chcieli miec swojego big baby :)

teraz zobaczylem ze ebanks w mockach byl w pierwszej rundzie, dlaczego spadl tak nisko?

Słabo rzucał, kozłował i nie okazał się tak atletyczny jak się wydawało.

 

Kupy sie nie trzyma to tlumaczenie. Ebanks w mockach byl do konca w I rundzie. W jedna noc cos sie zmienilo? Obsuwa jakie rok rocznie sie zdarzaja i nie ma do konca jasnego wytlumaczenia. Fajnie, ze Lakers go wzieli, bo solidnych defensorow nigdy dosc. Ciekawy jestem tego Caractera. Ponoc Nuggets bardzo na nim zalezalo, ale Lakers jednak go nie oddali.

ale mocki nie sa ustalane przez GMów, tylko ekspertów którzy tak czy inaczej wszystkiego o przebiegach workoutow nie wiedzą, więc to jest mylące ze byl w 1 rundzie, a zresztą ostatnio byl w mockach w okolicach 35 picku, a przed draftem był nawet na 41 miejscu, więc de facto jakoś strasznie nie spadł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mocki nie sa ustalane przez GMów, tylko ekspertów którzy tak czy inaczej wszystkiego o przebiegach workoutow nie wiedzą, więc to jest mylące ze byl w 1 rundzie

A Ty jestes GM`em, wzglednie ktos z Twojej rodziny i wiesz czemu polecial w dol - w przeciwienstwie do tzw. ekspertow. Wybacz, ale zaczynasz pierdzielic. Mocki ustalaja eksperci, ale nie wiedza wszystkiego, bo nie znaja przebiegu workoutow. OK. Ale skad Ty wiesz czemu polecial, skoro o jego slabym rzucie wiadomo nie od wczoraj? Tu nawet ekcpertem nie trzeba byc, tylko profil gracza przeczytac.

 

zresztą ostatnio byl w mockach w okolicach 35 picku, a przed draftem był nawet na 41 miejscu, więc de facto jakoś strasznie nie spadł.

Znaczy sie, w ktorych poza DraftExpres?. Generalnie wybory Lakers z tymi pickami sa oceniane bardzo dobrze, wiec nie wiem czemu Ty wyjechales z wtopa w kontekscie Warrena. Nie widze go w roli zbawcy - nie ta pozycja, zeby o Jaxa wszedl do rotacji bedac rookie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą ostatnio byl w mockach w okolicach 35 picku, a przed draftem był nawet na 41 miejscu, więc de facto jakoś strasznie nie spadł.

Znaczy sie, w ktorych poza DraftExpres?. Generalnie wybory Lakers z tymi pickami sa oceniane bardzo dobrze, wiec nie wiem czemu Ty wyjechales z wtopa w kontekscie Warrena. Nie widze go w roli zbawcy - nie ta pozycja, zeby o Jaxa wszedl do rotacji bedac rookie.

Na nbadraft.net byl niedawno miedzy 30-40 pickiem. A Willie Warren dlatego bo gość może grać na PG, szczególnie przy KB.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie draft Lakers oceniam bardzo dobrze. Widać, że tam w przeciwieństwie do Celtics ktoś ma łeb na karku.

 

Ebanks to ktoś kogo potrzebują i wg mnie powinien dostać kontrakt i minuty kosztem Waltona (zwłaszcza tego jego zdrowia).

 

Niemniej radość z tego jakoby to był drugi Ariza są zdecydowanie przedwczesne. Trzeba go rozwijać i poczekać.

 

Caracter, mam wrażenie został wybrany tylko z faktu, ze ktoś musiał zostać wybrany, ale czemu mu nie dać szansy?

 

Świeża krew się Lakers bardzo przyda, żeby mieć perspektywę na wymianę pokoleń w pewnym czasie i nie skończyć jak dzidowo Lakers 04 czy Cetlics 10.

 

Z tych wszystkich plot dotyczących Lakers wiele się już słuchać nie da. Swoją drogą ucichło coś o Tracym. Wiadomo może coś więcej czy negocjacje trwają ?

 

Jackson ... hmmm ... niby fajnie, żeby wrócił, ale myślę że pomału czas już dla Shawa. Jeśli nie w tym roku to za rok już na pewno.

 

Szczerze mówiąc nie mogę się doczekać na przyszły sezon i ewentualne starcia Lakers z Bulls wzmocnionymi dwójką z puli Bosh/Johnson/Lebron.

 

To może być naprawdę ciekawe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zobaczymy jak sięto potoczy. T-Mac w Lakers ... to byłby koszmar dla przeciwników. I tak już nie wiadomo kogo tam pilnować.

 

Zbytnio nie wierzę w jego grę na PG, ale jako wariant z piątka :T-Mac,Kobe,Ron,Gasol,Bynum nawet na 15 min, to po prostu się w głowie nie mieści ...

 

Fisher,Odom z ławki.

 

Z drugiej strony czemu miałoby tak nie być ? Skoro to prawda, że Tracy chce grać za minimum to czemu miałby się z Lakers nie dogadać ?

 

Drugiego takiego zawodnika za minimum ze świecą szukać w lidze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nbadraft.net byl niedawno miedzy 30-40 pickiem.

Chyba przez chwile, bo w ostatnim przed draftem lapie sie spokojnie w I rundzie. Generalnie wiekszosc ustawiala go w I rundzie lub na poczatku drugiej. Zostal wybrany doipiero w polowie II - to jest spadek.

 

A Willie Warren dlatego bo gość może grać na PG, szczególnie przy KB.

Zalamujesz mnie. Naprawde mnie zalamujesz. Lakers Farmara spuszczaja, bo slaby, a rookie z polowy II rundy mialby grac spore minuty w Lakers? U boku KB? Ja wiem, ze LAL potrzebuja PG, ale kurna, ludzie, w polowie II rundy nie znajdziesz dobrego rozgrywajacego - nawet takiego pod Lakersowe potrzeby. Mysle, ze Ebanks jest im bardziej potrzebny, bo Walton cos sie sypie, niz Warren, ktory i tak mialby znikome szanse zagrac, a na rozgrywajacego potrzeba kogos lepszego i bardziej doswiadczonego (nawet jesli nie prawdziwego PG).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.