Skocz do zawartości

LAKERS -świętujemy sukces i planujemy sezon 2010/2011


sadek69

Rekomendowane odpowiedzi

transfer bosha do LA omawiany byl juz w sezonie regularnym. prawdopodobnie stanelo na tym, ze raps nie zgodzili sie na taka wymiane 1on1. lakers musieli cos dolozyc, a ze jest odom zarabiajacy sporo i szukaja oszczednosci to mozna 2 pieczenie na 1 ogniu upichcic.

 

problem w tym, ze wedy trzeba byloby podpisac takiego goodena i np. juwana howarda co by strefe podkoszowa jednak wzmocnic, bo za 1 zamachem tracimy 2 wysokich.

 

na plus jednak zalatanie dziury na pg i obciecie wydatkow. moze nawet mle by jeszcze buss ruszyl.

 

a brian shaw jest juz 1 noga w cavs. czy to oznacze, ze on wie cos czego my o zdrowiu phila nie wiemy? shaw nie zgodzilby sie pewnie na angaz w cavs gdyby phil nie mogl byc renerem lakers, bo sam shaw wolalby poprowadzic bankowo lakers. chyba, ze jednak HC lakers ma zostac scott...

 

wiem, ze nic nie wiem. pozostaje czekac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra plotka :lol:

czy historia NBA zna jakiś sign & trade za coś więcej niż śmieci / balasty / picki w drafcie ?

dobre pytanie i nie wymaga odpowiedzi. ale jezeli lakers sa napaleni na bosha a on na nich to moze porzuca pomysl z inwestowaniem w andrew i go oddadza? takich centrow jak zdrowy bynum nie ma w lidze wielu ale moze wiedza cos wiecej na temat jego zdrowia i wola go oddac skoro jest taka zajebista okazja. duo bosh&pau daje wiecej niz pau&lo a taka para podkoszowych gralismy wiekszosc czasu w finalach.

ale dla mnie to nie przejdzie - za duzo lakers daja w zamian. bosh za lo i sashe to ok ale za ab razem z lo nie ma szans. nawet jesli dostajemy dodatkowo jacka.

i niech bosh sie zdecyduje czy chce grac w druzynie gdzie bedzie pierwsza opcja czy w takiej gdzie bedzie trzecia ale ma zapewnione granie o misia jeszcze przez conajmniej 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, żeby ten trade doszedł do skutku z kilku powodów:

1) Lakers tracą 6th mana i swojego centra czyli "masę masy" spod kosza

2) W końcu możnaby zobaczyć jak LO i AB sprawdzą się w rolach 1-2 opcji w ataku

3) Zobaczylibyśmy też w końcu prawdziwą wartość Chrisa

 

Wg mnie jest to dobra wymiana dla obu drużyn a dla Raptors nawet świetna. W ten sposób znajdą się gdzieś na granicy POs. A bez Bosha[gdy odejdzie za free]? Są po prostu w dupce.

 

Lakers dostaną solidnego PG z trójką(choć nie wiem w sumie czy to wielkie wzmocnienie) + allstara. Ale za to będą mięli baaardzo miękki frontcourt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są chyba jakieś jaja. Lakers byliby idiotami, gdyby za tego jelonka bambi oddali jednego z najlepszych centrów w lidze (zwłaszcza gdy masywnych gości jest w NBA jak na lekarstwo).

 

Tymbardziej po kiego mieliby to robić skoro musieliby wraz z tym oddać Odoma i przez to oddać dwóch z trzech ich wysokich za jednego, w dodatku cieńkiego jak patyk, który może być przestawiany pod koszem jak lalka przez kogoś kto ma więcej kg.

 

Tymbardziej, że aktualnie pod koszem Lakers są najlepsi w lidze. Po kiego to niszczyć ?

 

Zrozumiałbym jeszcze Bosha za Odoma+Vujacića+nawet jeszcze jakiegoś rolesa. Bo to i pozbycie się balastu i oszczędność i w sumie oddanie Odoma, który wydaje się słabnąć.

 

Ale Bynuma w to angażować ? Idiotyzm.

 

Wogóle Andrew to widać, że koleś z ambicją i pasuje do LA. A naprawdę zamieniać go na kolesia co chce gwiazdorzyć i pewnie by robił fochy, gdyby nie był główną gwiazdą ?

 

Lakers naprawdę musieliby się z c***em na głowę zamienić, żeby ten trade wykonać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojecia co o tym myslec.

z 1 strony bynum i odom to jest duet dzieki, ktoremu spokojnie dominowalismy pod koszami i dzieki temu z bynumem na 1 nodze obronilismy mistrzostwo.

 

z 2 strony jak znow caly sezon mamy srac przy kazdej zbiorce drew o to, czy jego kolano wytrzyma to moze faktycznie lepiej to zrobic.

 

tracimy odoma ale z 2 strony pozyskujemy jacka, ktory moze byc spokojnie takim pg jakiego nam potrzeba. fish jako rezerwowy i mamy zalatana dziure pod nazwa PG. nie martwimy sie farmarem i reszta.

 

moze mi ktos powiedziec, ile wynosi max w tej chwili dla gosci takich jak bosh?

bo zastanawia mnie jak wtedy wygladalyby nasze finanse i jakie ruchy trzeba byloby jeszcze zrobic, kogo podpisac.

 

bankowo kogos pod kosz. jakis drew gooden+juwan howard. bankowo rzeba byloby wzmocnic strefe podkoszowa. plus jakis jeszcze veteran na sg-sf choc tu jest jeszcze ebanks.

 

plus jest taki, ze w sezonie lakers z gasolem na C czesto radzili sobie duzo lepiej. majac bosha na pf i gasola mamy piatke, gdzie kazdy swietnie podaje, potrafi punktowac, dwoch zbierajacych. gasol musialby sie przestawic na walke z takimi goscmi jak howard, perkins czy inni centrzy ale o chyba nie byloby wielkim problemem. niemniej ciekawy deal przy okazji rozwalajacy pomysl big 3 w miami. raps podobno woleliby s'n't zeby nie stracic swojego franchise'a playera a po 2. wyslac do przeciwnej konferencji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos powiedziec, ile wynosi max w tej chwili dla gosci takich jak bosh?

Bosh ale też Wade i James wszyscy mogą liczyć na 16,830,000 $ w pierwszym roku trwania umowy czyli maksymalnie na 127.5 mln dolarów za sześć lat gry pensja w takim układzie rosłaby o 10% rocznie.Sumy te mogą się nieznacznie zmienić jeśli ulegnie modyfikacji prognozowany próg salary cup (56,1 mln $)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli

bynum+odom w nastepnym sezonie zarobia 22 banki w sezonie 11/12 24banki

 

jack 4,8 a w 11/12 5,2

bosh dostaje 16,8 a pozniej 18,7

 

razem to daje 21,6 oraz 23,7

 

czyli nawet nie ma tu zadnych oszczednosci. myslalem, ze bedzie roznica przynajmniej 2-3 baniek na korzysc duetu bosj-jack, wtedy z podakiem daloby to bussowi np 6 baniek oszczednosci i bylby sens robienia tej wymiany.

 

zatem albo ze zdrowiem bynuma jest naprawde fatalnie, ze dodaja odoma albo doszli do wniosku, ze bosh wniesie duzo wiecej (20-10!) plus jack zapewni brak dziury na pg dzieki czemu nie bedzie potrzeba az tak dobrej lawki.

 

mam jeszcze cicha nadzieje, ze jezeli taki deal naprawde jest obgadywany, o mitch wcisnie raps jeszcze jakis kontrakt. widzialbym wiekszy sens gdyby jeszcze im udalo sie kontraktu waltona pozbyc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurna, Bosh jest taki Howardowaty, jak pisałem w temacie obok - w ataku super na 26 drużyn ligi, ale pozostałe 3 grają o mistrza... Ja nie widzę Bisha post-upującego na Perku, Shaqu, Howardzie czy innym silnym podkoszowym... a to musi robić nasz center, na na półdystansie to u nas jest ciasno. A od Odoma nie wiem czego chcecie... ja rozumiem że był lucky, ale jednak jest nam potrzebny, zwłaszcza ze swoją uniwersalnością. Także mam nadzieję że do tego trade'u nie dojdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a swoją drogą szkoda by było żeby Shaw odszedł... ja mam jeszcze nadzieję, że obaj zostaną (Jax i Shaw), i w tym sezonie będzie powolna zmiana warty... Shaw mógłby prowadzić drużynę na niektórych wyjazdach, a w przyszłym sezonie zostać HC pełną gębą... Cavs to jednak duże ryzyko, zwłaszcza jeśli nie podpiszą Jamesa. A LAL nawet ksy by mogli mu dużo dać, bo z tego co ma Phil i tak sporo zostanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mowy, żeby Lakers oddali jednocześnie Bynuma i Odoma. Możecie spać spokojnie.

Też mi się to wydaje niemożliwe. Lakers byliby skończonymi kretynami, gdyby tak zrobili.

 

Co innego Odom + ktoś za Bosha. Taki trade miały nawet sens i byłby wzmocnieniem. Zwłaszcza, że z wiekiem, kontuzjami i traconą szybkością i motoryką Odom będzie tracił też na wszechstronności.

 

Jednak każda wymiana angażująca Bynuma, a już na pewno Bynuma i Odoma, będzie totalną porażką.

 

Niemniej poczekajmy jeszcze te parę dni. Trochę powinno się wyjaśnić. Jeśli nie w kwestii Lakers to na pewno kwestii Bosha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Lakers are contemplating offering Farmar a one-year, $3-million contract in order to avoid losing him as an unrestricted free agent. If they tender him the deal, known as a qualifying offer, he remains a restricted free agent and they have the right to match any offer sheet he signs with another team.

:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shannon brown oficjalnie wyoptowal.

chcialby nie odchodzic, dlatego juz o 21.01 (24.01 czasu wschodnio amerykanskiego) rozpoczna negocjacje.

brown oczekuje dosc sporej wieloletniej umowy w okolicach mle.

lakers nauczeni waltonem i sasha, podobno sa w stanie zgodzic sie na 10 baniek za 3 lata.

 

fisher liczy na 5 baniek za 1 sezon.

 

aa do raptors podobno poszla propozycja za bosha ale to nie byl duet bynum-odom. lakers nie sa tak glupi by stracic swoich 2 frontmanow, i podobno w gre wchodzil duet bynum- walton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, bo chyba obydwoje mamy dane z tego samego artykułu ;)

 

Wg którego jest JASNO napisane, że Bynum jest NIE do ruszenia.

 

http://www.latimes.com/sports/la-sp-lak ... 2883.story

 

Oto źródło.

 

I konkretne linijki :

 

"One player who isn't expected to leave is Andrew Bynum, whose name has been dropped in numerous trade rumors, all of which are "ridiculous" insinuations, according to a source familiar with the thinking of the Lakers' front office."

 

No cóż. Dla mnie dalej oddawanie Bynuma to głupota ... choć lepiej to wygląda z Waltonem niż Odomem.

 

Jeśli jednak pomyliłeś się Badboys i chodziłoby o wymianę Odom+Walton za Bosha i Raptors by się zgodzili to Kupchak zostałby już chyba uznany bogiem tradeów ...

 

A Brown - 10 baniek za 3 sezony ? Trochę dużo jak za niego.

 

Fisher chyba ocipiał z radości ...

 

Lubię go, ale szczerze to jak na to wszystko spojrzeć to za więcej niż 3 bańki nie ma sensu go podpisywać. Jeśli dalej by się upierał przy wyższej kwocie to Lakers mogliby spokojnie mu podziękować.

 

W RS jest tak sobie przydatny, a w tegorocznych PO chyba osiągnał swoje maksimum. Nie jest niezastąpiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

info o pakiecie bynum-walton wyciagnalem z twittow

i to mogloby miec sens. lakers pozbyliby sie kontraktu waltona, jednak wpakowali w bosha przy utracie bynume, w gre musialby wejsc jeszcze chyba ktos z raps by zgadzaly sie finanse, byc moze 3 klub. generalnie jednak, nowsze info wskazuja na to, ze lakers swojego podstawowego frontcourtu nie rusza.

 

farmar nie dostal zadnej oferty. jest UFA i moze isc gdzie chce. lakers nie maja prawa go wyrownac, moga oczywiscie zlozyc oferte ale skoro tego nie zrobili przed deadlinem to ciezko oczekiwac y zrobili po.

 

brown wlasnie prowadzi rozmowy z lakers. juz dobre 1.5h poki co zadnych wiesci.

 

earl watson przyznal, ze chcialby grac w lakers. mieszka w okolicy LA ze swoja zona jakas aktorka.

ale steve blake bylby duzo lepszy.

 

btw. zona watsona jest... jennifer freeman. ci co ogladali badz ogladaja serial "on, ona i dzieciaki" powinni kojarzyc corke:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze. Para Gasol-Bynum powinna być wg mnie NIE do ruszenia. Odom tylko za kogoś lepszeggo i to od razu z kimś jeszcze (Walton,Sasha), żeby pozbyć się kontraktów.

 

W sumie z tym Farmarem to dobrze. Nigdy mnie nie przekonywał.

 

Ciekawe co z Fisherem.

 

A Brown ... zobaczymy co uda mu się uzyskać. 10/3 ... no nie wiem, czy jest tyle wart. Zwłaszcza w obliczu możliwości pozyskania McGryadyego i Bella.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

browna bym spuścił, za tyle na pewno można by mieć raje albo barnesa nawet. na pg się brown nie nadawał w triangle offence (brak rzutu), a jako energizer z ławki to i mcgrady byłby lepszy.

 

O fishera bym powalczył bo zna trójkąty jak nikt w tej drużynie + charyzma i winner mentality, ale nie za 5 mln. Chociaż jemu możemy tyle dać pomimo salary, innemu zawodnikowi tyle nie zaoferujemy. Chyba że mle.

 

Scott w zespole bez pg? I don't think so mister. It's not gonna be pritty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.