Skocz do zawartości

LAKERS -świętujemy sukces i planujemy sezon 2010/2011


sadek69

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zakończyliśmy obroną mistrzowskiego tytułu sezon 2009/2010.

Nadszedł czas fetowania sukcesu, odpoczynku i leczenia urazów, a

także rozmyślań i rozsad przed kolejnym sezonem.

 

Lato będzie ciekawe, kilka drużyn liczy na zbudowanie super składu.

Inni być może się posypią i rozpoczną przebudowę. Ci mocni jednak

będą chcieli nam odebrać koronę.

 

Czy w tym składzie mamy szansę na powtórkę i kolejny tytuł ?

Jakieś zmiany zapewne nastąpią.

 

Raczej na pewno nie zobaczymy już w składzie Lakers Morrisona.

Farmara możemy ale nie musimy zostawić, wszystko zależy pewnie

od tego czy pozyskamy kogoś wartościowego na PG.

Brown zapewne wykorzysta player option. Gdzieś czytałem że liczy

na kontrakt w okolicach MLE. Jeżeli jednak za MLE chcemy pozyskać

PG to my tyle Brownowi nie damy. Pewnie poczekamy na ruch ze

strony innych ekip, jeżeli go nam podkupią to rosną szanse Farmara.

Fisher chce jeszcze pograć. W RS mnie osobiście rozczarowywał, ale

PO pokazały, że pomimo wieku, braku szybkości oraz defensywnych

słabości, swoim doświadczeniem wniósł dużo pozytywnego do gry.

Zapewne zostanie w składzie, pytanie tylko za ile ? Ja osobiście sądzę

że przy naszym salary można go podpisać na samo minimum lub +10%.

Mbenga i Powell - im również kończą się kontrakty, jednak trudno

sądzić, żeby ustawiła się po nich kolejka, na kolejne minimalne

kontrakty można ich podpisać. Chyba że za podobną kasę zapuka do

nas jakiś "lepszy" weteran żądny pierścionka, wtedy jednego z nich

można odpuścić.

Pozostali, czyli trzon drużyny, mają ważne kontrakty na kolejny sezon.

Picku w 1 rundzie nie mamy, ten z 2 nie wymusza na nas podpisania.

 

Moim zdaniem priorytetem jest pozyskanie do S5 przynajmniej średniej

klasy playmerkera, broniącego i podającego przede wszystkim, z dobrą "3".

Punktować strasznie nie musi, od tego mamy naszych liderów. Idealny, jak

czytam rózne fora i blogi, byłby dla nas Hinrich, ale tu wchodzi chyba tylko

opcja wymiany. Czy ktoś może orientuje się czy za spadające kontrakty

Morrisona i Farmara byłaby taka możliwość ?

 

Podsumowując :

1- za Morrisona nowy PG, pozostali bez zmian, mamy wymaganych 13 zawodników:

PG - "nowy gracz" + Fisher + Farmar

SG - Bryant + Brown + Vujacic

SF - Artest + Walton

PF - Gasol + Odom + Powell

C - Bynum + Mbenga

2- odchodzi Brown lub odpuszczamy Farmara, obu naraz raczej nie odpuścimy.

Potrzebny jeszcze jeden zawodnik do składu. Może jakiś weteran, możemy

podpisać zawodnika z 2 rundy draftu, może ktoś w ligi letniej. Bez znaczenia.

Większe znaczenie ma chyba jaką pozycję powinniśmy wzmocnić. Ja sądzę iż

SF. Walton jest słaby, a w przypadku kontuzji nie mamy tutaj zmiennika

/oczywiście założenie z pkt.1 obowiązuje/

3- MLE dajemy Brownowi, nie podpisujemy nowego PG, zmuszeni jesteśmy do

pozostawienia obecnego składu + ktoś za Adama - raczej mało ciekawy układ.

 

Najgorsza z możliwości gdy np. podkupią nam Browna i Powella, MLE wydamy na

PG, wówczas przy przekroczonym salary trzeba znaleźć dwóch w miarę wnoszących

coś do zespołu zawodników i to za małą kasę.

 

Oczywiście można pomyśleć o jakiejś wymianie. Ale to chyba tylko w przypadku

mniej znaczących zawodników, nikogo istotnego nie powinniśmy ruszać ze składu,

w myśl powiedzenia "zwycięskiej ekipy się nie zmienia"

 

Co myślą o przyszłym sezonie inni fani Lakers ? Czy w obliczu zanoszących się,

znacznych zmian u rywali pozostawienie u nas status Quo nie będzie krokiem w tył ?

Bosh za Bynuma ? - takie głosy też słychać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Priorytetem jest dobry defensywnie PG, idealnie z rzutem za 3.

Reszta niewazna, trzon podpisany, ktorego nie ma co ruszac, no chyba ze Bosh za Bynuma. Bo wtedy mozna spokojnie grac Gasolem na srodku. (Po tym co pokazal w tych finalach mozna!)

Ale to malo prawdopodobna opcja (Bosh, Bynum) wiec trzeba sie cieszyc z tego co sie ma i liczyc ze Kupczak wyczaruje porzadnego PG na 25-30 minut regulara i 20 Playoffs ( bo wartosc Fishera strasznie rosnie w Play-offs ale na regular MUSI Kup kogos sensownego pozyskac albo stracimy home court.

Co do Farmara jako pierwsza piatke to powiedzcie mi ze to zart albo dajcie linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś w ciągu tego sezonu słyszałem że T-Mac coś przebąkiwał, że może podpisać za minimum i robić cokolwiek, byleby zdobyć pierścień... mogłoby być z niego dużo pożytku (zwłaszcza w RS)... Osobiście mam nadzieję że zatrzymamy i Powella i Mbnege, ale tu może być ciężko, zwłaszcza z tym drugim - chłopak na początku sezonu pokazał że umie grać, ma wzrost i masę, czyli to czego wielu ekipom brakuje. A co do PG to sytuacja rysuje się całkiem sympatycznie, Fish za minimum będzie rewelacyjny, a do S5 można kupić kogoś z zewnątrz, ew Farmar/Brown. Osobiście jakoś nie ufam Farmarowi w s5, ale gdyby Brown wrócił do tego co grał rok temu to byłaby poezja - wtedy rewelacyjnie bronił i trafiał za 3, czyli dokładnie to co musi robić rozgrywak w s5 Lakers. Oczywiście ideałem byłoby zatrzymanie go taniej i kupienie jakiegoś takiego Hinrichowatego PG do s5, ale takich cudów nie ma:) podsumowując

C Bynum/Gasol/Mbnega (bo Jax tak rotuje)

PF Gasol/Odom/Powell

SF Artest/T-Mac/Walton

SG KB/T-Mac, Brown?/Vujo

PG Brown, nowy?/Fish

to są jednak głównie moje życzenia, bo pewnie skończy się inaczej. LAL mają jednak sporo atutów - przede wszystkim taki, że ktoś kto do nich przyjdzie może dostać pierścionek... w kilku przypadkach może to być istotne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet bez zmian jesteśmy głównym faworytem i przy wypoczętych Kobe, Pau - bez MŚ 10' i zdrowym po operacji Bynumie bez zmian nie ma ekipy, która mogłaby nam zagrozić i nawet po tych wielkich zmianach lipcowych nie wiele się zmieni. My mamy to doświadczenie, które decyduje w PO w Finałach. To jest nasz wielki bonus.

 

Najważniejszą kwestią jest pozostanie Jaxa na stanowisku, ale co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości? Przy pytaniu Phila o przyszłość podczas wręczania trofeum Magic uśmiechnął się i szepnął coś Kobe na ucho, który odpowiedział śmiechem. Domyślam się, że pewnie było to coś w rodzaju: "spokojnie, tak tylko gada i tak zostanie".

 

Trzon zespołu to: Fish, Kobe, Ron Ron, Pau, Anderw, Lamar + Sasha i Walton. Każdy potrafi liczyć i wie, że 8 miejsc mamy już zajęte.

 

Adam na wylocie i Farmar chyba też w przypadku pozostania Browna. Co mam nadzieję się stanie. Dalej Josh i DJ.

DJ'a warto zostawić i pewnie zostanie bo to fajny gracz, który może dużo wnieść z ławki, ale przede wszystkim na treningach powalczy z Bynumem czy Gasolem. Josh? Zależy jak rozwiąże się sytuacja.

 

Czyli mamy 2, może 3 miejsca wolne.

 

Kluczem jest PG. Tak jak pisał Sadek. Dobra trójka, dobra obrona i doświadczenie. Kirk byłby świetny, a przy okazji rozwiązałby też jakieś problemy z rezerwowym dla Kobe. Wysoki, świetnie broni SG. Dalej widzę Steve Blake, CJ Watosona. Pośród tej trójki Mitch powinien wybierać.

 

Dalej przydałby się jakiś swingman i walczak pod kosz z sporym bagażem kilogramów :)

 

Może Matt Barnes choć ten podobno liczy na większy kontrakt, fajny byłby Mike Miller, ale nie wiem czy MLE wystarczy. Świetna trójka, wyoskie boiskowe IQ, dobra obrona i niezbędne doświadczenie. Maurice Evans marzenie, ale pewnie zostanie w Hawks, chyba ma nawet PO. I ostatni, który przychodzi mi do głowy to R. Murray. Wszyscy to wolni agenci. Tyle pomysłów na pozycję swingmana.

 

A pod kosz? Najlepiej jakiś weteran głodny zwycięstwa za minimum, tylko kto? Obierzy świat Drew Gooden? Nie mam innych pomysłów. Może lepiej zostawić Josha i DJ'a. Ale z drugiej strony trójka Adrew-Pau-Lamar to może być trochę mało przy niepewnym zdrowiu Bynuma, na pewno zmęczonym poprzednimi sezonami Pau i kłopotami z plecami Lamarem.

 

Na pewno Jerry musi sypnąć zielonymi :D

 

Mam nadzieję, że Mitch zrobi dobrą robotę bo nie ukrywam, że liczę na 3peat bez jakieś zbytniej pewności siebie i arogancji mamy wielkie szansę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-mac w Lakers to moje marzenie od ok 2004, kiedy byli z kobe w prime, dlatego ucieszylem sie na mysl o tym ze kings(?) moga go wykupic i istnieje szansa na dodanie go do skladu w trakcie sezonu. niestety oddali go dalej do knicks a tamci go nie wykupili. co daje t-mac lakersom w tej chwili? odpoczynek dla kobe na 10 minut co mecz plus dodatkowo jakies minutki na sf lub pg zeby grac ok 15 max 20 minut w meczu. nie widzialem go w tym roku jak u niego z wjazdami i rzutem? mimo tych kontuzji mysle ze moznaby liczyc na jego przeblyski

na pg oczywiscie mim marzeniem jest kirk ale czy mozna za niego dac np w dniu draftu morrisona plus farmar lub brown? bulls mieliby wtedy spuszczony jego kontrakt na lato a lakers swietnego, inteligentnego pg do s5.

nie wiem jak oceniac tego watsona, w gs gral ladnie ale jak sprawowalby sie w innej taktyce niz ta bieganina? poza tym jest zastrzezonym agentem chyba? wiec moze sie nie udac

wazna sprawa wg mnie jest podpisanie jakiegos weterana na C za minimum, lepszego niz dj. mohammed, miller, kwame :D ,JO (bylby super opcja za mle gdyby kirka pozyskac w tradzie ktory opisalem wczesniej-jesli jest mozliwy), milicic na jakies drobne minuty tez niezly ale chyba wraca do eu

szkoda ze lakers po udanym tradzie gasola dalej nie probowali handlowac swoimi spadajacymi kontraktami w tym sezonie. k**** s-jax poszedl do bobcats za spadajace kontrakty! morrison plus brown i mozna bylo go miec-gralby z ziomkiem z indy, pelnilby taka role jaka widze dla t-maca z tym ze dostalby wiecej minut. ciekawe tylko czy chcialby grac z lawy. w czasie meczu kilka minut piatka kobe-jax-ron-gasol-bynum i ew z lawki odom za ab to masakra, i odpoczynek dla fisha. no ale niestety bobki wyorzystaly szanse. po tym tradzie odrazu przyszlo mi do glowy ze lakersi mogli go miec gdyby sprobowali

oby lakersi mieli podobna szanse w nastepnym sezonie za kontrakt machine (choc mysle ze nie oddadza go)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w LA timesie ukazal sie artykul bazujacy na zblizonych do zespolu zrodlach

 

zostanie podobno tylko brown.

 

leca: powell, mbenga, morrison i farmar, ktoremu pozwola odejsc by mogl gdzies grac. sam farmar mowil o ym, ze chce zrobic krok do przodu w karierze.

 

lakers nie zamierzaja wydawac pelnego mle. pewnie 2/3 ej sumy pojdzie na jakiegos PG. pg, ktorego chca pozyckac, ma szanse zostac sarterem ale musi liczyc na paycu. zobaczymy kto sie na o zgodzi. w kregu zainteresowan sa podobno luke ridnour, steve blake i watsonowie.

 

lakers chca tez za minimum podpisac jakiegos weterana na pozycje pf-c.

 

maja pick w 2 rundzie draftu i pewnie beda musieli jeszcze zakontraktowac jakiegos swingmana.

 

shannon ma 2 opcje. bardzo chce zostac w lakers. albo dostanie nowy konrakt np. 3 lata 10 baniek albo zagra jeszcze ten sezon na tym kontrakcie, ktory ma. yle w kwestii lakers wiadomo na dzien dzisiejszy, czyli bazujac na plotkach i insiderach.

 

nie ma tez co liczyc na to,l ze zostanie wydane pelne mle. moze to i dobrze patrzac na o jakie mielismy do tej pory szczescie. no i sasha vujacic bedzie w contract year:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to Morrisona nie mozemy nigdzie za nikogo oddac, bo wlasnie skonczyl mu sie kontrakt :)

 

Ja bym sporobowal wyciagnac Jacka z Toronto. Raps puszcza go za spadajacy kontrakt (Sasha), poniewaz jego umowa jest dluga, a ci planuja przebudowe. Dla mnie jest wprost idealnym rozgrywajacym do trojkatow (mysle,ze na Hinricha stracilismy szanse). Wtedy za jakies 2-3 mln podpisalbym Rasuala Butlera, ktory ma za soba swietny sezon. Ponad to przedluzylbym Browna. Grajac z Fishem w S5 nasz Bench Mob to Jack, Brown, Butler, Odom, Benga, Walton i #43. Szoroko, mlodo i solidnie, z Jackiem prawdopodobnie grajacym okolo 30 minut.

 

Druga opcja to dla mnie oddanie Sashy i pickow za Poseya i Collisona. Collison pokazal, ze jest swietnie zapowiadajacym sie mlodym PG, z rzutem i obrona. Posey jestem pewien, ze by odzyl czujac kolejny pierscien :) Chociaz jestem prawie pewien, ze Hornets moga dostac spadajacy kontrakt i pewnie jeszcze wysoki pick za cos takiego.

 

W ostatecznosci zostaja Watsonowie, Blaki i Duhony za 3mln, chociaz mysle, ze moznaby w to lato zrobic duzo wiecej.

 

Te plany wyzej sa oparte na roznych doniesieniach z NBA, dlatego mi sie wydaja mozliwe do zrealizowania. Nie wspominam tutaj o zadnych pipe dreamach, nie chce rowniez wymieniac nikogo z szostki i mam nadzieje, ze sie to nie stanie. Bosh za Bynuma to tragedia. Po pierwsze Bosh potrzebuje pilki, a my juz mamy problem z rozdzielaniem touches, po drugie tracimy nasz inside force.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sporobowal wyciagnac Jacka z Toronto. Raps puszcza go za spadajacy kontrakt (Sasha), poniewaz jego umowa jest dluga, a ci planuja przebudowe. Dla mnie jest wprost idealnym rozgrywajacym do trojkatow (mysle,ze na Hinricha stracilismy szanse).

ja bym zrobił dokładnie to samo, Jacka chciałem w Lakers już jak w drafcie był i tu bardzo możliwe, że byłaby szansa wyciągnąć go właśnie za spadający kontrakt Vujacica. Lepsze i realnej opcji na wzmocnienie pozycji rozgrywającego nie widzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bynum za Bosha to jakaś śmieszna plotka i nie ma szans na jej powodzenie, całe szczęście! Tak czy inaczej słabsi niż obecnie nie będziemy. Zdrowy Bynum, wypoczęty Gasol - nie jedzie na MŚ mam nadzieję podobnie postąpi Kobe, Ron Ron już na dobre poczuje trójkąty, dojdzie jakiś PG co wzmocni naszą najsłabszą pozycję w RS, Fish odpocznie więcej przed PO, Lamar zawsze robi swoje, wyleczy plecy to da jeszcze więcej. Sasha w CY i powinien dawać sporo trójek z ławki i dobrej, agresywnej obrony. Walton też będzie zdrowy, w tym roku ciężka kontuzja wykluczyła go praktycznie z rotacji. A mimo tego kosmicznego dla niego kontraktu może on sporo wnieść do drużyny. Brown zostanie bo tego chcę i ekipa też tego chcę. Na wysoki kontrakt ma jeszcze czas i może właśnie w tym nadchodzącym sezonie o niego mocno zawalczy. Farmar? Wiekszość sezonu nie najlepiej, nie równo. Straty wielkiej nie będzie, podobnie jak Josh i DJ. Sportowo na pewno zyskamy bo dołączy nowy PG, jakiś podkoszowy do podstawowej rotacyjnej trójki doświadczony weteran, który jakąś rolę będzie odgrywać. I być może jakiś swingman jak pojawi się taka możliwość.

 

Wtedy będziemy dużo mocniejsi niż teraz jesteśmy. Atmosfera na pewno nie ucierpi. Chemia jest w zespole niesamowita i możemy spokojnie podchodzić do sezonu. Żadne dreamteamy budowane na transferach nie powinny być jakimś zagrożeniem. James + Wade czy James + Bosh czy Wade + Amare to za mało, a nikogo nie stać na 3 ASP i 3 maxy. Do tego większość wzmocnień szykuje się na wschodzie co oznacza wyniszczającą walkę przyszłego rywala w finale :) Oczywiście zachód też się wzmocni (OKC, POR, UTA) ale nadal nie widać ekipy, która mogłaby się z nami spokojnie mierzyć w serii. OKC to wciąż zerowe doświadczenie, Portland też nie ma go dużo. Raczej nie widać rywala, który sprawiłby nam problemy. Zobaczymy jak przetasowania na wschodzie i czy Boston utrzyma kadrę. Nie ukrywam, że chciałbym się z nimi ponownie spotkań w finale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKC to wciąż zerowe doświadczenie, Portland też nie ma go dużo.

Takie zerowe, że w swoim pierwszym występie w Playoff ogrywają 2 razy przyszłego mistrza i to oni się rozwijają, wzmocnią jakimś FA pod kosz, 3 rolesów z draftu, a w Lakers sądze że lepiej niz w tym sezonie już nie będzie.

Strasznie optymistycznie patrzycie na przyszlość, a jak dla mnie nie ma do tego podstaw.

Raczej nie widać rywala, który sprawiłby nam problemy.

No comment.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zadałem pytanie w temacie finałowym ale się nie doczekałem odpowiedzi więc tu powtórzę:

 

Czy fani La wiedzą wogóle jak się rysuje przyszłość ich drużyny? pytam z ciekawości, Buynum ma kontrakt jak co najmniej następca Shaqa, chłopak ma potencjał ale na dwoje babka wróżyła, mogą być tylko niespełnione nadzieje, plus czy La bedzie na kogoś "polować" w tym okienku transferowym z tak mocno wyżyłowanym budżetem? Nie mowie że ich nie stać Buss jako Utahnin na pewno jest rzutkim właścicielem :) ale jednak przy tym zaostrzaniu tych limitów to może być chyba jakiś problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zadałem pytanie w temacie finałowym ale się nie doczekałem odpowiedzi więc tu powtórzę:

 

Czy fani La wiedzą wogóle jak się rysuje przyszłość ich drużyny? pytam z ciekawości, Buynum ma kontrakt jak co najmniej następca Shaqa, chłopak ma potencjał ale na dwoje babka wróżyła, mogą być tylko niespełnione nadzieje, plus czy La bedzie na kogoś "polować" w tym okienku transferowym z tak mocno wyżyłowanym budżetem? Nie mowie że ich nie stać Buss jako Utahnin na pewno jest rzutkim właścicielem :) ale jednak przy tym zaostrzaniu tych limitów to może być chyba jakiś problem.

nie wiem dlaczeg czepiasz sie do kontraktu ab skoro w jazz macie jeszcze wiekszy kontrakt kirilenki (wyzszy o 4 mln od andrew to kim on jest drugim pippenem?), nie chce czepiac sie do kontraktu okura. 12,5 jakie dostal bynum za ostatni sezon to nie jest duzo w stosunku do innych centrow. takie sa teraz stawki dla wysokich w tej lidze. przykladowo chandler lub emeka. czym roznia sie od bynuma? sa slabsi. rownie kontuzjogenni ale jak sa na boisku nie robia takiej roznicy jak ab

poza tym salary lakers od jazz roznilo sie o 15 mln, to jeden zajebisty zawodnik-byc moze gdybyscie takiego mieli to nie byloby batow od lakers,kto wie. mimo takich ogromnych wydatkow mysle ze buss zarabia na lakers. limity sa ale dla lakers spada morrison wiec moga przeznaczyc na kogos mle w zamian za niego i koszty pozostaja praktycznie bez zmian.

 

wlasnie, niech mi ktos powie czy lakers maja jeszcze szanse oddac morrisona gdzies przed koncem czerwca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczeg czepiasz sie do kontraktu ab skoro w jazz macie jeszcze wiekszy kontrakt kirilenki (wyzszy o 4 mln od andrew to kim on jest drugim pippenem?), nie chce czepiac sie do kontraktu okura. 12,5

A ty co masz jakieś nie małe kompleksy, bo wszystko odbierasz w negatywny sposób, to że Byunuma kontrakt może być porąbany to nie oznacza że, że w innych klubach też nie podpisują takowych

poza tym salary lakers od jazz roznilo sie o 15 mln, to jeden zajebisty zawodnik-byc moze gdybyscie takiego mieli to nie byloby batow od lakers

albo gdyby ci podpisani za 15 mln mniej byli zdolni do występów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty co masz jakieś nie małe kompleksy, bo wszystko odbierasz w negatywny sposób, to że Byunuma kontrakt może być porąbany to nie oznacza że, że w innych klubach też nie podpisują takowych

to dlaczego nie mozesz przezyc akurat jego kontaktu? takie sa stawki dla wysokich w nba. chandler okafor kenyon brand dampier curry miller. dostaja podobne ogromne pieniadze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie widać rywala, który sprawiłby nam problemy.

ciezko wyrokowac w tym momencie co bedzie sie dzialo za 10-12 miesiecy tym bardziej, ze nie wiadomo w jakich skladach zobaczymy niektore zespoly. za wczesnie na takie osady.

 

dallas majac taaki sklad spokojnie moga zrobic 2-3 duze transfery i nie zdziwie sie jak zbuduja jeszcze mocniejsza kadrowo ekipe. w knicks moze wyladowac james z boshem, magic moga zrobic kolejne wzmocnienia.

 

narazie zobaczmy co zrobi mitch i jakie wytyczne apropos wydatkow dostanie od bussa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego nie mozesz przezyc akurat jego kontaktu? takie sa stawki dla wysokich w nba. chandler okafor kenyon brand dampier curry miller. dostaja podobne ogromne pieniadze

No bo o sytuację w Lakers się pytałem, a nie o ogólnie problemy kontraktowe w NBA, przecież to temat o La do jasnej ciasnej :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.