Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Koelner napisał:

 

Co Ty cytujesz. To nawet ja średnio zorientowany użytkownik forum koszykarskiego wie ,że Ukraina ćwiczy pod Monachium od miesiąca na Patriotach a tu ktoś sobie gdyba?

 

@Gregorius @Hoolifan Chyba coś się dzieje wokół Kremniny bo woczraj pojawiły się filmy z lasu na południe od Kremniny i wizualnie potwierdzono ,że Ukraińscy żołnierze sobie spacerują 5 km od miast co oznacza ,że front jest jakieś 2-3 km dalej na północ czyli już na samym obrzeżu. Sąteż raporty i mniej pewne filmiki ,że UIkraina zdobyła Dibrowe na Zachód od Kremniny a patrzać na raporty można uznać że Czernopopiwka w całości też wczoraj padła w ręce ukraińskie . ||I chodzi o Hajdara bajkopisarza bo ten bzdety opowiada ale obecnie Ukraina podeszła z3 stron pod Kremnina na odległośc 1-2 km. . Ciekawe czy ich przłamią

Pod Bahhmute weszły 2 nowe brygady i od razu zecphnęli Wagnerowców dośc mocno ok 2 km .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ely3 napisał:

Co Ty cytujesz. To nawet ja średnio zorientowany użytkownik forum koszykarskiego wie ,że Ukraina ćwiczy pod Monachium od miesiąca na Patriotach a tu ktoś sobie gdyba?

Gdzieś widziałem że sporo dłużej. Bo jakieś tydzień lub dwa wypłynęło że Ukraińcy kończą już szkolenie. Ale dziś się dowiem patrząc na termin dostawy systemu na Ukraine. Co ciekawe patrząc na uchwalane  pakiety finansowe uważam że od około pół roku Ukraińcy trenują też na f15,f16 . 

 

2 godziny temu, ely3 napisał:

Chyba coś się dzieje wokół Kremniny bo woczraj pojawiły się filmy z lasu na południe od Kremniny i wizualnie potwierdzono ,że Ukraińscy żołnierze sobie spacerują 5 km od miast co oznacza ,że front jest jakieś 2-3 km dalej na północ czyli już na samym obrzeżu. Sąteż raporty i mniej pewne filmiki ,że UIkraina zdobyła Dibrowe na Zachód od Kremniny a patrzać na raporty można uznać że Czernopopiwka w całości też wczoraj padła w ręce ukraińskie .

Chyba jeszcze nie cała Dibova jest wyzwolona. Natomiast faktycznie dziś były filmy z geolokacja wskazujące że Czernopopiwka jest już ukrainska ,a od południa są już jakieś 2km od Kreminny. Z drugiej strony podobno jest problem na zachód od miasta i tam siły UA mógł zostać odrzucone. 

Jako ciekawostkę ruscy twierdzą że wyprowadzili jakiś kontratak zakonczony sukcesem w strone Kupianska ale bez żadnych dowodów na poparcie swojej tezy.

2 godziny temu, ely3 napisał:

Pod Bahhmute weszły 2 nowe brygady i od razu zecphnęli Wagnerowców dośc mocno ok 2 km .

Pod samym Bahumtem sytuacja wydaje sie na ten moment opanowana. Ruscy zostali odrzuceni i jest coraz wiecej przerażających filmików pokazujących stosy ruskich trupów. Cieżka sytuacja dalej jest na północ i południe od Bahmutu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Bułgarem który mieszka w Europie zachodniej od lat.

On widzi w tym wszystkim prowokacje zachodu (głównie USA), według niego na Ukrainie nikt nie ginie a informacje o zbrodniach wojennych to są kłamstwa Ukraińców.

Co więcej Ukraincy według niego od lat mordowali Rosjan w przygranicznych terenach (tak jak Polakow na Wołyniu) wiec Rosja musiała interweniować.

Pisze tu o tym że o ile taką postawe Rosjan jestem w stanie sobie wytłumaczyć to jednak taki punkt widzenia osoby spoza federacji dość mocno mną wstrząsnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, agresywnychomik napisał:

o więcej Ukraincy według niego od lat mordowali Rosjan w przygranicznych terenach (tak jak Polakow na Wołyniu) wiec Rosja musiała interweniować.

też słyszałem ten argument od nie-rosjanina i tak się zastanawiam, na ile mamy pewność, że strona ukraińska jest pod tym kątem czysta? szczególnie biorąc pod uwagę pułk azow oraz relacje z poprzednich lat, jak poniższa:

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/1439737,pul-azow-ukraina-strefa-wplywow.html

https://tvn24.pl/swiat/raport-hrw-wojsko-i-rebelianci-atakowali-szkoly-w-donbasie-ra618361

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, lorak napisał:

 

też słyszałem ten argument od nie-rosjanina i tak się zastanawiam, na ile mamy pewność, że strona ukraińska jest pod tym kątem czysta? 

Chcesz załapać się na ban a wcześniej na lincz ze strony kilkunastu użytkowników tego forum? Ma być pięknie i cudownie, Ukraincy bronią Polski i całego zachodu przed orkami. 

Jak czytałem tutaj posty typu, że polskie wojsko należy wysłać na Ukrainę to aż lapalem się za głowę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DLT_Braddock napisał:

Chcesz załapać się na ban a wcześniej na lincz ze strony kilkunastu użytkowników tego forum? Ma być pięknie i cudownie, Ukraincy bronią Polski i całego zachodu przed orkami. 

Lorak nie załapie się ani na ban ani na lincz bo mimo różnicy zdań próbuje rozmawiać ,a nie jest jedynie jak Ty spierdoliną umysłową która potrafi jedynie prowokować i nie napisała jednego merytorycznego posta. Do tego spierdolina która na forum o koszykówce nie napisał żadnego posta o koszykówce  ,a udziela się jedynie o coronovirusie i wojnie na Ukrainie. Lorak jest jednym z legendarnych użytkowników i jednym z ostatnich którzy się dalej bardziej udzielają. Ale i tak ważniejsze jest to co i jak pisze. Jak masz wielka wielką ochotę na tym poziomie prowokować to pisz sobie pod twittami grupy Wagnera.

 

2 godziny temu, lorak napisał:
3 godziny temu, agresywnychomik napisał:

o więcej Ukraincy według niego od lat mordowali Rosjan w przygranicznych terenach (tak jak Polakow na Wołyniu) wiec Rosja musiała interweniować.

też słyszałem ten argument od nie-rosjanina i tak się zastanawiam, na ile mamy pewność, że strona ukraińska jest pod tym kątem czysta? szczególnie biorąc pod uwagę pułk azow oraz relacje z poprzednich lat, jak poniższa:

Najprostszą odpowiedzią jest że oczywiście że Ukraińcy dokonywali mordów (i mam na mysli Azov czy tych którzy walczą obecnie po stronie Ukrainy bo technicznie rzecz biorać to w Ługańsku i Doniecku dalej są Ukraincy). Nie ma konfliktu zbrojnego w którym jedna strona była by absolutnie czysta. To co jest naprawdę ważne to skala z jaką coś się dzieje.

Pamiętajmy jednak że ta wojna toczy się nie od Lutego ale od 2014. Przed 2014 i ruchami separatystycznymi nie było słychać o żadnych mordach czy ludobójstwie. Były ruchy nacjonalistyczne takie jak w każdym kraju europejskim. I pewnie tak jak w każdym kraju zdarzały się pobicia czy inne przestępstwa na osobach uznawanych za innych. 

I to że Putin czy Łukaszenko mogą głosić że musieli bronić ludność rosyjsko to ma to tyle prawdy co wypowiedzi Łukaszenki o obronie Ukrainy przed atakiem Polski i odebraniem Ukrainie Lwowa. Po prostu nikt rozsądny niektórym osobom/państwom nie powinien wierzyć.  Resumując gdyby nie agresja ruskich w 2014 roku nikt złego nic by nie robił cywilom. A to że cywile również ginęli podczas ATO (Ukraińska operacja antyterorystyczna) to prawda. Tylko nawet teraz porównaj Donieck rzekomo ostrzeliwane od 8 lat z miastami Ukraińskimi. Po 8 latach prawie nie widać zniszczeń.

 

@ely3 póki jeszcze mogę pisać. Co sądzisz o przekazaniu w nowym pakiecie poza Patriotami również zestawów JDAM (Joint Direct Attack Munition)? O ile czytałem bez dodatkowych samolotów jest duży problem żeby to mogło być skuteczne. czy to zapowiedz jakiegoś wiekszego transferu starych MIG-29? Podobno zarówno Polska jak i Słowacja są gotowe przekazać je na Ukraine.

 

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, agresywnychomik napisał:

Rozmawiałem z Bułgarem który mieszka w Europie zachodniej od lat.

On widzi w tym wszystkim prowokacje zachodu (głównie USA), według niego na Ukrainie nikt nie ginie a informacje o zbrodniach wojennych to są kłamstwa Ukraińców.

Co więcej Ukraincy według niego od lat mordowali Rosjan w przygranicznych terenach (tak jak Polakow na Wołyniu) wiec Rosja musiała interweniować.

Pisze tu o tym że o ile taką postawe Rosjan jestem w stanie sobie wytłumaczyć to jednak taki punkt widzenia osoby spoza federacji dość mocno mną wstrząsnął.

Ale czemu wstrząsnął? Zwykły odklejeniec, krzyżyk na drogę i papa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Gregorius napisał:

jak Ty spierdoliną umysłową która potrafi jedynie prowokować i nie napisała jednego merytorycznego posta. Do tego spierdolina która na forum o koszykówce nie napisał żadnego posta o koszykówce  ,a udziela się jedynie o coronovirusie i wojnie na Ukrainie.

Jak masz wielka wielką ochotę na tym poziomie prowokować to pisz sobie pod twittami grupy Wagnera.

Przykład merytorycznej dyskusji. Rzucony urok wciąż widzę trwa w najlepsze. Nie bój się, ja cię za łamanie regulaminu forum nie zgłoszę do modów. Dawno przestał on już tutaj obowiązywać.

18 minut temu, mcreativo napisał:

Zwykły odklejeniec, krzyżyk na drogę i papa.

Przykład próby rozmowy. 

Tak jak pisałem wcześniej. W tym temacie jest miejsce tylko i wyłącznie na jedna wersję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś czytam dwie wersje. Rowniez o dobrych Rosjanach ratujacych ludzkosc i zlej Ukrainie, USA I calym zlym Zachodzie.

@DLT_BraddockZobacz na to jak pisze @ely3, @Gregorius, @Hoolifan. Merytorycznie az do bólu. Nazwy miejscowości nie mówiące nic nikomu poza mieszkańcami tychże lub ludziom mocno interesującym się tematem.

Niestety druga strona najczęściej zamiast faktami posługuje się stereotypami, faktami wyrwanymi z kontekstu, ale najczęściej wyśmiewaniem i szyderczym tonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Reikai napisał:

A jaka jest inna wersja, jak juz tak probujesz byc free thinkerem?

Nauczony jestem doświadczeniem Kosova, czyli bombardowaniem Serbii w 1999 roku. Dziś "wypada" protestować przeciwko nieludzkim bombardowaniom przez Rosję. Wtedy polska opinia publiczna gorąca popierała bombardowania serbskiej ludnosci cywilnej. Po latach wyszło trochę manipulacji oraz pełno walków i zbrodni na konto UCK. Obecnie polską i nie tylko opinie publiczną można urabiac do woli i nie jest to tylko domena rosyjska. Można było wcisnąć milionom strach przed ludźmi z niezaslonietymi ustami, mozna też zrobić kataklizm z powodu gołoledzi. Dziś straszono spadającymi soplami z lodu. Nie śledzę za bardzo tego co się dzieje na wschodzie, ale wiem że jak minie telewizyjna ekstaza, to zacznie się realna, brutalna polityka (która już trwa) zaczną się dziennikarskie śledztwa i okaże się, że jednak w tym miejscu nie było tak jak podawali, tu ktoś kłamał, tam ktoś coś nie dopowiedział. Bardziej interesuje mnie temat czy Polska na tym coś korzysta. 

15 minut temu, Szabla napisał:

Jakoś czytam dwie wersje. Rowniez o dobrych Rosjanach ratujacych ludzkosc i zlej Ukrainie, USA I calym zlym Zachodzie.

@DLT_BraddockZobacz na to jak pisze @ely3, @Gregorius, @Hoolifan. Merytorycznie az do bólu. Nazwy miejscowości nie mówiące nic nikomu poza mieszkańcami tychże lub ludziom mocno interesującym się tematem.

Niestety druga strona najczęściej zamiast faktami posługuje się stereotypami, faktami wyrwanymi z kontekstu, ale najczęściej wyśmiewaniem i szyderczym tonem.

Nie ma tu żadnych dwóch stron. Jest wiele stron. Są takie które krytykują z innych pozycji a wrzucane są do jednego wora. Dalej obowiązuje w Polsce zasada, że jak nie krzyczysz "Slava..... i nie nazwiesz Rosjanina ruską k**** raz dziennie to jesteś ruską onucą. Czasami towarzyszy temu infantylizm jak ten wymuszany rechot z jakiegoś urywka rosyjskich" trudnych spraw ". W 2014 roku słabi wtedy Ukraińcy też potrafili odnosić sukcesy w miejscowościach o których nikt nie słyszał. Psa z kulawą nogą ten temat nie obchodził. Nie było takiego medialnego podniecenia w mediach jak teraz. Choć pamiętam jak kilka lat później wytykałem Darkonzie że Rosjanie potrafili dostać wpier*** od ukraińskiego pospolitego ruszenia. 

Tak czy siak - moim zdaniem, fanatyczne zaangażowanie Polski po stronie Ukrainy to jednak błąd. Juszczenko, Tymoszenko - w kraju w którym korupcja jest wszechpotężna, jest pełno ruskich śpiochów nie da się zainstalować nic więcej niż wladze, które będą amerykańskim zderzakiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiat nie jest bialoczarny jak media próbują nam wmówić. Jednak przynajmniej jak dla mnie atak nie miał najmniejszego uzasadnienia poza chęcią powiększenia terytorium i zainstalowaniem marionetkowego rządu w Kijowie. I niestety w ime szalonych wizji grupki szalonych ludzi cierpią niewinni. Dlatego przegrany może być tylko jeden. Nawet jak druga strona ma za uszami i historycznie i bywa, że i współcześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Szabla napisał:

Swiat nie jest bialoczarny jak media próbują nam wmówić. Jednak przynajmniej jak dla mnie atak nie miał najmniejszego uzasadnienia poza chęcią powiększenia terytorium i zainstalowaniem marionetkowego rządu w Kijowie. I 

Nazwałbym to wkurzeniem Rosji z powodu ingerencji Zachodu w ich strefę wpływów. Rosja zaakceptowała utratę państw byłego UW na rzecz NATO. Na pewno nie jest to żadna próba odbudowy sowieckiego imperium. Nie z taką słabą gospodarka i z taką przeżartą korupcją Armią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DLT_Braddock napisał:

Nazwałbym to wkurzeniem Rosji z powodu ingerencji Zachodu w ich strefę wpływów. Rosja zaakceptowała utratę państw byłego UW na rzecz NATO. Na pewno nie jest to żadna próba odbudowy sowieckiego imperium. Nie z taką słabą gospodarka i z taką przeżartą korupcją Armią. 

Przecież oni sami mówią o odbudowie imprerium, ostatnio Putin jarał się ze ma dostęp do nowych terenów i kontroluje morze azowskie, porównywał się do Piotra Wielkiego.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DLT_Braddock napisał:

Nauczony jestem doświadczeniem Kosova, czyli bombardowaniem Serbii w 1999 roku. Dziś "wypada" protestować przeciwko nieludzkim bombardowaniom przez Rosję. Wtedy polska opinia publiczna gorąca popierała bombardowania serbskiej ludnosci cywilnej. Po latach wyszło trochę manipulacji oraz pełno walków i zbrodni na konto UCK. 

Serbowie sobie sami zepsuli reputację jak przy rozpadzie Jugosławii dokonywali czystek w Bośni. Wjazd czołgów na teren Kosowa im nie pomogło w wizerunku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, DLT_Braddock napisał:

Nazwałbym to wkurzeniem Rosji z powodu ingerencji Zachodu w ich strefę wpływów. Rosja zaakceptowała utratę państw byłego UW na rzecz NATO. Na pewno nie jest to żadna próba odbudowy sowieckiego imperium. Nie z taką słabą gospodarka i z taką przeżartą korupcją Armią. 

a) W mniemaniu Rosji ich strefa wpływów to całe międzymorze, powodzenia w akceptowaniu każdego ich roszczenia  to za jakiś czas obudzisz się w kraju innej rzeczywistości niż obecna.Gdyby nie pomoc anglosasów (oczywiście w swoim dobrze pojętym interesie) bylibyśmy aktualnie w bardzo złym położeniu. 

b) Od dłuższego czasu w Rosyjskich mediach i najwyższych władzach panuje właśnie taka retoryka o odbudowie imperium a właśnie od 24 lutego gruzowana jest gospodarka.

Godzinę temu, DLT_Braddock napisał:

Nauczony jestem doświadczeniem Kosova, czyli bombardowaniem Serbii w 1999 roku. Dziś "wypada" protestować przeciwko nieludzkim bombardowaniom przez Rosję. Wtedy polska opinia publiczna gorąca popierała bombardowania serbskiej ludnosci cywilnej. Po latach wyszło trochę manipulacji oraz pełno walków i zbrodni na konto UCK. Obecnie polską i nie tylko opinie publiczną można urabiac do woli i nie jest to tylko domena rosyjska. Można było wcisnąć milionom strach przed ludźmi z niezaslonietymi ustami, mozna też zrobić kataklizm z powodu gołoledzi. Dziś straszono spadającymi soplami z lodu. Nie śledzę za bardzo tego co się dzieje na wschodzie, ale wiem że jak minie telewizyjna ekstaza, to zacznie się realna, brutalna polityka (która już trwa) zaczną się dziennikarskie śledztwa i okaże się, że jednak w tym miejscu nie było tak jak podawali, tu ktoś kłamał, tam ktoś coś nie dopowiedział. Bardziej interesuje mnie temat czy Polska na tym coś korzysta. 

Nie ma tu żadnych dwóch stron. Jest wiele stron. Są takie które krytykują z innych pozycji a wrzucane są do jednego wora. Dalej obowiązuje w Polsce zasada, że jak nie krzyczysz "Slava..... i nie nazwiesz Rosjanina ruską k**** raz dziennie to jesteś ruską onucą. Czasami towarzyszy temu infantylizm jak ten wymuszany rechot z jakiegoś urywka rosyjskich" trudnych spraw ". W 2014 roku słabi wtedy Ukraińcy też potrafili odnosić sukcesy w miejscowościach o których nikt nie słyszał. Psa z kulawą nogą ten temat nie obchodził. Nie było takiego medialnego podniecenia w mediach jak teraz. Choć pamiętam jak kilka lat później wytykałem Darkonzie że Rosjanie potrafili dostać wpier*** od ukraińskiego pospolitego ruszenia. 

Tak czy siak - moim zdaniem, fanatyczne zaangażowanie Polski po stronie Ukrainy to jednak błąd. Juszczenko, Tymoszenko - w kraju w którym korupcja jest wszechpotężna, jest pełno ruskich śpiochów nie da się zainstalować nic więcej niż wladze, które będą amerykańskim zderzakiem. 

Piszesz o wielu stronach a sam ukazujesz temat w biało - czarnych barwach.Nie wiem czy jest sens właściwie głębiej dyskutować na ten temat jeśli porównujesz sytuacje z 2014r. do aktualnej sytuacji i zainteresowania mediów.

Pomoc Ukrainie teraz jak i po wojnie (w jakim zakresie i na jakich zasadach to odrębna kwestia) jest w głębokim interesie Polski a dokładniej tego czy dalej będziemy mogli funkcjonować w takim systemie a nie innym i rozwijać się tak jak się rozwijamy.Uważasz że lepiej i bezpieczniej jest mieć za naszą granicą dwa kraje które są wasalami Rosji, kraju mafijnego w którym korupcja jest wszechpotężna jak sam to napisałeś o Ukrainie? Rosji która nadal ma zapędy imperialistyczne? Czy przez choćby chwilę pomyślałeś np. o inwestycjach zagranicznych w Polsce która sąsiaduje z tak nieprzewidywalnym sąsiadem? Istnieje wiele scenariuszy dla Ukrainy i równie ważnej dla nas Białorusi, gorsze lub lepsze, realne czy mniej realne ale one są i wszystkie są lepsze dla państwa Polskiego niż oddanie tych dwóch krajów w łapy Rosji.Szczerze to mam wątpliwości co do Twoich intencji na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Sewer napisał:

a) W mniemaniu Rosji ich strefa wpływów to całe międzymorze, powodzenia w akceptowaniu każdego ich roszczenia  to za jakiś czas obudzisz się w kraju innej rzeczywistości niż obecna.Gdyby nie pomoc anglosasów (oczywiście w swoim dobrze pojętym interesie) bylibyśmy aktualnie w bardzo złym położeniu. 

b) Od dłuższego czasu w Rosyjskich mediach i najwyższych władzach panuje właśnie taka retoryka o odbudowie imperium a właśnie od 24 lutego gruzowana jest gospodarka.

Piszesz o wielu stronach a sam ukazujesz temat w biało - czarnych barwach.Nie wiem czy jest sens właściwie głębiej dyskutować na ten temat jeśli porównujesz sytuacje z 2014r. do aktualnej sytuacji i zainteresowania mediów.

Pomoc Ukrainie teraz jak i po wojnie (w jakim zakresie i na jakich zasadach to odrębna kwestia) jest w głębokim interesie Polski a dokładniej tego czy dalej będziemy mogli funkcjonować w takim systemie a nie innym i rozwijać się tak jak się rozwijamy.Uważasz że lepiej i bezpieczniej jest mieć za naszą granicą dwa kraje które są wasalami Rosji, kraju mafijnego w którym korupcja jest wszechpotężna jak sam to napisałeś o Ukrainie? Rosji która nadal ma zapędy imperialistyczne? Czy przez choćby chwilę pomyślałeś np. o inwestycjach zagranicznych w Polsce która sąsiaduje z tak nieprzewidywalnym sąsiadem? Istnieje wiele scenariuszy dla Ukrainy i równie ważnej dla nas Białorusi, gorsze lub lepsze, realne czy mniej realne ale one są i wszystkie są lepsze dla państwa Polskiego niż oddanie tych dwóch krajów w łapy Rosji.Szczerze to mam wątpliwości co do Twoich intencji na forum.

Bez przesady mafia z Ukrainy od lutego jest w Polsce, także Ukraina to już nie jest kraj mafijny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, agresywnychomik napisał:

Rozmawiałem z Bułgarem który mieszka w Europie zachodniej od lat.

Bułgaria własnie zakazuje działalności kilku partii które jawnie były prorosyjski Ich głóna rafineria należy do Rosjan którzy nie płaca tam podatków. Ostatnio podali ,że zaczną płacić jeśli Bułgaria zdejmie zakaz eksportu produktów tej rafinerii do innyc krajów UE ( 100% ropy idzie z Rosji) Tam jest jawna agentura rosyjska.  Niektórzy nasi klienci bułgarscy się nawet z tym nie kryją więc nie dziwota ,że są mocno podatni

@Gregorius Coś ci ostatnio puszczają nerwy i albo zacznij rozmawiać na argumenty bez obrażania albo sobie przelicz do 10 zanim napiszesz komuś odpowiedź

Podobno da się te pociski podpiać pod MIGI ale to tylko zasłyszana gdzeiś opinia. Nie jestem specem od lotnictwa i nawet nie będę próbował zgadywać czemu akurat te pociski

A co do frontu to

Ukraina dwa dni zrobiła dwa przełamania - jedno mocne na południe od Kuzemiwki i drugie na połnoc. To na północy jest niewielkie ale to co widać powyżej wyprowadziło Ukraine na jakieś 5km od Swatowe i na dodatek odcina najwważniejsza pozycję obronną Rosjan w rejonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.