Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, jack napisał:

Orzeka? 

Został przywrócony do orzekania pod koniec listopada 

2 minuty temu, LAF napisał:

Ja wiem, ale jednak wpływy ma. I te wpływy przeznacza na rozdawnictwo a nie pomoc tym, którzy jej potrzebują. 

Jak państwo cofając 1445 złotych rocznej dotacji dla najbiedniejszych emerytów ma zrekompensować wszystkim Polakom 1200 złotych podatku od ogrzewania? Przecież to są dwie różne kwoty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Jak państwo cofając 1445 złotych rocznej dotacji dla najbiedniejszych emerytów ma zrekompensować wszystkim Polakom 1200 złotych podatku od ogrzewania? Przecież to są dwie różne kwoty 

Tak

https://www.wnp.pl/gornictwo/konfederacja-proponuje-zniesienie-opodatkowania-wegla-vat-em-cit-em-i-akcyza,581523.html

+ to

Domagamy się od polskiego rządu, żeby renegocjował te wszystkie ustalenia z Unią Europejską, ponieważ polskie społeczeństwo i polska gospodarka nie są gotowe na tak radykalne plany emisji dwutlenku węgla.

Jak ktoś chce płacić 1200 to śmiało głosujcie na PiS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, LAF napisał:

Tak

https://www.wnp.pl/gornictwo/konfederacja-proponuje-zniesienie-opodatkowania-wegla-vat-em-cit-em-i-akcyza,581523.html

+ to

Domagamy się od polskiego rządu, żeby renegocjował te wszystkie ustalenia z Unią Europejską, ponieważ polskie społeczeństwo i polska gospodarka nie są gotowe na tak radykalne plany emisji dwutlenku węgla.

Jak ktoś chce płacić 1200 to śmiało głosujcie na PiS. 

Niezależnie na kogo zagłosuje będziemy płacić 1200.

Serio wierzysz, że Mentzen, Korwin i Braun sprawia że Unia Europejska zamieni politykę zeeoemisyjnosci na zerowe podatki na węgiel i dopłaty do kopciuchow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LAF napisał:

Ciężko się dyskutuje jak druga strona nie czyta tego co się pisze. 
 

Czy wynegocjują ? Nie wiadomo. Może tak a może nie, ale jak węgiel będzie tańszy to będzie to lekka rekompensata. 

No ale jak wprowadzić zerowe podatki na węgiel skoro unia na to nie pozwala? 

Nie wiadomo? Jaki jest największy sukces negocjacyjny europosłów konfederacji w historii ich działalności w europarlamencie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

No ale jak wprowadzić zerowe podatki na węgiel skoro unia na to nie pozwala? 

Poproszę artykuł o tym, że nie można obniżyć cen węgla bo Unia zabrania. 
 

2 minuty temu, fluber napisał:

Nie wiadomo? Jaki jest największy sukces negocjacyjny europosłów konfederacji w historii ich działalności w europarlamencie?

Przecież jest różnica pomiędzy byciem szarym europosłem a premierem bądź człowiekiem rzadu w sprawie jakieś dyrektywy. 

Edytowane przez LAF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, LAF napisał:

Poproszę artykuł o tym, że nie można obniżyć cen węgla bo Unia zabrania. 
 

Przecież jest różnica pomiędzy byciem szarym europosłem a premierem bądź człowiekiem rzadu w sprawie jakieś dyrektywy. 

No sam napisałeś o ETS2. I nie wiem czy nie można obniżyć, bo aż tak się nie znam, ale na pewno nie można ich wyzerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, fluber napisał:

No sam napisałeś o ETS2. I nie wiem czy nie można obniżyć, bo aż tak się nie znam, ale na pewno nie można ich wyzerować.

Rząd nie jest w stanie aktualnie przewidzieć, czy na kolejny sezon grzewczy będzie kolejny dodatek węglowy, czy inne formy wsparcia. Rząd ma na bieżąco analizować sytuację. Wszystko zależy od cen energii w 2023.

Aha czyli zabrać dodatek bo braknie na 14. Konfederacja odwrotnie właśnie. Zabierze te 14 a obniży ceny węgla i wszyscy skorzystają. 

Koszt wypłaty dodatkowego świadczenia emerytalnego (tzw. 14. emerytury) wyniesie 9,8 mld zł w 2023 r

Gminy z 13 województw zgłosiły zapotrzebowanie na dodatek węglowy w kwocie 15 miliardów złotych

Zabrać 14 i dać dodatek. To wychodzi prawie na tyle samo, ale tego nie zrobią bo stracą wyborców. 
 

Konfederacja by to zrobiła pewnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jack napisał:

To po co mnie pytasz skoro znasz wszystkie odpowiedzi? 

Sprawdzam Twoja wiedzę 

9 minut temu, LAF napisał:

Rząd nie jest w stanie aktualnie przewidzieć, czy na kolejny sezon grzewczy będzie kolejny dodatek węglowy, czy inne formy wsparcia. Rząd ma na bieżąco analizować sytuację. Wszystko zależy od cen energii w 2023.

Aha czyli zabrać dodatek bo braknie na 14. Konfederacja odwrotnie właśnie. Zabierze te 14 a obniży ceny węgla i wszyscy skorzystają. 

Koszt wypłaty dodatkowego świadczenia emerytalnego (tzw. 14. emerytury) wyniesie 9,8 mld zł w 2023 r

Gminy z 13 województw zgłosiły zapotrzebowanie na dodatek węglowy w kwocie 15 miliardów złotych

Zabrać 14 i dać dodatek. To wychodzi prawie na tyle samo, ale tego nie zrobią bo stracą wyborców. 
 

Konfederacja by to zrobiła pewnie. 

No to nie jest to samo, bo województw jest 16, a nawet z 13 województw wychodzi o połowę więcej.

Poza tym mieliśmy w zeszłym roku zarówno dodatek jak i 14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Sprawdzam Twoja wiedzę 

No to nie jest to samo, bo województw jest 16, a nawet z 13 województw wychodzi o połowę więcej.

Poza tym mieliśmy w zeszłym roku zarówno dodatek jak i 14.

Ustawa przewiduje, że maksymalny limit wydatków na te dodatki wynosić będzie 11,5 mld zł.

Dobra mam. Tyle poszło bo tak oszacowali na podstawie ewidencji budynków. 
 

Czyli różnica jest niewielka, ale wiadomo nie ten target wyborczy bo jeszcze stracą seniorów. Coś czuję, że w ramach podziękowań będzie 15 a dodatku nie będzie. 
 

No było to i to, ale wiadomo to raczej była jednorazowa akcja tak zwana kiełbasa wyborcza. Tak jak 10 tys na wiejska potańcówkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LAF napisał:

Ustawa przewiduje, że maksymalny limit wydatków na te dodatki wynosić będzie 11,5 mld zł.

Dobra mam. Tyle poszło bo tak oszacowali na podstawie ewidencji budynków. 
 

Czyli różnica jest niewielka, ale wiadomo nie ten target wyborczy bo jeszcze stracą seniorów. Coś czuję, że w ramach podziękowań będzie 15 a dodatku nie będzie. 
 

No było to i to, ale wiadomo to raczej była jednorazowa akcja tak zwana kiełbasa wyborcza. Tak jak 10 tys na wiejska potańcówkę. 

Ale w zeszłym roku nie było żadnych wyborów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LAF napisał:

Dobra Ja wysiadam. 

No ja też. Mówisz że w zeszłym roku były oba dodatki a teraz jeden, bo wtedy to była kiełbasa wyborcza gdy wybory są w tym roku, a rok temu ich nie było. Wybacz, ale za grosz nie rozumiem tej logiki.

1 godzinę temu, LAF napisał:

Tak

https://www.wnp.pl/gornictwo/konfederacja-proponuje-zniesienie-opodatkowania-wegla-vat-em-cit-em-i-akcyza,581523.html

+ to

Domagamy się od polskiego rządu, żeby renegocjował te wszystkie ustalenia z Unią Europejską, ponieważ polskie społeczeństwo i polska gospodarka nie są gotowe na tak radykalne plany emisji dwutlenku węgla.

Jak ktoś chce płacić 1200 to śmiało głosujcie na PiS. 

I właściwie dlaczego miałbym chcieć zerowego podatku na węgiel gdy na choroby wywołane smogiem umiera co roku w Polsce 100 tysięcy ludzi, czyli tyle ile wg Onetu było dziś na marszu w Warszawie? To mnóstwo ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fluber napisał:

 

 

Czy w tym kraju, każdy człowiek tysiąclecia, gruby biznesmen i "odnowiciel polski" musi mieć powiązania z SB?

4 profesury i 100 doktoratów, za skok przez płot i zrobienie w c.....ja kilku pokoleń polaków. 

Za to, może faktycznie profesura się należy, jak psu buda, a elektrykowi śrubokręt?

5 godzin temu, Reikai napisał:

Tak, do tego sila ich zebrali pod przymusem i pod grozba wiezienia. Widze juz boli frekwencja na ''marszu pogardy''.

Znam kilka osób pracujących w administracji - struktura PO z kilku miast.

To nie groźba więzienia, tylko odsunięcia od miejsca przy korycie.

Teraz pomyślcie, że każda partia, karmi taką własną bandę.

13 minut temu, jack napisał:

Jedna starczy

 

500 tysięcy przyszło poprzeć własne miejsce przy korycie.

Mnożąc to przez partie polityczne, nie dziwię się, że per capita, mamy urzędników x 4 w stosunku do niemiec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.