Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, fluber napisał:

zweryfikować na większej próbce, skoro od Ciebie było dużo ludzi

Z tych co jechali to jechali autami własnymi

A czemu to Ciebie dziwi.? Ludzie wolą elastyczność. Po co mają ze Swarzędza czy Gniezna jechać autokarami. Ja nie wiem a pewnie i oni nie wiedzieli nawet gdzie trzeba było się zapisac na taki autobus. 

W ogóle wieczorem 3 byłem na stand upie Pawła Chałupki i nie dość ,że on sam namawiał na wyjazd do Wawy to dużo ludzi też móiwła, że się tam wybiera. Nie pytałem ich jaki środek transportu wybierają i nie wiem czy to byli samorządowcy. Ale mam wrażenie ,ze nie doceniacie jak ogólnie ludzi mają powoli dość tej władzy. Może gdzieś na prowincji czy Wschodzie niekoniecznie ale w okolicach Poznania to na pewno. Ludzie się mocno zmobilizowali po powolłaniu tej komisji

3 minuty temu, fluber napisał:

Bo słyszałem plotkę , że autokary zwozily tylko tych ludzi o których pisze @starYfaN

I wg Ciebie w Po jest 0,5 mln członków? Ewentualnei członków ich rodzin? Bo nie wiem jaki jest Twój punkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ely3 napisał:

Na marszu maiłeś ponad 0,5 mln ludzi. Twierdzenie ,że byly tam same delegacje partyjne jest nieprawdziwe.. Powtarzasz po prostu nieprawdę

Ja o trupie, Ty o .....

Twierdzę, że większość z tych 0,5 mln nie pojechała tam stricte ze względu na poglądy.

Twierdzę, że większość z tych 0,5 mil ma interes polityczny/materialny w popieraniu rudego. Twierdziłem też, że znajdziesz tyle samo, którzy mają interes w popieraniu pis.

Podaj dowód, że teza jest nieprawdziwa, albo Twoja córka zakwalifikuje Cię jako oszusta :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, starYfaN napisał:

Podaj dowód, że teza jest nieprawdziwa, albo Twoja córka zakwalifikuje Cię jako oszust

Akurat to na tym co rzuca tezę ciąży obowiązek udowodnienia swojej tezy. Ty nie potrafisz tego i to nie pierwszy raz zresztą

Więc krótko potrafisz udowodnić to co twierdzisz czy tylko potrafisz w kółko powtarzać te same nieprawdy i kłamstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jack napisał:

No to jest wręcz oczywiste

A ty wyjątkowo często kłamiesz, gdy jest ci to potrzebne do poparcia swoich antysamorządowych tez 

Polecam sprawdzić co się stało w Skierniewicach o tym jak urząd miasta objął obecny prezydent. Jak masz chwilę to sprawdź sobie kierownictwo wszystkich spółek miejskich przed jego wyborem i po tym wyborze :) 

A potem możesz przeprosić Staregofana za swoją naiwność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ely3 napisał:

Z tych co jechali to jechali autami własnymi

A czemu to Ciebie dziwi.? Ludzie wolą elastyczność. Po co mają ze Swarzędza czy Gniezna jechać autokarami. Ja nie wiem a pewnie i oni nie wiedzieli nawet gdzie trzeba było się zapisac na taki autobus. 

Z kilku powodów:

Po pierwsze wydaje się, że zwolennicy opozycji wolą zbiorkom od jazdy własnymi samochodami ze względu na ekologię. W końcu program partii, która popierają nie wspiera aut i elastyczności.

Po drugie: zbiorkom raczej powinien być tańszy ( podobno te autokary były darmowe, to głównie chciałem potwierdzić pytając się Ciebie)

Po trzecie: brak problemów z parkingiem

Po czwarte: 90 autokarów platformy z łódzkiego, zapewne zbliżona liczba z innych województw ( różne źródła mówią o kilkudziesięciu autokarach platformy z Pomorza, Małopolski, Wielkopolski itd ) a nikt nie wie jak się można było zapisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sebastian napisał:

Polecam sprawdzić co się stało w Skierniewicach o tym jak urząd miasta objął obecny prezydent. Jak masz chwilę to sprawdź sobie kierownictwo wszystkich spółek miejskich przed jego wyborem i po tym wyborze :) 

A potem możesz przeprosić Staregofana za swoją naiwność. 

A ty sprawdz czy Staryfan pisał o kierownictwie czy o posadach powyżej "sprzataczki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sebastian napisał:

Polecam sprawdzić co się stało w Skierniewicach o tym jak urząd miasta objął obecny prezydent. Jak masz chwilę to sprawdź sobie kierownictwo wszystkich spółek miejskich przed jego wyborem i po tym wyborze :) 

A potem możesz przeprosić Staregofana za swoją naiwność. 

Wymiana szefów spółek nie dziwi. Ważniak pisał o wymianie WSZYTSKICH - od góry po sprzątaczkę co jest oczywistym kłamstwem. 

3 minuty temu, fluber napisał:

Po czwarte: 90 autokarów platformy z łódzkiego, zapewne zbliżona liczba z innych województw ( różne źródła mówią o kilkudziesięciu autokarach platformy z Pomorza, Małopolski, Wielkopolski itd ) a nikt nie wie jak się można było zapisać?

Tak na szybko i na wyrost:

90 autokarów x 50 miejsc x 16 województw = 72.000 osób 

Chyba jednak ktoś tam dotarł na własną rękę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jack napisał:

 

Tak na szybko i na wyrost:

90 autokarów x 50 miejsc x 16 województw = 72.000 osób 

Chyba jednak ktoś tam dotarł na własną rękę. 

Jeżeli z mojej wypowiedzi zrozumiałeś, że twierdzę iż nie było ani jednej osoby na marszu, która dotarła na niego na własną rękę, to jesteś w błędzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

Jeżeli z mojej wypowiedzi zrozumiałeś, że twierdzę iż nie było ani jednej osoby na marszu, która dotarła na niego na własną rękę, to jesteś w błędzie 

Skoro dziwisz się, że część (większość) wybrała dojazd na własną rękę śpieszę z wyjaśnieniem uzasadnionym "na liczbach", że to nie tyle wybór co jedyne możliwe rozwiązanie, gdyż autobusy pokryły jedynie niewielką część zapotrzebowania na transport 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jack napisał:

Skoro dziwisz się, że część (większość) wybrała dojazd na własną rękę śpieszę z wyjaśnieniem uzasadnionym "na liczbach", że to nie tyle wybór co jedyne możliwe rozwiązanie, gdyż autobusy pokryły jedynie niewielką część zapotrzebowania na transport 🙂 

Dziwię się, że duża grupa z zakładu elyego pojechała na własną rękę a nawet nie słyszała o możliwości dojazdu autokarem, które były domawiane na bieżąco 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, jack napisał:

Wymiana szefów spółek nie dziwi. Ważniak pisał o wymianie WSZYTSKICH - od góry po sprzątaczkę co jest oczywistym kłamstwem. 

O wszystkich z innych opcji politycznych. Masz jak zwykle problem z przyswajaniem treści i interpretujesz wszystko jako propagandę pis.

Przecież ty nawet, za brak wniosków sądowych oskarżałeś rząd. Zastanów się nad odpowiednią ksywą dla samego siebie. Jest jedna idealna.

Godzinę temu, ely3 napisał:

Akurat to na tym co rzuca tezę ciąży obowiązek udowodnienia swojej tezy. Ty nie potrafisz tego i to nie pierwszy raz zresztą

Więc krótko potrafisz udowodnić to co twierdzisz czy tylko potrafisz w kółko powtarzać te same nieprawdy i kłamstwa

Twoja retoryka jest wyjątkowo nietrafna, bo na początku pisałem, że fotograf i kilkunastu kamerzystów jest bezpartyjnych.

Jak zatem miałbym udowodnić tezę, na którą żądasz dowodów? :)

31 minut temu, fluber napisał:

Dziwię się, że duża grupa z zakładu elyego pojechała na własną rękę a nawet nie słyszała o możliwości dojazdu autokarem, które były domawiane na bieżąco 

W autokarze podlegasz rygorom środowiska, w prywatnym aucie, nie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

Po czwarte: 90 autokarów platformy z łódzkiego, zapewne zbliżona liczba z innych województw ( różne źródła mówią o kilkudziesięciu autokarach platformy z Pomorza, Małopolski, Wielkopolski itd ) a nikt nie wie jak się można było zapisać?

To sobie teraz policz . W autokar wejdzie ok 45 osób. Nawet niech będzie te Twoje 90 na województwa. To wyjdzie ok 1000 autokarów. Czyli masz 40 tys z 0,5 mln. A Ty się pytasz ,ze ludzie tam przyjechali tylko autobusami? To by musiało być kilka tysięcy autokarów a nie ma danych by tyle było na parkingach .Nawet ta liczba 1000 wydaje sie zawyżona

 

43 minuty temu, fluber napisał:

Dziwię się, że duża grupa z zakładu elyego pojechała na własną rękę a nawet nie słyszała o możliwości dojazdu autokarem, które były domawiane na bieżąco 

No normalnie. Ja się bardziej dziwie ,że lubisz tu podawać plotki które słyszałeś a ajkoś sam nie umiesz zweryfikowac i odszukać ludzi którzy jechali autokarem. To powinno być raczej proste dla Ciebie skoro działas w tym środowisku

 

9 minut temu, starYfaN napisał:

Jak zatem miałbym udowodnić tezę, na którą żądasz dowodów?

No właśnie to ja się pytam jak chcesz udowodnić swoją kłamliwą tezę? Bo jak na razie nie potrafisz. 

Zastanawiam się po co kolejny raz rzucasz teorie, której nie umiesz obronić. PRzecież w ten sposób się kompromitujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ely3 napisał:

To sobie teraz policz . W autokar wejdzie ok 45 osób. Nawet niech będzie te Twoje 90 na województwa. To wyjdzie ok 1000 autokarów. Czyli masz 40 tys z 0,5 mln. A Ty się pytasz ,ze ludzie tam przyjechali tylko autobusami? To by musiało być kilka tysięcy autokarów a nie ma danych by tyle było na parkingach .Nawet ta liczba 1000 wydaje sie zawyżona

 

No normalnie. Ja się bardziej dziwie ,że lubisz tu podawać plotki które słyszałeś a ajkoś sam nie umiesz zweryfikowac i odszukać ludzi którzy jechali autokarem. To powinno być raczej proste dla Ciebie skoro działas w tym środowisku

 

To są autokary platformy. Nie wiem ile osób przyjechało z lewicy, PSL itd. ponadto platforma wynajmowała też pociągi, z Wrocławia kilka jechało.

Znam takie pojedyncze osoby o jakich pisze @starYfaN, które jechały autokarem. Pytając się Ciebie o Twoich pracowników właśnie próbuje weryfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jack napisał:

Wymiana szefów spółek nie dziwi. Ważniak pisał o wymianie WSZYTSKICH - od góry po sprzątaczkę co jest oczywistym kłamstwem. 

Tak na szybko i na wyrost:

90 autokarów x 50 miejsc x 16 województw = 72.000 osób 

Chyba jednak ktoś tam dotarł na własną rękę. 

W Skierniewicach polecieli nie tylko szefowie spółek, stworzono 160 nowych etatów :) Wywalono nawet ludzi, którzy naprawdę byli fachowcami. W ten sposób prezydent zapewnił sobie zwycięstwo w każdych wyborach. 

Oczywiście pisanie o sprzątaczkach to przesada, ale generalnie Staryfan dobrze określił sposób działania. i nie ma się na niego co oburzać. Bo prawda jest taka, że przez to musimy utrzymywać rozdmuchaną administrację. Większość z tych ludzi dostaje posady bez odpowiedniej wiedzy, więc w firmach i urzędach dodatkowo zatrudnieni muszą być fachowcy. 

Oczywiście to nie jest też tak, że na marszu były same przydupasy, ale na pewno było ich dużo. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, starYfaN napisał:

O wszystkich z innych opcji politycznych. Masz jak zwykle problem z przyswajaniem treści i interpretujesz wszystko jako propagandę pis.

Co to za brednie? Tobie się wydaje, że każdy pracownik ma określoną opcję polityczną? I, że jeszcze na podstawie tej opcji można ludzi zwalniać z pracy? Już pomijam fakt, że przy pierwszej zmianie władzy można by wymienić część pracowników ale przy drugiej zmianie trzebaby wymienić wszystkich. Z logiką to masz spore problemy. 

3 godziny temu, starYfaN napisał:

Przecież ty nawet, za brak wniosków sądowych oskarżałeś rząd.

Po przejęciu przez PiS władzy wydłużyła się znacząco długość oczekiwania na wyrok. Są na to ogólnodostępne dane, które przytoczyłem. Za organizację pracy sądów odpowiada rząd. 

Ty ważniaku pisałeś, że tobie się rozprawy skróciły bo sobie załatwiasz przyspieszenie. Nie ma się co dziwić, że tak głośno kwiczysz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jack napisał:

Co to za brednie? Tobie się wydaje, że każdy pracownik ma określoną opcję polityczną? I, że jeszcze na podstawie tej opcji można ludzi zwalniać z pracy? Już pomijam fakt, że przy pierwszej zmianie władzy można by wymienić część pracowników ale przy drugiej zmianie trzebaby wymienić wszystkich. Z logiką to masz spore problemy. 

Po przejęciu przez PiS władzy wydłużyła się znacząco długość oczekiwania na wyrok. Są na to ogólnodostępne dane, które przytoczyłem. Za organizację pracy sądów odpowiada rząd. 

Ty ważniaku pisałeś, że tobie się rozprawy skróciły bo sobie załatwiasz przyspieszenie. Nie ma się co dziwić, że tak głośno kwiczysz 

Jak się napisze cokolwiek o samorządach, to za chwilę ciągle te same "nam" potrzebują maści :) 

Przyspieszenie, można uzyskać składając wniosek (a w zasadzie można kilka) o przyspieszenie terminy rozprawy ect.

Ciamajda ma zawsze ból wiadomo czego, ale nie każda wini za to rząd :) 

5 godzin temu, ely3 napisał:

Zastanawiam się po co kolejny raz rzucasz teorie, której nie umiesz obronić. PRzecież w ten sposób się kompromitujesz

Ja czy Ty :) Udowodnienie gdzie pracuje 500 tyś osób, narusza wiele przepisów, w tym ustawę o ochronie...., rodo, kilka kk z których co najmniej 2 są zagrożone karą wiezienia do lat 3 :)

Jako pracodawca powinieneś o tym wiedzieć.

Kto podstępem, groźbą lub :)  "wyzwiskiem"....itp.

Szanując swoją pracę pro publico, mógłbyś sprawiedliwie zdzielić sobie miesięcznego bana, bo to gruba prowokacja i nawoływanie do przestępstwa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, starYfaN napisał:

Przyspieszenie, można uzyskać składając wniosek (a w zasadzie można kilka) o przyspieszenie terminy rozprawy ect.

Ciamajda ma zawsze ból wiadomo czego, ale nie każda wini za to rząd :) 

I zobacz, ważniaki przyspieszają swoje rozprawy a średnio i tak wychodzi dłużej. Wincyj Ziobry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.