Skocz do zawartości

Playoffs 2019 ECF: (1) Milwaukee Bucks vs (2) Toronto Raptors


Gość eF.

ECF Bucks vs Raptors  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto awansuje do finału NBA?

    • Bucks w 4
    • Bucks w 5
    • Bucks w 6
    • Bucks w 7
    • Raptors w 4
      0
    • Raptors w 5
      0
    • Raptors w 6
    • Raptors w 7

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, BMF napisał:

Kawhi i tak raczej nie podpisze extension z Raptors nawet jakby zdobył tytuł, co najwyżej jakieś 1+1, to byłoby najciekawsze w tym wszystkim - jak zrobią finały to pewnie 50/50, może da im jeszcze jeden sezon.

Nie sadze ma teraz 27 lat i jak mu się skończy umowa w wieku 32 może podpisać jeszcze raz 4-5 letniego maxa może. Jak się na następną umowę wkręci w wieku 34 lat może być już rożnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rw30 napisał:

to pokaż nam lepszo

Moim zdaniem wszystkie FA-opcje, zakładając dogadanie się z inną gwiazdą (Clippers, Knicks, Lakers) są mniej (Lakers...) lub bardziej lepsze. Kawhi robi Dirka '11, a może wymęczy finały z tym rosterem Toronto, za rok lepiej nie będzie, za dwa lata - to już duża niewiadoma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2019 o 00:18, MarcusCamby napisał:

Nie ma mocnych Bucks bez wielkiego Bledsoe i te PO to potwierdzają.

 

 

19 godzin temu, mikrofalowka napisał:

 Pozostała dwójka z "big3" kompletnie nie daje nic w ataku. Bledsoe dziś lepiej, ale to wciąż nie ten sam grajek co z regulara.

 

wy z tym Bledsoe to na serio? big3? wut?

 

 

btw Brogdon wyglada jak 10year veteran w swoich 4 finalach konferencji... decision making, shot selection, defense, body language, full package

i jeśli Middleton się nie obudzi i nie dorzuci tych parunastu punktów, to Bucks jado do domu

 

1 minutę temu, BMF napisał:

Moim zdaniem wszystkie FA-opcje, zakładając dogadanie się z inną gwiazdą (Clippers, Knicks, Lakers) są mniej (Lakers...) lub bardziej lepsze. Kawhi robi Dirka '11, a może wymęczy finały z tym rosterem Toronto, za rok lepiej nie będzie, za dwa lata - to już duża niewiadoma. 

 

sorry, ale to co Ty piszesz to jest dla mnie jakieś science fiction. Pokaż mi kogo mają Knicks czy Lakers (i to nie tylko na boisku, ale i na ławce / jako executive )  kto gwarantuje daje nadzieję na to że za rok/dwa  będzie tam lepiej niż w Toronto

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rw30 napisał:

sorry, ale to co Ty piszesz to jest dla mnie jakieś science fiction. Pokaż mi kogo mają Knicks czy Lakers (i to nie tylko na boisku, ale i na ławce / jako executive )  kto gwarantuje daje nadzieję na to że za rok/dwa  będzie tam lepiej niż w Toronto

W tym scenariuszu - dwie gwiazdy i assety po trzecią. Raptors są solidną opcją krótkoterminowo, bo można pokusić się o jeszcze jeden run - ale co będzie potem, nie wie nikt, a nawet za rok może być różnie, już w tym roku Kawhi musiał zrobić 35-10-4 na 63%TS żeby przemęczyć jednym koszem w G7 Sixers. Inne opcje to nie są pewniaki, ale dają perspektywy na dużo lepszy upside i są dużo bardziej 'long term' (poza LAL, a i tu nie wiadomo, gdyby udało się pozyskać AD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inne opcje majo upside i moze cos z nich bedzie za 3-4 lata, a Kawahi ma 28 lat, jest w prime i chce / powinien grac o najwyzsze cele tu i teraz a nie 'kiedys' i 'dajo perspektywy'. Sorry, ja sie juz nie chce przekomarzac, bo pisze posta w temacie o Houston : )   ale jak bedziesz mial info ze Lakers albo Knicks zatrudnili jakiegos legitnego GMa albo sa w zawansowanych rozmowach z kims kto dobrze fituje do Kawahiego i jednoczesnie daje nadzieje na sukces to mozesz wrocic do tematu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając LeBrona i Davisa obok to chyba nie musisz czekać tych czterech lat. NIE, NIE WIEM CZY KAWHI CHCE BYĆ W CIENIU LEBUMA. 

Owszem, te spekulacje są i tak często z dupy w tej lidze, w temacie Utah ktoś tam się zastanawia czy Utah dadzą mu za rok super maxa, a tu jeden zły ruch, ACL, i nie ma człowieka maxa, tak samo tutaj - nikt tak naprawdę poza bliskim otoczeniem nie wie, o co chodzi tym superstarom, i potem kończy się to tak, że pół roku przekonywania o tym jaką super opcją dla LeBrona sportowo są Sixers sprowadza się do ''LA k****aaaaa''. :]

Ja jedynie delikatnie sygnalizuję, jako, że oglądnąłem wszystkie mecze drugiej rundy i ECF Toronto, że ci Raptors to jednak bardziej Heat '14 niż miejsce, gdzie bez wahania się podpisuje nowy kontrakt, i jak zrobią finały, to przez rzadki przypadek gdy superstar ogrywa bardziej utalentowane teamy, bo ciężko inaczej opisać fakt, że Kawhi grający na poziomie Jordana rzuca jakiegoś kosmicznego gamewinnera w G7, żeby Toronto w ogóle przeszło Sixers. I jakbym miał typować (ale patrz zdanie nr1 drugiego akapitu) - Kawhi raczej zdaje sobie z tego sprawę. Co nie znaczy, że ci Raptors są źli jako support - są solidni, ale też starzy.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze taka uwaga

w 3 czy max 4 minucie meczu, w akcji raptors Siakam robi ruch tułowiem w stronę Lopeza podczas fastbreaka, trochę się o Gasola Lopeza opierając - offens (było to o tyle ważne że był to drugi faul Siakama i musiał zejść). Nawet Lopez wyglądał na lekko zdziwionego.

W kolejnej akcji ktoś (bodajże Brogdon, ale to nie takie ważne) WPIERDALA się w GReena tak,  że Green ma przemieszczoną miednicę, pada na parkiet i nie może podnieść jakiś czas - faul w obronie.

 

Nie żebym twierdził że sędziowie mocno faworyzowali Bucks, bo w 4. Q było kilka though calls dla Raptors które wcale nie musiały pójść dla Raptors, chodzi mi tylko o to że niektóre gwizdki są mega z dupy / niekonsekwentne (najbardziej chodzi w końcu o to by gwizdać tak samo w dwie strony).

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, BMF napisał:

Mając LeBrona i Davisa obok to chyba nie musisz czekać tych czterech lat. NIE, NIE WIEM CZY KAWHI CHCE BYĆ W CIENIU LEBUMA. 

Owszem, te spekulacje są i tak często z dupy w tej lidze, w temacie Utah ktoś tam się zastanawia czy Utah dadzą mu za rok super maxa, a tu jeden zły ruch, ACL, i nie ma człowieka maxa, tak samo tutaj - nikt tak naprawdę poza bliskim otoczeniem nie wie, o co chodzi tym superstarom, i potem kończy się to tak, że pół roku przekonywania o tym jaką super opcją dla LeBrona sportowo są Sixers sprowadza się do ''LA k****aaaaa''. :]

Ja jedynie delikatnie sygnalizuję, jako, że oglądnąłem wszystkie mecze drugiej rundy i ECF Toronto, że ci Raptors to jednak bardziej Heat '14 niż miejsce, gdzie bez wahania się podpisuje nowy kontrakt, i jak zrobią finały, to przez rzadki przypadek gdy superstar ogrywa bardziej utalentowane teamy, bo ciężko inaczej opisać fakt, że Kawhi grający na poziomie Jordana rzuca jakiegoś kosmicznego gamewinnera w G7, żeby Toronto w ogóle przeszło Sixers. I jakbym miał typować (ale patrz zdanie nr1 drugiego akapitu) - Kawhi raczej zdaje sobie z tego sprawę. Co nie znaczy, że ci Raptors są źli jako support - są solidni, ale też starzy.

Naah, chyba kibicowanie Sixers Ci troche przeslania rzeczywistosc. Jesli Kałaj bedzie az tak bardzo analizowal, to pewnie przeanalizuje tez, ze Bucks i Sixers za rok beda na 90% slabsi sportowo, jedynie moze Boston moze byc silniejszy, ale tu jest duzo ifow. A nawet jak bedzie, to i tak sa daleko w tyle za Raps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, BMF napisał:

i jak zrobią finały, to przez rzadki przypadek gdy superstar ogrywa bardziej utalentowane teamy, bo ciężko inaczej opisać fakt, że Kawhi grający na poziomie Jordana rzuca jakiegoś kosmicznego gamewinnera w G7, żeby Toronto w ogóle przeszło Sixers.

Gamewiner/buzzerbeater KL w G7 zapewnił  Raptors awans do finałów konferencji, ale w rzeczywistości to tylko skrócił męczarnie 76.Gdyby Kawhi spudłował to przy stanie 90:90 był by co najwyżej  OT gdzie Raptors mieli większe szanse gdyż Embiid już był półprzytomny ze zmęczenia(kiedy szedł do szatni to był tak wykończony że się popłakał) Simmons i Harris mieli po 5 fauli i nie wiem kim by Brown grał w dogrywce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rw30 napisał:

wy z tym Bledsoe to na serio? big3? wut?

Bledsoe w "big 3" Bucks to poważna sprawa. Ja wiem, że oglądając PO można dojść do innych wniosków, ale w RS Bledsoe i Middleton pełnili bardzo ważną rolę w zespole. Niech świadczy o tym fakt, że Eric za RS został wybrany do 1st team All-Def, a Middleton do All-Star, także jest coś na rzeczy. Niestety dla Milwaukee to tylko obowiązywało w RS, bo w PO z tym bywa słabo. Middleton w tej serii jest absolutnym non-factorem (mimo ponad przeciętnej jak na siebie gry w defensywie), a Bledsoe w całych PO lepiej przemilczeć. Za 20 minut ruszamy jednak z Game6 także nie chcę zapeszać, bo dyspozycja tej dwójki jest istotna w kontekście powrotu do marzeń o finale NBA z Warriors. 

Edytowane przez mikrofalowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję Vogelowi które bd musiał ustawić taktykę dla 3 graczy z top10 ligi😀 A tak na serio to jedyną poważną imo opcją dla Kawhi poza Toronto są Clippers. Mają mieszankę młodych z nie takimi starymi weteranami, świetną ławkę trochę hajsu jeszcze im zostanie + do tego chemia jakiej wielu drużynom brakuje. Knicks natomiast mają w składzie Knoxa, Smitha i Robinsona + kupę hajsu i najbardziej dysfunkcyjnę organizację ostatnich lat. Uważam że, wybór pomiędzy Clippers a Raptors nie jest wcale taki łatwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Toronto. Awansował lepszy zespół. Patologia Bucks pod koniec 3Q i na początku 4Q zadecydowała o dzisiejszym wyniku.

PS. Kawhi to najlepszy koszykarz jaki kiedykolwiek zakładał koszulkę Raptors. Jeśli pozostanie w Toronto to w wyniku rozpadu składu Bucks (wszystkich nie podpiszą) i odejściu Butlera (jeśli to się stanie), to oni będą rządzić na Wschodzie.

Edytowane przez mikrofalowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba oddać, że to była niesamowita seria. Wiadomo, o wiele lepsza niż zachód w tym roku. Raptors po pierwszych dwóch porażkach byli pod ścianą, wiele osób już ich wysyłało na ryby. A jednak potrafili, zrobili to. Wygrali 4 kolejne mecze i są mistrzami wschodu. Wspaniały występ Kawhia, lider z krwi i kości, drugi MJ ligi.

O dziwo początek czwartej kwarty bez niego i Raps dogonili rywala. Jednak to co dzisiaj robił na tablicach ... Wow. Mega ważne zbiórki w ofensywie, dobre widzenie partnerów, coś czego nie miał DeRozan. 

Co do Bucks. Mieli dużą szansę dzisiaj, czegoś im zabrakło. Kto śledzi drużynę na pewno wie, ja niestety nie. Może to kwestia doświadczenia, radzenia sobie z presją.  Seria godna finału NBA. Komentarz tak na gorąco.

Brawo Raptors !! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna, zajebista historia, jak to się mówi, gość się nie bał i rozjebał! Kawhi wraz z Fleetem i wyszydzanym na forum Lowrym, ogarnął temat i uwzględniając całość, pokonał trudniejszą drogę niż Lebron kiedykolwiek. W finale chętnie zobaczyłbym retro parkiet i Cartera przy linii. ✌️

lowry_kyle.jpg

Edytowane przez BullsFaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ne ukrywam, zajebiście, Kawhi najlepszy run po finały od czasów Dirka - Lowry i Gasol do tego, VanVleet grający zajebiste trzy mecze, bo się go trochę żal robiło, nawet Ibaka obudził się na jeden mecz w serii, fajna sprawa generalnie, jedna z najlepiej prowadzonych organizacji, ciężko znaleźć jakiekolwiek minusy, ten Nurse nawet sprawia wrażenie bardzo sympatycznego typka.

A nie, faktycznie, Drake. :] 

46 minut temu, mikrofalowka napisał:

Bucks (wszystkich nie podpiszą)

Bucks chyba mają farta, że te cap holdy Middletona i Brogdona razem nie są zbyt wysokie, więc może się okazać, że stracą Miroticia (chyba spore nieporozumienie) i Hilla jedynie, bo powinni w tym scenariuszu mieć kilkanaście mln na Lopeza (chyba, że moje liczenie salary o 5.50 rano nie działa). W sumie i tak nie będą w zbyt wesołej sytuacji, ale powinni utrzymać tegoroczny poziom IMHO. 

Giannis ma ten sam problem co LeBron w podobnym wieku, tylko jest klasę gorszym graczem i jest znacznie gorszy w ataku, więc nieźle będzie obserwować na ile będzie w stanie to przeskoczyć. On ma niesamowity impakt w obronie (dzisiaj świetnie to było widać), ale jako pierwsza opcja w ataku drużyny na finały to co tu dużo gadać źle to wyglądało. I w sumie pisałem kilka razy, że większość superstarów podobnie zaczyna z takim graniem, ale tutaj faktycznie można się zastanawiać na ile może się rozwinąć.

Inna sprawa, że nie w każdym sezonie będzie spotykać tak zajebistą obronę.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, gratulację dla fanów Raptors. Niesamowita historia. Z 0:2 na 4:2, niczym Miami w 2006 roku. Tak po ludzku - szkoda mi Bucks, oj szkoda, ale awansował zespół lepszy i tutaj nie ma żadnych wątpliwości. Finały zapowiadają się świetnie. Jedynie smuci mnie fakt, że to już prawie koniec i za chwilę będziemy bimbać do października, ehh. Co do kwestii odejścia Leonarda z Raptors... niektórych tutaj ładnie ponosi fantazja. Knicks, Lakers... u are for real? Kawhi właśnie awansował do finałów NBA z Toronto Raptors, a tu na forum już szukają lepszego klubu dla niego, z LEPSZĄ PERSPEKTYWĄ, lol. On się nigdzie nie ruszy, a jak się ruszy to wyjdzie na to, że jest po prostu głupi. Stawiam, że głupi nie jest, bo na takiego nie wygląda. Jeszcze raz, gratulacje Toronto!!!!

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem za Bucks ale jednak doświadczenie zrobiło swoje. Jak ktoś pisał Giannis pewnych rzeczy nie przeskoczy. 

Toronto pokazało pazur. Kolejny raz w odpowiednich momentach zachowali zimna krew. 

Coz wiecej napisac. W finale szans duzych nie maja. No ale dobrze, ze organizacja po tylu latach ma powod do swietowania juz teraz osiagajac historyczny sukces.

Fajna historia. Brawa dla tych, ktorzy przed seria i po 0-2 wierzyli w nich dalej.

Macie powod do dumy.

Edytowane przez KeepItDirty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.