Skocz do zawartości

Kyrie w Celtics


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

LAF kolego,jak ja teraz rozumiem przez co przechodziłeś jakiś czas temu...Tylko że mi został Irving a Tobie Beverley,więc chyba i tak nie najgorzej ;).

 

Imo mam mieszane odczucia co do tej wymiany,chociaż postaram się ją ocenić jako kibic Celtics

 

(Tak na gorąco)

+ Pozbyliśmy się gracza w CY,który tuż po skończeniu sezonu wołał jakiego to on maxa nie weźmie i ile to on nie jest wart a lepszy już nie będzie.

+ Dostaliśmy gracza młodszego,imo jednak nieco lepszego,bardziej rozwojowego.

+ Danny pierwszy raz nie ukisił assetów,zrobił grubszą wymianę,a i tak nie oddał nikogo z trójki Smart,Tatum,Brown.

 

- Oddaliśmy jedynego 7 footera,znowu będzie bieda pod koszem.

- Irving to upgrade ale czy taki wielki,żeby przeprowadzać tą wymianę?Gdyby nie kontrakt Thomasa,ten znak zapytania byłby jeszcze większy

- Kyrie musi wypalić,inaczej Danny może stracić w oczach kibiców za wymianę tego,który zapoczątkował nową erę Celtics.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie za to ciekawią dwie rzeczy:

 

- czy pick Nets posłuży jako asset, żeby Cavs zrobili jeszcze jakiś win now ruch w trade deadline [wątpię, ale kto wie, dużo zależy od tego co się będzie działo w OKC i HOU oraz formy Netsów]

 

- zakładając, że Lebron odejdzie a cavs się rozlecą i pójdą w rebuild - kto i ile hajsu zapłaci IT? bo dla niego ta historia może się skończyć najgorzej, zwłaszcza jeśli po kontuzji będzie miał gorszy sezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najgorzej na tym zdecydowanie wyjdzie IT, obstawiam jakieś 95-100 na 4. Chyba, że po rocznej obsuwie sallary pojdzie z 10 mln w góre i znowu niektorzy będą wariowac.

 

100/4 to miał dostać w celtics bo miał z nimi silną pozycję negocjacyjną, ja się zastanawiam czy nie wyjdzie jeszcze gorzej i dostanie coś w stylu tego co Hill i Teague dostali 

 

a salary cap już w górę za mocno nie ruszy, hajsu też za dużo nie ma, a większość drużyn ma point guardów zaklepanych długoterminowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy pick Nets posłuży jako asset, żeby Cavs zrobili jeszcze jakiś win now ruch w trade deadline [wątpię, ale kto wie, dużo zależy od tego co się będzie działo w OKC i HOU oraz formy Netsów]

Posiadanie LeBrona na chodzie jest raczej równoznaczne z pójściem win now i Cavs byliby idiotami, gdyby zrobili inaczej. Jako, że LeBron zaraz będzie miał 33 lata, to trzeba też działać szybko.

 

Ten pick Nets to dalej jest złoto, nie wiem jak oni mają zrobić 7-9 bilans od końca. Przecież w ubiegłym sezonie nie tankując mieli 13W mniej od 9. Mavs, a teraz oddali najlepszego swojego zawodnika, dostali przeciętnych Carrolla i Crabbe, którzy w skali ligi nie odmienią losu żadnej drużyny oraz talent w postaci D'Angelo. W najbardziej optymistycznym scenariuszu można zakładać, że zdrowy będzie Lin, LeVert też i zrobi postęp, a RHJ zostanie ubogą wersją MKG. Z 5-8 zwycięstw więcej przy dobrych wiatrach może z tego być, ale to dalej będą okolice top5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do mniej licznej grupy która uważa że Celtics na tym wygrywają.

Dla mnie Boston z IT to nie był zespół mogący nawiazać walke z Cavs, a tym bardziej z mistrzem z zachodu.

IT to świetny grajek ale jego "niewymiarowość" niesie bardzo poważne konsekwencje w ataku i w obronie dla całego zespołu i na pewno nie wszystkie z nich widać w statach.

W mojej subiektywnej opinii facet mimo że świetny jest kulą u nogi a szczególnie gdyby miał grać na wysokim kontrakcie.

KI oczywiście też ma wady i nawet podobne ale mające o wiele mniejszy wpływ na zespół. Jest tylko trochę wiekszy ale te "tylko trochę" robi ogromną róznicę

Do tego sam jeden jest w stanie ciągnąc atak nawet przeciwko GSMonstars. W sezonie zasadniczym to się za bardzo nie sprawdza ale w play-off jak ręce drżą a sił brakuje wtedy taki grajek jest bezcenny.

 

Od teraz Cavs maja w końcu poważnego rywala na wschodzie i w końcu nie mają gwarancji ze zagrają w finale.

Od teraz Celtics można traktować poważnie (przepraszam fanów Bostonu których uraziłem swoją opinią)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100/4 to miał dostać w celtics bo miał z nimi silną pozycję negocjacyjną, ja się zastanawiam czy nie wyjdzie jeszcze gorzej i dostanie coś w stylu tego co Hill i Teague dostali 

 

a salary cap już w górę za mocno nie ruszy, hajsu też za dużo nie ma, a większość drużyn ma point guardów zaklepanych długoterminowo

Źle życzysz Thomasowi, jakieś uprzedzenie czy co? :rugby: Isiah wyjdzie na tym bardzo dobrze. Po pierwsze skopie Celtics pupkę w play-offach i pokaże fucka Danny'emu, a potem zgarnie maxa np od Bulls.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle życzysz Thomasowi, jakieś uprzedzenie czy co? :rugby: Isiah wyjdzie na tym bardzo dobrze. Po pierwsze skopie Celtics pupkę w play-offach i pokaże fucka Danny'emu, a potem zgarnie maxa np od Bulls.

Zależy od dnia.W tamtych PO Rondo całkowicie wyłączył IT i gdyby nie kontuzja Rażana,ta seria mogłaby się potoczyć inaczej.Nie widzę przeszkód,dla których Smart nie miałby zrobić tego samego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu będa decydowały drobiazgi drużyny z okolicach 30 win i ponizej w przyszlym sezonie to cala grupa

PHO, LAL, SAC, ORL, Chi, NYK i Brooklyn,.

 

Uwazasz, ze nie ma opcji zeby Brooklyn byl najwyzej lub 2 od gory wsrod tych ekip?

Nagle wszyscy obrali kurs, że Brooklyn będzie się ocierał o play-offy. Hehe dobre. Bez Lopeza, za to z wesołą koszykówką Crabbe'a i Russella i zjeżdżającym z formą Carrolem mają bić się o play-offy? Równie dobrze mogą szorować ligowe dno na zmianę z Bulls i Celtom zniknie z oczu Doncic lub Bagley.

Zależy od dnia.W tamtych PO Rondo całkowicie wyłączył IT i gdyby nie kontuzja Rażana,ta seria mogłaby się potoczyć inaczej.Nie widzę przeszkód,dla których Smart nie miałby zrobić tego samego :smile:

Na stan dzisiejszy przyjąłbym każdy zakład, że Cavs skopią pupkę Celtom w play-offach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu 30 win miałoby być walka o playoffy. Tutaj masz skład bardzo prawdopodobny CLE, Bos, Was, Tor, Miami, Milw, Phi,Char, Det do tego Indiana gdzieś pomiędzy a reszta w czeluści ok 30 winow.

Mi chodzi właśnie o to, ze Brooklyn robiac cos w stylu 30-52 może zająć 10-11 miejsce na wschodzie. Co dokładając 3 ekipy na zachodzie daje 8 od końca. To nie jest nic pewnego ale przy tylu bezpośrednich meczach ze slabymi ekipami jest coraz bardziej realne.

Edytowane przez Stryder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawością czytam Wasze komentarze. Mnie się wydaje, że przede wszystkim czas zweryfikuje wartość tej transakcji dla obu stron. Tak na teraz to wygranymi bez wątpienia są Cavs, ponieważ:

1. KI i tak chciał odejść. Zamiast kwasów w ekipie wyciągnęli naprawdę bardzo solidny zestaw.
2. Pick Nets to zawsze jakaś wartość dodana, jakikolwiek by nie był. Może to być jedynka, a może być poza loterią. Ale mają go, a jak tak patrzeć na tę wymianę to w sumie mogłoby go nie być i deal też powinien być klepnięty.
3. Wyciągnęli ciekawych zawodników, jakiś niezmierzony talent i przede wszystkim Crowdera. Można na to spojrzeć jak na osłabienie bezpośredniego rywala w walce o prymat na wschodzie :smile:

Popatrzmy na Celtics.
Na plus tak na teraz:
- pozbycie się problemu, jakim była sytuacja z kontraktem IT.
- i... to w sumie tyle :tongue:

Reszta to już niewiadome.
- KI może zostać liderem Bostonu, a może mieć problem z dopasowaniem się. Chciał być liderem, a w Celtics z miejsca nim nie będzie. Z drugiej strony może pod tym trenerem zagrać sezon życia. Nie wiemy.
- IT może mieć problemy z kontuzjami i powoli gasnąć. A może mieć to już za sobą i również zagrać sezon życia, idealnie dopasowując się do LeBrona. Kolejna niewiadoma.

 

No i najważniejsze pytania:
- Czy Boston teraz jest silniejszy niż przed wymianą?
Odpowiedź: Patrząc tylko na S5 to tak. Patrząc na cały skład - nie. Mają za to trochę spokoju patrząc na sytuacje kontraktowe KI i IT.
- Czy Cavs są mocniejsi teraz niż przed wymianą.
Odpowiedź: bez wątpienia tak. Lepszy IT w składzie, niż robiący kwasy KI.

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości mam takie pytanie do tych co są wielkimi fanami tej wymiany z pozycji Bostonu

 

Czy wy widzieliście jak Irving broni picki? Bo w tej dziedzinie jest chyba nawet gorszy od Thomasa

W ogóle w kategorii obrona Irving ma naprawdę minimalną przewagę nad Thomasem.

 

Jak po oddaniu Crowdera i Zizica wg Was ma wyglądać obrona picków, czy zastawianie kosza w Bostonie?

 

Hayward w systemie Jazzowym robił to dobrze ale tylko jeśli miał zatrzymywać kozłujących, bo wysokich to on nigdy nie bronił. A jeśli już, to nie był wybitny w tym aspekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiemy, wiemy. Bez Goberta to w ogóle wszystkie drużyny w lidze są słabe.

Niekoniecznie bo jest wiele świetnych ekip w obronie ( Thunder moim zdaniem będą w TOP3 ) niemniej możesz mi wyjaśnić,  jaki to jest argument w dyskusji że po oddaniu Jae i Zizica Boston będzie mieć problem z obroną picków czy rim protection

Bo jeśli chciałeś błysnąć złośliwością to kiepsko o Tobie świadczy

A jeśli chcesz poważnie dyskutować to zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po oddaniu Crowdera i Zizica wg Was ma wyglądać obrona picków, czy zastawianie kosza w Bostonie?

 

Ely o system D się tak nie martwię jak właśnie o rebsy. Niby jest Baynes, a w tym roku pewnie będzie lepszy do boxout i zbióry niż Ante, ale ogólnie mamy zespół bez zbiórki.

 

Stevens to poukłada w ofensywie i obronie i myślę, że w RS to C's będą śmigać jak dobrze naoliwiona maszyna, ale w PO zaczną się znowu schody, bo z deską będzie tragedia. Także największa bolączka tej ekipy nadal pozostaje niezałatana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.