Skocz do zawartości

March Madness 2010


Kosi

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęło się!

 

Znamy już zespoły, które w nim wystąpią czyli:

 

Midwest, West, East, South

1 seed: Kansas, Syracuse, Kentucky, Duke

2 seed: Ohio State, Kansas State, West Virginia, Villanova

3 seed: Georgetown, Pittsburgh, New Mexico, Baylor

4 seed: Maryland, Vanderbilt, Wisconsin, Purdue

5 seed: Michigan State, Butler, Temple, Texas A&M

6 seed: Tennessee, Xavier, Marquette, Notre Dame

7 seed: Oklahoma State, BYU, Clemson, Richmond

8 seed: UNLV, Gonzaga, Texas, California

9 seed: Northern Iowa, Florida State, Wake Forest, Louisvulle

10 seed: Georgia Tech, Florida, Missouri, Saint Mary's

11 seed: San Dego State, Minnesota, Washington, Old Dominion

12 seed: New Mexico State, UTEP, Cornell, Utah State

13 seed: Houston, Murray State, Wofford, Siena

14 seed: Ohio, Oakland, Montana, Sam Houston State

15 seed: UC Santa Barbara, North Texas, Morgan State, Robert Morris

16 seed: Lehigh, Vermont, East Tennessee State, Arkansas-Pine Bluff/Winthrop

 

Tych drużyn zabrakło:

Dołączona grafika

 

Tutaj drabinka

 

Tutaj wszystkie mecze live i z odtwarzania

 

Tutaj bawimy się w obstawianie całego turnieju

 

Yeah!! Zapraszam do komentowania, ja później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracket jak bracket, miałem nadzieję, że może Illinois wejdzie rzutem na taśmę, ale jak widać nie weszło. Florida i Notre Dame jak dla mnie nadspodziewanie wysoko.

 

A wczoraj szkoda mi było strasznie Mississipi State, byli o 0.1 sekundy albo jakieś 10 cm od wygrania konferencji i wejścia do turnieju. Obsrane Kentucky i obsrany Cousins.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosi da sie jeszcze wbić do tej zabawy w obstawianie??

Jasne, jeśli technicznie to jeszcze możliwe, ale raczej do pierwszych meczy będzie można.

Tylko jak wchodze w ten link ktory podałeś to mi pisze "You are not a member of this group. (Error #113)"

I nie ma nigdzie miejsca na wpisanie hasła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja żeby nie pisać dwa razy to samo sobie skopuje to co na blogu napisałem:

Na początek cztery 1 seedy: Kansas, Syracuse, Kentucky, Duke. Dla mnie wygląda ok, ale są pewne zarzuty, że to West Virginia powinna wskoczyć w miejsce Duke. No cóż pewnie też mają rację, jednak pamiętajmy, że Mountaineers mistrzostwo Big East zawdzięczają tylko i wyłącznie celnym rzutom w końcówce Butler. Jeden mniej trafiony rzut i nie byłoby ich w finale, a więc nie byłoby tej dyskusji. Jasne, że Duke też wcale tak łatwo swoich spotkań turniejowych nie wygrywało i teoretycznie grali w słabszej konferencji, ale w przebeigu całego sezonu to właśnie Blue Devils lepiej wypadają.

 

Z 2 seedu już bym zamienił Villanova z Georgetown (3 seed) i reszta byłaby ok. Może w przebiegu całego sezonu, a dokładniej patrząc na jego początek i środek Wildcats wypadają lepiej, jednak ostatnie mecze Hoyas pokazują, że będą liczyć się w walce o Final Four. Problem tylko w tym, że są razem w Kansas w drabince, ale o tym później.

 

Dalej w seedy zagłębiać się nie będę, bo za mało meczy widziałem, za mało wiem na temat Selection Sunday itd, dlatego zastanówmy się teraz komu udało się zakwalifikować rzutem na taśmę, a kogo zabrakło.

 

Najbardziej w oczy rzuca mi się brak Illinois. Oczywiście że ostatnie mecze sezonu regularnego mieli fatalne i przegrali chyba 4 z ostatnich 5 spotkań, ale w turnieju pokazali, że są zespołem godnym gry w MM. I o ile brak Mississippi State jestem w stanie zrozumieć, to ciężko mi się patrzy na brak Illinois, tym bardziej jeśli widzę Florida w Big Dance, którzy właśnie przegrali pierwszy mecz z Miss State w turnieju SEC.

 

Ewentualnie jeszcze może dziwić brak Virginia Tech oraz obecność Georgia Tech, bo to właśnie Hokies byli wyżej w tabeli od Jackets po sezonie regularnym, jednak GA Tech znacznie pomógł awans do finału turnieju ACC. Gdyby odpadli w półfinałach myślę, że obie ekipy zamieniłby się miejscami i t Virginia Tech grałaby w MM.

 

Patrząc na ekipy które do ostatnich meczy walczyły o udział w Turnieju NCAA można dojść do wniosku, że turnieje konferencji mogą bardzo pomóc w znalezieniu się w Big Dance, ale dobra gra w tych rozgrywkach nie ma większego znaczeni jeśli cały sezon grało się średnio i nie ma się na koncie żadnych ważniejszych zwycięstw.

 

Podsumowując każdy z regionów i patrząc na drużyny w nich występujące można śmiało zauważyć ogromną różnicę pomiędzy najtrudniejszym Midwest Region i najłatwiejszym South Region. Spiskowych teorii oczywiście nie będziemy się doszukiwać, ale poziom spotkań w Midwest będzie stał na zdecydowanie wyższym poziomie.

 

I bym prosił, żeby na temat typowania wypowiadać się w przydzielonym do tego temacie, a tutaj skupić się na meczach, zawodnikach itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żałuję, że Kansas i Ohio State są w jednym regionie, bo Buckeyes w innych drabinkach widziałbym może w Final Four, z Kansas jak dla mnie nie dadzą rady.

 

Wiadomo, że zazwyczaj najlepsze w 1 rundzie są mecze 8 i 9 seedu, wszystkie wyglądają nieźle, a szczególnie Gonzaga-Florida St. i Texas-Wake Forest zanoszą się fajnie na początek, poza tym z innych seedów Butler-UTEP i może Marquette-Washington.

 

Nie chcę się za bardzo zdradzać z moimi typami, ale jak dla mnie Syracuse może spokojnie wylecieć w drugiej rundzie ze zwycięzcą Gonzaga-Florida St. a jeśli nie, to potem w Sweet 16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze for me:

 

Marquete - Washington

Michigan St. - New Mexico

Xavier - Minnesota

Clemson - Missouri

 

1 rundowe upsety:

Tennesse

Michigan St.

 

Elite 8 dla Kansas, Kansas St. , Georgetown, Duke, Kentucky, WVU, Syracuse

 

Będzie się działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj selekcję i z tego co pamiętam Duke było trzecim z 1 seedów.

Chytry ale zobacz sam, jakich przeciwników będzie mieć Duke w drodze do Final Four a jakich pozostałe ekipy i nie ma opcji by nie zauważyć, że ten region ma najsłabsze czołowe teamy.

 

Co do wygranych niżej obstawionych ekip to patrzcie jak Siena wygra z Purdue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj selekcję i z tego co pamiętam Duke było trzecim z 1 seedów.

Chytry ale zobacz sam, jakich przeciwników będzie mieć Duke w drodze do Final Four a jakich pozostałe ekipy i nie ma opcji by nie zauważyć, że ten region ma najsłabsze czołowe teamy.

 

 

Zauważyłem, prostuję jedynie informację, jakoby Duke było ostatnim z pierwszych seedów.

 

Sienę też dałem w brackecie, acz wcale nie byłbym taki pewny, że wygrają z Purdue, nawet bez Hummela, ciężki orzech do zgryzienia.

 

A w ogóle to mogłoby się już zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wlasnie sobie na espn o tym ze Duke - najslabsza z pierwszych seedów ma najlatwiejszy region...

Oglądałem wczoraj selekcję i z tego co pamiętam Duke było trzecim z 1 seedów.

Wiem...chodziło mi ze najslabszy pod wzgledem zawodników i potencjału...Jak dla mnie powinni i tak być 2 seedem za WV

Widze, że mamy takie same przeczucia co do Sieny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie jest w East Regional. Oczywiście numer 1 to Kentucky. Ale już w drugiej rundzie Wildcats zmierzą się z kimś z pary Texas - Wake Forest. Oba zespoły mają spory potencjał, a swego czasu Texas było przecież numerem dwa w całym kraju. Może być ciekawie. Ktoś typuje porażkę Kentucky w drugiej rundzie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie jest w East Regional. Oczywiście numer 1 to Kentucky. Ale już w drugiej rundzie Wildcats zmierzą się z kimś z pary Texas - Wake Forest. Oba zespoły mają spory potencjał, a swego czasu Texas było przecież numerem dwa w całym kraju. Może być ciekawie. Ktoś typuje porażkę Kentucky w drugiej rundzie? :)

Typować nie typuje, za duże ryzyko, aczkolwiek jest to jak najbardziej realne patrząc po ostatnich meczach gdzie Kentucky sie męczyło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Texas był jedynką nawet. Ja uważam, że przejdą Wake Forest. Po tym co oni wyprawiali w meczu z Miami, to nie wierzę, że mają szansę. Aminu gra samowolkę, a bez niego Wake nie ma czego tam szukać.

 

Również uważam, że Siena nie przejdzie Purdue. Purdue dostało srogo po dupie tą kontuzją, ale Sienę powinni pokonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.