Skocz do zawartości

Gasol Trade


PI3TR45

Rekomendowane odpowiedzi

To, że Marc Gasol się wyrobił to czysty fart. W momencie transferu Marc Gasol, był młodszym, mniej utalentowanym z Gasoli. Jakby był lepszy poszedł by w drafcie wyżej niż 38, bo miał wyrobione nazwisko przez brata. Miał sporą nadwagę i z Barcelony przeniósł się do Aksavayu Girona. Eksplozja jego talentu nastąpiła chwilę po transferze.

 

Crittenton może i był utalentowany, ale Lakers oddwali swojego 3 rozgrywającego. Gdzie tutaj value ? Bench warmer jako super talent ? To nawet nie był backup PG....

 

Kwame....

 

Picki 28th & 30th..Bo na pewno wzmacniając Lakers picki zyskają na wartości..

 

Mayo i tak by mieli. W momencie transferu sezon mieli w plecy, więc wysoki pick był nieunikniony.

 

Kontrakt Pau spada wtedy kiedy Zacha.

 

Heisley nie sprzedał drużyny.

 

Jak Josh Smith miał podpisać z Memphis jak był RFA, a Memphis było na dnie ligi, z marnymi perspektywami. Po co im cap space, jak tam nikt ważny nie chciałby tam grać ??

 

Jedyny argument o sprzedaży i oszczędnościach , by do mnie przemawiał, ale Grizzlies nie zostali sprzedani i łyknęli taki sam kontrakt wielce toksycznego Zacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrakt Pau spada wtedy kiedy Zacha.

 

no i?

 

 

Jak Josh Smith miał podpisać z Memphis jak był RFA, a Memphis było na dnie ligi, z marnymi perspektywami. Po co im cap space, jak tam nikt ważny nie chciałby tam grać ??

 

Smith podpisał offer sheet, ale Hawks zmatchowali. A za cap space przyszedł przecież Randolph. Zresztą, Gasola oddano nie żeby była kasa na innych graczy, tylko żeby zmniejszyć straty. Ludzie, zrozumcie wreszcie, że w tej lidze nie liczy się tylko aspekt sportowy, zwłaszcza współcześnie. Nikt nie chce łacić za zespół bez wyników i bez perspektyw. Gasol miał prawie 28 lat i żadnego wygranego meczu w play-off.

 

 

łyknęli taki sam kontrakt wielce toksycznego Zacha.

 

kiblowało się przez matmę, co?

 

 

Zabawne, że najgłośniej krzyczą kibice drużyny zbudowanej na jednym z największych fartów w historii. W ostatnich latach było więcej jednostronnych wymian (choćby Sheed do Detroit), ale z jakiegoś powodu ludzie dopieprzają się tylko do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha najlepsze w tym temacie jest to jak głośno krzyczą o wałkach dwaj kibice Spurs czyli drużyny, która za same spadające kontrakty do tego praktycznie emerytów, nie dodając żadnego młodego talentu ściągnęła sobie latem Jeffersona :lol: czemu tutaj nie doszukujecie się wałków ? Pietras już jak widzę wspomniał o tej wymianie dostaliście 20 PPG scorera na pozycję, na której wydawałoby się dokładnie kogoś takiego trzeba i nie oddaliście w zamian nic, żadnego talentu, nad którego potencjałem można by się tu teraz rozwodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie dziwi mnie, że ociekający frustracją fani Spurs się tu pojawili :lol:

 

 

 

ignazz

skończ pi*****ić farmazony i przejdź do faktów. Skoro oferta Lakers za Gasola to jest NIC, to ja porównasz to do oferty za Jeffersona? Skoro Kwame+Gasol+Critt = 0, a Kwame+Gasol+Critt > Bowen+Thomas+Oberto. Z tego wynika, że wg Ciebie wartość oferty Spurs jest ujemna. Nie rozśmieszaj mnie...

Ponadto wykaż punkty numer 1, 3, 4, 6 z powyższej listy.

 

[...

a gdzie napisałem, ze Jefferson's trade to cos lepszego....pod wzgledem sportowym?

 

jedyna różnica, że czyszcząc salary zrobili to w lato oddając w sumie najlepszego gracza (bucks) z listy zdrowych (Bogut i Redd byli jeszcze kontuzjowani lub tuż po...)

 

spurs akuart tez maja za uszami motyw z brentem barrym i dlatego takie hahmenty obojetnie przez kogo bym ukrócił...

 

ale udawać, ze nic się nie stało to przesada w drugą strone Lakersiaki :wink:

 

patrząc na graczy ww to Ostrogi grały na owe czasy ( kończący sezon) sporo minut i regularnie i od Bucks w sumie zalezało czy ( i to zrobili) rozpędzą towarzystwo czy nimi zagrają....

 

bardziej smieszy mnie wasza postawa że nic sie nie stało i w sumie Mem dostało i wypasik i Mayo jeszcze dzieki temu niż dopierdalanie, ze "wjechali tu fani spurs ociekający frustracja...."

 

w sumie nie pamietam gdzie indziej tak ostrej reakcji jak Gasol's trade i sztabu Spurs i Mavs i Suns na ten trejd więc chyba był wyjątkowy....

 

a czy to w nim nie nastapiło sławetne dopisanie z sufitu salary Aarona bo nie pamietam...a gdzie było dopisanie van horna tak aby odswiezyc wiedze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie pamietam gdzie indziej tak ostrej reakcji jak Gasol's trade i sztabu Spurs i Mavs i Suns na ten trejd więc chyba był wyjątkowy....

 

No pewnie, że wyjątkowy. Wszystkie te ekipy w jednej chwili straciły szanse na tytuł. Nic dziwnego, że się wkurzyły. Ale takie są prawa rynku. Gdyby Spurs mieli dość wygasających kontraktów i hojnego właściciela, to być może oni mieliby teraz Gasola. Kupchak czekał lata na swój wymarzony deal i wykorzystał okazję. Kompletnie nie rozumiem, co tu ukrucać.

 

 

a czy to w nim nie nastapiło sławetne dopisanie z sufitu salary Aarona bo nie pamietam...a gdzie było dopisanie van horna tak aby odswiezyc wiedze?

 

Dlaczego z sufitu? To samo mogły zrobić Byki z PJ Brownem, ale nie skorzystały z okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregorius

Nie wiem jak długo śledzisz NBA, ale nie powinno być dla Ciebie nowością, że Jax nie preferuje grania rookasami. Inna sprawa, że ciężko żeby rookie się wykazał i pokazał pełnię swojego talentu w ciągu pół sezonu w czasie ograniczonych minut. Dziwisz się, że Jax ufał bardziej Farmarowi i Fishowi biorąc pod uwagę trójkąty, które do najłatwiejszych do nauki nie należą? Inną sprawą jest to czy Critt rzeczywiście coś by pokazał gdyby dostał swoją szansę, bo najwidoczniej zawiodła u niego głowa. Nie zmienia to jednak jego talentu i po pół roku ciężko go przekreślić.

 

Jeśli chodzi o Marca to nikt nie był pewny, że zrobi karierę. Jak Sonics oddawali Allena za Greena itd to wiedzieli na pewno, że Green zrobi karierę? Jak Bulls oddawali Aldridge'a za Thomasa to też wiedzieli? nie, na tym cała zabawa polega - im gracz młodszy (nie tylko wiekowo ale i kariery w lidze) tym więcej miejsca na rozwój, dłużej gra za małe pieniądze i można na nim coś budować. Na Pau już nic zbudować się nie dało, dlatego stwierdzili widocznie, że Marc jest materiałem na którym można spróbować zbudować coś nowego. Zgadzam się, że było to ryzykowne, a z perspektywy czasu można ocenić, że jednak im się udało. Problem polega na tym, że jak dotąd w całej dyskusji, nikt nie wskazał korzystniejszej dla nich propozycji. Jeden Luki strzelił farfocla, że powinni go zostawić, ale on widocznie nie jest w temacie.

A że Marc nawet jak był bagatelizowany przez dziennikarzy, to co? najważniejsze jakie zdanie miał o nim zarząd Grizzlies, bo im się nie zarzuca głupoty tylko kolesiostwo, układy itp.

 

I nie zapominajmy, że Marc dopiero po pewnym czasie zaczął wyglądać jak C, teraz zrzucił kilka kilo, jest w miarę fit i dopiero teraz daje radę.

 

Ale można się oszukiwac, że tak było od dawien dawna.

ta, a MVP ACB dostał bo ma brata w NBA :)

nadal nie masz pojęcia o tamtej sytuacji?

 

Koelner

oczywiście zgadzam się, że trade nie był absolutnie równy, ale pokaż mi równy trade dużej i niezadowolonej gwiazdy w NBA.

a Twoje zdanie: "trzeba zgodnie orzec, że ten trade był dla Lakers lepszy w fazie jego realizowania. teraz po czasie można orzec, że obu ekipom się to opłacał" chyba najlepiej go opisuje. Ja tylko walczę z jakimiś chorymi teoriami spiskowymi a'la Pop, albo że Grizzlies nie dostali za Pau KOMPLETNIE NIC co jest totalną bzdurą.

 

Mal

czekam, aż odpowiesz mi na moje punkty. Wtedy mogę z Tobą dyskutować, bo nie zamierzam prowadzić dyskusji z kimkolwiek kto rzuca puste slogany, a nie potrafi tego niczym poprzeć.

A że nie masz za bardzo pojęcia o sytuacji w Memphis (może zwyczajnie pamięć zawodzi) świadczy także i ten cytat (o tym, że Pau był dostępny już sezon wcześniej pisałem w poprzednim poście do Ciebie):

Jak Josh Smith miał podpisać z Memphis jak był RFA, a Memphis było na dnie ligi, z marnymi perspektywami. Po co im cap space, jak tam nikt ważny nie chciałby tam grać ??

co wykazał już Jendras.

 

ignazz

wystarczy, że wykażesz, że Spurs zaoferowali za Jeffersona mniej niż zero. To mnie interesuje najbardziej. Potem przejdziemy dalej.

 

Ale dobrze pamiętam ,że trade Gasola tym bardziej był udany bo okazało się ,że Bynum się popsuł?

znaczy się lakers to było bardzo potrzebne z powodu kontuzji ich perełki.

Lakers poszli na tą wymianę tylko dlatego, że połamał się Bynum. Gdyby się nie połamał to prawdopodobnie nie złożyliby oferty Memphis.

A więc najpierw połamał sie Bynum, a dopiero potem przyszedł Pau.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregorius

1 Nie wiem jak długo śledzisz NBA, ale nie powinno być dla Ciebie nowością, że Jax nie preferuje grania rookasami. Inna sprawa, że ciężko żeby rookie się wykazał i pokazał pełnię swojego talentu w ciągu pół sezonu w czasie ograniczonych minut. Dziwisz się, że Jax ufał bardziej Farmarowi i Fishowi biorąc pod uwagę trójkąty, które do najłatwiejszych do nauki nie należą? Inną sprawą jest to czy Critt rzeczywiście coś by pokazał gdyby dostał swoją szansę, bo najwidoczniej zawiodła u niego głowa. Nie zmienia to jednak jego talentu i po pół roku ciężko go przekreślić.

 

2Jeśli chodzi o Marca to nikt nie był pewny, że zrobi karierę. Jak Sonics oddawali Allena za Greena itd to wiedzieli na pewno, że Green zrobi karierę? Jak Bulls oddawali Aldridge'a za Thomasa to też wiedzieli? nie, na tym cała zabawa polega - im gracz młodszy (nie tylko wiekowo ale i kariery w lidze) tym więcej miejsca na rozwój, dłużej gra za małe pieniądze i można na nim coś budować. Na Pau już nic zbudować się nie dało, dlatego stwierdzili widocznie, że Marc jest materiałem na którym można spróbować zbudować coś nowego. Zgadzam się, że było to ryzykowne, a z perspektywy czasu można ocenić, że jednak im się udało. Problem polega na tym, że jak dotąd w całej dyskusji, nikt nie wskazał korzystniejszej dla nich propozycji. Jeden Luki strzelił farfocla, że powinni go zostawić, ale on widocznie nie jest w temacie.

 

3A że Marc nawet jak był bagatelizowany przez dziennikarzy, to co? najważniejsze jakie zdanie miał o nim zarząd Grizzlies, bo im się nie zarzuca głupoty tylko kolesiostwo, układy itp.

 

1) Interesuje się w zasadzie od sezonu 91-92 i finału Portland vs Chicago (Były to w zasadzie pierwsze mecze NBA jakie widziałem (Pierwszy był mecz PHX z kimś tam i dlatego później im kibicowałem)). Co do jego roli u Jax to jakoś specjalnie mnie nie zdziwiła aczkolwiek uważam po prostu ze w chwili wymiany nie był już graczem który mógłby zostać starterem. Do tego weż pod uwagę ze niskich graczy łatwo jest zastąpić natomiast PF z rozmiarami i klasą Gasola co najwyżej kilku w całym NBA(Nie sprawdzam teraz dokładnie ale sądzę ze wtedy był 3-5 graczem na tej pozycji).

 

2) Ogólnie dużo z twojej strony gdybania nie poparte dowodami. Znajdź jakąkolwiek wypowiedz ze tak liczyli na Gasola. Tym bardziej ze to co zostało już poruszone. M Gasol był poniżej przeciętnym atletom ze średnia etyka pracy(Uważam tak na podstawie nadwagi ale tutaj RW być może mnie poprawi bo w temacie ACB nawet w przybliżeniu nie próbuje się równać). Dodatkowo każesz wskazać jakieś propozycje (mimo ze większość prawdziwych jest pewnie tajemnica handlową) gdy wiadomo że sprzedając gwiazdę(i to podkoszową) szuka się najlepszej opcji ,a nie przyjmuję pierwsza z brzegu(i to od kolegów)

 

3) Chciałes zebym podał jak był traktowany M Gasol w USA to podałem. Teraz twoja kolej żeby swoje gdybanie o "setkach skautów w całej europie" poprzeć jakimkolwiek artykułem że a) zarząd widział w M Gasolu wielki talent i wiązał z nim nadzieje lub B) Ze Gasol przez kogokolwiek w USA był traktowany poważnie.

 

4) Czy mi się wydaje czy pól roku wcześniej była dobra oferta za Gasola odrzucona natychmiast?

 

Jak dla mnie w chwili wymiany sytuacja przedstawiała się następująca :

 

Materiał na mocnego rezerwowego + plus jakis młody Hiszpan z dobrymi warunkami(często pożytku z takich zawodników nie było) + spadający kontrakt za jednego z najlepszych PF w lidze doskonale pasującego na drugą opcje.

 

Tak czy inaczej jak już napisałem z biegiem czasu wymiana wyszło na plus dla obu zespołów jednak obecnie oczekuję na jakieś konkrety z twojej strony tj artykuł,wywiad pochodzący z czasu wymiany o wartości M Gasola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Marc Gasol dla Grizzlies to mega fart i tyle.

 

Patrząc na masę białych drewien, ktore co roku są draftowane Gasol mogl byc równie dobrze drugim Miliciciem, albo innym Czarkiem Trybańskim. Lakers oddając go, oddawali jakis daleki, drugorundowy pick. To, ze fajnie rokowal w europie i mial fajnego brata na tamta chwile nic nie znaczyło. W NBA byl zawodnikiem zupelnie niesprawdzonym, rownie dobrze mogl odmowic jak Rubio, czy Vasquez gry w NBA...

 

Nie ma co wyrównywac teraz tradu Kwame-Gasol, bo dokladnie wiemy jak jednostronna byla ta wymiana wtedy i tak ja nalezy postrzegac... wyrównala się nie z zamierzenia Lakers, czy Memphis, a raczej z przypadku... a to sie nie liczy. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha najlepsze w tym temacie jest to jak głośno krzyczą o wałkach dwaj kibice Spurs czyli drużyny, która za same spadające kontrakty do tego praktycznie emerytów, nie dodając żadnego młodego talentu ściągnęła sobie latem Jeffersona :lol: czemu tutaj nie doszukujecie się wałków ? Pietras już jak widzę wspomniał o tej wymianie dostaliście 20 PPG scorera na pozycję, na której wydawałoby się dokładnie kogoś takiego trzeba i nie oddaliście w zamian nic, żadnego talentu, nad którego potencjałem można by się tu teraz rozwodzić.

już nie wspominając o wymianie Barry & Elson za Kurta Thomasa, gdzie nic przecież nie było niesmaczne :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha najlepsze w tym temacie jest to jak głośno krzyczą o wałkach dwaj kibice Spurs czyli drużyny, która za same spadające kontrakty do tego praktycznie emerytów, nie dodając żadnego młodego talentu ściągnęła sobie latem Jeffersona :lol: czemu tutaj nie doszukujecie się wałków ? Pietras już jak widzę wspomniał o tej wymianie dostaliście 20 PPG scorera na pozycję, na której wydawałoby się dokładnie kogoś takiego trzeba i nie oddaliście w zamian nic, żadnego talentu, nad którego potencjałem można by się tu teraz rozwodzić.

już nie wspominając o wymianie Barry & Elson za Kurta Thomasa, gdzie nic przecież nie było niesmaczne :mrgreen:

od kiedy to atletyczny sf z tłustym i długim kontraktem jest warty tyle co jeden z lepszych wysokich w lidze ? :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orlando acquired the draft rights to 57th pick Marcin Gortat from Phoenix in exchange for cash considerations

 

Suns także mogą pluć sobie w brodę. Ante Tomic i Nikola Pekovic to następne picki ,które mogą w przyszłości posiadać większe wartości jak w przypadku Gasola Marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha najlepsze w tym temacie jest to jak głośno krzyczą o wałkach dwaj kibice Spurs czyli drużyny, która za same spadające kontrakty do tego praktycznie emerytów, nie dodając żadnego młodego talentu ściągnęła sobie latem Jeffersona :lol: czemu tutaj nie doszukujecie się wałków ? Pietras już jak widzę wspomniał o tej wymianie dostaliście 20 PPG scorera na pozycję, na której wydawałoby się dokładnie kogoś takiego trzeba i nie oddaliście w zamian nic, żadnego talentu, nad którego potencjałem można by się tu teraz rozwodzić.

już nie wspominając o wymianie Barry & Elson za Kurta Thomasa, gdzie nic przecież nie było niesmaczne :mrgreen:

od kiedy to atletyczny sf z tłustym i długim kontraktem jest warty tyle co jeden z lepszych wysokich w lidze ? :roll:
a jaki to ma związek z tym co napisałem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregorius

 

Ad 1.

No to widziałeś tyle sezonów Jaxa, że wiesz doskonale, że nie lubi rookasów, a jak Farmar swego czasu zastąpił Smusha w S5 to było wielkie poruszenie i na prawdę ogromny znak, że Smush jest w LA skończony... Dlatego nie widzę opcji, że mając swojego Fishera a do tego Farmara, któremu chcąc nie chcąc musiał zaufać wprowadzałby od razu żółtodzioba do rotacji. Gdyby któryś z 2 PG się skontuzjował, wtedy może dałby mu szansę na więcej regularnych minut. Nie wiem po czym wnosisz, że między draftem a wymianą jego wartość tak bardzo spadła. Na pewno to, że Jax nim prawie nie grał mnie nie przekona. Z resztą gdyby nie przejawiał talentu, to Memphis by go nie wzięło, bo i tak miał już dużo PGs.

 

Ad 2.

wybacz, ale nie mam czasu przeszukiwać serwisów o NBA z jakimiś konkretnymi cytatami, mogę Ci podrzucić tylko parę pierwszych wyników z googli:

o tym, że Gasol był istotnym elementem:

One of the main reasons the Grizzlies made this trade is they have high hopes for Marc Gasol.

o tym, że Wallace znał Gasola i nawet jeździł do Europy osobiście scoutować:

Wallace, who is in the midst of a European scouting mission, recently went one-on-one with Gasol. It was a meet-and-greet, and the first of many sales pitches the Griz will lob at the highly coveted Gasol.

Wallace o potencjale Gasola:

"He would fit," Wallace said, describing the 7-1, 265-pounder as much improved and an offensive dynamo. "He would be a very good addition to the team. All good additions are important right now. We'd like to get him in here, and I think he's ready to come over. He's really made a tremendous improvement, one of the most startling you'll see. He's a key reason why we made this deal. He was a second-round pick last year. There's no question he'd go in the first round this year.

o tym, że scouci go oglądali i wiedzieli o nim w USA (nie myl świata scoutów ze światem dziennikarzy):

NBA scouts are impressed that Gasol can score in the paint with hooks and short jump shots because of his soft hands. He's nowhere near the athlete that Pau is, but with a thicker frame Marc impresses with his strength on the boards and ability to establish deep post position on offense.

 

"He's got a tremendous feel for the game," Wallace said. "He's a facilitator. He finds the open man. He always has an answer. He is a very good passing big man.

o tym, że jest kosmiczna różnica między Marciem z draftu, a Marcem z czasu wymiany.

"The player you saw last year before the draft is not the guy you see today. There was concern about the weight. He was heavy (last year). He's transformed his body since the time he's lived in Memphis. You won't recognize him."

Mam nadzieję, że wystarczy :) Aż sam się zdziwiłem, że kliknąłem w 3 rzeczy i aż tak trafiłem. 3cim artem jest wywiad z Heisleyem, ale to zachowam na później :wink:

Ostatni cytat mówi też troche na temat jego pracowitości (zaczął nad sobą pracować jednak i to z bardzo pozytywnym skutkiem), o jego zaletach typu miękkie dłonie, dobre passing skills i dobra gra pod koszem jest w przedostatnim.

Jeśli chodzi o inne propozycje to kilka jednak wypłynęło, chociażby ta Bulls, a dlaczego została odrzucona to chyba już pisałem, a poza tym dzisiaj pisał o drugim powodzie także Jendras (kontrakt PJa Browna):

We had conversations with Chicago which were non-satisfactory.

They didn't want to take on the luxury-tax situation and Los

Angeles was. In his league, if you're in a big-market area you

can afford to do those hings. We negotiated as hard as we could

for quality players and Chicago) refused to give up anybody in

their core group. What they offered us were guys who play on the

second and third team, so we turned them down.

Ale prawda jest taka, że zaraz po tej wymianie na e-b była dyskusja wywołana żałosnymi słowami Popa i wtedy zdaje się również Jendras podszedł do sprawy od tyłu (ah te nawyki ;D) i eliminował kolejnych potencjalnych zainteresowanych. Wyszło z tego, że żadna inna drużyna nie miała i młodego talentu i odpowiedniej ilości spadających kontraktów i ochoty na ten trade (czyli także płacenie luxury).

Tak jak Ci napisałem - Bulls składali swoje propozycje jeszcze w czasie poprzedniego sezonu. W jaki sposób więc Grizzlies Twoim zdaniem przyjęli pierwszą ofertę z brzegu?

Chętnie za to bym posłuchał więcej na temat kolegów. Tylko konkretnie proszę.

 

linki:

http://nbullsa.wordpress.com/category/marc-gasol/

http://www.commercialappeal.com/news/20 ... riz-eager/

 

Ad 3.

cytaty masz już w punkcie 2. I tak jak pisałem - jest ogromna różnica między światem dziennikarzy a światem scoutów. Jak napisałeś, że nikt w USA nie znał Gasola myślałem, że masz na myśli właśnie scoutów, bo to oni zawsze pierwsi poznają talent (w końcu to ich praca). Jak interesowałeś się trochę Bulls to chociażby historie Krause i budowania pierwszej mistrzowskiej dynastii przychodzą mi tu na myśl jako przykład. To jak chociażby wyczaił Pippena czy Granta i inne wybory.

 

Ad 4.

Nie była dobra. Nie wiem o kim piszesz, ale Bulls na pewno skłądali ofertę i proponowali Gordona, który nie leżał Grizzlies. Nie dość że undersized, nie dość, że z nieugruntowaną pozycją w lidze to jeszcze musieliby mu zapłacić grubą kasę po sezonie (z Bulls się o to kłócił, bo chciał za dużo). To raczej nie jest dobra oferta.

 

Materiał na mocnego rezerwowego + plus jakis młody Hiszpan z dobrymi warunkami(często pożytku z takich zawodników nie było) + spadający kontrakt za jednego z najlepszych PF w lidze doskonale pasującego na drugą opcje.

a ja nie będę rozgraniczał czy Critt był materiałem na startera u średniaka czy 6th mana w contenderze, a może więcej, a może mniej. Był talentem, ale się nie sprawdził. Gasol też był talentem, ale się sprawdził. Mają 50% skuteczności i myślę, że się cieszą, że właśnie tak ten trade przebiegł, bo jakby wzięli Bena Gordona za niego to by dzisiaj walczyli o Walla a nie PO ;)

 

już nie wspominając o wymianie Barry & Elson za Kurta Thomasa, gdzie nic przecież nie było niesmaczne :mrgreen:

od kiedy to atletyczny sf z tłustym i długim kontraktem jest warty tyle co jeden z lepszych wysokich w lidze ? :roll:

a jaki to ma związek z tym co napisałem?[/quote:1xir449j]

Jak to co - wg Julka Barry to atletyczny SF :lol:

 

Julek - trochę nie zakumałeś dokładnie ocb. Nie porównujemy tu Gasola do Jeffersona. Przede wszystkim porównujemy to co oddano za Gasola (czyli ZERO) z tym co oddano za Jeffersona (mniej niż zero :mrgreen: ), ew. stosunek tego co oddano za Gasola do Gasola z analogicznymi częściami wymiany Jeffersona. A o tym który więcej znaczy (jak pisał Van takiego kogoś jak Jefferson SAS potrzebowali, a że nie umieją go wykorzystać to już inna sprawa) można dyskutować, jednak wg Mala i ignazza Bux dopłacili Spurs, żeby Ci wzięli RJa. I to jest właśnie komiczne :lol:

 

PS. Kurt Thomas, Rihard Jefferson, Caron Butler, Baron Davis, Rasheed Wallace, Vinca Carter, Tyson Chandler, JR Smith, Brad Miller, Scottie Pippen, Damon Stoudamire czy Marbury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bux oddając teraz Jefferson zaoszczędzili koło 10 mln w tym roku. Nie wjebali się luxury tax, po przedłużeniu Boguta. Sportowo też stracili nie tak dużo, bo świetnie rokuje Mbah a Moute.

 

Zresztą o czym tutaj mowa. Wszystkie te wałki transferowi zaczęli Lakersi. Z dupska transfery z udziałem Van Horna, Stacka, Barry`ego. Inni mieli stać i patrzeć ? Też robili wszystko, by się maksymalnie wzmocnić kosztem tankujących drużyn. Z czymże to Lakers pozyskali najlepszego gracza za bezcen. Gasol >> Kidd, Jefferson any time , any where.

 

Spurs nie dali picków za RJ, bo one i tak mają mizerną wartość.

 

Też mogę zaraz kazać wypisać sto milionów podpunktów i kazać się do nich odnieść. Tylko czy to ma sens :roll:

 

Powiedz mi, że transfer gdzie prezesem jednego klubu jest człowiek, którego zastrzeżona koszulka wisi pod dachem hali drugich nie trąca kolesiostwem....

 

Jaka była ta sławetna oferta Bullls ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to może inaczej

 

zróbmy uproszczenie bo dla niektórych zbyt skomplikowane

 

1. uważam za wyjątkowo nietrafioną linie obrony trejdu Gasola poprzez wykazywanie "czegoś tam" w trejdzie Jeffersona

 

panowie albo uważamy, ze grupa zamian z Gasolem na czele, ale i z Jeffem, z Barrym, Howardem to były jakieśtam kombinowania albo sobie wszystko odpuszczamy...

 

2. mimo, znacznych różnic ale i parę podobieństw typu "sportowo wybitnie jednostronny trejd "o czym dalej (porównujac trejd z mem i bucks) bądzcie KONSEKWENTNI, to były wały w jakimśtam stopniu czy oba przykłady czyste?

 

wasz wybór fajny: cacy Gasol ale patrz patrz ignazz na wasz dil nieczysty....

 

3. Różnice? - jak juz tak chcemy porównać to "zero" oddane to powtórzę ze poza Bowenem który w innym systemie ani nie chciał ani nie mógł w tym wieku się sprawdzić (czytaj wnieść do Bucks cokolwiek) zarówno Thomas (2,5PPG 3,6 RPG staty nie oddaąj elementów "weterana" ) jak i Oberto ( z którego sie dziwię, ze sie szybko wycofali ( bo byłby fajnym mięsem na treningi dla leczącego sie Boguta a gość gra twardo łokciami ) pod koszem cos tam mogli dla Bucks zagrać ( dodając pewien poziom doświadczenia) choć miecha rzeczywiście mają sporo patrzac na rooster

 

oczywiście nijak się to ma do wartości Jeffersona ale patrzę na to trochę inaczej z tym czyszczeniem

 

Bucks w lato zapowiedzieli politykę czyszczenia salary jako kontynuację ruchów typu Sessions, i szukali kogoś kto dzwignie kontrakt RJ w roku 2009 ( czyli przed boskim 2010) co robi większość ekip i z powodu kryzysu i wyjątkowej mody. w sumie była to bardzo przemyslana decyzja choć dla mnie głupia bo najpierw pozyskano fajnego grajka aby sie potem z tego załośnie wycofać

 

4. ruch Memphis był i większym zaskoczeniem, i nie wpisywał się w grupową histerię ksiegowych bo był robiony w innych czasach ( o kryzysie nie było mowy) a decyzja podjeta tak w środku sezonu zaskoczyła kibiców ale i inne ekipy bo nieczęsto gracz typu Gasol ( nawet jako lider który nie wygrał w PO) jest nagle dostepny za darmo :idea:

 

zobaczcie nawet Suns z Amare czy Raps z Boshem zachowuja się inaczej bo szukaja jakieś wartości w trejdach a maja graczy bardziej "niechcących" grać a dochodzi grożba utraty za darmo

 

wyjasnić fani Lakers trzeba też inną w sumie najważniejszą kwestię:

 

Pop, Cuban a i moja skromna osoba w trejdzie tym nie widzi krzty winy LAkers tylko Grizz i to na GM Memphis posypały sie gromy więc nie musicie się wysilać bo nie Lakers atakuję...

 

reasumując:

 

różnice:

inne czasy robienia dila ( rok wydawania kasy w lidze vs rok oszczedzania po kryzysie a przed planem 2010)

etap budowy - zastany przez ekipę ( podjeta i ogłoszona decyzja w lato GM Bucks vs nerwowe szarpniecie przed allstar Mem dziwne dla wielu "speców")

kaliber gracza bo Jefferson był i jest 3 opcja (od czasów Nets po Spurs )podczas gdy w osobie Gasola oddano LIDERA

dużo więcej jakby co ( bo do otwartego wyprzedawania własnie nie doszło a to był zarzut wobec Memphis) chetnych na Gasola niz na przepłacony kontrakt Jeffersona

 

podobieństwa: oczywistość jednostronnego sportowo dila

 

rzecz nie do porównania i udowodnienia bo ja tego np. nie rozstrzygnę: "pozaoficjalne" aspekty dila ( skłaniam sie ze wałek większy był przy cichym załatwieniu Gasola dochodzą jeszcze "kontakty osobiste")

 

BTW: starajcie sie czytać innych, bo sam w poście napisałem o smierdzącym Barrym a ktoś tam "oczytany" przytacza go jako kontrargument - chyba jednak nie czytając mojego posta ....

 

pretensje mam do Grizz nie Lakers więc dajcie już spokój bo sie i tak nie dogadamy

 

z zasady kontrujecie Lakers co Spursowate i tyle.....nawet pisząc te słowa wątpie czy do was trafią..

 

a o ile pamietam Brownie w sumie wrócił do Was czyli zrobiliscie 2 w 1 ( and one takie Jeff plus Barry) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sportowo też stracili nie tak dużo, bo świetnie rokuje Mbah a Moute.

 

:mrgreen:

 

 

Wszystkie te wałki transferowi zaczęli Lakersi.

 

Rasheed Wallace? Vince Carter?

 

 

Powiedz mi, że transfer gdzie prezesem jednego klubu jest człowiek, którego zastrzeżona koszulka wisi pod dachem hali drugich nie trąca kolesiostwem....

 

Jak można wypowiadać się w tej sprawie, nie wiedząc nawet, że Jerry West NIE BYŁ już wtedy prezesem Grizzlies?

 

ruch Memphis był i większym zaskoczeniem, i nie wpisywał się w grupową histerię ksiegowych bo był robiony w innych czasach ( o kryzysie nie było mowy)

kryzys rozpoczął się w 2007 roku.

 

 

panowie albo uważamy, ze grupa zamian z Gasolem na czele, ale i z Jeffem, z Barrym, Howardem to były jakieśtam kombinowania albo sobie wszystko odpuszczamy...

 

Rozpisujesz się na tematy drugorzędne, a skupienie się na porównaniu transferów Jeffersona z Gasolem i te teksty o kontrowaniu wszystkiego co spursowate świadczą o tym, że chyba trochę za bardzo osobiście to traktujesz. Tymczasem problem tkwi w tym zacytowanym fragmencie. Co dla Ciebie oznaczają "jakieś tam kombinowania"? Jakie wymiany powinno się "ukrócać" i dlaczego? Co jest niewłaściwego w wymianach na tle finansowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bux oddając teraz Jefferson zaoszczędzili koło 10 mln w tym roku. Nie wjebali się luxury tax, po przedłużeniu Boguta. Sportowo też stracili nie tak dużo, bo świetnie rokuje Mbah a Moute.

 

Zresztą o czym tutaj mowa. Wszystkie te wałki transferowi zaczęli Lakersi. Z dupska transfery z udziałem Van Horna, Stacka, Barry`ego. Inni mieli stać i patrzeć ? Też robili wszystko, by się maksymalnie wzmocnić kosztem tankujących drużyn. Z czymże to Lakers pozyskali najlepszego gracza za bezcen. Gasol >> Kidd, Jefferson any time , any where.

 

Spurs nie dali picków za RJ, bo one i tak mają mizerną wartość.

 

Też mogę zaraz kazać wypisać sto milionów podpunktów i kazać się do nich odnieść. Tylko czy to ma sens :roll:

 

Powiedz mi, że transfer gdzie prezesem jednego klubu jest człowiek, którego zastrzeżona koszulka wisi pod dachem hali drugich nie trąca kolesiostwem....

 

Jaka była ta sławetna oferta Bullls ??

Poza pięknymi kwiatkami jak to Mbah a Moute rekompensuje stratę RJa (bo to po 1 ma rzeczywiście związek z tematem, a po 2 rzeczywiście ta sama klasa zawodników), Lakers rozpoczęli wałki w NBA (to jest MEGA :lol: ), szczególnie trade Barona Davisa czy Cartera :mrgreen:

Widzę, że nadal nie masz zamiaru podjąć tematów o które prosiłem. W takim razie dyskusja z Tobą mija się z celem, skoro omijasz szerokim łukiem każdy niewygodny wątek. Jak odniesiesz się punkt po punkcie do każdego mojego zastrzeżenia odnośnie Twojego posta to wtedy będziemy dyskutować. Wtedy też będziesz mógł wypisać 2 x taką listę zarzutów pod adresem moich postów i wtedy też odpowiem. Póki co kończę rozmowę z Tobą bo to mija się z celem.

Nie wspominam nawet tego, że masz małe pojęcie o temacie dyskusji. Nie wiedziałeś, że sezon wcześniej były już składane oferty za Gasola, nie wiesz, że Grizzlies startowali (co by nie mówić - z powodzeniem) do Josha Smitha i wreszcie powtarzasz tą samą pierdołę co wszyscy co zazdroszczą - o kolesiostwie, przysłudze i nie masz pojęcia, że West już tam nie pracował :)

 

 

ignazz

po pierwsze to nie tłumaczę oferty za Gasola ofertą za Jeffersona. Jak tłumaczę ofertę za Gasola to masz aż nadto textu do czytania. Wiele długich postów napisałem na ten temat.

Ja chcę Ci pokazać, że Twoje myślenie kuleje, a konkretnie klapki na oczach z logiem Spurs przeszkadzają Ci na trzeźwą ocenę sytuacji.

Skoro wg Ciebie oferta za Gasola to jest NIC, to wg Ciebie oferta Spurs za RJa była, rozumiem, ujemna, tak? bo że była gorsze to jestem 100% pewien i nie ma tu takiego samobójcy który zechce dyskutować, że jest inaczej. Wię co - Bux dopłacili Spurs, żeby Ci wzięli Jeffersona? jak to było i jak wygląda ujemna oferta. Słucham.

 

Różnice? - jak juz tak chcemy porównać to "zero" oddane to powtórzę ze poza Bowenem który w innym systemie ani nie chciał ani nie mógł w tym wieku się sprawdzić (czytaj wnieść do Bucks cokolwiek) zarówno Thomas (2,5PPG 3,6 RPG staty nie oddaąj elementów "weterana" ) jak i Oberto ( z którego sie dziwię, ze sie szybko wycofali ( bo byłby fajnym mięsem na treningi dla leczącego sie Boguta a gość gra twardo łokciami ) pod koszem cos tam mogli dla Bucks zagrać ( dodając pewien poziom doświadczenia) choć miecha rzeczywiście mają sporo patrzac na rooster

różnice? chłopaki w sumie zagrali w Bux we trzech 462 minuty, każdy jest stary i bezproduktywny i tak na prawdę - talent wise - bez jakiejkolwiek wartości rynkowej.

 

a o ile pamietam Brownie w sumie wrócił do Was czyli zrobiliscie 2 w 1 ( and one takie Jeff plus Barry) :lol:

no to śmiejesz się sam z siebie, bo Kwame nigdy nie założył koszulki Lakers po tamtej wymianie.

 

PS. Jendrek szybszy ;] ale kwiatka z Kwame na końcu nie wyłapałeś 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpisujesz się na tematy drugorzędne, a skupienie się na porównaniu transferów Jeffersona z Gasolem i te teksty o kontrowaniu wszystkiego co spursowate świadczą o tym, że chyba trochę za bardzo osobiście to traktujesz. Tymczasem problem tkwi w tym zacytowanym fragmencie. Co dla Ciebie oznaczają "jakieś tam kombinowania"? Jakie wymiany powinno się "ukrócać" i dlaczego? Co jest niewłaściwego w wymianach na tle finansowym?

 

ukróciłbym:

 

1. powroty typu zamiana i powrót na stare śmieci po wave'owaniu przez ekipe która w sumie nie chce danego gracza ( Barry) - typy " sztuczne oddanie"

 

2. trejd z wyciaganym z emerytury a sztucznie podbijanym kontraktem starego swojego FA typu McKee czy Horn

- typy: "byle sie salary zgadzały"

 

3. w innych trejdach i tak nie jesteś w stanie udowodnić wałków więc niestety zostawiłbym to

 

co do zarzutu o osobistym zaangarzowaniu powtórzę;

 

mam pretensje do GM Memphis a nie LA. o spursowatości po prostu wspomniałem jak zobaczyłem "klany"

a i tak nie widze aby ktos z LA bił się w pierś częściowo przyznając że z dilem było "cos nie tak"

 

o róznicy i podobieństwach trejdu PG a RJ nie zamierzam sie rozpisywać

 

a co do brown to mój błąd pewnie ale była taka koncepcja tylko pamięć zawiodła

 

edit: ważna różnica to klasa pozyskanego w taki szemrany sposób gracza

 

nie pamietam aby spotkało to zawodnika który w 20-25 ekipach z 30 byłby pierwszą opcją zespołu

 

nawet "wczesny"Barkley ( aby zachować w miarę proporcje) rozpierdalający 76ers i żadający trejdu poszedł za cos więcej

 

dla mnie ewenement i przykład Sheeda ( też dziwny) czy Jeffa tego nie zmieni

 

Gasol za Gasola w tamtych czasach był zartem

 

ale ja kończę dyskusję bo nikogo nie przekonam

 

spadam oglądać

Króla z Cesarzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.