Skocz do zawartości

Gasol Trade


PI3TR45

Rekomendowane odpowiedzi

Też miałem przywołać tutaj sytuację z Drew Bynumem i Kiddem, którego miano za niego sprowadzić. Okazało się, że jak się troszeczkę poczeka to.. można dostać Pau Gasola za darmo :)

za darmo to wiesz co możesz dostać :)

 

no jeśli dla Ciebie Gasol + Critt + czyszczenie salary to nic, to rozumiem, że macie lepszy backup na PG i lepszego/lepiej rozkującego centra niż Marc... ta, jasne :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, czyszczenia salary kosztem oddania gościa na którym można budować contendera pewnie każda drużyna by chciała.

po pierwsze czy da się na Gasolu budować contendera to póki co jedyne dowody były w Memphis. Jak oceniasz tą próbę?

 

po drugie może napiszę większą czcionką to zauważysz:

Też miałem przywołać tutaj sytuację z Drew Bynumem i Kiddem, którego miano za niego sprowadzić. Okazało się, że jak się troszeczkę poczeka to.. można dostać Pau Gasola za darmo :)

za darmo to wiesz co możesz dostać :)

 

no jeśli dla Ciebie Gasol + Critt + czyszczenie salary to nic, to rozumiem, że macie lepszy backup na PG i lepszego/lepiej rozkującego centra niż Marc... ta, jasne :lol:

w takim razie wskaż mi lepsze propozycje (uwzględniające wyłącznie to czego oczekiwało Memphis czyli wygasające kontrakty + młody talent). Słucham...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Critt był talentem czy tego chcesz czy nie. Większy talent (w tamtym momencie) niż w zeszłym sezonie wszyscy PG w Heat razem wzięci.

 

a co do Marca to mylisz się. Jak ktoś siedział w lidze hiszpańskiej chociaż trochę to widział jak się Marc zmienia i kształtuje na porządnego koszykarza. Zdaje się eRWu o tym pisał już kilkukrotnie. Inna sprawa, że jeśli Wallace miał lepsze oko niż ty to akurat nie moja wina, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Critt był talentem, byłem pewny, że rozwinie się przynajmniej w PG klasy Westbrooka. Nie wiem dlaczego nie wyszło, być może problemy z głową.

 

Wade z kontuzją nadgarstka rozgrywa najlepszy mecz w sezonie. Właściwie to gdy on, B-Easy i JO grają na poziomie zbliżonym do dzisiejszego spotkania z GSW to jesteśmy praktycznie nie do pokonania. Szkoda tylko, że takie mecze zdarzają się raz na kilkanaście spotkań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Critt był talentem, byłem pewny, że rozwinie się przynajmniej w PG klasy Westbrooka. Nie wiem dlaczego nie wyszło, być może problemy z głową.

O patrz Luki, czyli nie tylko ja uważam Top20 gracza draftu za talent.

 

jeden z najlepszych PG tamtego draftu.

wg nbadraft.net overall 92 (Conley dla porównania 94), potencjał 9/10 (tak jak Conley)

http://www.nbadraft.net/players/javaris-crittenton

NBA Comparison: Steve Francis

 

na temat Marca Gasola rozumiem, że nie masz nic do powiedzenia?

na temat budowania drużyny na Pau też się nie wypowiedziałeś dziwnym trafem...

lepszej propozycji też nie podałeś...

 

i ty chcesz, żeby cie brać na poważnie? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak czasu nie pozwolił mi odpisać wcześniej, ale czynię to teraz i kompletnie się niezgadzam z tymi talentami które dostali Grizzleies za Gasola.

 

Też miałem przywołać tutaj sytuację z Drew Bynumem i Kiddem, którego miano za niego sprowadzić. Okazało się, że jak się troszeczkę poczeka to.. można dostać Pau Gasola za darmo :)

za darmo to wiesz co możesz dostać :)

 

no jeśli dla Ciebie Gasol + Critt + czyszczenie salary to nic, to rozumiem, że macie lepszy backup na PG i lepszego/lepiej rozkującego centra niż Marc... ta, jasne :lol:

Zacznijmy od Gasola - tego młodszego - Marca

Włodarze NBA nie maja takiego przegladu tego co się dzieje w Europie jak nam się wydaje - przykładem niech będzie sytuacja ze Scolą który dopiero w Houston musiał udowadniać kim tak naprawde jest. Z Gasolem byłoby podobnie a obaj dobrze wiemy, że obaj zupełnie inne marki sobie wypracowali. Więc Gasol był poprostu zwykła II rundą draftu i juz. Niczym więcej, reszta to Twoja nadinterpretacja. Zresztą Jasikievicius, Spaniulis, czy Navarro kariery jakoś nie zrobili. Z wysokich tez było sporo niewypałów - Tsikiszwili, Milicic, czy Cabarkaba. Możemy sie tak licytowac, ale Gasol był jednym wielkim znakiem zapytania.

 

Crtt jest tak dobry, że mu draftowski kontrakt skrócili i po tym sezonie jest do wziecia za darmo. Że się dobrze zapowiadał - i co z tego. Nie oddaje się za dobrze się zapowiadajacego pg Pau Gasola

 

I co mnie najbardziej rozbawiło - spadajace kontrakty. :lol::lol::lol: Efekt jest taki, że oddali za Critta Pau Gasola a teraz mają monstrualny kontrakt Zacha Randolpha. No chyba, że taki był zamysł :roll:

 

Z perspektywy czasu transfer pozbawiony logiki. Critt miał być super a niewypalił i puścili go dalej, Gasol młodszy gra świetnie, ale tego w Memphis raczej nie mogli przewidzieć, chyba, że maja taka fajna kulę szklana, która czyta przyszłość.

 

Critta mi nie reklamuj, bo sam go chciałem w drafcie do Miami (poszedł do Lakers)

Czy był lepszy od wszystkich razem wziętych PG Miami z poprzedniego sezonu? :?:

z pewnością gorszy od Chalmersa, a od Quinna nie trudno być lepszym wiec to żaden argument.

Sytuacja jest taka, że ten utalentowany Crittenton jest własnie na wylocie z NBa a Chalmers jest backupem na pg w Miami.

 

ai3

Żadnych Dalambertów - proszę Ciebie :D

Branda tez nie chcę z jego kontraktem. Już nie teraz.

 

Z innej beczki

Też zauważyliście te niedoloty sam na sam z koszem ala Kwame Brown w wykonaniu Chalmersa, czy Anthonego. Coś dużo tego ostatnio. Haslem gubi piłkę jak to nie on. Cos zdekoncentrowani grają, jakby im Riley powiedział, ze tegoroczne ich wyniki i tak nie mają zadnego znaczenia, no chyba, ze któryś wyższy kontrakt chce podpisać.

Odpuszczaja za szybko mecze, w których by mogli powalczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od Gasola - tego młodszego - Marca

Włodarze NBA nie maja takiego przegladu tego co się dzieje w Europie jak nam się wydaje - przykładem niech będzie sytuacja ze Scolą który dopiero w Houston musiał udowadniać kim tak naprawde jest. Z Gasolem byłoby podobnie a obaj dobrze wiemy, że obaj zupełnie inne marki sobie wypracowali. Więc Gasol był poprostu zwykła II rundą draftu i juz. Niczym więcej, reszta to Twoja nadinterpretacja. Zresztą Jasikievicius, Spaniulis, czy Navarro kariery jakoś nie zrobili. Z wysokich tez było sporo niewypałów - Tsikiszwili, Milicic, czy Cabarkaba. Możemy sie tak licytowac, ale Gasol był jednym wielkim znakiem zapytania.

ok, a dowody, jakieś fakty? bo powiedzieć, że Memphis doskonale wiedzieli o talencie Marca to i ja mogę, tylko co z tego? dead end.

Prawda jest taka, że być może dostali centra na lata. To jest FAKT. A czy Wallace widział w nim następcę Pau czy tylko miał fart to co za różnica? Nie zmienia to faktu, że Lakers oddali spory talent za Pau.

A co do obserwacji Marca w Hiszpanii - jeśli chcieli go sprawdzić to mogli go sprawdzić, bo już się tam ładnie pokazywał i to jest FAKT. Ty za to opowiadasz niczym niepoparte bajki, że akurat jego nie znali. Jakieś argumenty czy mam Ci wierzyć na słowo?

 

Crtt jest tak dobry, że mu draftowski kontrakt skrócili i po tym sezonie jest do wziecia za darmo. Że się dobrze zapowiadał - i co z tego. Nie oddaje się za dobrze się zapowiadajacego pg Pau Gasola

tak, teraz tak. Tylko, że talentu, tak jak Marcowi, odmówić mu nie można (ani teraz, ani wtedy). Nie zrealizował go, ale nie ze względu na jego brak (talentu).

 

I co mnie najbardziej rozbawiło - spadajace kontrakty. :lol::lol::lol: Efekt jest taki, że oddali za Critta Pau Gasola a teraz mają monstrualny kontrakt Zacha Randolpha. No chyba, że taki był zamysł :roll:

Nie wiem czy jesteś świadom, ale ja nie wspomniałem słowem o tradzie Randolpha (który swoją drogą całkiem nieźle pogrywa w Memphis) i nie zamierzam go bronić.

Fakty (po raz kolejny) są takie, że Memphis głośno mówiło, że szuka oszczędności i chce spadających kontraktów.

Śmiejesz się z wygasającego Kwame, ale już kontrpropozycji nie umiałeś podać. Jakie to typowe :roll:

 

Z perspektywy czasu transfer pozbawiony logiki. Critt miał być super a niewypalił i puścili go dalej, Gasol młodszy gra świetnie, ale tego w Memphis raczej nie mogli przewidzieć, chyba, że maja taka fajna kulę szklana, która czyta przyszłość.

Critt nie wypalił, bo już była duża konkurencja na pozycji PG w Memphis. Do tego widocznie głowa nie wytrzymała, nie wiem, ale wielu nie realizuje swojego talentu z różnych przyczyn...

A co do Marca po raz kolejny to widzę, że uważasz, że pozjadałeś wszystkie rozumy... :? wyobraź sobie, że na świecie są ludzie mądrzejsi od Ciebie i którzy siedzą w tym biznesie dłużej niż Ty chodzisz po tym świecie i nie potrzebowaliby szklanej kuli jak Ty, żeby zobaczyć talent u młodego Gasola, bo zwyczajnie się na tym znają, a Ty nie (przynajmniej nie wystarczająco).

 

Critta mi nie reklamuj, bo sam go chciałem w drafcie do Miami (poszedł do Lakers)

Czy był lepszy od wszystkich razem wziętych PG Miami z poprzedniego sezonu? :?:

z pewnością gorszy od Chalmersa, a od Quinna nie trudno być lepszym wiec to żaden argument.

Sytuacja jest taka, że ten utalentowany Crittenton jest własnie na wylocie z NBa a Chalmers jest backupem na pg w Miami.

po pierwsze czytaj na co odpowiadasz.

Napisałem wyraźnie, że miał większy talent niż PGs Heat, a Chalmers to 2nd rnd i na razie nie pokazuje, żeby tego talentu było w nim cokolwiek więcej (wystarczy poczytać ten temat).

Critt był materiałem na porządnego startera, również w contenderze. Mario jest max rezerwowym. feel the difference?

 

PS. Luki - czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że olałeś sprawę Europejczyków w NBA

Marca Gasola oglądałem trochę pomimo iż zadko śledzę europejskie rozgrywki - nawiazałem tu do Scoli - tez do olałeś

 

Nie kwestionuje talentu żadnego z graczy o których rozmawiamy tylko Twoją argumentację. Skad taki pewny jesteś, że Gasol w NBA zrobiłby karierę. Nikt wtedy tego nie wiedział, więc nie opowiadaj głupot. Gasol wypalił, Critt nie. Trafili fifty-fifty. Jeszcze jakieś drafty są, ale juz mi sie szukac dzis nie chce. Jak sie uprzesz to zrobię to na dniach.

 

Transfer Pau Gasola to była kradzież w biały dzień. Brali za niego drafty i młodzież oraz spadajace kontrakty. Wszystko to broniłoby się chęcią ustrzelenia jakiegos przyszłościowego młodego (jak z Młodszym z Gasoli) gdyby nie pozyskanie Randolpha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem przywołać tutaj sytuację z Drew Bynumem i Kiddem, którego miano za niego sprowadzić. Okazało się, że jak się troszeczkę poczeka to.. można dostać Pau Gasola za darmo :)

za darmo to wiesz co możesz dostać :)

 

no jeśli dla Ciebie Gasol + Critt + czyszczenie salary to nic, to rozumiem, że macie lepszy backup na PG i lepszego/lepiej rozkującego centra niż Marc... ta, jasne :lol:

Czyli co nam wyszło:

Gasol za Gasola

Critt niewypał

Spadajace kontrakty zamienili w uproszczeniu na Zacha Randolpha

 

Chalmers jest lepszy od Crittentona i to też są fakty.

O graczach z talentem i zmarnowanymi karierami przez to co siedziało w ich głowach to kiedys dobry temat był.

 

Wade wyprzedził Timmy Hardawaya w ilości asyst w historii klubu.

Przez Gasoli zapomniałem o tym wcześniej napisać. :roll:

 

Beasleya naturalnie nie sprzedajemy bo to bez sensu by było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Luki - czekam

Czekasz, na odpwiedź, tak? To ja może Ciebie zacytuje...

 

po raz kolejny to widzę, że uważasz, że pozjadałeś wszystkie rozumy... :?

I widząc Twoją rozmowę z Alonzo nie mam ochoty z Tobą dyskutowac i w przyszłości będę takich dyskursów unikał jak ognia. Dlaczego? Bo nie zauważasz argumentów drugiej strony, prosisz o fakty(FAKTY!!!!!) i dowody(DOWODY!!!) a sam mało kiedy ich używasz.

 

I pisałem już, że nic do Ciebie nie dociera? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Alonzo nie pisz posta pod postem tylko używaj opcji EDIT. Nic skomplikowanego. No i przy okazji polecam lekturę regulaminu.

 

Szkoda, że olałeś sprawę Europejczyków w NBA

Marca Gasola oglądałem trochę pomimo iż zadko śledzę europejskie rozgrywki - nawiazałem tu do Scoli - tez do olałeś

a co miałem z tym zrobić? podałeś mi listę graczy z Euro, którzy nie dali rady, jest drugie tyle tych co dali i o czym to ma świadczyć?

Jak Ci podam listę graczy, którzy byli wybrani z 2 pickiem i nie dali rady tzn, że Beasley też nie da? albo w jakikolwiek sposób wpłynie to na to że może nie dać? nie, po prostu to jest statystyka i jeśli gracz ma talent i jest rzeczywiście dobry to poradzi sobie w każdych warunkach i tak było z Gasolem.

co do Scoli to nie wiem o co ci chodzi... musiał udowodnić kim jest, a Beasley nie musi? Rose jest z tego zwolniony, od razu z miejsca jest przydzielany do HoF czy All NBA 1st Team? każdy musi udowodnić.

 

Nie kwestionuje talentu żadnego z graczy o których rozmawiamy tylko Twoją argumentację. Skad taki pewny jesteś, że Gasol w NBA zrobiłby karierę. Nikt wtedy tego nie wiedział, więc nie opowiadaj głupot. Gasol wypalił, Critt nie. Trafili fifty-fifty. Jeszcze jakieś drafty są, ale juz mi sie szukac dzis nie chce. Jak sie uprzesz to zrobię to na dniach.

a jaka była pewność, że Pau w Lakers wypali, że po kontuzji Bynuma ci dwaj dadzą radę grać obok siebie? nadal nie jest to w 100% jasne, więc tym bardziej nie mogło być wtedy. Pau się wprowadził i super, ale również nie było to pewne. Biorąc to pod uwagę porównywać możemy jedynie ew. talenty graczy, nawet pomijając młodość i nieobliczalność talentów Critta i Gasola z tego względu, że Memphis o takich graczy zwyczajnie chodziło (w sensie młodych i rozwojowych), zdawali sobie sprawę, że mogą nie wypalić, ale jeśli wypalą to mogą zyskać bardzo, bardzo dużo, bo np. centra na długie, długie lata.

A skoro nie kwestionujesz ich talentów, to zdajesz sobie sprawę, że Pau nie przyszedł za darmo, a Lakers byli jedynymi, którzy oferowali również (w dodatku do rooki kontraktów) spadający kontrakt, no chyba że masz jakieś lepsze info. Dla przykładu Bulls oferowali Bena Gordona Memphis, który po sezonie chciał dużej kasy, na którą (powiedzmy sobie szczerze) nie zasługiwał.

 

Transfer Pau Gasola to była kradzież w biały dzień. Brali za niego drafty i młodzież oraz spadajace kontrakty. Wszystko to broniłoby się chęcią ustrzelenia jakiegos przyszłościowego młodego (jak z Młodszym z Gasoli) gdyby nie pozyskanie Randolpha.

hahaha, piszesz, że nie kwestionujesz ich talentów, a jednak uważasz, ze to za mało. Ok, w takim razie słucham - poproszę lepszą propozycję.

A na tym, że zamienili Gasola na Randolpha rok później (nie mogli zmienić planów? w końcu Randolpha dostali bez większych strat... tylko krowa nie zmienia poglądów, no i ty) zyskali także Mayo.

Dodam jeszcze, że z trade'u dostali także pick, który zamienili na Donte Greene'a (a mogli mieć PG klasy top15 albo i 10 draftu - SUper Mario! :0)

 

Chalmers jest lepszy od Crittentona i to też są fakty.

Chalmers był określany jako Keyon-Dooling type player, a Critt raczej do Francisa był porównywany, tzn nawet na pierwszy rzut oka widać inny kaliber graczy.

Druga sprawa to jest różnica między TOP20 (a był typowany wyżej tylko się obsunął) a 2nd rnd.

btw czyli rozumiem, że Twoim zdaniem Super Mario może być rozgrywającym contendera?

i czytaj co się do ciebie pisze - będzie ci łatwiej ogarnąć.

 

I widząc Twoją rozmowę z Alonzo nie mam ochoty z Tobą dyskutowac i w przyszłości będę takich dyskursów unikał jak ognia. Dlaczego? Bo nie zauważasz argumentów drugiej strony, prosisz o fakty(FAKTY!!!!!) i dowody(DOWODY!!!) a sam mało kiedy ich używasz.

haha, dobry chłopak jesteś :) rzucasz argumentami, że na Pau można budować contendera, że Marca nikt nie znał i koleś nie pokazywał talentu, że Critt nie miał talentu (tu nawet Vegi i Alonzo napisali, że był utalentowany, ale z nimi pewnie też się dyskutowac nie da :) ), ale jak cię proszę o jakieś argumenty a nie przedstawianie nam tu prawd objawionych to już się dyskutować nie da :lol: kozak jesteś, ale jak nie masz żadnych argumentów to albo nie zabieraj głosu, bo dla ciebie każdy, kto ma argumenty nie da się przekonać bo ty nie podajesz argumentów (a to nowość, co? :mrgreen: ), albo zamień forum na blog i zablokuj komentarze. Tam przynajmniej nikt nie będzie prostował twoich pierdół (czyt. nie będzie miał możliwości) i będziesz w 7 niebie ;]

aha, kontr propozycji dla Memphis również nie podałeś... czemu mnie to nie dziwi...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo może uważam, że Gasol powinien zostać w Memphis i nie być w ogóle trejdowany. No, ale rozumiem, lepiej miec spadające konkrakty niż gracza kalibru all-star na lata.

 

I rozumiem, że na forum może być jakaś czarna owieczka, ale, żeby była ona moderatorem?

 

Btw w jaki sposób na tym forum byli wybierani modzi? Pytanie do adminów. Bo na każdym forum jakim byłem gdzie zdarzały się bądź mogyłby zdarzać się jakieś antagonizmy unikano modów-fanboyw i prowokatorów. Tu widze dlaczego. :)

 

Master: Pietras jest akurat administratorem. A jakbyś się choć trochę wysilił, to znalazłbyś sposób wybierania moderatorów na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chalmers to dno - takie jest moje zdanie. Też się nim zachwycałem w 1 połowie poprzedniego sezonu ale później zaczęły wychodzić rzeczy, o których mówiło się przed draftem - Mario pewnego poziomu nie przeskoczy. Może być drugą opcją na PG w średnim klubie (takim jakim w tej chwili jest Miami). Jeśli chodzi o jego i Critta to w tym momencie są na podobnym poziomie.

 

Heat są nieprzewidywalni - +30 z Pacers i -40 z Bobcats następnego dnia. Where amazing happens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem posta pod postem ponieważ się śpieszyłem i łatwiej mi było napisać wtedy kolejnego pod poprzednim, ale generalnie takie rzeczy mi się sporadycznie zdarzają.

 

Memphis mają aktualnie całkiem fajną ekipę kolesi, którym się faktycznie coś chce - czym nawet Zacha zarazili co nie jest jak wiemy rzeczą łatwą. Jako, że śledzę trochę tą ligę to jak każdy, który ma jakieś tam pojęcie dzielę ją na drużyny, które zawsze walczą o coś i te, któresą sezonowcami (czyli trafiają przypadkiem paru ciekawych graczy, ale ostatecznie i tak ich w którym momencie sprzedają, lub gracze ci sami odchodzą - tak pewnie będzie z Cavs, gdzie ślepej kurze trafiło się ziarno ale w lipcu może być tak, że Bronek se pójdzie i Cavs wracają do loterii draftowej.

 

Z Memphis jest podobnie. Zbudowali tam swojego czasu ekipe z Gasolem, Battierem, JWillem, Poseyem i Wellsem i jeszcze paroma innymi kolesiami i rozwalili to zanim ludzie zaczeli ich na dobreoglądać. Teraz będzie tak samo.

 

Piszesz o perspektywicznym centrze na lata. Starszy Gasol też był perspektywicznym PF na lata i poszedł za chipsy. Z młodszym wedle logiki, którą do tej pory kierowali się włodarze Grizzleis będzie to samo. Przehandlują go pewnie jeszcze przed końcem jego 2-3letniego kontraktu za jaąś drugą rundę draftu lub innego utalentowanego gracza.

 

Jeżeli tam powstanie contender to z przyjemnością odszczekam to co napisałem negatywnego na tą drużynę, ale szanse na to są porównywalne z niewinnością przesłuchiwanego właśnie przez tych ściemniaczy na Wiejskiej Chlebowskiego znanego co poniektórym jako popularny Zbychu :wink:

 

Zwróć uwagę na drużyny, które grają o jakieś cele - Spurs, Lakers, Celtics, czy nawet moich Heat - jakoś nie oddają od tak swojej największej gwiazdy za drafty, spadające kontrakty i Javarisa Crittentona. Tendencja jest dokładnie odwrotna. Celtics oddali połowę składu za Garnetta, a Lakers puścili Shaqa gdy już zrozumieli że w duecie z Bryantem nie ma sensu ich razem trzymać. Mavs zresztą proponowali Lakersom za Shaqa każdego z wyjatkiem Nowika. Ale odchodzimy od meritum..

 

Critt zapowiadał się dobrze jak jeden z wielu. Nie był jakims superextra talentem tylko 19nr draftu. Gdyby Thuggets nie sprzedali swojego 22nr draftu (chyba 22) to braliby Chalmersa bo taki mieli plan. Ale mieli też plan oszczędnosciowy i Mario się osunął nizej. Thuggets wg mojej teorii wzieli w tym roku Lawsona, czyli pg tez z porównywalnym nr który puścili wtedy do innego klubu praktycznie za nic.

 

Młodszy z Gasoli kiedyś był troszkę grubszy i wolniejszy. Dopiero po wybraniu w drafcie tak naprawdę zaczął w Europie robić większa karierę i wreszcie przebił się do NBA co nie było wcale tak oczywiste, jak Ty to przedstawiasz.

 

Przykłady Navarro, czy Spanoulisa też nie podałem przez przypadek. Są to wybitnie utalentowani gracze, a jednak w NBA się nie odnaleźli. Centrzy niby mają łatwiej, ale te przykłady, które wymieniłem we wcześniejszym poście tez pokazują, ze nie wystarczy byc utalentowanym wysokim białym z dobrąkoordynacją ruchową. Zresztą czy to nie w Memphis wypatrzono talent Czarka Trybańskiego? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki

 

po pierwsze to daruj sobie swoje "oceny", bo kolokwialnie mówiąc, są gówno warte. Z powietrza nawet idiota potrafi taką ocenę wystawić. I nie jest to dla ciebie komplement. A to, że nie umiesz odróżnić administratora od moderatora (być może daltonizm? :) ) i nie wiesz jak byli wybierani, ale sprawdzić nie umiesz to też o czymś świadczy.

Nie to jest jednak istotne. Wszedłeś do dyskusji, w której jedyne co miałeś do powiedzenia to swoje prawdy objawione, dogmaty, z którymi nikt (nie tylko ja!) nie ma prawa dyskutować, widocznie nie jest godzien. Widocznie również nie masz pojęcia czym jest forum i do czego służy, dlatego ponawiam swoją radę - idź załóż bloga, tam nikt nie podważy twojego zdania i nie zapyta "dlaczego?". Oszczędzisz sobie niepotrzebnych stresów, a nam czytania twoich OT. Bo prawda jest taka, że jak poprosiłem o jakiekolwiek uzasadnienie, sam przedstawiając jakieś, sfochowałeś się i uciekłeś. Dopiero 2 czy 3 posty dalej zaczynasz coś przebąkiwać o Gasol w ogóle nie powinien być wymieniany, ale to akurat tylko pokazuje, że widocznie nie wiesz dlaczego został wymieniony. Słuchaj, to nie jest szkoła podstawowa i odpowiedź przy tablicy gdzie pani będzie ciągnęła cię za język i podpowiadała co masz powiedzieć - nie chcesz, nie mów, lata mi to, ale skoro nie chcesz to nie zabieraj głosu.

 

A jeszcze, żeby pokazać jakość (a raczej jej brak) twojego tłumaczenia, to wspomnę tylko o Crittentonie, którego nazwałeś pseudo rokującym PG (w chwili wymiany do Memphis), natomiast zarówno VeGi jak i nawet Alonzo zgodzili się ze mną, że chłopak miał talent, a jednak z żadnym z nich nie dyskutujesz. Także albo oni też nie są godni dyskusji z tobą, albo zwyczajnie nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia co by wyjaśniało to offtopicowanie.

 

Alonzo

ja nie będę oceniał całego frinchise'u Grizzlies, pomysłów ich właściciela czy posunięć każdego GMa (Tryb to jeszcze na konto Westa idzie). Jeśli chcesz o tym podyskutować to załóż temat o Memphis. Są krótko w lidze, nie będziesz musiał się specjalnie rozpisywać.

Prawda jest taka, że tobie bardzo łatwo ocenia się z aktualnej perspektywy, szkoda, że wtedy nie pisałeś, że Gasol się nie rozwinie, że Mayo się nie rozwinie itd. Wszystko tak na prawdę zależy tutaj od Mayo (tzn. jak ten trade wpłynie na franchise Grizzlies), bo jeśli okazałby się on prawdziwym napierdalaczem ;) takim mniejszym Lebronem, o co go z resztą podejrzewano i niektórzy nadal podejrzewają (sam uważam, że nie pokazał jeszcze wszystkiego), a to zmieniłoby kompletnie ocenę tej wymiany, bo nie ulega wątpliwości, że Grizzlies zdobyli Mayo tylko dzięki wymianie Gasola.

Chcąc nie chcąc nawiązałem jednak do oceny całej organizacji, więc jeszcze 1 słówko - piszesz drużynach, które o coś walczą i sezonowcach, spoko, a do której grupy zaliczysz Gasolowych Grizz, a do której obecnych? Ja dzielę drużyny na zdecydowane i niezdecydowane, tzn drużyny walczące o mistrzostwo lub pick oraz drużyny nie walczące o nic czyli zbyt dobre na wysoki pick, zbyt słabe na 2nd rnd PO. Fakty są takie, że Gasolowi Memhis należeli do tej drugiej grupy i zdawali sobie sprawę, że albo będą tkwić w przeciętności albo zrobią jakiś zdecydowany ruch. I zrobili. Nie dość, że pozbyli się kontraktu, zyskali 2 młodych utalentowanych graczy to byli jeszcze o krok od wyciągnięcia Rose'a/Beasley'a w drafcie.

Piszesz, że Gasol był PFem na lata. Był, ale nie pierwszą opcją, a z jego kontraktem i umiejętnościami nie mieli szansy zdobyć lidera z prawdziwego zdarzenia. Mogli tkwić w przeciętności, albo zaryzykować. Rozumiem, że ty byś tkwił dalej czekając na zbawienie?

 

Jeśli chodzi o Gasola to masz rację, że to była kuleczka, ale Lakers zobaczyli w nim trochę potencjału, potem chłopak zmężniał i zaczął coś grać i pokazywać, że nie jest dzieckiem listonosza ;) tylko ma te same geny co i Pau, więc żebyś tu nie wciskał nikomu, że Marc się ukształtował w Memphis dopiero, bo to nieprawda.

 

A co do Critt - Chalmers, to nadmienię tyko, że Super Mario został wymieniony zaraz po wyborze na kasę i 2nd rnd picki, więc wielkiej wartości rynkowej nie miał, a taką miałby gdyby był rzeczywiście graczem na top20, który się obsunął. Resztę doskonale napisał VeGi, którego znajomość tematu była wielokrotnie testowana tutaj na forum i można na niej bazować nawet jak się nie oglądało nigdy w życiu Heat ;] Inna sprawa, że tak jak mówię - fani Heat narzekają na Chalmersa, więc nie pisz mi tu, że jest taki zajebisty, bo nie jest i talentu ma niewiele, a w Heat w S5 gra tylko dlatego, że Heat są strasznie biedni na tej pozycji, a rozgrywać może Wade...

 

Co do Czarka to już go wspomniałem wyżej, ale zauważ różnicę. Jak grasz w pokera i jeden koleś (West) stawia 1.5 bańki, a obok Wallace stawia 10 razy tyle, to który jest pewniejszy swoich kart? :) i od razu mówię, że przy trade'ach nie można blefować ;)

 

Jeżeli tam powstanie contender to z przyjemnością odszczekam to co napisałem negatywnego na tą drużynę, ale szanse na to są porównywalne z niewinnością przesłuchiwanego właśnie przez tych ściemniaczy na Wiejskiej Chlebowskiego znanego co poniektórym jako popularny Zbychu

wystarczy, że wejdą do PO, nawet odpadając 4-0 w 1st rnd i będziesz musiał odszczekiwać, bo osiągną to samo co z Gasolem, a mają młody i perspektywiczny skład, więc to dopiero początek.

 

I jeszcze jedna sprawa, bo skutecznie omijasz temat od samego początku - napisz jakąś konkretną propozycję jaką miało Memphis, a która była lepsza od tej Lakersowej. Oceń i uzasadnij dlaczego była lepsza uwzględniając 3 rzeczy jakich szukali w Memphis: spadające kontrakty, młode talenty i picki. Czekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna sprawa, bo skutecznie omijasz temat od samego początku - napisz jakąś konkretną propozycję jaką miało Memphis, a która była lepsza od tej Lakersowej. Oceń i uzasadnij dlaczego była lepsza uwzględniając 3 rzeczy jakich szukali w Memphis: spadające kontrakty, młode talenty i picki. Czekam...

sory za offtop

 

Prawda jest taka, że był to jeden z najbardziej zwałkowanych trade`ów ever. Kompletne nic za gościa wokół którego można było budować przyszłość.

 

Memphis nie miało lepszej oferty, bo Gasol nie był wystawiony na trade. Wystawiasz Gasola i czekasz na coś lepszego niż jego młodsza kopia i marne picki z końca 1 rundy... Trade był wykonany 1 lutego. Mieli na oko 2 tygodnie zbierania co kto oferuje i biorą najlepsze. Oferta Lakers mogła leżeć, na pewno nie było chętnych na Kwame. Tutaj wyglądało to na trade zrobiony przez dobrych kumpli, gdzie jeden był winny drugiemu przysługę.

 

Co dostali w zamian.

 

Dostali spadające kontrakty. Kogo podpisali z FA ?

Nikogo. Łyknęli kontrakt Zacha Randolpha...

 

Dostali picki. Kogo wzięli za picki od Lakers ?

Donte Greene`a wymienionego na Darrela Arthursa.... Została im jeszcze #30 w tegorocznym drafcie.

 

Why do the Grizzlies make this deal?

The Grizzlies weren't going anywhere with Gasol and are already firmly in rebuilding mode. They get some salary cap space with Kwame's expiring contract. On the court, they get the benefit of Kwame's defensive prowess. They also get Javaris Crittenton, who has shown immense promise in his limited time on the court. With the development of Jordan Farmar, he has been pushed to the background, perhaps more than was envisioned when he was drafted last summer. While the Grizzlies already have 3 point guards in Conley, Jr., Navarro and Lowry, they are all shorter point guards and Javaris with his height will bring a different dimension to their point guard mix. The Grizzlies also get 1st round picks in 2008 and 2010.

 

A to dopiero stek tzw bullshitów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna sprawa, bo skutecznie omijasz temat od samego początku - napisz jakąś konkretną propozycję jaką miało Memphis, a która była lepsza od tej Lakersowej. Oceń i uzasadnij dlaczego była lepsza uwzględniając 3 rzeczy jakich szukali w Memphis: spadające kontrakty, młode talenty i picki. Czekam...

sory za offtop

 

Prawda jest taka, że był to jeden z najbardziej zwałkowanych trade`ów ever. Kompletne nic za gościa wokół którego można było budować przyszłość.

 

Memphis nie miało lepszej oferty, A to dopiero stek tzw bullshitów

dokładnie tak, najbardziej właśnie zastanawiało mnie to ze w Mem nie szukano innej lepszej opcji i o ile mozna na wiele tematów na forum dyskutować to k**** NIE DORABIAJMY DO TEGO TREJDU WARTOŚCI DLA GRIZZ NA SIŁĘ BO ICH PO PROSTU NIE BYŁO

 

ten dil to wałek

 

tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.