Skocz do zawartości

ATF POLSKA EKSTRAKLASA


Braveheart22

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Qcin_69 napisał(a):

imo bez sezonie- tylko cała kariera - po prawdzie, jak ktoś był mega dobry(albo młody) to 2 sezony to jest maks w ekstraklasie- a ja chciałbym żeby też kilku weteranów się w tym atf znalazło - takich wiecie, solidnych 20sezonowych ligowców! 

No i to z sezonami to i tak zwykle jest fikcja (co było widać na przykładzie usuniętego atf piłkarskiego) bo i tak oceniana zwykle jest cała kariera a nie konkretne sezony ;) 

Mimo wszystko peak powinien być stawiany dużo wyżej niż longevity. 

A kariera zagranicą to już w ogóle mnie obchodzi tyle co zeszłoroczny śnieg. 

Edytowane przez MarcusCamby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MarcusCamby napisał(a):

Mimo wszystko peak powinien być stawiany dużo wyżej niż longevity. 

A kariera zagranicą to już w ogóle mnie obchodzi tyle co zeszłoroczny śnieg. 

co powinno być wyżej stawiane to się zgadzam, ale wciąż… głosuje się podświadomie na nazwiska a nie wycinki z karier - przerabiane to jest we wszystkich sezonowych atfach, stąd imo dać całokształt kariery w ekstraklasie niż szukać na siłę sezonu/dwóch jak i tak potem dla większości nie będzie to miało znaczenia bo będzie głosować na nazwisko a nie na sezon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Qcin_69 napisał(a):

co powinno być wyżej stawiane to się zgadzam, ale wciąż… głosuje się podświadomie na nazwiska a nie wycinki z karier - przerabiane to jest we wszystkich sezonowych atfach, stąd imo dać całokształt kariery w ekstraklasie niż szukać na siłę sezonu/dwóch jak i tak potem dla większości nie będzie to miało znaczenia bo będzie głosować na nazwisko a nie na sezon.

 

Czyżby wielki Adriano był niedoceniony? :(

No sorry, ale dla przykładu taki Lewandowski pod względem dominacji to nie jest pick nawet na TOP20 tego ATFu, a jeśli ktoś poważnie się nad tym zastanawia to zdecydowanie pomylił ATFa i powinien w tym momencie złożyć rezygnacje. 

Można zostawić w sumie to decyzji głosującym co stawiają wyżej, ale liczę że Braveheart zadba tu o ludzi na poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MarcusCamby napisał(a):

Czyżby wielki Adriano był niedoceniony? :(

No sorry, ale dla przykładu taki Lewandowski pod względem dominacji to nie jest pick nawet na TOP20 tego ATFu, a jeśli ktoś poważnie się nad tym zastanawia to zdecydowanie pomylił ATFa i powinien w tym momencie złożyć rezygnacje. 

Można zostawić w sumie to decyzji głosującym co stawiają wyżej, ale liczę że Braveheart zadba tu o ludzi na poziomie.

Adriano jak Adriano, ale Wade w under24 to był skandal :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment jest nas 12. Według kolejności zgłoszeń:

Braveheart, Pablo, LBS, Qcin, Ernie, DRK, Jack, Agresywnychomik, The Game, Marcus, Sewer, LAF. 

Minimalna liczba osób zatem, którą sobie założyłem przed, żeby ten draft był naprawdę fajny, już jest. Optymalnie byłoby dobić do 16 osób, więc jeszcze trochę poczekamy na formalne zamknięcie tej listy, tym bardziej, że pojawiły się prośby na priv, by poczekać ze startem do zakończenia innego ATF'a, w którym kilka osób tu obecnych bierze udział. 

Na ten moment, co do zasad. 

1. XXI wiek. Większość głosów przemawia nad edycją Ekstraklasa XXI wiek, jeśli chodzi o ramy czasowe draftu. To i tak jest prawie 25 lat, więc szmat czasu i przy tym raczej zostaniemy. 

2. Wybieramy zawodników bez zaznaczania konkretnych sezonów. Cenne uwagi daliście, że podświadomie i tak ocenia się kariery danych graczy, a mniej patrzy na konkretny sezon. Niemniej trzeba tu pamiętać o tym, co Marcus pisze, że peak jest bardzo ważny przy ocenie. Było też sporo kozaków, którzy tak naprawdę na chwilę pojawili się w naszej lidze, co też było już tu poruszane. 

Te dwie ważne kwestie wyjaśnione. Miałem też różne zapytania na priv, najważniejsze teraz przedstawię, bo warto zaczerpnąć Waszej opinii. Pozwolę sobie dalej punktować. 

3. Wybieramy gołą 11 czy bawimy się w szerszy draft i dobranie jeszcze np. 3-4 rezerwowych? Optowałem raczej za 11, ale może wolicie mieć jeszcze więcej draftowego funu i przy wyrównanych głosowaniach więcej rozkminek, że taki zawodnik xyz z ławki mógłby zrobić ostatecznie różnicę na korzyść danego teamu. 

4. Limit obcokrajowców. Temat zresztą już poruszany przez Was ogólnie. Pomysł ciekawy myślę. Pojawiały się w dyskusji liczby 3-4 obcokrajowców, a może limit chociaż do tych 5 podnieść jak coś? Chyba, że stanowczo nie chcecie takich limitów. Czekam na odzew. 

Jak coś mi umknęło to dopytam później, ale chyba najważniejsze kwestie się pojawiły. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Qcin_69 napisał(a):

cudze chwalicie swego nie znacie :P właśnie solą tego atf to będą te wszystkie Jacki Wisniewskie :P 

Myślę, że znajdzie się miejsce, i dla obcokrajowców (artystów, grających na fortepianie xd), i dla Jacków Wiśniewskich (noszących ten fortepian xd) :P

Ale żeby nie było, wśród Polaków też mieliśmy wielu artystów ;)

Hmm... Jedni nie chcą żadnych limitów, inni sztywno optują za mocnym limitem, chyba będzie trzeba jednak gdzieś po środku się spotkać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Braveheart22 napisał(a):

Myślę, że znajdzie się miejsce, i dla obcokrajowców (artystów, grających na fortepianie xd), i dla Jacków Wiśniewskich (noszących ten fortepian xd) :P

Ale żeby nie było, wśród Polaków też mieliśmy wielu artystów ;)

Hmm... Jedni nie chcą żadnych limitów, inni sztywno optują za mocnym limitem, chyba będzie trzeba jednak gdzieś po środku się spotkać. 

Limitu żadnego nie powinno być, bo kto zechce to sobie stworzy 11 Polaków, a kto inny stworzyć może sobie 11 starych Słowaków. Co do rezerwowych to mogą być, choć jak będzie tylko 11 to też nie będzie źle. 

Natomiast uważam, że skoro bierzemy bez sezonów (co akurat mi się nie podoba) to przynajmniej powinniśmy dać jakiś limit meczów w naszej ekstraklasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, LAF napisał(a):

Mi też nie. Ktoś weźmie RL9 i po ptokach a czy Rudnevs był gorszy ? 

Porównując obu sezony w Lechu oczywiście 

Przecież ocena będzie przez pryzmat kariery w ekstraklasie. Marcus już wyjaśnił przypadek Lewego. I proszę na razie nie spoilerować :P

10 minut temu, The Game 85 napisał(a):

Natomiast uważam, że skoro bierzemy bez sezonów (co akurat mi się nie podoba) to przynajmniej powinniśmy dać jakiś limit meczów w naszej ekstraklasie.

W sensie dolna granica, tak? 

No można zrobić, że jeżeli ktoś grał u nas tylko jeden sezon to musi mieć np. powyżej 2/3 możliwych meczów w sezonie rozegranych czy tam okolice 3/4 nawet, żeby się łapał do draftu. Bo rzeczywiście może dojść do sytuacji, że ktoś weźmie sobie Herolda Goulona, który wyglądał jak jakaś maszyna w barwach Zawiszy, ale zagrał chyba tylko w 10  meczach, bo złapał poważną kontuzję. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.