Skocz do zawartości

Rookie of the Year race 23/24


RonnieArtestics

Kto zostanie najlepszym debiutantem?  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Rookie of the year to:

    • Victor Wembanyama
    • Chet Holmgren
    • Scoot Henderson
    • Ausar Thompson
    • Inny (Podziemski ;])

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 05.12.2023 o 06:11

Rekomendowane odpowiedzi

@RonnieArtestics

A w jakim sensie ? Przecież napisałem ,że raczej pisanie po kilku meczach ,że the most overhyped ever jest mocno na wyrost. A o Victorze to było do koljengo wpisu

Więc możesz mi napisać co mi umknęło? Zwłaszcza, że pisałem ,ze nie macowi chodziło o Victora

I wcale nie jest to najgorszy gracz w lidze. Ani nawet najgorsze nr 2 ostatnich lat po kilku meczach. Rok temu Jabari Smith po 8 meczach miał skutecznośc 32% a tu ktoś chce oceniać po 5 meczach młodego gracza z mega jednoznacza opinią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

8 godzin temu, josephnba napisał(a):

Jest słusznie hajpowany

A tu o kim piszesz? Wemby czy Scoot?

8 godzin temu, josephnba napisał(a):

To nie były losowe nazwiska a chłopaki którzy z bustów stali się allstarami i superstarami choć początkowo nic tego nie zapowiadało

Żaden z tych kolesi nie był hypowany przed draftem, wielu z nich szło w uważanych za słabe drafty (przed)

Jak np Ola Dipo co poszedł z 2 numerem, a kolo co sam myślał że pojdzie z jedynka (Noel mial przygotowany Garnitur z CAVS), poszedł z 6. Z jedynką zas poszedl Bennet, ktorego zaden mock draft nie mial w top3..

8 godzin temu, josephnba napisał(a):

Scoot mial do czasu kontuzji bardzo rozczarowujący rs, zdecydowanie najgorszy z topki draftu, ale pisanie że to najbardziej overrhyped rookie ever to trochę k**** za grubo jak na kilka spotkań pierwszego sezonu

Kluczowy jeest słowo hype. Nie napisałem, że jest jednym z najsłabszych top3 wyborów ever czy coś.

Rozumiem, że jak wiele osób śmiało się z Hornets, że go nie wzięło z dwójką a Millera, to też uważałeś że za wcześnie na takie opinie?

Henderson był np dużo bardziej hypowany niż jakikolwiek gracz z poprzedniego draftu czy inne topy z innych draftów jak Banchero, Chet, Edwards, Morant etc

Kązdy z nich już w tych pierwszych meczach sporo pokazał.

Po prostu, nie potrafię sobie przypomnieć bardziej hypowanego kolesia nie idącego z numerem jeden draftu poza Durantem.

Moze Jabari Parker? Ale on chyba juz po NCAA nie byl hypowany, podobnie jak idacy w tym samym drafcie Wiggins (ale ten w Hs byl bardziej hypowany za to).

OFC Scoot nadal moze sie okazac bdb, bo ma do tego cechy.

Niestety Jego slaba gra wplywala na fatalna postawe calego zespolu i stad taki komentarz.

4 godziny temu, RonnieArtestics napisał(a):

@ely3 może przestańcie się wtrącać do ich dyskusji jak nie wiecie czego dotyczy ? 

Nie no, nic złego przecież nie pisałem, nikogo nie obraził, wyraża tylko swoją opinię. Mi to jak najbardziej nie przeszkadza.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, mac napisał(a):

  

A tu o kim piszesz? Wemby czy Scoot?

Żaden z tych kolesi nie był hypowany przed draftem, wielu z nich szło w uważanych za słabe drafty (przed)

Jak np Ola Dipo co poszedł z 2 numerem, a kolo co sam myślał że pojdzie z jedynka (Noel mial przygotowany Garnitur z CAVS), poszedł z 6. Z jedynką zas poszedl Bennet, ktorego zaden mock draft nie mial w top3..

Kluczowy jeest słowo hype. Nie napisałem, że jest jednym z najsłabszych top3 wyborów ever czy coś.

Rozumiem, że jak wiele osób śmiało się z Hornets, że go nie wzięło z dwójką a Millera, to też uważałeś że za wcześnie na takie opinie?

Henderson był np dużo bardziej hypowany niż jakikolwiek gracz z poprzedniego draftu czy inne topy z innych draftów jak Banchero, Chet, Edwards, Morant etc

Kązdy z nich już w tych pierwszych meczach sporo pokazał.

Po prostu, nie potrafię sobie przypomnieć bardziej hypowanego kolesia nie idącego z numerem jeden draftu poza Durantem.

Moze Jabari Parker? Ale on chyba juz po NCAA nie byl hypowany, podobnie jak idacy w tym samym drafcie Wiggins (ale ten w Hs byl bardziej hypowany za to).

OFC Scoot nadal moze sie okazac bdb, bo ma do tego cechy.

Niestety Jego slaba gra wplywala na fatalna postawe calego zespolu i stad taki komentarz.

Nie no, nic złego przecież nie pisałem, nikogo nie obraził, wyraża tylko swoją opinię. Mi to jak najbardziej nie przeszkadza.

 

 

Co się tyczy Hornets to słowa nie wypowiedziałem czy napisałem bo jak powtarzam tu od przeszło 20 lat nie znam się na ncaa i całej reszcie więc nie oceniam wyborów dopóki nie zobaczę ich w grze 

O Hendersonie dowiedziałem się wcześniej tylko i wyłącznie z hajlajtów jego i VW i tego że Scoota ktoś łączył z Bulls w kontekście szukania wzmocnień dla Lillarda w PTB (LaVine za no.3) 

Tyle w tym temacie

 

Wciąz zapominasz o tym jaki hypexbyl choćby na Billupsa czy może przede wszystkim na Cumbyego w czasie kiedy wchodzili do ligi 

 

Szukasz hypowanego gracza, który mocno w rookie season rozczarował? 

Proszę bardzo

Jay Williams 

Biorąc pod uwagę że wówczas gracze nie mieli takich możliwości żeby się pokazać ogółowi i że nie dało się tak hajpować jak teraz, można z dużą dozą prawdopodobieństwa powiedzieć że hypexbyl wyższy na Jaya niż Scoota 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lorak napisał(a):

ja się nie zastanawiam, gdyż od początku typowałem Cheta na ROTY i tak tez tu w ankiecie zagłosowałem ; ]  to było pytanie do innych. poza tym w przeciwieństwie do Banchero scoring nie jest głównym atutem Victora, bo w D już jest na poziomie all D/DPOTY, więc tragiczna efektywność nie uderza w niego tak mocno, jak w twojego ulubieńca.

Wictor jest tak na poziomie alltime dpoty, że Spurs mają 29 obronę

to, że przez chwilę był nie znaczy że jest

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

Wictor jest tak na poziomie alltime dpoty, że Spurs mają 29 obronę

slaby trener (pozdro Mac) oraz support. ale on ma takie warunki, że już teraz nawet gwiazdy jak Durant boją się przy nim rzucać, a jak już ktoś rzuca, to wychodzi kosmiczny DFG Victora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lorak napisał(a):

slaby trener (pozdro Mac) oraz support. ale on ma takie warunki, że już teraz nawet gwiazdy jak Durant boją się przy nim rzucać, a jak już ktoś rzuca, to wychodzi kosmiczny DFG Victora.

to sie zdeycuj, czy piszesz o umiejetnosciach gry w obronie, czy o warunkach fizycznych wybitnie ulatwiajacych gre w 'pomalowanym'. wemby to obok dobrej obrony jeszcze nie stal, nie mowiac juz o dpoty czy all time...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lorak napisał(a):

slaby trener (pozdro Mac) oraz support. ale on ma takie warunki, że już teraz nawet gwiazdy jak Durant boją się przy nim rzucać, a jak już ktoś rzuca, to wychodzi kosmiczny DFG Victora.

gość jest b2b -31, strach pomyśleć ile by był gdyby nie bali się przy nim rzucać, nie wiem czy warto się wykłócać, bo ewidentnie mylisz potencjał z realnym, obecnym impactem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.nba.com/stats/player/1641705/advanced?LastNGames=7

ostatnie 7 spotkań Viktora, yiykes

na ten momement Chet to go po prostu miażdzy

https://www.nba.com/stats/player/1631096/advanced

chyba nie wszystko można tłumaczyć waruneczkami, chyba trzeba zacząć łapać dobre kursy póki jeszcze są

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

https://www.nba.com/stats/player/1641705/advanced?LastNGames=7

ostatnie 7 spotkań Viktora, yiykes

na ten momement Chet to go po prostu miażdzy

https://www.nba.com/stats/player/1631096/advanced

chyba nie wszystko można tłumaczyć waruneczkami, chyba trzeba zacząć łapać dobre kursy póki jeszcze są

Mordo, ważne ze Wemby umi trafic fadeawaya, (tak na oko jednego na pięć), a Holmgren nie umi, więc nie ma do niego podjazdu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ely3 wyjaśnisz czemu po 7 meczach oceniłeś potencjał u Wembanyamy, jako dużo większy,  i z góry założyłeś, że Holmgren nie ma w przyszłości do niego podjazdu, a gdy ktoś napisał tylko „najbardziej overhyped rookie ever” na temat scoota, dwa dni później sam pytasz czy nie za wcześnie na takie zdania ? Mimo ze zdanie wyraźnie dotyczy tylko i wyłącznie okresu bycia rookie, a twoja ocena dotyczy zakładania z góry przyszłości dwóch zawodnikow ? 

ps. Holmgren miał nie mieć podjazdu do Wemby przez brak fadeawaya, czy jak to leciało ? ;) Jak narazie Chet ratuje mecze fadeawayem jako „trzecia opcja drużyny”, a Wemby robi regularne 6/17 z tych swoich super stepbacków, i fadeawayów, które są “nie do zatrzymania”. Oczywiście ja tutaj trochę ironizuje bo obaj to wymiatacze jak na rookie, i to było oczywiste, stąd ten wątek tak szybko się tu pojawił w tym sezonie.
 

Wemby z kolei nabił sobie dziś ładnie bloków, aby podtrzymać teorie loraka. :) 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak ten rok obycia z ligą, bycie w drużynie potem treningi, podróże, podpatrywanie innych grajków, nie ma chyba większego zaskoczenia, że to wygląda jak wygląda, ciekawe tylko czy Spurs spodziewali się znacznie więcej po Wenbym od początku czy zakładali takie huśtawki formy, bo nie oszukujmy się jakby ktoś zobaczył te staty z ostatnich meczów nie wiedząc kogo dotyczą, to kazał by z tym wypierdalać i że to pewnie jakiś new born Tony Wroten, który nadaje się jedynie do roli sissy lokaja Howarda w Tajlandii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy ty jesteś na jakiejś misji anty Wemby? Dawno ( nigdy?) Ciebie nie widziałem tak aktywnego w jednym temacie nawet jak Jok zrobił mistrza. Bardzo dziwna ta twoja zaciekłości nawet nie wiem w imię czego i o co walczysz czy przeciw czemu? 
Facet zaczął grać pierwszy miesiąc w lidze i już zdarzył zrobić roller coaster przeplatając mecz dobry z meczem słabym. 
 

Ja po tych niewielu spotkaniach pokuszę się o drobne porównanie dwóch czołowych rookies. 
Wemby - talent bardzo uniwersalny pokazujący już teraz przebłyski rzeczy których tak wysoki gracz nie powinien umieć ale tez nie powinien robić bo na 1 udane zagranie masz 3 nieudane. Wejście w ligę przy bardzo słabym zespole ma trudne bo wsparcia żadnego ( co gorsza najlepszy gracz spurs obecnie ma kontuzje DV a i jedyny rozgrywający nie grał ) a obrońcy są mocno zdeterminowani i ustawieni na niego. Ale wystarczy ze podmieniecie go do OKC i gwarantuje ze by efektywność wzrosła. Spurs będą z niego robili kotwice po obu stronach parkietu równocześnie a na to potrzeba żelaznego zdrowia sprawności i siły której on na razie nie ma na poziomie nba a co tu mówić o all nba team. I nikt tu na forum pomimo zachwytu nad pojedynczymi zagraniami udanym koźle minięciu wsadzie czy fade away all team z niego nie robi. A z graczy z draftu wydaje się ze właśnie Wemby potrzebuje najwiecej czasu ze względu na tak nieproporcjonalna budowę ciała. 
 

Chet - zaskakuje in plus po powrocie z kontuzji ale zwróćmy uwagę ze rok temu był z zespołem i łapał kontakt z liga „na sucho” mając czas mimo kontuzji na częściowe szlify i dojrzewanie mentalne w obeznaniu się z realiami ligi. A ze jako 3 opcja nie musi brać wszystkiego na siebie i może skupić sie na tym co robi świetnie: to wykorzystuje to i uzywa do woli tego w czym jest elitarny: 

rim run czyli atakowanie po pasie, pick and pop oraz ochrona tablicy blokiem bo świetnie kontestuje. W środowisku OKC mało co musi robić więcej wiec nie kozluje nie mija i nie musi sobie sam wypracować rzutu mając najlepszego PG młodego pokolenia w osobie SGA w zespole. Te 3 rzeczy robi elitarnie i żyje z tego. 
 

wemby bez wsparcia szamoce się wszędzie na boisku co nie zmienia faktu ze kwestionuje jego selekcje rzutowa. Każdy to widzi i krytykuje. 
a +\~ to warto porównywać tylko graczy w 1 zespole. Tu nie można przy tak rożnej sile zespołów robić to wybiórczo między graczami innych zespołów.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ignazz napisał(a):

ewy ty jesteś na jakiejś misji anty Wemby? Dawno ( nigdy?) Ciebie nie widziałem tak aktywnego w jednym temacie nawet jak Jok zrobił mistrza.

absolutnie, nawet bym pewnie sprawę przemilczał, ale przeglądałem ostatnio team statsy i rzuciła mi się w oczy obrona Spurs, ba, nawet sam na początku dałem się uwieść koncepcji, że typek będzie wysoko w dpoty race już w pierwszym sezonie, ale niestety weryfikacja przyszła dość szybko i na teraz wygląda to... źle w porównaniu z pierwszotygodnowym hajpem? cały czas uważam, że Wemby ma papiery na goata, ale przynajmniej top5 alltime, po prostu nie możemy ulegać przedwczesnym, mało racjonalnym tezom. Natomiast Chat wygląda wyśmienicie i to trzeba mu oddać, jego fundamentals to ścisła topka ever jeśli chodzi o rookies i nie ma tu winy Wictora, bo aż strach pomyśleć jakby mógł niszczyć po roku tylko przebywana w lidze

18 minut temu, ignazz napisał(a):

Ale wystarczy ze podmieniecie go do OKC i gwarantuje ze by efektywność wzrosła.

nie wiem czy ktoś to neguje, natomiast ja postawiłbym teze, że Chet w Spurs mógłby dalej wyglądać bdb, nie dowiemy się tego raczej, ale też należy pamiętać, że taki Miller w przeciętnych Hornets wystartował bardzo pewnie, a wg tej tezy wcale nie musiał

22 minuty temu, ignazz napisał(a):

A ze jako 3 opcja nie musi brać wszystkiego na siebie i może skupić sie na tym co robi świetnie: to wykorzystuje to i uzywa do woli tego w czym jest elitarny: 

to jest w ogóle jego największa wydaje się zaletą, że on może sobie oddać 6 rzutów i nie będzie miał z tym żadnego problemu, takie wczesne Jokowe podejście do baskatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

jednak ten rok obycia z ligą, bycie w drużynie potem treningi, podróże, podpatrywanie innych grajków, nie ma chyba większego zaskoczenia, że to wygląda jak wygląda

chyba jednak jest, bo większość osób tutaj w ankiecie oddało głos na Victora, a BMF przewidywał, że będzie robił coś w stylu 25 PPG z prawie 60 TS%. tak więc teraz jesteśmy mądrzejsi i przewagę Cheta można tłumaczyć tym rokiem oraz lepsza drużyna, ale przed sezonem mało kto (o ile ktokolwiek) o tym mówił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, lorak napisał(a):

chyba jednak jest, bo większość osób tutaj w ankiecie oddało głos na Victora, a BMF przewidywał, że będzie robił coś w stylu 25 PPG z prawie 60 TS%

czyli, że będzie z grubsza robił to co z ziutkami we Francji tylko, że w NBA w bottom 5 teamie? no to zacna ta prognoza, bez urazy @BMF;]

34 minuty temu, lorak napisał(a):

tak więc teraz jesteśmy mądrzejsi i przewagę Cheta można tłumaczyć tym rokiem oraz lepsza drużyna, ale przed sezonem mało kto (o ile ktokolwiek) o tym mówił.

to pewnie pokłosie tego, że do momentu kontuzji wyglądał fizycznie bardzo licho, a i samą grą specjalne nie zdążył nikogo zachwycić, jednak po powrocie i kilku meczach przedsezonowych było już przecież widać, że gość jest już na zupełnie innym levelu, ja na przykład słyszałem kilka głosów o tym, że Chet może namieszać, nie wiem skąd pogląd, że w ogóle nie był w konwersacji, u buków zawsze był drugi

mam w ogóle wrażenie, że to wszystko najbardziej będzie się obrywać Sochanowi, Spurs się pewnie specjalnie nie martwią, dla nich kolejny topowy pick jest musem w obecnej sytuacji

przy tym całym szumie chyba wszyscy zapomnieli już o Hendersonie, ciekawe czy zdąży się jeszcze ogarnąć by choć na chwilę zagościć w świadomości

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, lorak napisał(a):

chyba jednak jest, bo większość osób tutaj w ankiecie oddało głos na Victora, a BMF przewidywał, że będzie robił coś w stylu 25 PPG z prawie 60 TS%. tak więc teraz jesteśmy mądrzejsi i przewagę Cheta można tłumaczyć tym rokiem oraz lepsza drużyna, ale przed sezonem mało kto (o ile ktokolwiek) o tym mówił.

Nom, myślałem, że będzie robić te 24ppg na dobrym efficiency. ;] Ale w drugiej części sezonu się pewnie rozkręci do +- tego poziomu. 

Chet to prawie dwa lata starszy fake-rookie grający z ~top5 graczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BMF napisał(a):

Nom, myślałem, że będzie robić te 24ppg na dobrym efficiency. ;] Ale w drugiej części sezonu się pewnie rozkręci do +- tego poziomu. 

Chet to prawie dwa lata starszy fake-rookie grający z ~top5 graczem.

Pisałeś o 26ppg na 58.7 TS% tak dla ścisłości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.