Skocz do zawartości

Rookie of the Year race 23/24


RonnieArtestics

Kto zostanie najlepszym debiutantem?  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Rookie of the year to:

    • Victor Wembanyama
    • Chet Holmgren
    • Scoot Henderson
    • Ausar Thompson
    • Inny (Podziemski ;])

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 05.12.2023 o 06:11

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.11.2023 o 07:59, DRK napisał(a):

Podbiję jeszcze. Takie drafty co 20 lat (no prawie, ten co dodam 19)

A gdzie w tym wszystkim klasa 1996?

Godzinę temu, joe dumars napisał(a):

tak na szybko, zaden z tych graczy nie byl draftowany w top5 draftu...

Oladipo 2, Chandler 2, Billups 3, Camby 2.

Randle 7, Rip 7, Curry 7 i O'Neal 17 faktycznie spoza top 5 draftu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, joe dumars napisał(a):

tak na szybko, zaden z tych graczy nie byl draftowany w top5 draftu...

wembanyama to najbardziej przehajpowany grajek w historii draftu; nba vs polamatorska liga we francji -> pisalem tu o tym szczegole. wiekszosc bagatelizowala sprawe. coz...   

Jaki masz problem z obecną grą VW? Oczekiwałeś 25/10/3/3 od samego października?

Facet pokazuje, że to kwestia czasu aż z tym zasięgiem będzie totalnie miażdżył w D na jakąś niespotykaną skalę a i w ataku miał też już trochę zagrań, na które może nie być odpowiedzi, bo nikt nie ma takich warunków fizycznych bo je zatrzymać. To, że na początku kariery będzie robił masę strat można było zakładać i tutaj też potrzeba czasu i otrzaskania się w warunkach nba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, vero1897 napisał(a):

Jaki masz problem z obecną grą VW? Oczekiwałeś 25/10/3/3 od samego października?

Facet pokazuje, że to kwestia czasu aż z tym zasięgiem będzie totalnie miażdżył w D na jakąś niespotykaną skalę a i w ataku miał też już trochę zagrań, na które może nie być odpowiedzi, bo nikt nie ma takich warunków fizycznych bo je zatrzymać. To, że na początku kariery będzie robił masę strat można było zakładać i tutaj też potrzeba czasu i otrzaskania się w warunkach nba 

nie mam zadnego problemu. stwierdzilem jeno, ze jest najbardziej przehajpowanym grajkiem w historii draftu. czego nie rozumiesz?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ely3 jakieś poważne argumenty za tym ze Chet Holmgren nie ma podjazdu do Wemby w przyszłości ? Ja widzę ze to w sumie dość podobni gracze, obaj mają skille guarda w ciele centra,( No, wzroście, nie ciele), obaj rozkurwiają w obronie i mają dobre instynkty, natomiast o ile Wemby ma oczywiście najlepsze ever warunki fizyczne (wzrost + zasięg) to jest to jedyne w czym chet nie ma podjazdu do niego, bo skilla to wlasnie Chet ma na ten moment duuużo większego, podejrzyj sobie jakieś jego workouty z Durantem np. On bedzie zdobywał pkty na wszelkie sposoby jakie się da, a w tym momencie wydaje się bardziej rozwiniętym zawodnikiem i o ile Wemby może podgoni, to może też nie podgonić, wiec nie wiem skad ta pewność u Ciebie, ze Chet w przyszłości bedzie gorszy, jak sugerujesz. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, joe dumars napisał(a):

tak na szybko, zaden z tych graczy nie byl draftowany w top5 draftu...

wembanyama to najbardziej przehajpowany grajek w historii draftu; nba vs polamatorska liga we francji -> pisalem tu o tym szczegole. wiekszosc bagatelizowala sprawe. coz...   

Oladipo 2 

Tyson 2

Randle 7 (myślałem że wyżej) 

Billups 3

Hamilton 7

Camby 2

Oneal i curry poza top 10, ale i tak byli jednymi z najlepszych w swoim prime

VW najbardziej przehajpowanym graczem? 

Postawisz na to kasę w sts czy w 8nnej bukmacherce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@joe dumars

Poprostu z tych dwóch zdań bije przekaz jakoby VW w jakimś większym stopniu zawodził i totalnie odbił się od NBA jak od ściany a przecież on przez te pierwsze tygodnie gra to czego z grubsza oczekiwano. Do tego na końcu piszesz, w tonie "a nie mówiłem",  gdzie - o ile faktycznie nie miałeś jakichś nierealnych oczekiwań co do jego wejścia w ligę - nie ma to żadnego sensu. Tego nie rozumiem.

Edytowane przez vero1897
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, joe dumars napisał(a):

nie mam zadnego problemu. stwierdzilem jeno, ze jest najbardziej przehajpowanym grajkiem w historii draftu. czego nie rozumiesz?...

nie rozumiem w jaki sposób jest najbardziej przehajpowany, skoro gra na niesamowitym poziomie jak na rookie (szczególnie 19letniego bez doświadczenia w NCAA) i praktycznie w każdym meczu pokazuje rzeczy, których nikt inny nigdy nie był w stanie zrobić. LeBron w tym samym momencie kariery wyglądał wyraźnie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RonnieArtestics napisał(a):

jakieś poważne argumenty za tym ze Chet Holmgren nie ma podjazdu do Wemby w przyszłości

To że są podobni to nie oznacza ,że wykonują wszystko tak samo. Victor ma trudniejszy do zatrzymania rzut. Lepsza motorykę, Lepszy kozioł. Większa swoboda kreowania sobie rzutu. Widzialeś by Holmgen kreował sobie rzut za 3. Mijał obroncę i rzucał?

Victor na razie cyferki ma gorsze ale nie da się kompletnie porównać tego jak on musi ciągnąc za uszy Spurs a Thunder ma o wiele lepszy skład 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ely3 napisał(a):

To że są podobni to nie oznacza ,że wykonują wszystko tak samo. Victor ma trudniejszy do zatrzymania rzut. Lepsza motorykę, Lepszy kozioł. Większa swoboda kreowania sobie rzutu. Widzialeś by Holmgen kreował sobie rzut za 3. Mijał obroncę i rzucał?

Victor na razie cyferki ma gorsze ale nie da się kompletnie porównać tego jak on musi ciągnąc za uszy Spurs a Thunder ma o wiele lepszy skład 

Wemby jak narazie ma masę strat jak probuje kozlowac, nie może przekozlowac piłki przez polowe. 
Wemby jak narazie gowno sobie sam wykreował. 
wemby jak narazie bez Tre Jonesa na boisku ma -25 net rtg ( wrzucałem do tematu spurs, zobacz sobie) 

 

Chet ma dobry kozioł i umie mijać, sam sobie robić miejsce. 
 

jedyna przewaga wembyego w tym momencie to wzrost i zasięg rok, jak słusznie zauważyłeś nie da się jego rzutu zablokować ani go wystraszyć nawet. A tak, to Holmgren wg mnie ma po prostu więcej skilla.

 

Ty jakieś mecze oglądałeś obu panów ? Bo mam wrazenie ze na pewno nie. Weź nie pisz jak nie wiesz o czym mówisz. Wemby wyglądał do tej pory źle, gdy nie ma na boisku kogos kto może go wykreować. Widziałem tez akcje gdzie Holmgren sam sobie bierze kogos 1vs1 i robi to z powodzeniem. Także ja nie wiem o czyn Ty mówisz do mnie. Poczytaj sobie temat Spurs, bo nie tylko ja tak sądzę. Wszyscy narzekają, że na PG gra Sochan i Wemby na tym traci. Bo on siebie sam jeszcze regularnie nie kreuje. Najlepszy jest obecnie w obronie i łapaniu lobów, wiele wiecej w ataku jeszcze mu się nie udaje. 
 

nie chce umniejszać wemby bo jest bdb, nie chce mówić ze jest dużo gorszy, bo mała probka, ale to co pogrubilem to we wszystkim Chet na pewno nie ustępuje mu. A wydaje mi się ze najzwyczajniej w świecie Chet miał więcej czasu pracować nad fundamentals i skillem w to lato, i jest bardziej gotowy. Nie wiem czy bedzie lepszym graczem niż Wembanyama ale nie podoba mi się takie stwierdzanie po czterech meczach, że nie ma podjazdu do Wemby w przyszłości, bo do takich sugestii nie masz imo żadnych podstaw. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

wemby jak narazie bez Tre Jonesa na boisku ma -25 net rtg

Bo jest liderem. Jego atakują i jego podwajają. A wrzucanie -net rtg po 7 meczach i pewnie próbka ma ok 100 i taki Tre jest - 17 bez Victora ma sens dosłownie żaden.

Rozumiem ,że jakby co olewasz info ,że Holmgen bez Shaia jest na minusie? 

27 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

Nie wiem czy bedzie lepszym graczem niż Wembanyama ale nie podoba mi się takie stwierdzanie po czterech meczach, że nie ma podjazdu do Wemby w przyszłości, bo do takich sugestii nie masz imo żadnych podstaw. 

MAm jak najbardziej. Bo widać różnice w technice rzutu i kreowania sobie . Rzuty Vicora śa praktycznie nie do zatrzymania. To przypomina historię jak ktoś ale nie pamiętam kto pisał ,że Giannis to gówno a nie przyszła gwiazda bo robi 4 pkt na mecz

Victor robi wszystko lepiej . już samodzielnie wygrał Spurs mecz z Suns i Rockets. A Holmgren jest tym trzecim w Thunder. To jes mniej więcej taka różnica. To ,że Victor dostał zadyszki ze zmęczenia to się zdarza tak młodym graczom, którzy już teraz musza wykonywac wszystko. I staty mocno mu obniżają dwa ostatnie mecze a zwłaszcza ten w Madison

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, RonnieArtestics napisał(a):

nie chce umniejszać wemby bo jest bdb, nie chce mówić ze jest dużo gorszy, bo mała probka, ale to co pogrubilem to we wszystkim Chet na pewno nie ustępuje mu. A wydaje mi się ze najzwyczajniej w świecie Chet miał więcej czasu pracować nad fundamentals i skillem w to lato, i jest bardziej gotowy. Nie wiem czy bedzie lepszym graczem niż Wembanyama ale nie podoba mi się takie stwierdzanie po czterech meczach, że nie ma podjazdu do Wemby w przyszłości, bo do takich sugestii nie masz imo żadnych podstaw.

..to ja nie wiem jakie Ty mecze oglądałeś. To co pogrubiłeś to właśnie już na tym etapie wygląda lepiej u VW. Oczywiście, jeszcze się gubi, jeszcze traci piłkę w koźle, jeszcze się źle ustawi ale to nadal 19 latek. Już teraz potrafi przejąć końcówkę meczu i poprowadzić do wygranej! Holmgren na teraz to ma lepszy rebounding (być może wynikający z pozycji na boisku ale lepszy), lepszą grę tyłem do kosza i pod samym koszem, dobre stawianie zasłon i ogólnie ustawianie się na boisku. Dwie rzeczy na pewno trzeba uwzględniać przy porównaniach: Wembanyamy uczy się cała liga i uczy się też San Antonio jak z nim grać, z Holmgrenem już teraz wiadomo jak grać żeby go efektywnie wykorzystywać bo jednak podobnych grajków już widzieliśmy a VW, no raczej nie. A druga rzecz, połączona z tą pierwszą: no, jednak Oklahoma jest na zupełnie innym etapie budowy jako zespół niż SA, i Holmgren porusza się w całkiem innym otoczeniu niż VW. Zdecydowanie łatwiej wejść w taką drużynę niż w będące w budowie SAS.

Mogę się zgodzić, że na teraz może wygląda bardziej dojrzale niż VW ale on pokazuje (jeszcze w pojedynczych akcjach), że już potrafi rzeczy, które Holmgrenowi ciężko będzie kiedykolwiek przyswoić (choćby ten rzut a'la fadeaway z poziomu startosfery:)).

 

Chet jest oczywiście też bardzo dobry jak na gościa grającego 1 sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, n_i_m_h napisał(a):

..to ja nie wiem jakie Ty mecze oglądałeś. To co pogrubiłeś to właśnie już na tym etapie wygląda lepiej u VW. Oczywiście, jeszcze się gubi, jeszcze traci piłkę w koźle, jeszcze się źle ustawi ale to nadal 19 latek. Już teraz potrafi przejąć końcówkę meczu i poprowadzić do wygranej! Holmgren na teraz to ma lepszy rebounding (być może wynikający z pozycji na boisku ale lepszy), lepszą grę tyłem do kosza i pod samym koszem, dobre stawianie zasłon i ogólnie ustawianie się na boisku. Dwie rzeczy na pewno trzeba uwzględniać przy porównaniach: Wembanyamy uczy się cała liga i uczy się też San Antonio jak z nim grać, z Holmgrenem już teraz wiadomo jak grać żeby go efektywnie wykorzystywać bo jednak podobnych grajków już widzieliśmy a VW, no raczej nie. A druga rzecz, połączona z tą pierwszą: no, jednak Oklahoma jest na zupełnie innym etapie budowy jako zespół niż SA, i Holmgren porusza się w całkiem innym otoczeniu niż VW. Zdecydowanie łatwiej wejść w taką drużynę niż w będące w budowie SAS.

Mogę się zgodzić, że na teraz może wygląda bardziej dojrzale niż VW ale on pokazuje (jeszcze w pojedynczych akcjach), że już potrafi rzeczy, które Holmgrenowi ciężko będzie kiedykolwiek przyswoić (choćby ten rzut a'la fadeaway z poziomu startosfery:)).

 

Chet jest oczywiście też bardzo dobry jak na gościa grającego 1 sezon.

Jak dla mnie po prostu dla obu sky is the limit i takie mam podejscie do tego ze zobaczymy jak to bedzie natomiast nie rozumiem zdań ze wemby na pewno bedzie lepszy i Chet nie ma do niego podjazdu - na podstawie siedmiu meczy w których Holmgren wyglada lepiej. Nie chce mi się więcej dywagować na ten temat bo obaj zajebisci i pozostaje tylko oglądać i podziwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.