Skocz do zawartości

Rookie of the Year race 23/24


RonnieArtestics

Kto zostanie najlepszym debiutantem?  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Rookie of the year to:

    • Victor Wembanyama
    • Chet Holmgren
    • Scoot Henderson
    • Ausar Thompson
    • Inny (Podziemski ;])

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 05.12.2023 o 06:11

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, lorak napisał(a):

ten sam moment kariery = po 8 meczach i LJ miał 17-7-6.5 z 50 TS oraz sporo mniej stockow/wyglądał dużo słabiej w D.

LeBron był rok młodszy jako rookie (jest z ost. tygodnia grudnia, a Wemby jest ze stycznia), można pisać, że w wieku Wembanyamy miał rok w NBA w nogach, ale Wembanyama jest prosem z Europy.

Za to zgadza się, że rok starszy Wembanyama po kilku sezonach w mocnej europejskiej lidze był lepszy od LeBrona z St. Vincent i coś tam z Ohio (tzn. może być, bo tego nie wiem w sumie ;]). 

Te pierwsze mecze Wembanyamy to nothing special, widać alltimerski potencjał, widać dużo mankamentów, widać słaby team obok. 

Holmgren jest de facto dwa lata starszy, więc też wiadomo, że to porównywanie prawdziwego i nie-prawdziwego rookiego. 

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chet był kontuzjowany ale jednak rok kręcił się już w środowisku NBA gdy VW ma terapie szokowa kulturowa i sportowa. Skala zainteresowania tez nie pomaga i tu mu bliżej do lbj którego obserwowali wszyscy z zapartym dechem ale i jak hieny czasem. Wpływ obu na ligę może być przepotężny i między sobą niech robią rywalizację. Po paru meczach umierać za jedna lub droga opcje raczej nie warto. Ale jak czytam ze spurs nic nie znaczą gdy siada Tre fuckin Jones na ławkę a Victor jest wtedy śmieciem to nie wiem co zrobić. W temacie spurs uruchomiłes sąm tego Tre który gra dobrze i kończy często spotkania ale koledzy krytykując Sochana na PG raczej martwią się o psyche i rozwój Jeremiasza niż potwierdzają twoje zdanie ze wtedy Victor jest leszczem. Nie to co Chet ;) 

Ronnie ty chyba masz Tre w jakiejś grze ze tak wojujesz o niego 😭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, blackmagic napisał(a):

Prawda jest taka ze gdyby chet poszedł rok wcześniej / później w drafcie to wszyscy byśmy się nim jarali jak bardzo jest zajebisty ale trafił na draft w którym jest approximately goat level talent wiec jest jak jest. Its all about timing

On poszedł rok wcześniej/mógł iść jeszcze rok wcześniej gdyby się przeklasyfikował w HS (wiekowo był eligible do draftu 2021), więc jest w wieku wielu trzeciosezonowych graczy. Sengun jest od niego młodszy dla przykładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ignazz napisał(a):

Chet był kontuzjowany ale jednak rok kręcił się już w środowisku NBA gdy VW ma terapie szokowa kulturowa i sportowa. Skala zainteresowania tez nie pomaga i tu mu bliżej do lbj którego obserwowali wszyscy z zapartym dechem ale i jak hieny czasem. Wpływ obu na ligę może być przepotężny i między sobą niech robią rywalizację. Po paru meczach umierać za jedna lub droga opcje raczej nie warto. Ale jak czytam ze spurs nic nie znaczą gdy siada Tre fuckin Jones na ławkę a Victor jest wtedy śmieciem to nie wiem co zrobić. W temacie spurs uruchomiłes sąm tego Tre który gra dobrze i kończy często spotkania ale koledzy krytykując Sochana na PG raczej martwią się o psyche i rozwój Jeremiasza niż potwierdzają twoje zdanie ze wtedy Victor jest leszczem. Nie to co Chet ;) 

Ronnie ty chyba masz Tre w jakiejś grze ze tak wojujesz o niego 😭

wemby ma -32 net rtg bez Tre Jonesa, to jest fakt nie opinia. Off rating 94 def rtg 126. Z czym ty chcesz dyskutować ? W temacie spurs wstawiłem tez statystykę ze w ŻADNYM threeman lineupie bez Tre nie jest plusowy, a W KAŻDYM z Tre jest plusowy. Nie chce mi się dyskutować z Tobą, bo nie jest to merytoryczna dyskusja. BeGM nie ma tu nic do rzeczy, jakbyś nie zauważył mam tam rok na przeczekanie i nie walczę o begm, jak chcesz dyskutować to dyskutujmy merytorycznie, a nie jakieś banialuki wciskasz sobie w głowę. 
 

Nie tylko ja kręcę bekę z Sochana na PG, raczej większość forum jest tego samego zdania, a jak ja o tym coś napisze to dostaje raczej pozytywny Feedback i ludzie przyznają mi racje. Nie Tobie. Jesteś zaślepionym psychofanem pół-Boga-pół-trenera do tego stopnia, że usprawiedliwiasz go nawet gdy ewidentnie daje ciała - tak jak z Sochanem na PG. Dorabiając sobie jakieś teorie, że to większy plan, jakieś szachy 5-D. Wiesz jak się skończy ten eksperyment ? Ja się domyślam. Góra miesiąc i zostanie zaniechany. 
 

raz jeszcze, przeanalizuj sobie dane i może wroc do rozmowy jak będziesz gotów na merytoryczna dyskusje a nie taką z perspektywy wyznawcy swojego bożka:

 

https://www.basketball-reference.com/players/j/jonestr01/lineups/2024

Tre jest na minus tylko z Cedi Osman i Keldon Johnson, w każdym innym three-Man lineupie jest na plus, wiec nie tylko pomaga wembyemu być efektywnym, ale i całej druzynie. 
 

https://www.basketball-reference.com/players/w/wembavi01/lineups/2024

wemby jest na grubym - w KAŻDYM line-upie bez Tre, dziwnym przypadkiem tylko z nim jest na plus. Btw, z branhamem i sochanem ma zawrotne -51NET. 
 

https://www.pbpstats.com/wowy-combos/nba?TeamId=1610612759&Season=2023-24&SeasonType=Regular%2BSeason&PlayerIds=1630200,1641705,1631110
 

sochan i wemby razem? Bez Tre? -35 net rtg. Probka 112 min. 

tre i wemby razem? Bez Sochana? +23 net rtg. Probka 91 min.

 

@ignazz ochydne jest mieszanie w to begm przy ignorowaniu faktów, ze eksperyment popa, rzeczywiście prowadzi tylko i wyłącznie do jednego - do bycia miernym tank teamem. A ponadto szkodzi sochanowi i jego pewności siebie, co sam już przyznajesz. Wiec przestań wybielać bożka i przyjmij do wiadomości, że mam racje również z Tre. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, BMF napisał(a):

On poszedł rok wcześniej/mógł iść jeszcze rok wcześniej gdyby się przeklasyfikował w HS (wiekowo był eligible do draftu 2021), więc jest w wieku wielu trzeciosezonowych graczy. Sengun jest od niego młodszy dla przykładu.

Wiem, bardziej chodziło mi o to ze w innym drafcie byłby roty a tak wemby stole his thunder

3 minuty temu, RonnieArtestics napisał(a):

wemby ma -32 net rtg bez Tre Jonesa, to jest fakt nie opinia. Off rating 94 def rtg 126. Z czym ty chcesz dyskutować ? W temacie spurs wstawiłem tez statystykę ze w ŻADNYM threeman lineupie bez Tre nie jest plusowy, a W KAŻDYM z Tre jest plusowy. Nie chce mi się dyskutować z Tobą, bo nie jest to merytoryczna dyskusja. BeGM nie ma tu nic do rzeczy, jakbyś nie zauważył mam tam rok na przeczekanie i nie walczę o begm, jak chcesz dyskutować to dyskutujmy merytorycznie, a nie jakieś banialuki wciskasz sobie w głowę. 
 

Nie tylko ja kręcę bekę z Sochana na PG, raczej większość forum jest tego samego zdania, a jak ja o tym coś napisze to dostaje raczej pozytywny Feedback i ludzie przyznają mi racje. Nie Tobie. Jesteś zaślepionym psychofanem pół-Boga-pół-trenera do tego stopnia, że usprawiedliwiasz go nawet gdy ewidentnie daje ciała - tak jak z Sochanem na PG. Dorabiając sobie jakieś teorie, że to większy plan, jakieś szachy 5-D. Wiesz jak się skończy ten eksperyment ? Ja się domyślam. Góra miesiąc i zostanie zaniechany. 

Analiza +/- próbce 7 spotkań dla rookie playera. A potem ludzie mówią ze statystki nic nie oddają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, blackmagic napisał(a):

Wiem, bardziej chodziło mi o to ze w innym drafcie byłby roty a tak wemby stole his thunder

Analiza +/- próbce 7 spotkań dla rookie playera. A potem ludzie mówią ze statystki nic nie oddają 

Ja jak coś z ignazzem się nie kłócę o to czy Wembanyama jest beznadziejny, bo tak nie twierdzę, kłócę się o to czy Sochan powinien grac jako PG kosztem Tre Jonesa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

Ja jak coś z ignazzem się nie kłócę o to czy Wembanyama jest beznadziejny, bo tak nie twierdzę, kłócę się o to czy Sochan powinien grac jako PG kosztem Tre Jonesa. 

Sochan nie powinien grać na pg bazując na tym co widzimy. Tylko z drugiej strony mówimy o chłopaku bardzo młodym który debiutuje na tej pozycji. Zobaczymy za po sezonie - póki co wyglada na zagrywkę w stylu low risk high reward bo i tak sas gra o nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.nba.com/news/kia-rookie-ladder-nov-15-2023-edition

Victor jednak na wyrost pierwszy, nie? bo ok, Chet ma lepszy team, ale w taką drużynę też się trzeba potrafić wpasować, plus z drugiej strony bycie w gorszej sprzyja nabijaniu statów. bottom line jest taki, że Holmgren gra póki co nieco lepiej, a jaka jest tego przyczyna, to już inna dyskusja.

za to jak najbardziej zasłużenie Ausar na trzecim, bo wygląda świetnie, choć też nie ma konkurencji, bo pozostała topka draftu mega rozczarowuje.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, spabloo napisał(a):

Zastanawiasz się? Przecież VW ma zarówno TS jak i eFG poniżej średniej ligowej + robi mnóstwo strat. To zdecydowanie nie będzie twój ROTY.

🤣

ja się nie zastanawiam, gdyż od początku typowałem Cheta na ROTY i tak tez tu w ankiecie zagłosowałem ; ]  to było pytanie do innych. poza tym w przeciwieństwie do Banchero scoring nie jest głównym atutem Victora, bo w D już jest na poziomie all D/DPOTY, więc tragiczna efektywność nie uderza w niego tak mocno, jak w twojego ulubieńca.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2023 o 07:15, josephnba napisał(a):

Oladipo 2 

Tyson 2

Randle 7 (myślałem że wyżej) 

Billups 3

Hamilton 7

Camby 2

Oneal i curry poza top 10, ale i tak byli jednymi z najlepszych w swoim prime

VW najbardziej przehajpowanym graczem? 

Postawisz na to kasę w sts czy w 8nnej bukmacherce?

tak tylko dodam ze ja pisalem o Hendersonie (bo od tego zaczal sie ten cytat co zes se wymienil losowo jakis grajkow).

Wemby jest hypowany slusznie, bo to przec***.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mac napisał(a):

tak tylko dodam ze ja pisalem o Hendersonie (bo od tego zaczal sie ten cytat co zes se wymienil losowo jakis grajkow).

Wemby jest hypowany slusznie, bo to przec***.

Jest słusznie hajpowany 

To nie były losowe nazwiska a chłopaki którzy z bustów stali się allstarami i superstarami choć początkowo nic tego nie zapowiadało 

 

Scoot mial do czasu kontuzji bardzo rozczarowujący rs, zdecydowanie najgorszy z topki draftu, ale pisanie że to najbardziej overrhyped rookie ever to trochę k**** za grubo jak na kilka spotkań pierwszego sezonu 

 

 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, josephnba napisał(a):

Jest słusznie hajpowany 

To nie były losowe nazwiska a chłopaki którzy z bustów stali się allstarami i superstarami choć początkowo nic tego nie zapowiadało 

 

Scoot mial do czasu kontuzji bardzo rozczarowujący rs, zdecydowanie najgorszy z topki draftu, ale pisanie że to najbardziej overrhyped rookie ever to trochę k**** za grubo jak na kilka spotkań pierwszego sezonu 

 

 

Logika mi podpowiada, że stwierdzenie: „Overhyped ROOKIE ever” może się odnosić tylko do pierwszego sezonu, a nie do całej kariery. Mac miał chyba na mysli, ze miał wymiatac już jako rookie, nie, że już zjebał całą karierę i jest skończony.
Pogrubilem i dałem capslockiem, żebyś miał łatwiej.

a Scoot jest sam sobie winny tej mocnej krytyki teraz, bo był za mocny w gębie całe lato i opowiadał że to on zostanie Rookie of the year. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RonnieArtestics napisał(a):

Logika mi podpowiada, że stwierdzenie: „Overhyped ROOKIE ever” może się odnosić tylko do pierwszego sezonu, a nie do całej kariery. Mac miał chyba na mysli, ze miał wymiatac już jako rookie, nie, że już zjebał całą karierę i jest skończony.
Pogrubilem i dałem capslockiem, żebyś miał łatwiej.


 

to ja pisalem o tym 'przehajpowaniu'. dawno nie bylo rookasa, ktorym spolecznosc kibicowska tak by sie ekscytowala, zarazem dawno nie bylo debiutanta, ktory mialby nad soba taki parasol ochronny. w imie czego, pytam?! kazdy inny na jego miejscy bylby mieszany z blotem. albo typ jest nie wiadomo jakim grajkiem, ergo, powinien z marszu robic 'rozpiedol', albo nie jest. nie mozna byc w polowie w ciazy. jak na razie, jedno mozna powiedziec z cala pewnoscia - ma znakomite warunki fizyczne do tej gry. i, poki co, nie potrafi na poziomie nba z tej 'przewagi' zrobic nalezytego uzytku. to jest zenujace, jesli typ z takim handicapem wzrostu/zasiegu ma fg na poziomie 43% (sic!)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, joe dumars napisał(a):

to ja pisalem o tym 'przehajpowaniu'. dawno nie bylo rookasa, ktorym spolecznosc kibicowska tak by sie ekscytowala, zarazem dawno nie bylo debiutanta, ktory mialby nad soba taki parasol ochronny. w imie czego, pytam?! kazdy inny na jego miejscy bylby mieszany z blotem. albo typ jest nie wiadomo jakim grajkiem, ergo, powinien z marszu robic 'rozpiedol', albo nie jest. nie mozna byc w polowie w ciazy. jak na razie, jedno mozna powiedziec z cala pewnoscia - ma znakomite warunki fizyczne do tej gry. i, poki co, nie potrafi na poziomie nba z tej 'przewagi' zrobic nalezytego uzytku. to jest zenujace, jesli typ z takim handicapem wzrostu/zasiegu ma fg na poziomie 43% (sic!)...

Super, ale mac tak napisał o Scoot Henderson i oni dyskutują o nim. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

a Scoot jest sam sobie winny tej mocnej krytyki teraz, bo był za mocny w gębie całe lato i opowiadał że to on zostanie Rookie of the year. 

I uważasz ,że można takie wnioski wyciągnąc po 7 meczach?  I pomijam ,że tak chyba chodziło o Victora tzn nie macowi al eogólnie

Ale ludzka pamięc jest krótka. Taki Durant w pierwszycyh miesiacach miał żenujące staty. On miał chyba 28% za 3 a ogólnie 40% przez pierwsze 50 meczów. 

Czyli Victor na razie kręci lepsze cyferki niż młody Durant 

Dla mnie Henderson może i miał buńczuczce zapowiedzi ale taki Wiggins, Jabari Parker i pewnie jeszcze dziesiątka innych z TOP3 draftu miała podobne zapowiedzi ,z których potem nic nie wyniknęło

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2023 o 11:48, mac napisał(a):

to on jest glownym powodem dla ktorego ten zespol jest tak slaby. dawno nie widzialem gorszego gracza.

11 pts, 0/3 3P, 4 TOs
7 pts, 3/12 FG, 1/5 3P, 5 TOs, 5 fouls
4 pts, 2/7 FG, 0/4 3P, 4 TOs, 5 fouls
11 pts, 4/12 FG, 0/6 3P, 4 TOs, 6 fouls

Averaging 7/2/3 on 33%.

1/18 from three so far (5.5%).

 

Jeden z najbardziej overhyped graczy ever.

@ely3 może przestańcie się wtrącać do ich dyskusji jak nie wiecie czego dotyczy ? 
 
 

3 minuty temu, ely3 napisał(a):

I uważasz ,że można takie wnioski wyciągnąc po 7 meczach?  I pomijam ,że tak chyba chodziło o Victora tzn nie macowi al eogólnie

Ale ludzka pamięc jest krótka. Taki Durant w pierwszycyh miesiacach miał żenujące staty. On miał chyba 28% za 3 a ogólnie 40% przez pierwsze 50 meczów. 

Czyli Victor na razie kręci lepsze cyferki niż młody Durant 

Dla mnie Henderson może i miał buńczuczce zapowiedzi ale taki Wiggins, Jabari Parker i pewnie jeszcze dziesiątka innych z TOP3 draftu miała podobne zapowiedzi ,z których potem nic nie wyniknęło

I zdecyduj się o kim dyskutujesz, jeden akapit porównujesz wemby do duranta, drugi o hendersonie? 
 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.