Skocz do zawartości

ATF filmy - kategoria kryminał


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Kily napisał(a):

To ciekawe, bo u mnie Człowiek z blizną nie wytrzymuje konkurencji nie tylko z wielką trójką, ale i z niewybranymi Kasynem i Donnie Brasco. Wciąż dobry film, ale na tle mafijnych klasyków nic specjalnego i bardziej nastawiony na "rozpierduchę" niż wyróżniającą się konstrukcję fabularną, reżyserię itd.

A Wielki sen tak serio zestarzał się bardzo dobrze (IMO znacznie lepiej niż wyraźnie młodszy Ben Huj, który zbierał tu raczej przychylne opinie). Jedna kwestia w tym filmie mnie mocno irytowała, ale ogólnie bardzo fajnie się to wciąż ogląda, więc bym go nie skreślał z powodu "metryki".

To ciekawe bo Donnie Brasco rozważałem,

ale Scarface to był wydawalo mi się bardziej kultowy film, dlatego wybrałem Scarface. Poza tym to jeden z filmów z dzieciństwa, taki co starszy brat mi pokazał i miałem go przez długie lata jako mój film wszechczasów, a mielismy wybierać filmy ważne dla nas ponoć, a nie najlepiej rozkminione. Ale Donnie bym brał  gdyby ktoś wziął Scarface przede mną :) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

To ciekawe bo Donnie Brasco rozważałem,

ale Scarface to był wydawalo mi się bardziej kultowy film, dlatego wybrałem Scarface. Poza tym to jeden z filmów z dzieciństwa, taki co starszy brat mi pokazał i miałem go przez długie lata jako mój film wszechczasów, a mielismy wybierać filmy ważne dla nas ponoć, a nie najlepiej rozkminione. Ale Donnie bym brał  gdyby ktoś wziął Scarface przede mną :) . 

Scarface jest na pewno o wiele bardziej kultowy. „Say hello to my little friend” przeszło na grubo do kanonu i na tym tle o wiele mniej efekciarski Donnie Brasco wypada skromnie, ale artystycznie wyżej go oceniam ;)

Do tego dochodzi ta wspomniana przez @loraka autentyczność świata mafijnego w Donnie Brasco, której w Człowieku z blizną (ale również w wybitnym Ojcu chrzestnym) trochę brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem w tej kategorii nie głosuje ale dzięki temu mogłem ocenić te filmy co widziałem zgodnie z moimi odczuciami nie patrząc kiedy film powstał, jaka była wartość artystyczna, gra aktorska czy muzyka.


Tak samo nie patrzyłem na zgodność filmu z kategoria w której oceniam.
W rankingu miodności filmów które oglądałem oceniłem :

1)
Goodfellas
Reżyser: Martin Scorsese
Produkcja: USA

2)
Once Upon a Time in America
Reżyser: Siergo Leone
Produkcja: USA

3)
Knives Out
Reżyser: Rian Johnson
Produkcja: USA

4)
Scarface
Reżyser: Brian De Palme
Produkcja: USA

5)
Se7en
Reżyser: David Fincher
Kraj produkcji: USA

6)
The Godfather
Reżyser: Francis Ford Coppola
Produkcja: USA

7)
Fargo
Reżyser: Joel i Ethan Coen
Produkcja: USA

😎
Chinatown
Reżyser: Roman Polanski
Produkcja: USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Chinatown fajny kryminał w konwencji noir - takie mocne 7,5/10 czegoś zabrakło do 8 choć ciężko określić czego. Miło było zobaczyć Nicholsona w roli gdzie nie nadużywa swojego zwariowanego, szelmowskiego uśmiechu. Klimatycznie poprowadzona historia, kilka mocnych scen i zakręceń fabuły i dobrze wykorzystane motywy kryminalne w kontekście zaaranżowanej intrygi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie mogę wysłać głosów do Rappara, więc tutaj je wpiszę.

1. Fargo ( nie twierdzę, że to najlepszy film w stawce, ale z tego co wiem to taka jest praktyka przy głosowaniach, że daje się swoje wybory na 1. pozycji ).

2. Ojciec chrzestny

3. Chinatown

4. Dawno temu w Ameryce

5. Chłopcy z ferajny

6. Człowiek z blizną

7. Siedem

8. Wielki sen

9. Na noże 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem właśnie Wielki Sen. Ogólne odczucia to trochę gorsze Chinatown, jeżeli chodzi o całość. Natomiast film mnie ujął dobrze napisanymi dialogami. Jasne w pewnych miejscach trochę trąci myszką od strony technicznej, zwłaszcza aspekty walki, ale w odróżnieniu do współczesnych produkcji mamy również naprawdę ciekawie rozpisane postaci kobiece bez konieczności uderzania w struny poprawności politycznej. Pomimo, że film jest kryminałem noir, to akcja w pierwszej połowie filmu bardzo szybka, po częściowym rozwiązaniu zagadki trochę zwolniło i potem dość szybkie rozwiązanie. W stosunku do Obywatela Kane'a ten film zdecydowanie przetrwał próbę czasu.

Ocena ogólna 7/10

Zostało mi do obejrzenia Dawno temu w Ameryce, ale z racji czasu trwania podchodzę do tej pozycji jak pies do jeża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, P_M napisał(a):

Obejrzałem właśnie Wielki Sen. Ogólne odczucia to trochę gorsze Chinatown, jeżeli chodzi o całość. Natomiast film mnie ujął dobrze napisanymi dialogami. Jasne w pewnych miejscach trochę trąci myszką od strony technicznej, zwłaszcza aspekty walki, ale w odróżnieniu do współczesnych produkcji mamy również naprawdę ciekawie rozpisane postaci kobiece bez konieczności uderzania w struny poprawności politycznej. Pomimo, że film jest kryminałem noir, to akcja w pierwszej połowie filmu bardzo szybka, po częściowym rozwiązaniu zagadki trochę zwolniło i potem dość szybkie rozwiązanie. W stosunku do Obywatela Kane'a ten film zdecydowanie przetrwał próbę czasu.

Ocena ogólna 7/10

Zostało mi do obejrzenia Dawno temu w Ameryce, ale z racji czasu trwania podchodzę do tej pozycji jak pies do jeża.

Uważaj, jak nie ocenisz go jako arcydzieła, to będzie Ciebie Kily ścigał przez całe forum

1 godzinę temu, P_M napisał(a):

Ogólne odczucia to trochę gorsze Chinatown

To nie może być trochę gorsze Chinatown. 30 lat różnicy, Chinatown może być trochę lepszym Wielkim Snem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.