Skocz do zawartości

ATF filmy - kategoria kryminał


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Kategoria hajpowana jako najlepsza obok dramatu, a przy okazji dla mnie najmniej poznana(i najmniej strawna)

Ale przynajmniej wziąłem mało znany klasyk! Bez Bogarta draft by nie był samym(wiadomo, brakuje jeszcze Szybkich i Wściekłych :D

 

@P_M

Film: Se7en

Reżyser: David Fincher

Kraj produkcji: USA

@Kily

Film: Once Upon a Time in America

Reżyser: Siergo Leone

Produkcja: USA

@RappaR

Film: The Big Sleep

Reżyser: Howard Hawks

Produkcja: USA

@BMF

Film: The Godfather

Reżyser: Francis Ford Coppola

Produkcja: USA

@the_secret

Film: Goodfellas

Reżyser: Martin Scorsese

Produkcja: USA

@Qcin_69

Film: Knives Out

Reżyser: Rian Johnson

Produkcja: USA

@julekstep

Film: Chinatown

Reżyser: Roman Polanski

Produkcja: USA

@ernie9005

Film: Fargo

Reżyser: Joel i Ethan Coen

Produkcja: USA

@RonnieArtestics

Film: Scarface

Reżyser: Brian De Palme

Produkcja: USA

 

Z ciekawostek pierwsza kategoria w której nie ma ani jednego nieamerykańskiego filmu

I pierwsza kategoria z polskim akcentem. 

Jako, że i tak mamy opóźnienia - wydłużam deadline do 29.10.23 

Może następne kategorie pójdą znowu szybciej i ludzie nadgonią/pooglądają do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, P_M napisał(a):

Overrated średniak, nie powinno go tu być

nie powinno to tu być Chinatown, Na noże to absolutny majstersztyk, aktorsko top, scenariusz top, reżyseria top - klimat może być jedynie trochę zbyt „kostiumowy”, ale film dla mnie wybitny w swojej kategorii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Qcin_69 napisał(a):

nie powinno to tu być Chinatown, Na noże to absolutny majstersztyk, aktorsko top, scenariusz top, reżyseria top - klimat może być jedynie trochę zbyt „kostiumowy”, ale film dla mnie wybitny w swojej kategorii :)

czemu porównujesz dwa filmy których nie oglądałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Qcin_69 napisał(a):

nie powinno to tu być Chinatown, Na noże to absolutny majstersztyk, aktorsko top, scenariusz top, reżyseria top - klimat może być jedynie trochę zbyt „kostiumowy”, ale film dla mnie wybitny w swojej kategorii :)

Chinatown to na pewno kryminal, wiec jak najbardziej pasuje do tej kategorii. Co innego gangsterskie klasyki - dla nich powinno sie chyba utworzyc osobna kategorie. Ja ogladalem wszystkie filmy z wyjatkiem tego Na noze, wiec dla mnie spoko kategoria, duzo czasu do zastanowienia nad porzadkiem listy. Mam nadzieje, ze bedzie mozna powiedziec, ze to pierwsza kategoria, w ktorej nie ma zadnego slabego filmu. Ojciec chrzestny top, wiadomo. Pytanie tylko, czy akurat powinien byc pierwszy w tej kategorii. The Big Sleep i Scarface najslabsze sposrod tych, ktore widzialem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ernie9005 napisał(a):

Chinatown to na pewno kryminal, wiec jak najbardziej pasuje do tej kategorii. Co innego gangsterskie klasyki - dla nich powinno sie chyba utworzyc osobna kategorie.

To na pewno różne typy filmów, ale też mamy sporo kategorii i dodawanie kolejnych mogłoby być przesadą. A przede wszystkim był czas na takie rozmowy przed draftem i zostało ustalone coś, co sprawia, że wszystkie filmy z tego tematu znajdują się we właściwej kategorii:

W dniu 16.08.2023 o 21:34, RappaR napisał(a):

Do kryminałów - wszystkie filmy gansterskie, mafijny, noir, kryminalne

 

4 godziny temu, ernie9005 napisał(a):

Ojciec chrzestny top, wiadomo.

Absolutnie nie wiadomo. Jakkolwiek cholernie wysoko cenię ten film to u mnie wśród mafijnych klasyków jest numerem 4, przy czym jeden z trzech znajdujących się przed nim nie został wybrany (druga część Ojca chrzestnego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai przypiął/eła ten temat
29 minut temu, Kily napisał(a):

To na pewno różne typy filmów, ale też mamy sporo kategorii i dodawanie kolejnych mogłoby być przesadą. A przede wszystkim był czas na takie rozmowy przed draftem i zostało ustalone coś, co sprawia, że wszystkie filmy z tego tematu znajdują się we właściwej kategorii:

true, ale u mnie na przykład będzie ciężko żeby jakikolwiek 'mafijny' wyprzedził jakikolwiek 'true kryminał' - personal preference

 

no nie trawię tego jarania się gangusami w filmach -> to filmowy odpowiednik Amadeusza Ferrariego licytującego się z Adrianem Polakiem o to kto jest większą 'sześćdziesioną' na konferencji pato gali MMA lol

 

Ojciec Chrzestny jako pewnie najdłuższy możliwe że będzie na samym końcu xD

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, the_secret napisał(a):

@julekstep bez żartów, na końcu będzie Knives Out(nie żeby to był zły film). Ogólnie fajne picki wszyscy dali, widziałem wszystkie filmy, ale kilka sobie odświeże

no sporo nie widziałem z listy (Fargo, Big Sleep, Knives Out) a te gangsterskie mi się totalnie zlewają, więc przynajmniej fragmenty będę musiał polukać żeby przypomnieć sobie co i jak...jedynie Ojca Chrzestnego pamiętam dobrze -> z negatywnych względów (dłużyzna, makabryczny zawód względem hajpu znajomków itp), więc startuje z ostatniego miejsca :P

 

ale ja jeszcze mam 2 komedie i tak xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, julekstep napisał(a):

no sporo nie widziałem z listy (Fargo, Big Sleep, Knives Out) a te gangsterskie mi się totalnie zlewają, więc przynajmniej fragmenty będę musiał polukać żeby przypomnieć sobie co i jak...jedynie Ojca Chrzestnego pamiętam dobrze -> z negatywnych względów (dłużyzna, makabryczny zawód względem hajpu znajomków itp), więc startuje z ostatniego miejsca :P

 

ale ja jeszcze mam 2 komedie i tak xD

Once upon a time in America ma prawie 4 miejsca

To jest mocny faworyt do 9!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knives out zbiera wszystkie punkty social justice/antiwhite/agizmu jakie się da.

Przypomniał mi dlaczego nie oglądam współczesnych filmów.

Mocny faworyt do 9 miejsca.

 

Obejrzałem za to w końcu po raz pierwszy Godfather i na razie u mnie jest na drugim miejscu. W ocenie mam problem, bo jednocześnie zyskuje i traci z powodu bycia adaptacją. Bardzo mi się spodobała książka i nie ulega wątpliwości, że film jest od niej sporo gorszy. Jednocześnie jednak film sporo zyskuje przy oglądaniu przeze mnie, bo wiem co się dzieje na ekranie. Clemenza i Tessa są dla mnie postaciami mającymi swoją historię, Neri to ktoś więcej niż ślad w tle, a ktoś kogo całą historię mimo lat(a czytałem książkę z 10 lat temu) pamiętam. Na pewno film jest perfekcyjnie zrealizowany, Marlon Brando zagrał jedną z najwybitniejszych ról w historii kina. Al Pacino gorszy, ale poprzeczka była ustawiona niesamowicie wysoko.

Tak czy siak najlepszy film jaki dotychczas obejrzałem w drafcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RappaR napisał(a):

Knives out zbiera wszystkie punkty social justice/antiwhite/agizmu jakie się da.

Przypomniał mi dlaczego nie oglądam współczesnych filmów.

Mocny faworyt do 9 miejsca.

 

Heh, a to pokazywanie skromnej pracowitej imigrantki w kontraście do rozpuszczonej rodziny która nie dorasta do osiągnięć ojca nie przypomina ci twojego ulubionego Gran Torino?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, the_secret napisał(a):

Heh, a to pokazywanie skromnej pracowitej imigrantki w kontraście do rozpuszczonej rodziny która nie dorasta do osiągnięć ojca nie przypomina ci twojego ulubionego Gran Torino?

Widzę różnicę między byciem antyrasistowski, a antybiały i dla mnie to różne pojęcia 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.