Skocz do zawartości

ATF filmy - kategoria kryminał


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

 Zarówno z Gran Torino jak i Knives Out można łatwo odczytać podobną, pro imigrancką wiadomość i jednocześnie łatwo zauważyć, że potomkowie osób z greatest generation(tj postacie Eeastwooda i Plummera) nie dorastają do osiągnieć rodziców, a ich dzieci są rozpuszczone itp.

I nie kojarze za bardzo nic antybiałego czy agizmowego w Knives Out, jak jesteś świezo po seansie to przypomnij bo oglądałem film przy premierze czyli 4 lata temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gran Torino pro imigranckie lub rasizm wobec białych?

Odważna teoria. Chyba zupełnie inny film widziałem.

Mamy tam takie spektrum postaci, że ciężko tu doszukać się jednowymiarowego przekazu. Mamy gangi azjatyckie, czarnych, rozpuszczonych białasów bez grama kultury, ale też pozytywne postacie po obu stronach.

Eastwood, jeśli przedstawia tu jakąś większą filozofie odnośnie imigracji, chociaż moim zdaniem to jednak nie jest główny motyw historii, to zarówno blaski jak i cienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2023 o 12:42, julekstep napisał(a):

no nie trawię tego jarania się gangusami w filmach -> to filmowy odpowiednik Amadeusza Ferrariego licytującego się z Adrianem Polakiem o to kto jest większą 'sześćdziesioną' na konferencji pato gali MMA lol

W takim razie mam dla Ciebie wskazówkę XD
„«Dawno temu w Ameryce» to nie jest film o gangsterach. Tak naprawdę to film o pamięci, upływie czasu i nostalgii” - Sergio Leone, 1987.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje głosy poszły do @agresywnychomik.

Wszystkie filmy z tej kategorii są naprawdę dobre (nawet krytykowane tu przez niektórych Na noże mi się zdecydowanie podobało). Kategoria obsadzona chyba nawet lepiej niż dramat, choć i tak szkoda, że zabrakło Kasyna i Donnie Brasco, które u mnie zajęłyby niezłe miejsca. Generalnie pierwsza trójką (Dawno temu w Ameryce, Chłopcy z ferajny i Ojciec chrzestny) wyraźnie wyróżnia się na tle reszty, a potem już spory ścisk i trudno było to poukładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie w końcu Blues Brothers i mogłem zagłosować też na komedie. Widzę tu wstępnie, że skupiacie się na filmach gangsterskich, a prawdziwego kryminału nie doceniacie, szkoda, ale fakt faktem, trochę c***owo jest ta kategoria ułożona. Tutaj niestety 4 pozycje do obejrzenia, więc trochę przymulę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wielki Sen - Wybitny film Noir z genialną rolą Bogarta uznanego za najlepszego aktora w historii. Adaptacja Chandlera, który zawsze jest w moim serduszku. Zdecydowane 1 miejsce w tej kategorii

2. Ojciec Chrzestny - miałem problem serio, który film dać pierwszy - go czy Chłopaków z Ferajny. Oba filmy absolutnie wybitne, dwa najlepsze jakie obejrzałem do tego draftu i ciężko było wybrać. Chłopaki z Ferajny możliwe nawet, że są lepszym filmem, ale zdecydowałem dać Ojca Chrzestnego, bo jest bardziej pozytywnym filmem i jest w nim rola życia Marlona Brando.

3. Chłopaki z Ferajny - jak wyżej, naprawdę kawał ponadczasowego kina

4. Chinatown - aż żal dawać na 4 miejscu, trzeci najlepszy film jaki obejrzałem do draftu, w końcu zobaczyłem dlaczego Jack Nicholson jest stawiany tak wysoko. Smutne zakończenie, ale mimo że takich nie lubię, tutaj pasuje idealnie, szczególnie do tej scenografii. Uwielbiam noir/cyberpunk w świetle dnia

5. Scarface - dalej dobry film, ale jednak kilka półek niżej od arcydzieł wyżej, ale jednocześnie znacznie lepszy od filmów poniżej. Zdecydowanie dobry pick.

6. Se7en - film obejrzałem dawno i pamiętam jak byłem napalony na Pitta I Finchera razem. I spore rozczarowanie. Film po prostu przeciętny.

7. Fargo - Chyba jednak Coenów tak bardzo nie lubię, jak mi się wydawało. O ile serial był dla mnie arcydziełem(chociaż widziałem tylko 1 sezon), tak tutaj ani jednego ciekawego bohatera, fabuła prostoliniowa.

8. Once upon a time in America - Kily obrażony, ale ja też - ponad 4 godziny oglądania tego. Rozwleczone na maksa, cały wątek z dzieciństwa można by streścić w kilku scenach i tylko by zyskał film. Główny twist filmy mocno przekombinowany, chyba że bawimy się w interpretacje to też niepotrzebne.

9. Na noże - już się wypowiadałem na ten temat i po prostu nie, nie i nie. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.