Skocz do zawartości

ATF - kinematografia


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, ernie9005 napisał(a):

W kategorii dramat poszly Obywatel Kane, Lot nad kukulczym gniazdem, Skazani na Shawshank czy Rain Man, wiec 12 Gniewnych ludzi nie bedzie nawet top 3 swojej kategorii. 

Yup, 12 gniewnych ludzi bardzo fajny film, super scenariusz, ale na jakimś artystyczno-wizualnym poziomie tam jest niewiele. Ale każdy ma coś z klasyki, która go kompletnie nie przekonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LeweBiodroSmoka napisał(a):

pamiętam, że za dzieciaka ubóstwiałem ten film, potem zapomniałem tytułu i przez wiele lat nie mogłem go odkopać, niestety jak go w końcu znalazłem i odpaliłem po 20 latach, to strasznie nie przeżył tej próby czasu

no to był idealny film pod pierwszą zajawkę NBA w 90's

teraz faktycznie może być trochę meh (głównie ze względu na długość i jakość tego co na necie)

dlatego chciałem podmienić na Magic & Bird, który jest genialnym, niedługim dokumentem - który imho każdy na tym forum powinien zobaczyć :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden Camby powie tak:

3 minuty temu, MarcusCamby napisał(a):

Raczej walka o pierwsze miejsce będzie między Dwunastu Gniewnych Ludzi i Lot nad kukułczym gniazdem.

 

A inny Camby powie tak:

19 godzin temu, MarcusCamby napisał(a):

@Kily zajebisty wybór. Moim zdaniem jedynka w swojej kategorii. Czasem najprostsze wybory są najlepsze.

 

Sami widzicie ile 19 godzin robi z niektórymi :) 

A później jeszcze tak:

1 minutę temu, MarcusCamby napisał(a):

Dla mnie wysoka pozycja, ale nie każdemu się spodoba, a konkurencja potężnie mocna.

W sumie Lot nad kukułczym gniazdem chyba jedynka. 12 gniewnych ludzi to doskonały film, ale przy Locie jednak wymięka w kategorii dramat.

 

Chyba pójdę z tym do łapu-capu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, julekstep napisał(a):

teraz faktycznie może być trochę meh (głównie ze względu na długość i jakość tego co na necie)

nie to chyba nie to, to chyba rzeczywiście ta fascynacja 90' basketem dodawała jej +100 do wszystkiego, na tamte czasy to było coś super, bo każdy z nas miał takie marzenia, a to wyglądało w sumie jak reportaż, bardzo się wkręcało w temat, no ale na dorosłego człowieka to tak już nie działa, strasznie się zdziwiłem, że mnie tak to nudzi, ale w sumie mam tak z wieloma filmami, najbardziej z głupkowatymi komediami typu "Nic nie widziałem, nic nie słyszałem" (czy tam na odwrót) kiedyś to był szał macicy, a dziś mnie tylko cringuje i w ogóle nie śmieszy

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja, może po prostu zawiążemy sobie tutaj jakiś taki mini dyskusyjny klub filmowy i jak skończymy tę zabawę, to przykładowo, trzech userów, daje swój film i walczą o nagrodę filmu tygodnia/miesiąca whatever na podstawie głosów ludzi, ktorzy w danym czasie owe filmy obejrzą i ocenią. Wówczas moglibyśmy międzygatunkowo filmy oceniać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, P_M napisał(a):

Propozycja, może po prostu zawiążemy sobie tutaj jakiś taki mini dyskusyjny klub filmowy i jak skończymy tę zabawę, to przykładowo, trzech userów, daje swój film i walczą o nagrodę filmu tygodnia/miesiąca whatever na podstawie głosów ludzi, ktorzy w danym czasie owe filmy obejrzą i ocenią. Wówczas moglibyśmy międzygatunkowo filmy oceniać :)

Myślałem nad tym, ale drafty bardziej angażują ludzi 

Rywalizacja 

Zobacz ile postów masz w filmy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, P_M napisał(a):

Propozycja, może po prostu zawiążemy sobie tutaj jakiś taki mini dyskusyjny klub filmowy i jak skończymy tę zabawę, to przykładowo, trzech userów, daje swój film i walczą o nagrodę filmu tygodnia/miesiąca whatever na podstawie głosów ludzi, ktorzy w danym czasie owe filmy obejrzą i ocenią. Wówczas moglibyśmy międzygatunkowo filmy oceniać :)

Odyseja Forumowa 3001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.