Skocz do zawartości

Dallas Mavericks 2023/24


Luca

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.11.2023 o 10:51, the_secret napisał(a):

z Shark Tank też odchodzi

czyżby miał iść w polityke ?

 

W dniu 29.11.2023 o 17:10, ignazz napisał(a):

Raczej idzie w cień jak wiele bogatych rodzin wcześniej  w USA. 

Mądry ruch i grube scashowanie. Jest kryzys nieruchomosciowy w USA. I spore przeceny 30-50% wycen nieruchomości biurowych w TX. Za kasę kupi teraz na dołku pół DAŁ/HOU i będzie czekał. 

Minelo ponad miesiac, wiec czy trafil ktos na jakies dobre wyjasnienie dlaczego Cuban sprzedal druzyne i dlaczego akurat teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
39 minut temu, Reikai napisał(a):

Ale ten Grant jest beznadziejny obecnie. Oczy Bola.

Za to THJ gdy tylko ogladam Mavs, to zawsze trafia jakies chore trojki i gra dobry mecz. Nie wiem, czy kojarze mecz Mavs ktory ogladalem i w ktorym THJ nie gral dobrze/zajebiscie.

Najdziewniejsze jest to ,ze w tej 4 kwarcie Hardaway wyciągnał Mavs tymi rzutami za 3 a skończył z -1. A ten Grant co ma problem by trafić w tablice i prawie utopił Mavs tym rzutem za 3 w końcówce był plus 16.. Dziwny mecz bo Mavs byli bezradni wobec Ziona , który jedynie z czym miał problem to z trafianiem wolnych. A jednak jakoś udało im sie ten mecz wyrwać

A tak przy okazji Ktoś się orientuje czy jak zdarzy się tak jak dziś ,że dwóch zawodników spudłuje oba wolne w 4 kwarcie to wszyscy mają dwa razy po darmowej kanapce Chick Fil A?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2024 o 21:45, Reikai napisał(a):

Ale ten Grant jest beznadziejny obecnie. Oczy Bola.

.. ale bzdura..

W dniu 16.01.2024 o 00:12, ely3 napisał(a):

Najdziewniejsze jest to ,ze w tej 4 kwarcie Hardaway wyciągnał Mavs tymi rzutami za 3 a skończył z -1. A ten Grant co ma problem by trafić w tablice i prawie utopił Mavs tym rzutem za 3 w końcówce był plus 16..

Zmotywowaliście mnie Waszymi komentarzami do obejrzenia tego meczu wczoraj. Naturalnie oglądałem go tunelowo dla Granta. 

Jeżeli mówimy o ofensywie - tu macie rację. Grant jak nie trafia swoich rzutów 3P to jego gra bardzo traci na wartości. 

Jednak w defensywie, to przecież właśnie on wyłączył w drugiej poł/ 1qw. Ingrama, a później jak Ingram poszedł na ławkę, to przejął Ziona.

W 3 i 4qw. fajnie bronił Ziona 1:1 na obwodzie (wybronił przeciwko niemu m.in. 3 ostatnie akcje w 3qw.) i Zion później jak miał naprzeciwko siebie Granta wolał odgrywać niż rzucać (rzucił celnie naprzeciwko Granta bodajże raz w ostatnich minutach meczu. Grant za to nie radził sobie przeciwko szybkiemu McCollumowi.

Jakoś chyba na 3min. przed końcem Grant trafił trudną trójkę, a ta o której Ely piszesz z samej końcówki była trudna, bo bodajże Irving po wejściu pod kosz nie miał co zrobić z piłką i odegrał do Granta, który jeszcze musiał przeczekać Ziona i dopiero wtedy nie mając juz czasu oddał wymuszony rzut - a nie było tak jak napisałeś: prawie utopił Mavs tym rzutem za 3 w końcówce.

Świetnie też kreował w ostatnich minutach. Mało oglądam po początku sezonu Mavs (teraz planuję więcej), ale to był bardzo dobry mecz Granta wbrew temu co tu przeczytałem - stąd nie dziwi jego +16. Chyba, że ktoś liczy u niego na regularne mecze po 15-20pkt. (co miałoby być niby wyznacznikiem jego dobrej gry) ale to nie jest tego rodzaju gracz, nigdy nie był i nigdy nie będzie. Grant jest klasycznym graczem od czarnej roboty. Swoim grubym dupskiem robi miejsce na wjazdy kolegom, stawia zasłony, czy odciąga (chociażby Ziona) od ofensywnej zbiórki. Fajnie też w jednej akcji z chyba Powellem zamknęli gracza biegnącego za Hardawayem - stąd wtedy Tim Jr. miał wide open 3P. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alonzo napisał(a):

.. ale bzdura..

Zmotywowaliście mnie Waszymi komentarzami do obejrzenia tego meczu wczoraj. Naturalnie oglądałem go tunelowo dla Granta. 

Jeżeli mówimy o ofensywie - tu macie rację. Grant jak nie trafia swoich rzutów 3P to jego gra bardzo traci na wartości. 

Jednak w defensywie, to przecież właśnie on wyłączył w drugiej poł/ 1qw. Ingrama, a później jak Ingram poszedł na ławkę, to przejął Ziona.

W 3 i 4qw. fajnie bronił Ziona 1:1 na obwodzie (wybronił przeciwko niemu m.in. 3 ostatnie akcje w 3qw.) i Zion później jak miał naprzeciwko siebie Granta wolał odgrywać niż rzucać (rzucił celnie naprzeciwko Granta bodajże raz w ostatnich minutach meczu. Grant za to nie radził sobie przeciwko szybkiemu McCollumowi.

Jakoś chyba na 3min. przed końcem Grant trafił trudną trójkę, a ta o której Ely piszesz z samej końcówki była trudna, bo bodajże Irving po wejściu pod kosz nie miał co zrobić z piłką i odegrał do Granta, który jeszcze musiał przeczekać Ziona i dopiero wtedy nie mając juz czasu oddał wymuszony rzut - a nie było tak jak napisałeś: prawie utopił Mavs tym rzutem za 3 w końcówce.

Świetnie też kreował w ostatnich minutach. Mało oglądam po początku sezonu Mavs (teraz planuję więcej), ale to był bardzo dobry mecz Granta wbrew temu co tu przeczytałem - stąd nie dziwi jego +16. Chyba, że ktoś liczy u niego na regularne mecze po 15-20pkt. (co miałoby być niby wyznacznikiem jego dobrej gry) ale to nie jest tego rodzaju gracz, nigdy nie był i nigdy nie będzie. Grant jest klasycznym graczem od czarnej roboty. Swoim grubym dupskiem robi miejsce na wjazdy kolegom, stawia zasłony, czy odciąga (chociażby Ziona) od ofensywnej zbiórki. Fajnie też w jednej akcji z chyba Powellem zamknęli gracza biegnącego za Hardawayem - stąd wtedy Tim Jr. miał wide open 3P. 

 

 Grant Williams rzuca z pola w tym sezonie 41%, w styczniu robi 24% za 3, z nim Mavs maja 120.8 def rtg, bez niego 114.3. EPM ma na mocnym minusie, co za czasow Bostonu bylo nie do ponyslenia. Ciezko o wieksza definicje beznadziejnosci, skoro twoj 3 and D ani poza pojedynczymi akcjami nie broni, ani nie potrafi umiescic pilki w koszu. Jak bys tego nie pudrowal "bo w 3 minucie 4 kwarty stal w dobrym miejscu", Grant po fajnym poczatku sezonu jest fatalny. Jesli nie ogladales Mavs jak mówisz, to zaufaj komus kto ogladal. 

Albo poczytaj forum fanow Mavs, ktorzy wysylali modly o to, zeby Grant przestal rzucac.

Ergo : Grant Williams jest najslabszy od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Reikai napisał(a):

Ale wiesz ze nasze komentarze byly sprzed meczu z Pels I odnosza sie do dluzszego juz okresu? Wiec analiza meczu z Pels by powiedziec ze nie mamy racji troche nie ma sensu.

Zwlaszcza jesli nie ogladales ich poza poczatkiem sezonu, w przeciwieństwie np do mnie. Na poczatku Grant byl fajny, ale potem raczyl strasznie.

Wasza analiza odnosiła się bezpośrednio do meczu z Pels (zaskoczenie jego +16). 

Odnośnie jego słabszej gry - po jakimś wcześniejszym poście Elyego włączyłem ze dwa mecze Mavs (oglądałem je częściowo pod kątem Granta - brak czasu) w których grał mniej i szału nie było - przyznaję. On w Celtics też miał lepsze/gorsze okresy gry, tu dochodzi jeszcze uraz, zmiana roli po przeprowadzce do Dallas, gra w s5 (a teraz znów z ławki) - to może być po prostu słabszy okres i wnioski które są wyciągane uważam za zbyt daleko idące. W obronie jest wolniejszy grając przeciwko guardom, albo przeciwko wysokim cały czas gra twardo na nogach dobrze broniąc w post i drivey. 

Ma słabszy okres ze skutecznością 3P i w sumie wydaje mi się, że to było kluczowe przy przesunięciu go na ławkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Alonzo napisał(a):

Wasza analiza odnosiła się bezpośrednio do meczu z Pels (zaskoczenie jego +16). 

Odnośnie jego słabszej gry - po jakimś wcześniejszym poście Elyego włączyłem ze dwa mecze Mavs (oglądałem je częściowo pod kątem Granta - brak czasu) w których grał mniej i szału nie było - przyznaję. On w Celtics też miał lepsze/gorsze okresy gry, tu dochodzi jeszcze uraz, zmiana roli po przeprowadzce do Dallas, gra w s5 (a teraz znów z ławki) - to może być po prostu słabszy okres i wnioski które są wyciągane uważam za zbyt daleko idące. W obronie jest wolniejszy grając przeciwko guardom, albo przeciwko wysokim cały czas gra twardo na nogach dobrze broniąc w post i drivey. 

Ma słabszy okres ze skutecznością 3P i w sumie wydaje mi się, że to było kluczowe przy przesunięciu go na ławkę. 

Skasowalem post bo myslalem, ze analizowales dzisiejszy mecz Mavs, taka tam slepota po przebudzeniu.

W kazdym razie clue zostaje, Grant jest najslabszy od lat, broni najgorzej i rzuca jeszcze gorzej. Przeprowadzka mu na poczatku sezonu nie przeszkadzala, gdzie wygladal swietnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Reikai napisał(a):

 Grant Williams rzuca z pola w tym sezonie 41%, w styczniu robi 24% za 3, z nim Mavs maja 120.8 def rtg, bez niego 114.3. EPM ma na mocnym minusie, co za czasow Bostonu bylo nie do ponyslenia. Ciezko o wieksza definicje beznadziejnosci, skoro twoj 3 and D ani poza pojedynczymi akcjami nie broni, ani nie potrafi umiescic pilki w koszu. Jak bys tego nie pudrowal "bo w 3 minucie 4 kwarty stal w dobrym miejscu", Grant po fajnym poczatku sezonu jest fatalny. Jesli nie ogladales Mavs jak mówisz, to zaufaj komus kto ogladal. 

Albo poczytaj forum fanow Mavs, ktorzy wysylali modly o to, zeby Grant przestal rzucac.

Ergo : Grant Williams jest najslabszy od lat.

O jego słabszej ofensywie wiem - śledzę jego karierę chyba najdokładniej na forum.

Fani Mavs oglądają go dopiero od ilku miesięcy, zatem ich analizy dotyczą tylko tego sezonu. Też co nieco czytałem i wiem, że spodziewano się po nim zdecydowanie więcej.

I nie gra najsłabiej od lat , bo jego najgorszym sezonem był jego drugi sezon w Celtics, gdzie wprost był namawiany na grę w Summer League, ale on wolał ćwiczyć sam rzut. Była tez bardzo duża krytyka na forum Celtics jak pojechał gdzieś na wczasy na jakąś wyspę zamiast grać w Summer League właśnie. W Celtics tez miał up&down. 

Wg mnie przereagowujecie. 

3 minuty temu, Reikai napisał(a):

Skasowalem post bo myslalem, ze analizowales dzisiejszy mecz Mavs, taka tam slepota po przebudzeniu.

W kazdym razie clue zostaje, Grant jest najslabszy od lat, broni najgorzej i rzuca jeszcze gorzej. Przeprowadzka mu na poczatku sezonu nie przeszkadzala, gdzie wygladal swietnie.

.. bo trafiał 3P - teraz przyszedł kryzys, to wyszukuje się na siłę dodatkowe minusy. 

Może to zweryfikuje Twoje postrzeganie przerzucania graczy z klubu do klubu co 30 meczy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Alonzo napisał(a):

O jego słabszej ofensywie wiem - śledzę jego karierę chyba najdokładniej na forum.

Fani Mavs oglądają go dopiero od ilku miesięcy, zatem ich analizy dotyczą tylko tego sezonu. Też co nieco czytałem i wiem, że spodziewano się po nim zdecydowanie więcej.

I nie gra najsłabiej od lat , bo jego najgorszym sezonem był jego drugi sezon w Celtics, gdzie wprost był namawiany na grę w Summer League, ale on wolał ćwiczyć sam rzut. Była tez bardzo duża krytyka na forum Celtics jak pojechał gdzieś na wczasy na jakąś wyspę zamiast grać w Summer League właśnie. W Celtics tez miał up&down. 

Wg mnie przereagowujecie. 

To znaczy tu nie ma czego bronic. On obecnie nie broni I nie potrafi trafic pilka do oceanu.

Ale maly problem to, bo taki gosc przyda sie bardziej na PO wiec who cares.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Reikai napisał(a):

To znaczy tu nie ma czego bronic. On obecnie nie broni I nie potrafi trafic pilka do oceanu.

Ale maly problem to, bo taki gosc przyda sie bardziej na PO wiec who cares.

Grant to gracz systemowy - patrzenie u niego na statsy nie ma sensu. On nigdy nie będzie zdobywał po 15pkt. 10zb. Jak ktoś od iego będzie czegoś takiego oczekiwał, to naturalnie się zawsze zawiedzie. Nie będzie też rim protectorem, a tylko dobrze funkcjonująca częścią defensywy. Teraz dochodzi u niego jeszcze uraz, gra w sumie pierwszy raz na większych minutach niż zawsze - te rzeczy wpływają na jego grę. Ogólnie mam nadzieję, że po prostu Grant i Mavs muszą się dotrzeć, a Kidd musi mu znaleźć odpowiednią rolę wykorzystując jego atuty jak potrafi chociażby Spo w Heat ze swoimi graczami. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2024 o 10:14, Alonzo napisał(a):

Grant to gracz systemowy - patrzenie u niego na statsy nie ma sensu. On nigdy nie będzie zdobywał po 15pkt. 10zb. Jak ktoś od iego będzie czegoś takiego oczekiwał, to naturalnie się zawsze zawiedzie. Nie będzie też rim protectorem, a tylko dobrze funkcjonująca częścią defensywy. Teraz dochodzi u niego jeszcze uraz, gra w sumie pierwszy raz na większych minutach niż zawsze - te rzeczy wpływają na jego grę. Ogólnie mam nadzieję, że po prostu Grant i Mavs muszą się dotrzeć, a Kidd musi mu znaleźć odpowiednią rolę wykorzystując jego atuty jak potrafi chociażby Spo w Heat ze swoimi graczami. ;) 

https://www.si.com/nba/mavericks/news/dallas-mavs-grant-williams-gives-brutally-honest-evaluation-of-his-season

Sam Grant totalnie zaprzecza Twojej opinii o nim i jego sezonie. Sam przyznal, ze ssie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Reikai napisał(a):

https://www.si.com/nba/mavericks/news/dallas-mavs-grant-williams-gives-brutally-honest-evaluation-of-his-season

Sam Grant totalnie zaprzecza Twojej opinii o nim i jego sezonie. Sam przyznal, ze ssie.

Łoł!

A czy mógłbyś mi konkretnie napisać czemu Grant totalnie zaprzecza - odnośnie mojej wypowiedzi? 

@rw30 @jordan20 daliście lajka Reikaiowi - zatem Wy wiecie której części mojej wypowiedzi Grant totalnie zaprzecza. Poproszę o ten fragment. 

W artykule jest napisane:

1. Mavs jest nowym teamem dla Granta i Grant się go uczy i chce go jak najlepiej zrozumieć by pomóc swojej nowej drużynie - na co powyżej w jednym z postów naisałem to Reikaiowi: Może to zweryfikuje Twoje postrzeganie przerzucania graczy z klubu do klubu co 30 meczy

2. Dalej jest fragment o jego kontuzjach, gdzie w swoim stylu Grant się nimi nie zasłania, ale one mają znaczenie. Tu też odpowiadałem Reikaiow powyżej:  tu dochodzi jeszcze uraz - powtarzałem to nawet w poście, który cytujesz.

3. Później Grant mówi, że jego % rzutów w ofensywie powinny się wg niego poprawić, o tym też pisałem: Jeżeli mówimy o ofensywie - tu macie rację. Grant jak nie trafia swoich rzutów 3P to jego gra bardzo traci na wartości.  czy toMa słabszy okres ze skutecznością 3P i w sumie wydaje mi się, że to było kluczowe przy przesunięciu go na ławkę. 

Dziś nadrabiałem mecz z Lakers i w sumie nie najgorzej grał przeciwko Davisowi. 

Może chodzi Wam o to, że Grant nie jest zadowolony ze swojej gry? - ale ja nigdzie nie napisałem, że gra dobrze. Napisałem że wg mnie przereagowuje się bo sezon się toczy, a on jest w nowej dla siebie roli w nowym systemie i naturalnie to podtrzymuję. 

Wypowiada się też kurtuazyjnie o klubie, że Mavs wszystko zrobili dobrze itp itd. No dziwne, żeby jeszcze klub przecież krytykował.. 

Czy mógłbym się więc dowiedzieć, gdzie Grant totalnie zaprzecza temu co napisałem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Alonzo napisał(a):

Może to zweryfikuje Twoje postrzeganie przerzucania graczy z klubu do klubu co 30 meczy

A może jednak to zweryfikuje wreszcie twoje postrzeganie kasztanów, których nazywasz systemowymi graczami? Czy w druga stronę się już nie da zweryfikować, bo Twoje zdanie jest zawsze niepodważalne ? 


kolo w dallas robi w ataku to co ma robić, stoi na spot up, czeka na podanie, rzuca trójkę, ewentualnie atakuje close-outa. Czasem dane zasłonę. Tu nie trzeba wielkiej znajomosci systemu do takiej roli, w druzynie gdzie o wszystkim decyduje Doncic/ irving a on ma głównie nie przeszkadzać i nie pudłowac z czystych pozycji. 

 

williams to kasztan, time to face it. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlop powiedzial, ze:

- nowy zespol nie jest wymowka bo jakos na poczatku sezonu gral dobrze - zaprzeczenie tezy o nowym miejscu

- kontuzje - nie ma gracza w nba ktory nie gra z kontuzja - zaprzeczenie

- kilka postow wczesniej na moj post "ale Grant kasztani" napisales - ale bzura. Grant sam przyznaje, ze kasztani - zaprzeczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Reikai napisał(a):

Chlop powiedzial, ze:

- nowy zespol nie jest wymowka bo jakos na poczatku sezonu gral dobrze - zaprzeczenie tezy o nowym miejscu

Czyli powinien wg Ciebie zrzucić winę na zespół do którego co dopiero dołączył? To, że gracz w swoim stylu bierze winę na siebie - bo gra słabiej niż oczekiwano nie oznacza, ze system Mavs jest dla niego idealny. Grant nie trafia swoich rzutów - i tu się tylko zgadzamy, a odnośnie obrony nie widzę większej różnicy względem tego co grał w Celtics - jest wolniejszy przy obronie guardów - i to też wy żej napisałem. 

.. ale to, że jest wolniejszy z czegoś wynika.. Może z tych urazów które wg Ciebie nie mają znaczenia? Nie wiem.. 

Gra w nowym klubie zawsze ma znaczenie - żeby daleko nie szukać - Harden na początku gry w Clippers, czy Gobert w poprzednim sezonie w Wolves

1 godzinę temu, Reikai napisał(a):

- kontuzje - nie ma gracza w nba ktory nie gra z kontuzja - zaprzeczenie

Gra z kontuzją bardziej lub mniej ogranicza i też ma znaczenie. Grant sobie może mówić, że nie ma bo to dla niego charakterystyczne, ale grając z urazem często gra słabiej.

1 godzinę temu, Reikai napisał(a):

- kilka postow wczesniej na moj post "ale Grant kasztani" napisales - ale bzura. Grant sam przyznaje, ze kasztani - zaprzeczenie.

Bo napisałeś bzdurę - opisywałem mecz z Pels i to już sobie wyjaśnialiśmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.