Skocz do zawartości

Dallas Mavericks 2023/24


Luca

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.03.2024 o 22:05, BMF napisał(a):

Mavs są 5-4 od trade deadline, właśnie przegrali ze słabiutkimi Sixers (nie oglądałem), Kidd gra małe minuty Gaffordem i czasami woli wrzucić smallball lineup gdy nie ma Lively'a - a PJ Washington na razie robi 12ppg na 52TS% i 28% za 3. 

Pasjonujący eksperyment do śledzenia.

Zwykle te narzekania na ballhogów to jest meme-content (LeBron np. XD), ale Luka idzie na pięciosezonowe sample pod różnymi trenerami i z różnymi rosterami:

Zrzut-ekranu-2024-03-3-o-22-04-05.png

 

W dniu 4.03.2024 o 10:15, BMF napisał(a):

'Gdyby nie rzut życia Strusia', to w dalszym ciągu PJ Washington rzucałby ~30% za 3, a Gafford grał minuty ostatniego gracza w rotacji.

Ale ja nie wyraziłem nawet opinii w poprzednim poście [Mavs są 5-4 od trade deadline, właśnie przegrali ze słabiutkimi Sixers (nie oglądałem), Kidd gra małe minuty Gaffordem i czasami woli wrzucić smallball lineup gdy nie ma Lively'a - a PJ Washington na razie robi 12ppg na 52TS% i 28% za 3.]

Gdybym ją chciał wyrazić, to bym pewnie napisał, że śmiesznie się oglądało do porannej herbaty, jak Sixers (ile oni mieli, 8-16 bez Embiiada?) bezkarnie grali power lineupami Lowry-Maxey-Hield w obronie, bo ktoś z duetu Lowry-Hield stał trzy metry od stojącego w rogu PJ Washingtona i nara; jak przez 35 minut Washington dwa razy wykorzystał bycie bronionym przez undersized guarda (ale też rzucił dwa airballe i jednego prawie airballa za 3); jak Gafford wyglądał jak dziecko we mgle, więc Kidd się poddał i grał smallballem z Kleiberem jako centrem.

 

 

 

elegancko to się zestarzało 

@karpik @Reikai w którym to temacie sobie ciumkaliście kosztem Mavs bo znaleźć coś nie mogę?

W dniu 9.02.2024 o 18:31, Reikai napisał(a):

Pels to matchup nightmare dla Mavs - Jonas pod koszem bedzie mial BBQ z chudym Livelym, Pels maja obroncow na Luke I Kyriego(I nie, ten nie zawsze sie stawia, a w ostatnich latach nawet bardziej sie nie stawia, niz stawia. Okropne serie jak gral w Celtics oraz 2 czy 3 lata temu w Nets oprócz G1 nie bylo go vs Celtics).

To, ze Luka klepal sobie Suns I dlatego wygra z Pels jest niepowazne.

 

W dniu 9.02.2024 o 19:51, karpik napisał(a):

Pisząc o tym, że Ingram jest średnim bolkiem pokazujesz, że raczej zbyt dużo Pels w tym sezonie nie widziałeś. 

Taki Daniels w Mavs by pewnie startował w miejsce DJJ, bo jest od niego dużo lepszy w obronie. Alvarado grałby zamiast Hardy, Nance jest lepszy od każdego backup C Mavs łącznie z Gaffordem. Także nie mogę się zgodzić. 

Po deadline Mavs dalej mają z grubsza te same problemy, czyli brak legitnego PoA, słaba zbiórka. Do tego nie jest wcale pewne czy PJ zrobi większą różnicę w stosunku do Granta. Na pewno będzie musiał trafiać corner 3 lepiej niż dotychczas (grubo poniżej 30% jak ostatnio sprawdzałem). Ja nie mówię, że ci Mavs nie zaklikają, bo stawka na zachodzie jest na tyle wyrównana, że mogą decydować detale. Po prostu nic na to nie wskazuje, bo Dallas, choć pozyskali lepszych graczy, to wciąż nie widzę, żeby mogli kogoś zamknąć w obronie.

 

W dniu 8.02.2024 o 21:48, BMF napisał(a):

Przede wszystkim kwestia kosztów do korzyści. Czy Grant Williams czy inny PJ Washington jest difference makerem? Nie. Czy Daniel Gafford jest difference makerem? Nie. Czy Mavs są contenderem? Nie. Czy chcesz oddawać long-term picki nie będąc contenderem - gdy nie wiesz w jakiej będziesz pozycji za 5-6 lat - za nie-difference makerów? Nie. 

Mavs oddali przez pół roku trzy picki/swapy na duet PJ Washington-Daniel Gafford de facto, jeszcze gorzej to wygląda niż myślałem pierwotnie. Ale może Doncic okaże się turbo-lojalny, who knows, Dirk przynajmniej jakieś finały czy wpi****le z 67W teamem notował. 

 

W dniu 8.02.2024 o 22:25, BMF napisał(a):

Tak, cztery first roundery to np. legit cena za niezadowoloną gwiazdę (może nie pierwszego kalibru), a niewiele mniej Mavs oddali za potężny frontcourt Grant Williams/PJ Washington-Daniel Gafford. Czego Mavs są przykładem, bo Kyrie ostatecznie kosztował ich chyba trochę mniej niż to potężne trio, Porzingis (gdy był jeszcze hot nazwiskiem po ACL-u) chyba porównywalnie. Dlatego oddanie jednego long-term picku za jednego rolesa to w sumie spoko, ale oddawanie co parę miesięcy jednego long-term picku za kolejnego roleska to już tak sobie. 

Za to jeżeli ktoś stawia tezę, że wprawdzie Mavs są kiepsko prowadzeni i rzucają pickami na lewo i prawo ze średniaków, ale NBA jest nieprzewidywalna, więc c*** tam wie jak to się skończy: to oczywiście się zgadzam. 

Za to Mavs rzeczywiście są lepsi niż byli (ten Gafford spoko energizer), ale na ile: nie wiem.

Zrzut-ekranu-2024-02-8-o-22-12-51.png

-2.2 EPM za ten sezon.

 

W dniu 9.02.2024 o 11:51, karpik napisał(a):

Jest za to znacznie więcej przykładów, kiedy drużyna z wyższym SRS pokonywała tę z niższym ;)

Oczywiście masz prawo sądzić, że pozyskanie potężnych PJa Washingtona i Daniela Gafforda sprawi, że Mavs z gorszego zespołu od Pels, staną się lepszym od nich zespołem, ja to jednak widzę inaczej. Co do ewentualnej serii w PO, można se dywagować i dickswingować, że jedni jebną drugich, ale umówmy się, że szanse na taki matchup są śmiesznie małe.

Ja to widzę tak, że Dallas przed trejdem byli zespołem na 7-8. seed, a po trejdzie dalej są zespołem na 7-8. seed, tylko ciutkę lepszym. Czy warto było na to wyrzucać kolejne assety? Nie za bardzo.

ok, już mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LeweBiodroSmoka dzięki za pięknie wykonaną robotę, sam miałem tego szukać. Były też fragmenty że spadną do play in, że Kings i Pels to kilka półek za wysoko. Zabawnie do tego wrócić.

Swoją drogą fajnie że Denver poszło po rozum do głowy i woli uniknąć Mavs w drugiej rundzie(żart jak coś, choć dobrze że tak się złożyło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, RonnieArtestics napisał(a):

Pelicans to najpierw fpierdol od lakers a później od Warriors :) 

Biorąc pod uwagę tegoroczną (nie)konsekwencje ekipy Lakers to wogole nie zdziwi jak w następnym meczu to jednak oni dostaną w pysk. Przypominam, że dopiero co ledwo przepchnęli mecz z Grizz, więc ocenianie ich na podstawie ostatniego spotkania nie ma za bardzo sensu. 

Dawaj może @RonnieArtestics w wolnej chwili temat o serii z Bucks. Ich kibice chyba już za wczasu opuścili tonący okręt, bo mam wrażenie, że dość dawno żadnego tutaj nie czytałem. Kto więc zrobi to lepiej jak nie ty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał(a):

ja wiem że franc out i nawet jak zdobędzie mistrzostwo, włocławskim kibicom nie pasuje styl 

Przecież z tego co wiem to Ł.P nie ma nikogo innego w swoim notesie więc raczej bym był ostrożny z tym. 

Poza tym FV mógłby się od niego uczyć jak postawić dobra obronę tak półżartem mówiąc 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.