Skocz do zawartości

New Orleans Pelicans 2023/24


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Ja naprawdę chętnie wziąłbym Ingrama do Kings gdzie tego SF brakuje, i nawet mozna tam rzucić ciagle niedocenionane, ale mającego talent Mitchella, a do tego paczka Huerter + Barnes, gdzie defacto ladnie rozbije się jeden duzy kontrakt Ingrama, a przed TD znajdzie chętnych na te dwojke i zrzuci balast 

Win win :D hehe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No strasznie źle się zestarzał ten post @Robaq chwalący CJa, bo chłop jest bezpośrednio odpowiedzialny za 3 ostatnie porażki. Najpierw końcówka z Thunder, potem Boston całą drugą połowę na niego polował na swichtach, a z Suns McCollum walił głową w mur. 

W takich meczach nie pomaga też Willie Green, który zawsze potrzebuje 2, czasem i 3 kwarty na rozkminienie jakichś adjustments, tak jak wczoraj nie wiedzieć czemu prawie całą pierwszą połowę bronił Bookera głównie dropem i miał nadzieję, że DB zacznie pudłować. Potem Pels przeszli na strefę i zaczęli odrabiać straty, ale było już za późno.

1 godzinę temu, Reikai napisał(a):

Btw @karpik ja nie wiem, czy wazniejszym niz zdobycie centra nie jest zalatwienie sprawy PG i zaprzestanie tego eksprymentu z CJ na PG.

Moim zdaniem ze zdrowym Ingramem brak PG nie jest aż takim problemem, bo i tak BI z Zionem inicjują atak, tak jak np w Celtics robią to Tatum z Brownem. Trzeba im po prostu dać więcej miejsca, więc wysoki rozciągający grę jest jednak moim zdaniem priorytetem. Mi tam CJ jako trzecia opcja w teorii pasuje, bo trudno będzie zastąpić jego shooting, ale tak jak niedawno pisałem, problemem jest chyba to, że McCollum czuje się liderem tego zespołu i nie tak łatwo będzie odsunąć mu się w cień. Plus jego kontrakt waży nie co zbyt wiele. 

W każdym razie jeśli ten zespół ma w kolejnym roku wykonać krok naprzód, to potrzeba dobrać kogoś do czwórki Ingram-Zion-Herb-Murphy, żeby stworzyć lineup śmierci. Nance to non factor w ataku i żaden wybitny obrońca plus Pels za dużo oddają na zbiórce, JV odpada, bo jest za wolny, CJ za mały. Idealny byłby mobilny wysoki z trójką, bo można byłoby wszystko switchować w obronie, zbiórka by tak nie cierpiała i spacing by się zgadzał, więc wystarczy, że latem Griffin pójdzie do sklepu z mobilnymi wysokimi z trójką i se takiego kupi. Nic trudnego, każdy zespół w lidze ma przecież kilku takich na sprzedaż ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, karpik napisał(a):

No strasznie źle się zestarzał ten post @Robaq chwalący CJa, bo chłop jest bezpośrednio odpowiedzialny za 3 ostatnie porażki. Najpierw końcówka z Thunder, potem Boston całą drugą połowę na niego polował na swichtach, a z Suns McCollum walił głową w mur. 

W takich meczach nie pomaga też Willie Green, który zawsze potrzebuje 2, czasem i 3 kwarty na rozkminienie jakichś adjustments, tak jak wczoraj nie wiedzieć czemu prawie całą pierwszą połowę bronił Bookera głównie dropem i miał nadzieję, że DB zacznie pudłować. Potem Pels przeszli na strefę i zaczęli odrabiać straty, ale było już za późno.

Moim zdaniem ze zdrowym Ingramem brak PG nie jest aż takim problemem, bo i tak BI z Zionem inicjują atak, tak jak np w Celtics robią to Tatum z Brownem. Trzeba im po prostu dać więcej miejsca, więc wysoki rozciągający grę jest jednak moim zdaniem priorytetem. Mi tam CJ jako trzecia opcja w teorii pasuje, bo trudno będzie zastąpić jego shooting, ale tak jak niedawno pisałem, problemem jest chyba to, że McCollum czuje się liderem tego zespołu i nie tak łatwo będzie odsunąć mu się w cień. Plus jego kontrakt waży nie co zbyt wiele. 

W każdym razie jeśli ten zespół ma w kolejnym roku wykonać krok naprzód, to potrzeba dobrać kogoś do czwórki Ingram-Zion-Herb-Murphy, żeby stworzyć lineup śmierci. Nance to non factor w ataku i żaden wybitny obrońca plus Pels za dużo oddają na zbiórce, JV odpada, bo jest za wolny, CJ za mały. Idealny byłby mobilny wysoki z trójką, bo można byłoby wszystko switchować w obronie, zbiórka by tak nie cierpiała i spacing by się zgadzał, więc wystarczy, że latem Griffin pójdzie do sklepu z mobilnymi wysokimi z trójką i se takiego kupi. Nic trudnego, każdy zespół w lidze ma przecież kilku takich na sprzedaż ;) 

WCJ z Magic tam siada pieknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Reikai napisał(a):

WCJ z Magic tam siada pieknie :)

Być może, choć ostatnio myślałem o innym gostku z Magic, trochę bardziej ryzykowny ruch ze względu na zdrowie, ale potencjalny zwrot dużo wyższy. Ale wiesz co? Magic mogą nie mieć ochoty nimi handlować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale Nola ma 2 picki i to nie jakieś wielkie, ale tez nie tragiczne, a tym w roku wysokisch w drafcie będzie mnóstwo 

Filipowksi, Ware, Missi, Klintman, pytanie czy odpuszczą Jonasa  i pójdą w wyslkich w drafcie licząć na szybkie dostsowanie sie do ligi vide Lively z Dallas. Albo Kessler z Utah, ktory chyba jednak ma zjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Robaq napisał(a):

No ale Nola ma 2 picki i to nie jakieś wielkie, ale tez nie tragiczne, a tym w roku wysokisch w drafcie będzie mnóstwo 

Filipowksi, Ware, Missi, Klintman, pytanie czy odpuszczą Jonasa  i pójdą w wyslkich w drafcie licząć na szybkie dostsowanie sie do ligi vide Lively z Dallas. Albo Kessler z Utah, ktory chyba jednak ma zjazd.

Pels prawdopodobnie zdecydują na wykorzystanie picku Lakers dopiero za rok.

Poza tym rozmawiamy o wzmocnieniach, a nie o Filipowskich czy Missich :)

Z dwójki JV i Nance jeden powinien zostać (wolałbym JV), a drugiego należałoby opakować pickami i postarać się dostać coś lepszego, problem polega tylko na tym, że na rynku nie za bardzo jest z czego wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ignazz napisał(a):

Jak Toronto zacznie wygłupy z ochrona Pickow przez 2 kolejne lata to od biedy Poeltl.  I jest zawsze pula centrów grających rezerwy których skusić może więcej minut. 

Ciezko mi jest wyobrazic sobie mniej pasujacego centra do Pels, niz Poeltl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Robaq napisał(a):

Ja tam bym szedł w młodość mimo wszystko. 

Tylu wysokich można wyhaczyć w tym drafcie.

 

Pels sa na etapie, ze sa krok od wskoczenia na polke wyzej jako zespol.

Maja dwoch liderow 1A i 1B pod postacia Ziona i Ingrama, w zaleznosci od tego kto ma jaki dzien. Odkad Zion schudl i wyglada lepiej, to bardziej nawet 1 opcje Ziona I druga opcje, ktora prowadzi im atak I kreuje rolesow Ingrama.

Maja ALL D Herba, plaster na obwodowych tej ligi.

Maja super rolesow i shooterow.

Tu potrzeba doświadczenia, centra ktory pobroni na switchu, pomoze zebrac bo Zion zbiera fatalnie jak na warunki, rzuci open trojke. Jesli dodadza kogos takiego, to wchodza na polke Wolves i walki o top3 seed. Teraz do kontuzji Ingrama byli na 4.

Nie wiem, czy jest czas na draftowanie mlodych I czekanie 3 lata na rozwoj, zwlaszcza przy kiepskim drafcie. Nie ten etap zespolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, joe dumars napisał(a):

czemu nie chcecie (?) jonasa?...

Ja go lubie, Karpik troche mniej.

Problem polega na tym, ze Pels maja dziure pod koszem bo Jonas jest tylko Jonasem, pobroni tylko dropem co powoduje ze taki Booker rzuca dzis w nocy 50 pkt, bo Willie niczego innego nie moze wymyslec/nie ma narzedzi do innej gry, bo Nance moze w obronie ustanie niskich, ale w ataku jest niegrywalny.

Jonas jest spoko, ale jesli Pels maja wejsc na wyzszy poziom, to potrzebuja mobilnego shotblockera, a Jonasowi blizej juz do backupa z lawki, niz kogos kto bedzie przyszloscia tej druzyny.

Choc tak jak pisal Karpik, idealnie by bylo pozbyc sie latem spadajacego Nanca za kogos lepszego, a Jonasa podpisac na lawke na jakis przyjazny deal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.