Skocz do zawartości

ATF GOAT WORLDWIDE


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Kily napisał:

Karl Popper - najważniejszy filozof XX wieku, mój ulubiony filozof, twóca Popperyzmu, autor jednych z najważniejszych książek z dziedziny filozofii

hahahhahahahhaha

lol 

Popper to taki drugi Chomsky ktory cos tam podzialal sobie w jednej niszy na styku filozofii (i w tej niszy jest faktycznie kims) a i tak koniec koncow najbardziej znany jest ze swoich tekstow 'spolecznych' :)

mocny kandydat na jakies 30te miejsce jakby byla czysta kategoria 'filozofia' i wystarczyloby pickujacych

pisanie o nim per 'najwazniejszy filozof XX wieku' jest prawie tak samo smaczne jak te wtracenia 'to powinno isc w 1szej rundzie!' w polowie pozostalych opisow xD

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, ignazz napisał:

Planck to o tyle ciekawa postać ze dostał jako Prusak nagrodę Nobla w 1918 roku co pokazuje ze w tamtych czasach naukowcy byli apolityczni i dostał nagrodę ktoś pomimo niesprzyjających kwestii politycznych. Nauka ponad wszystko. Piękne czasy. 

Nom, za odkrycie kwantów ją dostał;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fluber napisał:

Nom, za odkrycie kwantów ją dostał;)

wiesz że może i nie celowe ale mega nie precyzyjne. Po pierwsze On stworzył teorie kwantowa która znalazła odzwierciedlenie w późniejszych doświadczeniach. przy okazji wyznaczając stała Plancka .  Dwa nawet wtedy jego prace były swego rodzaju podwaliną ale za twórców teorii kwantowej uznaje się Werner Heisenberga i Erwin Schrödinger. Ale również należy docenić prace Einstaina (nic ważnego w fizyce bez niego nie było możliwe) i Bohra którzy bardzo rozwinęli prace Plancka. W zasadzie dopiero późniejsze prace innych fizyków stworzyły teorie które zmieniły oblicze fizyki. Reasumując Planck był wybitnym fizykiem ale jednym z wielu z tamtych czasów. I oczywiście poza Einstainem który prawdopodobnie był najwybitniejszym fizykiem wszechczasów to na jego poziomie lub wyżej mam np Bohra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fluber napisał:

Niels opracował model atomu, bazując już na odkryciu Plancka.

No nie do końca bo model atomu stworzył Rutheford. Niels rozwinał jego prace ale jego model nadal niebył całkowity i tak naprawdę dopiero nieoznaczonosć Szredingera domknęła całość. 

Model atomu z jądrem gromadzącym większość masy i elektronami wokół stworzył Rutheford. Bohr tak naprawdę nie zrobił skokowego przełomu ze swoim modelem wodoru. 

Ojcem budowy atomu jest Rutheford a nie Bohr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fluber napisał:

Trudno, żeby jeden gościu wynalazł zarówno telefon, jak i samolot, ale w tej drugiej dziedzinie też był pionierem.

Ja wiem co chciałeś zrobić tylko moim zdaniem ten pierwszy lot w historii Kanady wyszedl śmiesznie (jak na all time all world GOAT) ale może to tylko ja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOP Wybór :

Jessica Alba - co tutaj dużo mówić. Totalna deklasacja w tej kategorii.

Walka o 2 miejsce  :

Raquel Welch , Michele Pfeiffer , Pola Raksa

Te trio będzie walczyć o drugie miejsce. Ciężko jest przewidzieć, która wygra bo zadecydują jako to Tomasz Hajto mówi detale, ale konkurencja jest tutaj wyrównana.

Walka o 5 miejsce :

Monika Bellucci, Natalie Portman , Marylin Monroe

Duży fame, jednaj wygląd już nie tak duży. Dałem tutaj dziewczyny, które dzięki fame sporo zyskują, jednak ich prime nie powala na kolana.

Walka o 8 miejsce :

Adriana Lima , Salma Hayek

Ze stajni VS można było wziąć inną, stąd spadek na 8 lokatę i to raczej nie ulegnie zmianie a Salma ma o wiele słabszy prime niże te trzy wyżej.

Walka o 10 miejsce :

Ingrid Bergman, , Grace Kelly , Ashley Judd

Ładne dziewczyny nic poza tym.

Walka o uniknięcie bottom :

Sophia Loren , Audrey Hepburn

Niestety ktoś musi zająć 13-14 miejsce

15 miejsce :

Brad Pitt

Chyba nie muszę pisać czemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dupy:

Adriana Lima, Salma Hayek, Jessica Alba

stare ale jare kiedyś:

Monika Bellucci, Sophia Loren, Marylin Monroe, Raquel Welch

dla miłośników archeologii:

Ingrid Bergman, Grace Kelly

gąski:

Pola Raksa, Natalie Portman, Audrey Hepburn

co ja robię tu?:

Ashley Judd, Michele Pfeiffer

lubię w pupę i się tego nie wstydzę:

Brad Pitt 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.