Skocz do zawartości

Minnesota Timberwolves 2023/2024 - nadzieja umiera ostatnia...


dannygd

Rekomendowane odpowiedzi

Od czego by tu zacząć.... 

To był trudny sezon, przyjście Tima Connelly-ego miało dać zmiany, które z ekipy 46-36, zrobi kolejny krok i powalczy o coś więcej - czyli stanie się contenderem. W sumie ekipa miała wszystko, młody zespół z 2 gwiazdami, który walczył zacięcie z Grizz w 1 rundzie PO, młodą aspirująca gwiazdkę z kończącym sie kontraktem, mieliśmy paru weteranów w osobach Beva, który napędzał szatnię czy doświadczonego Princa. Mieliśmy też dobrą ławkę, picki i troche kasy na wzmocnienia.

Zaczęło się świetnie: bdb draft z ruchami, dzięki któremu pozyskaliśmy Moora, Minotta i Kesslera, podjęto opcję Reida i Nowella, podpisano wydłużenie z Princem. Kiedy zaczęły sie pojawiać informacje, że kolejny może być Anderson (jak dla mnie to byłby prawie idealny offseason), to nastąpiło trzęsienie ziemi i wymiana po Goberta. W efekcie straciliśmy mentora w szatni Beva, fajny core z ławki, ale przede wszystkim morze picków.... i Kesslera. Próbowałem na wiele sposobów zrozumieć ten deal już teraz, na starcie sezonu i nie byłem w stanie tego ogarnąć. Podpisanie po nim Andersona było trochę jak na otarcie łez.

Potem nastąpiło drugie trzęsienie ziemi i kontuzja KATa + problemy Andersona czy McLaughlina i ekipa wyglądała fatalnie. Nie działało prawie nic, nawet obrona Goberta, a światełkiem w tunelu była gra ANTa i McDanielsa. Kiedy wrócił Slo-Mo sytuacja sie poprawiła, więc jak wrócił KAT jakaś nadzieja była i ekipa w bólach doczłapała się do PO z bilansem 42-40, którego nikt by sie przed sezonem nie spodziewał. Niestety w PO trafiliśmy na najlepszą ekipę tego sezonu i choć fajnie powalczyliśmy, to jednak "zasłużenie" przegraliśmy. O akcji McDanielsa nie warto nawet wspominać...

Co dalej? Mamy 10 graczy na kontraktach, z czego Prince i McLaughlin jest niegwarantowany(*), a Conley tylko częściowo 14 mln. Zakładam, że dwaj ostatni na pewno zostaną, co do Princa to zależy... + mamy 2 graczy 2way (**). Trzeba też myśleć przyszłościowo, bo i ANT i McDaniels muszą dostać extension (***) i w przyszłym roku nawet jak McDaniel weźmie racjonalną ofertę na poziomie 80-90/4, a Conley zostanie za vet minimum, to z kasa będzie baaaardzo ciężko...  Niemniej roster na dziś wygląda tak i wymaga uzupełnień.

PG Conely, McLauglin*

SG ANT***, Moore

SF McDaniels***, Prince*, Minott

PF KAT, Slo-Mo, Garza**

C Gobert, Knight**

Potrzeby?  backup PG i strzelcy za 3 i być może ktoś bardziej doświadczony do zmiany dla Goberta. 

Mamy naprawdę mało opcji:

53 2rd pick, Non-Taxpayer ($12,221,000), Bi-Annual ($4,448,000) oraz TE: D’Angelo Russell ($3,688,117), Jarred Vanderbilt ($4,374,000).

Cel nr 1: Bruce Brown za MLE. Baryły nie maja jak, ale obawiam się, że inni mogą chcieć dać więcej.... ale gdyby sie udało, to nie widzę na rynku lepszej opcji na gracza, który zarówno rozegra, świetnie broni, ma dobra zbiórkę jak i rzut z dystansu. Poza kasą problemem mogłaby być rola grają z ławki, choć Sota przy wieku Conleya mogłaby mu zagwarantować rolę 6th i dobre +30 min na mecz, a więc większą role niż miał w DEN.

Cele nr 2: Strus/Vincent za MLE tu też będzie wielu chętnych, może być trudno bo oczekiwanie może być S5... lub duża rola 6th z ławki.

Cel nr 3: to opcja dealu z wykorzystaniem Princa i TE. Myślałem o Garym Trencie jeśli podejmie opcję.

Jeśli chodzi o innych graczy obwodowych, to na pewno Sota powinna powalczyć o NAW na poziomie BiA oraz DDV (tu może być mało, a nie wiem czy MLE jest on warty). Fajne opcje to też Jevon Carter i Dennis Smith Jr. jako backup PG + Walker, Davis czy Curry na SG jako tańsze opcje strzelców dystansowych. Nowell choć go lubię nie zrobił oczekiwanego przełomu, a będzie oczekiwał raczej kwoty na poziomie 8 mln rocznie i wiekszej roli, więc nie biorę pod uwagę jego podpisania. Wariant totalnie awaryjny to oczywiście Austin Rivers.

Jeśli chodzi o frontcourt, to tu trzeba będzie szukać veterana za minimum, bo Reid będzie po prostu za drogi i raczej poszuka większej roli: może Bryant/Eubanks albo Lyles/Love - szału tu nie będzie i to raczej Finch musi dobrać pod swoje taktyki kogoś kto po prostu będzie lepszy od Knighta i Garzy. 

Co z draftu - może Sheppard/Clarke na obwód, a może Ivisic/Sanogo pod kosz. 

Wariant optymistyczny?

PG Conley, Carter, McLauglin*

SG ANT***, Brown, Moore

SF McDaniels***, Prince*, Minott

PF KAT, Slo-Mo, Garza**

C Gobert, Bryant, Knight**

+2 way z draftu

 

Wariant bardziej realistyczny?

PG Conley, DDV, McLauglin*

SG ANT***, NAW, Moore

SF McDaniels***, Prince*, Minott

PF KAT, Slo-Mo, Garza**

C Gobert, Eubanks, Knight**

+2 way z draftu

 

Czy to będzie lepsza drużyna? Na pewno bardziej zgrana i mam nadzieję bez kontuzji. Bez względu na fit Gobert-KAT, muszą walczyć o +/- 50W i HCA, bo inaczej cały ten deal zostanie w annałach jako najgorszy w historii NBA. Na razie ANT zmienił fryzurę (IMHO bardzo dobrze, wygląda poważniej) i trenuje z młodzieżą, która mam też nadzieję, że zrobi postęp.

 

Na koniec pytanie, czy Sotę i Tima stać na kolejny blockbuster? Jeśli mieliby dealować KAT-em, to czemu nie, bo handel Gobertem po prostu nie wierzę (chyba, że za Simmonsa i picki). Kandydatów mogłoby być kilku, choć na dziś to raczej wizje rodem z SF w stylu:

1. Raptors za Siakama i może z jakimś snt FVV/3 team dealem czy Trentem Jr..

2. Hawks w większej paczce za Trae i Collinsa.

3. Portland za 3 pick i snt Granta + Nurkic w jakimś 3 team deal?

Po tym co zrobił Tim, nic mnie już nie zdziwi... ale jakoś w nie nie wierzę ;)

Let's go Wolves!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

“Basketball is not the main thing in my life. It’s something that I’m good at.” - Nikola Jokic

To w innym.temacie - poproszę admina o przeniesienie. Tu wywiad:

Moim zdaniem on szybciej skończy karierę - może nawet z końcem obecnego kontraktu. Szkoda by było, ale szanuje jego podejście do życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było w śmiechowym podcaście Beva, ogólnie tam jest więcej smaczków jak już ktoś by chciał na poważnie wyciągać te wypowiedzi ;)

Pierwsza z brzegu:

 

 albo to:

 

Czuję, że nudzić sie nie będziemy w tym sezonie... a na koniec będzie trade request KATa. (dajcie juz tego Siakama 1-1 i z głowy) ;) Bo widać, że rola stojącego na obwodzie spot-up shootera mu nie pasuje do końca i coś z tymi "plays" Fincha jest na rzeczy o czym pisałem już kilka razy. 

BTW. Bev  to mógłby wrócić na vet min do tej ekipy, może mentalnie by z Goberta zrobił znów DPOTY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2023 o 11:59, dannygd napisał:

To było w śmiechowym podcaście Beva, ogólnie tam jest więcej smaczków jak już ktoś by chciał na poważnie wyciągać te wypowiedzi

a to on powie w końcu coś mądrego i na serio czy po kolejnym sezonie, który tylko frustrował wiernych fanów Soty, będzie występował tylko w śmieszkowych podcastach?

 

podobnie z tymi trójkami, ja niepierniczał ich multum, fleksując się po niemal każdej trafionej, to było fajnie, teraz winny trener, bo playoffy kolejny raz go zweryfikowały

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał:

a to on powie w końcu coś mądrego i na serio czy po kolejnym sezonie, który tylko frustrował wiernych fanów Soty, będzie występował tylko w śmieszkowych podcastach?

po historii z Butlerem, Covidem i tragedią w rodzinie - można z góry założyć, że już lepiej nie będzie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam sie szczerze, że tak pozytywnego ruchu sie kompletnie nie spodziewałem....  Leonard jest moim most underrated pickiem w tym drafcie. Idealny fit z ławki do Goberta, świetny do Andersona, może grać small C, świetna zbiórka, dobrze ułożony rzut (idealnie wypełnia brakujący scoring Nowella i Reida), bardzo przyzwoity ballhandling i niedoceniana obrona. Wow!

 

Do tego kandydat do All-D teamu w przyszłości... Clarke.

 

Obaj są w modelu odpowiednio na 7 i 12 miejscu... a my ich mamy z 33 i 53 pickiem ;)

https://nbadraftnetwork.com/models-projections 

 

Zakładam teraz, że Sota będzie handlować Princem, Knightem i może jakimś snt (Reid/Nowell), żeby pozyskać wsparcie na rozegraniu z ławki i veta pod kosz, a Moore dostanie więcej minut. Zresztą, gdyby z ławki wchodzili McLauglin/Rivers, Moore/NAW, Clarke/Minnott, Miller/Garza, Anderson/Knight - też bym nie narzekał, byle zdrowi byli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dannygd napisał:

dobrze ułożony rzut

Jeśli Twoim zdaniem Miller ma dobrze ułożony rzut, to aż się boję spytać kto wg Ciebie w tej lidze nie ma takowego. Przecież on rzuca niemalże sprzed klaty, ledwo odrywa nogi od ziemi i w dodatku każdy rzut wygląda nieco inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, karpik napisał:

Jeśli Twoim zdaniem Miller ma dobrze ułożony rzut, to aż się boję spytać kto wg Ciebie w tej lidze nie ma takowego. Przecież on rzuca niemalże sprzed klaty, ledwo odrywa nogi od ziemi i w dodatku każdy rzut wygląda nieco inaczej.

No rzut to tragedia, ogolnie chyba nie widzialem jeszcze kogos kto gra tak...dziwnie?

Wyglada slamazarnie jakos tak, jakby dopiero od trzech dni gra w kosza. Ale boxscore i potencjal w D przyzwoity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Reikai napisał:

pomimo braku rzutu

czemu pomimo braku rzutu? On ma całkiem dobrą mechanikę jak na 6.11 (update poniżej)

9 minut temu, karpik napisał:

Przecież on rzuca niemalże sprzed klaty, ledwo odrywa nogi od ziemi i w dodatku każdy rzut wygląda nieco inaczej

Masz rację, wróciłem do workoutów i faktycznie nicznym SloMo rzuca z dystansu - coś mi sie pomyliło.

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dannygd napisał:

czemu pomimo braku rzutu? On ma całkiem dobrą mechanikę jak na 6.11 - taki Wemby przy nim to kartofel rzutowy.

Masz rację, wróciłem do workoutów i faktycznie nicznym SloMo rzuca z dystansu - coś mi sie pomyliło.

No właśnie miałem pisać że chyba mówimy o dwóch różnych osobach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ely3 napisał:

NAz Reid podpisał przedłużenie 42/3 z czego ostatni rok to opcja gracza. Pieniądze sensowne jak na to co pokazał ale umowa krótka jednak...

przede wszystkim niski ten kontrakt, przy nowej umowie, to będzie naprawdę świetny asset, o ile będzie już względnie zdrowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.