Skocz do zawartości

[beGM Playoffs 23 West Conference Finals] #1 NUGGETS (59-22) vs #2 LAKERS (57-25)


Szulim

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, january napisał:

Oj nieładnie trochę tak od razu mocnym słowem napisać. Ja przyznaję się do tego, że nie powinno paść tam słowo wide, utkwila mi najbardziej z serii ta akcja, gdzie Lebron olal całkiem Klaya za linia za 3, by pędzić do Kury i dużo cegieł Thompsona oraz teammates Kury. Powinienem sprawdzić dane. 

Thompson w tej serii faktycznie 9/14 za 3 z wodę open. Ale 6/23 za 3 i 4/15 za 2 open. Dodam tylko, że  Poole 5/20 za 3 z open i wide open. Wiggins 9/26 za 3 i 3/10 open i wide open.

Niemniej skoro napisałem błędną informację w dyskusji o tej serii to za to przepraszam.

Przepraszam za to słowo, powinno być nieprawda, ale jak widzę w każdym Twoim wpisie Klaya to mnie wzburzenie ogarnęło.

Tak dla jasności sytuacji dodam staty Curry.

Open i wide open 3      35,7% 15/42

Wide open 3.   1/11   9%!!!!

To też wina Klaya?

Klay w tej samej serii 

Open i wide open 3     15/37 40,5%

Wide open 3     9/14      64,3%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna seria. Jaśkowi umykają jednak wyraźnie pewne fakty:

1. Butler po kontuzji to niefektywny scorer, dodatkowo z bardzo podejrzanie słabymi on/off jak na all-PO 1st (-16/100 poss). Nie to, żebym był fanem tego typu statsów, ale sam jasiek się nimi tu posługuje przy okazji Brunsona i Claxtona, więc warto tu to wrzucić, by dostać "pełen obraz". Coraz bardziej skłaniam się do tego, że Jimmy jedzie na reputacji z serii z Bucks, w dużej mierze dzięki byłemu już trenerowi Bucks i jego dziwnym decyzjom.

2. Steph nie był magiczny przeciw Lakers, a jasiu szuka tu dla niego wymówek, podczas, gdy dla Brunsona vs Cavs już tych wymówek nie ma. Double standards aka januaryzm.

3. Reaves jest fajny, ale pisanie o nim, że jest w ofensywie 2 pólki wyżej od Granta to jest totalny odlot, ale jakoś się przyzwyczaiłem i w sumie nie jestem zaskoczony.

4. Batum był żenujący przez niemal całe PO, poza jedną kwartą, robienie z niego lepszego gracza od Royce O'Neale jest zabawne. Tak samo jak ekstrapolowanie kiepskiej rzutowo serii jednego i drugiego na całe PO. To tak nie działa i obaj by się poprawili. Ogólnie żonglerka statsami z 4-5 gier jest delikatnie mówiąc taka sobie. 

5. LeBron miewał tylko momenty świetnej gry, ale nie potrafił przejmować meczów, tak jak robili to Jokic z Brunsonem. Generalnie w Lakers brakuje w tej serii superstara, który by trzymał cały czas poziom. Zarówno Steph, LeBron jak i Butler miewali lepsze jak i gorsze chwile. Jokic był niemal cały czas maszyną nie do zatrzymania, zwłaszcza, że Jokic-playmaker > Jokic-scorer, a taki jest tu gameplan Lakers.

6. Ciągłe polowanie na Brunsona to bardzo ograniczony gameplan w ataku, na tym poziomie, defensywy trzeba czymś zaskoczyć, bo inaczej jest zbyt przewidywalnie. Może by Jalen faktycznie odczuł to i się zmęczył, ale czy przyniosłoby to korzyść w ataku? No nie wiem. Wiem za to, że w Nuggets jest jeszcze Jokic.

7. Claxton i Hartenstein są bardzo jednowymiarowi i mocno ograniczają ofensywnie pozostałą czwórkę. W zasadzie nie jestem w stanie sobie przypomnieć ekipy z real, która by osiągnęła wymierny sukces w ostatnich latach mając tak słabych w ataku wysokich. Jak dodamy do tego kiepsko rzucających LeBrona oraz Butlera po kontuzji, to Steph ma tu naprawdę podobny problem do tego, na który narzeka GM Lakers.

Od początku uważałem, że było tu blisko, bo nie wszystko mi się podoba w naszych Nuggets (a szkoda, bo pisałem to w zasadzie od początku sezonu i LBS miał czas i możliwości, żeby to poprawić), ale jednak to Lakers startują w tej serii bez HCA i z deep PO runem z poprzedniego sezonu w nogach (dla mnie ważna rzecz w kontekście LeBrona chociażby). I biorąc to wszystko pod uwagę, nie wydaje się, żeby przekonali mnie na tyle, żeby zrobić upset. 4-3 dla Denver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, karpik napisał:

Od początku uważałem, że było tu blisko, bo nie wszystko mi się podoba w naszych Nuggets (a szkoda, bo pisałem to w zasadzie od początku sezonu i LBS miał czas i możliwości, żeby to poprawić)

lol 

u mnie dziś wynikł jednak pokerek, odpowiem koło 14 jak wrócę z Niemieckiego, wcześniej muszę jeszcze obejrzeć Nuggets z odtworzenia, także zainteresowanych proszę o wyrozumiałość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, january napisał:

Moja opinia jest dokładnie odwrotna - jeśli tu serię przeciw mojemu gwiazdozbiorowi mogącemu niszczyć dziurawy defense rywala wygrają w roli 3-5 opcji po podwojeniu Jokicia słabiutko rzucający i będący po prostu słabiutcy ofensywnie Kyle Anderson z urazem, Alex 5.6ppg Caruso i Royce 5.0 ppg na 33ts O'Neale to możemy zamykać grę. Bo skoro wystarczy trafić w gracza, który gra akurat w danym sezonie najlepsze PO to nie wiem po co się w to bawić :)  

To w razie przegranej w finałach robisz powtórki z simki po stracie Josha?😉😅

 

 

Ciekawa seria i trochę ciężka do oceny, z jednej strony Denver z Jokicem, Brunsonem, Conleyem i świetnym w D Alexem do tego grający z kontuzją Kyle plus Brogdon który też gra piach z powodu kontuzji ....:( A z drugiej strony LAL i BIG3 plus rewelacyjny Reaves i Nick którego nie kupuje jako elitarnego finishera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2023 o 10:04, january napisał:

Thompson w tej serii faktycznie 9/14 za 3 z wodę open. Ale 6/23 za 3 i 4/15 za 2 open. Dodam tylko, że  Poole 5/20 za 3 z open i wide open. Wiggins 9/26 za 3 i 3/10 open i wide open.

tak Wam właśnie Jasiu od kilku dni wciska ten swój alltimerski spacing, kompletnie pomijając, to, że Curry, Butler i Lebron w decydujących momentach serii (a Butler to nawet całe serie) byli po prostu poniżej przyzwoitej efektywności, Lebron to już w ogóle był totalny dramat, co wykazałem na samym początku, co podkreślali kibice LAL po serii - typ-nie-dojeżdżał

z drugiej strony mamy non stop atakowanie moich graczy, choć tak naprawdę przyczepić można się tylko do Royca, który jest u mnie daleką opcją, a ponadto gra z Jokiem już szmat czasu

Jasiek nawet samemu wrzuca zsumowane staty trójek, które nawet bez podziału na rundy nie wyglądają dobrze, może olewać to, że Curry w drugich połowach serii z LAL był totalnie useless, był dramatyczny, co zresztą pięknie wypunktował @Tecu, jakieś romansowanie z-25NET i 95ortg - ale to Royce Onael mnie w tej serii pogrzebie, uwierzcie, uwierzcie też w to, że Lebron grający 4Q na 40TS, pałujący cegły za trzy i bojący się atakować kosza, nagle u Jaśka stworzy elitarny spacing, musicie też uwierzyć, że Butler, któremu efektywność też poleciała na łeb na szyje, będzie się tutaj świetnie odnajdywał

uwierzcie też, że Nuggets mają zerowy spacing, skoro Conley gra na początku 20 min, a potem przy kontuzji Brogdona te minuty mu rosną, że skoro Grant gra przez 3/4 spotkania, to nie ma żadnego kompletnie znaczenia to, że bardzo często na parkiecie będą razem Brunson - Grant - Jok otoczeni świetnymi obrońcami, nie ma też znaczenia, że Jok praktycznie przemielił Davisa w decydujących momentach serii, bo tu stoi na jego drodze kapitalny, wspaniały i ni c***a zweryfikowany w porządnym graniu Nic Claxton

musicie też na koniec uwierzyć, że podwajanie Jokicia to najlepszy sposób z możliwych, że Conley, Caruso, Royce, Anderson, Brunson, Grant będą upracie ceglić, choć tą są gracze, którzy ruch bez piłki mają we krwi

musicie też uwierzyć, że tylko ja sobie wybiórczo staty, choć od początku serii Jasiek nie przedstawił w kontrze nic, co mogłoby mieć jakkolwiek choć porównujący wydźwięk, nie ma kompletnie żadnych konkretów, poza panicznym łapaniu się spacingu i tworzeniu predykcji z dupy, że Caruso-Anderson-Royce, będą mieli w tej serii razem 10ppg na 45TS, a podwajany Jokić nie będzie i tak trzaskał 32ppg+ na Claxtonie i dziadku Lebronie, że passng praktycznie całego składu nie będzie i jemu ułatwiał zdobywania punktów w momencie gdy rl Nuggets mają tak naprawdę jednego dobrego kreatora

na koniec jeszcze dostaniecie przepiękną analizę zagrywek gdzie będący w slumpie gracze LAL będą raz po raz mordować na pickach moich obrońców oraz  trafiać wszystko jak leci mając w tym konkretnym timelajnie jednego dobrego strzelca, dalszą opcję w postaci Reavsa, no chyba, że ufacie w to, że Curry grając taką drugą runę, tu mając na sobie Caruso powtórzy choćby serię z Kings

szczerze, to chciałem odpowiedzieć szeroko, prawie na wszystko, ale uznałem, że to mi ubliża, że nie muszę sam przed sobą udowadniać, że ta seria z tym materiałem ludzkim, z takim stażem graczy w tej ekipe i z HCA jest do wygrania, jeśli to przegram, to trudno, niech Baryły wygrają pierścień i jakoś to przeżyję, choć na pewno będzie spory niedosyt, bo poświeciłem tej serii bardzo dużo zaangażowania i miałem na nią konkretny plan, który udało mi się chyba wcielić w życie skoro wszyscy mówią o 7 spotkaniach

pozdrawiam i już ostatecznie dziękuję za serię

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, january napisał:

Mam dużą przewagę talentu w tej serii, mam świetne dla siebie matchupy po obu stronach boiska, nie muszę wymyślać o tym jak kontuzjowani gracze są gamechangerami, czy wcielają się w znacznie większą rolę w ataku.

Przecież właśnie to robisz od samego początku, na szczęście raczej wszyscy widzieli jakimi gamechangerami byli Butler z Lebronem, a nawet zdrowy Stefek.

i ja mam jednego kontuzjowanego gracza, który i tak głosami innych został dopuszczony do gry,  sugerowanie cokolwiek na temat Granta jest - tak jak dotychczas - wyszukiwaniem wad, który bardzo często w te drużynie nie ma. No, ale to po prostu jest c***owe, skoro Ty masz dwie realne kontuzje gwiazd, a wymyślasz mi jakąś z kosmosu.

również dziękuję, trzymaj się tam na rybach tej łódki ;)

 

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, january napisał:

Powtórzę po raz któryś, bo wciąż próbujesz wmówić ludności, że moi zawodnicy zagrali bardzo słabe PO:

No i po raz kolejny mamy zsumowane staty, gdzie jest i seria z Bux Butlera, seria z Kings Stefka, a statystyki łączne Lebrona nie odzwierciedlają tego jak męczył się w końcówkach podczas sweepu od Nuggets

ale to ja sobie wybiórczo cały czas wrzucam staty, wiadomo, szkoda, że i tak nie masz żadnej wymówki na drugą część tych PO Twoich gwiazd, ale ludzie to raczej wiedzą, więc się nic nie martw, ewentualnie, możesz to wkleić po raz piąty, na pewno pomoże

4 minuty temu, january napisał:

Dopuszczony na słabszym impakcie

Jeśli Grant jest dopuszczony na słabszym impakcie, to za granie Batumem tylu minut powinienem mieć ten osławiony już walkower w G1, fura zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

To znaczy ja cały czas nie rozumiem na jakiej podstawie zamierzasz podawać wyłącznie 2 połowy LeBrona z WCF, ignorując pierwsze - on w WCF zrobił 28/10/10 na 61 ts.

Nie rozumiem też na jakiej podstawie wybierasz sobie jedną serię Kury, a drugą ignorujesz.

No widzę, że nie rozumiesz, nie rozumiesz, że wskazówki zegara nie idą w lewo, choć bardzo byś pewnie chciał aby te lepsze serie zamieniły się miejscami, trochę eot

6 minut temu, january napisał:

Nie rozumiem kompletnie o co Ci chodzi w tym zdaniu:)

nie jestem jakoś specjalnie zaskoczony :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, january napisał:

Tak de facto to właśnie sobie wymyśliłeś coś w drugim punkcie o Brunsonie vs Cavs (gdzie mój jedyny post o Brunsonie vs Cavs to odpowiedź LBSowi o tym, że ciężko napisać, iż robił co chciał z obroną Cavs skoro miał serię na 24/5 na 52,8ts) i wymyśliłeś, że rezerwowy Denver to ich 3 opcja, tylko po to by próbować wbijać mi szpilki ad personam. Trochę niefajnie, ale wyraźnie pokazałeś tymi swoimi zdaniami tu żółć, która Ci się ulała.

Przecież sam w swoim pierwszym poście tutaj pisałeś, że Murray > Brunson. Brunson miał absolutnie zero wsparcia w serii z Cavs.

W dniu 6.06.2023 o 21:30, LeweBiodroSmoka napisał:

Miałem jeszcze kilka pomysłów jak wykazanie ppg rl Nuggets gdzie trzeci najlepszy gracz rzuca coś koło 17ppg i Grant by pewnie mógł rzucić ich więcej

Uważasz, że wymyśliłem powyższy post Smoka? 

Ogólnie cały sezon zaprezentowałeś ofensywnozaczepną narrację, w której za nic miałeś resztę stawki. Tym bardziej bawi mnie, że teraz robisz z siebie ofiarę i wytykasz (w dodatku niesłusznie) komuś wbijanie ad personam albo inne żółcie. Proponuję po prostu przestać kreować alternatywną rzeczywistość.

4 godziny temu, january napisał:

Jokić komu i gdzie ma tu podawać, kiedy ma zerowy spacing i nie ma wokół strzelców, a opcjami 3-5 na parkiecie są fatalny 5ppg Royce, 6ppg Caruso i 9ppg Anderson na zmniejszonym przez uraz impakcie. Zaciśnięte pomalowane, słabiutcy ofensywnie rolesi, ale i tak muszę czytać, że Jokić jest playmakerem to będzie super. Przecież w tym nie ma krzty pomysłu poza "hurr-durr Jokić król, to jakoś to będzie".

Wciąż udajesz, że Denver gra w piątkę i nie majo rezerwowych? 

Wczorajszy mecz finałowy pokazał jak mogliby wyglądać nasi Nuggets. Two man game Jokic-Brunson generuje znacznie większe gravity niż Twoje gasnące gwiazdy. Royce, Caruso i Anderson to dobrzy decision makerzy i wcale nie takie ziutki jak ich malujesz.

4 godziny temu, january napisał:

A Ty z monstrualnie korzystnego dla mnie matchupu robisz jeszcze moją wadę i nie wiesz czy przyniosłoby to korzyść w ataku? Naprawdę akurat Ty takie rzeczy piszesz?

Nie wiem kto pisał o wadzie, ale na pewno nie ja. Proponuję czytać ze zrozumieniem. Ciągłe atakowanie Brunsona to na tym poziomie jest po prostu przewidywalna ofensywa. Obrona wie co się wydarzy i łatwiej jest jej się przygotować. Dobrze to było widać choćby w zeszłorocznych finałach i Dubs wiedzących, że Boston będzie atakować Stepha. Tam cała drużyna była na to przygotowana i wiedziała co zrobią Celtics.

4 godziny temu, january napisał:

Piszesz to rok po tym jak Warriors z Looneyem na centrze zdobyli tytuł, naprawdę nie potrafiłeś sobie tego przypomnieć?

Oj widzę, że leży u Ciebie albo czytanie ze zrozumieniem albo pamięć szwankuje :)

Pisałem o zestawie wysokich. Pisząc o samym Luneju nie jestem pewien czy właśnie dałeś nam do zrozumienia, że umknęła Ci dynastia Warriors czy po prostu udajesz nieogara zapominając, że Dubs majo Draymonda w death lineup.

4 godziny temu, january napisał:

Claxton to zupełnie inny poziom zagrożenia pod koszem - elitarny finiszer z 80% fg pod obręczą, ogarniający short-roll (potrafi w kozioł i podanie), handoffy (z których potrafi i zaatakować). Tu dostanie złote warunki przy 4 ballhandlerów, a ja czytam, że jego vertical threat to problem dla mnie. Strasznie mnie boli, że Nic zagrał fantastyczny sezon (nikt w Denver poza Jokiciem i Brunsonem nie jest blisko tego poziomu co pokazał Claxton w tym sezonie), a Ty tu próbujesz z niego zrobić kasztana.

Nie no, nie próbuj mnie wciągnąć w dyskusję z własnymi urojeniami. Jak masz zamiar twierdzić, że ktoś uważa, że vertical threat Claxtona to Twój problem albo ktoś robi z niego kasztana, to nie cytuj mnie ani nie oznaczaj, bo marnujesz mój czas. Ja tylko napisałem, że Claxton z Hartensteinem są jak na ten poziom ograniczeni ofensywnie i jednowymiarowi (czyt. relatywnie łatwi do bronienia). I fajnie, że Claxton robi postępy i dokłada new trix and new movez, jednak na razie to mało. On w całych tegorocznych PO zaliczył oszałamiające 6 asyst oraz oddał 1 rzut z odległości > 10 ft. Nie wiem czy trzeba tu coś dodawać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lucas napisał:

Ja głosu nie mam, ale jeśli Jokic z all time #1 runem Playoffs nie wygra tu mistrzostwa to tę grę można zaorać 👍

Oj nie moNa tak patrzeć jednostronnie. DEN mu jednak zrobili mocny skład. Lbs ma więcej dziur moim zdaniem. I nie możemy tu zbytnio mieszać oceny do odczuć po #3 finałów co się nie liczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już trochę do tego nawiązywał @karpik, ale i ja nawiąże 

podczas G3: 

Jok - 12/21

Murray - 12/22

Gordon  - 5/10

KCP - 1/4

MPJ - 1/8 

Brown - 1/5

Braun - 7/8

Green - 2/2 

w sumie

5/18 za 3

36/62 za 2 

niby to nie nasz timeline, ale idealnie pokazuje jak mogłaby wyglądać gra moich Nuggets w tym składzie, nawet gdyby w danym meczu nie siedziała trójka 

w ogóle w tej serii póki co

MPJ - 15,8%  (6.3 3PA)

KCP - 22.,2% (3.0 3PA)

Gordon - 66,7% (1.0 3PA)

Murray - 38,1%  (7.0 3PA)

wyłączając nieistotnego w temacie Gordona to daje nam 25,36% (16,3 3PA)

 

a tu ppg z całych PO (nawiązywałem do tego w jednej z odpowiedzi, więc na koniec wkleje i to)

 

MPJ - 13,3 (tu mu trochę spadło przez Finały, pewnie miałby coś koło 16ppg)

Gordon - 13,0

KCP - 10,8

Brown - 11,6

Braun - 2,4

Green - 4,2

 

 

 

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, january napisał:

Widzę, że po uzdrowieniu Kylea Andersona, wypisywaniu sobie losowo pod narrację statow tylko z części i co lepsze tylko z fragmentów spotkań jeszcze dochodzi do tego wrzucanie stats z przyszłości

przepraszam, ale to Ty przed drugą serią odpowiedzi rzuciłeś tekstem, że będziesz mniej jechał jak Miami Joka na dropach, także się nie podniecaj, jak komuś się to nie podoba, może nie brać tego pod uwagę, nie zmienia to faktu, że @karpik ma racje, przy Joku wcale nie są potrzebni wybitni trójkowicze aby wygrywać mecze i nie, nie opłaca się go podwajać

14 minut temu, january napisał:

co lepsze, znów sobie tam LBS stwierdził, że Gordona to wyrzuci, bo mu nie pasuje do narracji xd

jego 1.0 3PA to poziom błędu statystycznego, sztucznie by podbił tylko te procenty, dobrze o tym wiesz, jak to, że wrzuciłem też najlepszego w tym względzie Murraya

 

14 minut temu, january napisał:

A już widzę, teraz podawanie stats łącznie z tymi z finałów xdd

te statystyki się nie zmienią w żaden znaczący sposób, jedynie spadło MPJ, co uczciwie podkreśliłem

ciężko zrobić filtr abym mógł wyłączyć Finały i musiałbym sprawdzać każdego z osobna, jak widzisz jakieś potężne zakłamanie, to napisz albo wciskaj innym, że trzy mecze Finałów zmienią fakt, że rl Nuggets wcale nie potrzebują potężnego wsparcia dla swoich gwiazd

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, january napisał:

A i tak tu widzę głosy na Denver, bo 'Jokiciowi się należy tytuł' Bardzo źle to wróży dla beGM, gdy znacznie lepszy team, na lepszych matchupach i z rywalem piszącym jakieś taktyczne samobójstwa może przegrać serię '

o, mamy to, szantaż emocjonalny, głosujcie na mnie, mam talent, mam wszystko, bo dla gry będzie źle

k**** Jasiu, naprawdę słabi ci Twoi Lolkers muszą być skoro się posuwasz do takich tekstów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo w tej serii argumentów dotyczących ataku. LBS logicznie wrzucił trochę mocy ofensywnej na ławkę i powinien punktować defensywę tych lebronow i Stefanów, bo trochę za mało o tym wspomina, a wyciąganie claxtona spod obręczy tutaj powoduje, że jest co punktować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Dużo w tej serii argumentów dotyczących ataku. LBS logicznie wrzucił trochę mocy ofensywnej na ławkę i powinien punktować defensywę tych lebronow i Stefanów, bo trochę za mało o tym wspomina, a wyciąganie claxtona spod obręczy tutaj powoduje, że jest co punktować 

No, ale po co mam ludziom tłumaczyć skoro jak byk jest w rotacji, że Grant gra po 32 minuty, gdyby nie kontuzja Brogdona, to miałbym z ławki Conley-Brogdon-Grant, ale i tak bez niego to o wiele więcej niż świeci na ławce rywala, niemniej nawet z grającym krótko Brogdonem była by spora szansa aby z Denver wyjechać z 2:0

8 minut temu, january napisał:

Nie, dosłownie cytuje argumentację karpika.

uważasz, że u nas Jokowi się tytuł nie należy tylko dlatego, że chcesz wypłakać swój last dance?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.