Skocz do zawartości

[beGM Playoffs 23 West Conference Finals] #1 NUGGETS (59-22) vs #2 LAKERS (57-25)


Szulim

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, Reikai napisał:

Czy on grał z tym podczas 1 rundy? Bo jak tak, to zagra i w wcf

przecież napisałem, że nie zagrał już w G5, wtedy kiedy napisałeś, że spokojnie może grać w masce

nie wiem co z tym zrobić, widzisz @january takie mam układy, że mnie takie akcje łapią w takim momencie

jedynym rozsądnym wyjściem będzie założenie ankiety, bo "messed up" może znaczyć wiele, zwłaszcza, że nie wypowiadał się na ten temat lekarz tylko były już właściciel Wolves

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Qcin_69 napisał:

4;2 Nuggets

podobnie, choć skłaniam sie ku 4:3.

jokic zmiata z planszy. brunson z kolei pelnoprawny all-star sidekick.

jest w tej serii na czym sie pochylic

butler stracil w finalach na jakosci. lebron waidomo niedomaga już jednak.

wiec niby na papierze postawiloby sie na lakers, ale jak sie pochyli nad faktami i instynktem, to glos mowi co innego

denver wyglada jak maszyna ktora gna do przodu. lakers zas odcinanie kuponow 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january przypiął/eła ten temat
W dniu 3.06.2023 o 20:36, Reikai napisał:

@lorak ?

Ja nie sprawdzałem, po prostu cieszę się że dwóch gmow się stawiło na poziomie i jest fajna dyskusja, panowie ze wschodu mogliby wziac przyklad.

blok MPJ został policzony jako DFG Jokicia, bo to on był z przodu w momencie rzutu (+contestował). ogólnie to kiedyś sprawdziłem kilka całych meczów i mój tracking był bliski tego oficjalnego. wiadomo, niektóre sytuacje trudno ocenić, więc jakieś tam różnice będą, ale to są wiarygodne dane IMO. choć w tym przypadku mi wyszło, że Butler miał nie 1/9 a 1/8  (lub 1/7 jeśli nie chcemy liczyć tego bloku MPJ) vs Jokic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać. Jak obiecałem tak jestem, to już drugi raz pod rząd, miejcie to na uwadze, jestem w totalnym sztosie.

Dzięki @january za miłe słowa, też mam wrażenie, że kiedyś ludzie o wiele bardziej chcieli toczyć długie debaty, nawet na tematy z pozoru nieistotne, teraz to już nie to samo, dlatego fajnie by było aby beGM stanęło jeszcze na nogi, bo to była ostatnia enklawa, gdzie można było przeczytać takie rozmowy i to podbite bluzgami, spiskami, układami, a nawet pojawiły się multikonta - najlepsza gierka ever i cieszę się, że mogłem być w zasadzie pierwszą osobą, która o planach jej postania usłyszała.

Za to wszystko od zawsze czapki z głów. Niestety teraz muszę zostawić sentymenty na bok ;]

 

W dniu 3.06.2023 o 12:25, january napisał:

Ja nawet nie neguję przecież tego, że Brunson to bardzo dobry zawodnik i pod kątem ofensywy ta sama półka praktycznie co Jamal Murray. Aczkolwiek, 3pt Jamala byłoby tu ważniejsze no i przede wszystkim size i skill w defensywie jest tu główną różnicą na korzyść Murraya.

Niby tak, ale też z drugiej strony dobra postawa w defensywie Jamala, to też w dużej mierze efekt, że obok niego biega ktoś taki jak KCP, a już w ogóle chciałem przypomnieć jaką obaj mieli renomę w tym względzie tuż przed PO - "Murray to nie jest dobry obrońca i nigdy raczej nim nie zostanie" (choć w bańce pokazywał już zalążki tego co pokazuje obecnie) - "KCP jest fajny, ale to w żadnym wypadku nie jest top na swojej pozycji" - było jeszcze o tym, że Nuggets nie poradzą sobie z dobrze rzucającym teamem i generalnie nikt tej defensywnej strony Nuggets nie brał za bardzo na poważnie, zwłaszcza mało kto wierzył w Gordona, który pewnie idzie o miano dpoty za PO.

Jeśli roster rl Nuggets nikogo nie przekonywał, to ten mój wygląda jak mokry sen każdego kibica. Conley, Caruso, Royce, Anderson to wszystko zawodnicy, którzy powszechnie są uważani za przynajmniej dobrych obrońców, a mam tu przecież 1st all-def Caruso, pierwszego białego człowieka w tym zestawieniu od kilku dobrych dekad. Nie wydaje mi się również aby Grant, grając u mnie tyle czasu, chwilę po tym jak dostał od Nuggets ofertę życia, prezentował się w tym względzie tak samo nijako, jak to było jego udziałem w Blazers. Grant wydawał się sfrustrowany tym, że jego rola w ataku była systematycznie zmniejszana, a że raczej na 100% dostanie umowę na poziomie 20 baniek - czy to od PTB czy kogokolwiek innego, to zbytnio się nie starał. Też nie chcę żeby to wybrzmiało jak rzeźbienie narracji na siłę, to pozostawiam Waszej ocenie, ale pamiętajmy, że nawet w tankujących Pistons Grant wyglądał jak czołowy 2way forward tej ligi.

Dlatego po pierwsze - nie wyolbrzymiałbym póki co impactu Murraya w D - jest ok, ale bez przesady, naprawdę - a po drugie - Brunson otoczony zwykle przynajmniej jednym, dwoma bardzo dobrymi obrońcami będzie miał o wiele łatwiej, coś w podobie tego jaką rolę mieli pełnić Jrue z Herbem w naszych Mavs, rolę, która miała odciążyć Trae i z tego co pamiętam przez pewnien czas przynosiło to skutek nawet wtedy gdy powoli okazywało się, że Young to jednak nie jest póki co gracz, który może w tej lidze samemu wygrywać mecze i całe serie. Zresztą Brunson z tego co pokazują wskaźniki jakoś specjalnie nie pogarszał defensywy w tych PO, grając po 42 minuty i więcej.

 

W dniu 3.06.2023 o 12:25, january napisał:

Takie troszkę dziwne, gdy rywal wrzuca jakoś statystyki tylko z 2 połów czasem 2 rundy, czasem 3 rundy, a u siebie zamiast z PO to z RS w niektórych przypadkach. Aka wtf:)

Yyyy. No może bym i chciał rzucić statystyki Curry z WCF (tak naprawdę to nie) ale niestety tam nie dotarł, chodziło oczywiście o to by wykazać jak Twoje gwiazdy spisywały się w decydujących momentach swoich przegranych serii.

Statystyki trójek rzuciłem głównie dlatego, że na oko 75% tego rosteru gra już ze sobą przynajmniej dwa sezony, a w zasadzie to prawie wszyscy, nowymi zawodnikami są tylko Kyle i rookie Williams. Dlatego wcale nie uważam aby zasadne było wyciąganie % za trzy takiego Royca, który prócz krycia Embiida miał też być w Nets jedną z głównych opcji, u mnie przy takiej sile w ofensywie jaką generują Brunson z Jokiem oraz z tym jak duża liczba graczy potrafi świetnie kreować, Royce nie będzie musiał się martwić kilkoma spudłowanymi rzutami, jeśli rzeczywiście miałoby to miejsce, bo mojego składu z tym z czym zostali Nets po wymianie nie da się w żaden sposób porównać.

Oczywiście to wszystko to tylko moja ocena sytuacja, tak jak sobie to wyobrażam, nie staram się Wam nic wciskać, jeśli widzicie to inaczej to chętnie poczytam kontrargumenty.

 

W dniu 3.06.2023 o 12:25, january napisał:

Niemniej – moi gracze w clutch w PO per36:
Jimmy Butler 49ppg na 65ts
Stephen Curry 33ppg na 56ts
Austin Reaves 19ppg na 81ts
LeBron James 17ppg na 44ts

Wiesz Jasiu jak to jest - ja wykazuje staty z drugich połów w najważniejszych momentach serii - Ty natomiast sumujesz całe PO, gdzie GSW mieli słabo broniących Kings (i Stefek rzeczywiście wtedy wyglądał kozacko) Lebron miał Grizz, którzy zajebali pokraczny szpagat, choć mieli być jedną z groźniejszych drużyn i nawet wtedy LBJ nie wyglądał za dobrze tak będąc szczerym. Statsy Curry z tej serii w tych momentach spotkań to jest totalny dramat, katastrofalne wskaźniki przy jakimś chorym usage na 40%+. Jeśli Ty możesz mi wyciągać jakieś tak naprawdę gównowarte trójki Royca, czy pisać o tym, że Anderson nie umie w PO, to ja tym bardziej mogę sobie wrzucić coś takiego, tym bardziej, że gra gwiazd to clue naszej serii, niestety dla Ciebie, na temat moich nie możesz za dużo złych słów napisać.

Zresztą - no fuckin kiddin me - to ja manipuluje, choć to Ty wrzuciłeś w linijce Batuma staty z rs? Zabawne, patrząc na to jak się rzuciłeś na troll c_m''a gdy dał fake staty Juancho i Malika.

 

W dniu 3.06.2023 o 12:25, january napisał:

Trochę dziwnie wyglądają tu śmiechy z trójki Butlera (który też nie gra u mnie jako spotup shooter wyłącznie, kto sobie takie coś wymyślił?)

W jaki sposób wymyślił? Nie było tak od zawsze, że Butler przy LBJ i Stefku był trzecim w kolejce do piłki? Tak samo jak to, że Reaves nie będzie u Ciebie często 2/3 opcją jak w real Lakers przy tylu gwiazdach biegających obok? Ciężko Ciebie nawet za to winić, bo tak raczej zrobiłby każdy, problem w tym, że nikt nie spodziewał się, że to Butler będzie ratował legacy Twoich Lakers a pierwsi dwaj je niechlubnie pogrzebią.

 

W dniu 3.06.2023 o 12:25, january napisał:

Joker ma tu wokół siebie naprawdę fatalny spacing i praktycznie zerowe gravity od shooterów. Lakers mogą zacieśniać bezkarnie pomalowane, bo Caruso, Roycea i Andersona nie trzeba nawet średnio clouseotować, przechodzić over etc. I midrange rywali też szału nie robi. Sam Brunson jak chodzi o trójeczkę akurat to też delikatnie mówiąc nie błysnął.

To jest bujda na resorach. Brunson nie musi absolutnie przejmować gry od Murraya, bo jego gra to w dużej mierze półdystans i wjazdy, Jokić mu to tylko ułatwi kapitalnymi zasłonami jak wtedy gdy w G2 z Lakers obsługiwał tak Murraya notując asystę za asystą. Poza tym oni w tych PO za 3 rzucają tyle samo - 7.8 Murraya vs 7.3 3PA u Brunsona - a i tak efektywność Brunsona na tym nie cierpi zresztą jak pisałem w opisie - Brunson w serii z Heat rzucał za 3 już w okolicach 35%, więc przy tym court vision całego i zasłonach od Joka mógłby tu być jeszcze lepiej w tym względzie. Podstawowym upgradem na Jamalu jest przede wszystkim to, że mogę Brunsonem grać całe kwarty, a Jamal ma wciąż problemy kondycyjne, choć i z tym radzi sobie bardzo dobrze, trzeba przyznać.

O ofensywnym skillsecie Caruso nie będę sie rozpisywał, każdy dobrze wie jak wyglądał obok takiego kreatora jak Lonzo (wielkiego shootera, hej), jak potrafi napędzać atak.

Natomiast Royce nie jest żadnym non-factorem, on do momentu odejścia Duranta i Kyrie grał swój sezon życia, rekord kariery w asystach, zaliczył nawet mecz z TD

tutaj macie wszystkie trójki Royca z rs, jak na dłoni widać, że potrafi być groźny z czystych pozycji, a nawet z contetowanych trójek, sezon temu nawet wygrał Jazz mecz w PO ostatnim rzutem.

 

Lekceważenie skillsetu Slow-Mo wydaje się już na totalny strzał w kolano, zresztą kilku GMów podkreślało, że jest on ich zdaniem niezbędny dla Nuggets by spróbować wygrać tą serię. Typek miał kilkumeczowe streaki ze średnią triple double, w drużynie, która do momentu powrotu KATa też tym mitycznym spacingiem raczej nie grzeszyła -  DLO - Edwards - McDaniels - Anderson - Gobert, to wcale nie wygląda znacznie gorzej na pierwszy rzut oka, a przewaga talentu po mojej stronie jest przecież kolosalna. McDaniels rzucał 3.4 trójki na mecz, Kyle 1.5, Gob wcale, a i tak z tego co kojarze potrfili generować topową ofensywę nawet bez Townsa.

Ja nie jestem trenerem, szczerze mówiłem, że nie będę szalał zagrywkami, ale nie ulega dla mnie wątpliwości, że Jok od mniej więcej 4 lat sam zmienia tą grę pod swoje dyktando. Myślę, że skoro nie mam za dużo volume scorerów potrafiłby coś na to poradzić, zwłaszcza, że Brunson, Grant czy Brogdon to też bardzo ofensywnie usposobieni gracze. Mniej więcej sugerowałem to, że akcenty na pewno się przesuną - szybsza gra, więcej gry z obrony do ataku, atakowanie pomalowanego przy rzadszych rzutach za trzy.

Fqv-J5-Cl-WIAAlgjc.jpg

 

 

W dniu 3.06.2023 o 12:25, january napisał:

Nie będzie tu obrazków takich jak RL Lakers pozwalający na wide-open trójki Klaya Thompsona, byleby kryć Kurę.

No to są naprawdę jakieś jaja. Mówimy o obrońcach tytułu, którzy przystępowali do serii z Lakers zdrowi nie licząc wracającego bez formy Wigga, Currego broniły tuzy jak Shroder, DAR czy Reaves, a on nie potrafił prowadzić ataku z ludźmi, których zna od miliona lat. Oczywiście, że Klay się zesrał, ale to nie jest żaden dla Ciebie ratunek, Ty masz w s5 dwóch dobrych trójkowiczów, ceglącego na potęgę Lebrona, Butlera, dla którego trójki to tylko dodatek i totalnego non shootera Claxtona. 

 

W dniu 3.06.2023 o 12:25, january napisał:

Nie będzie tu odpuszczania przez Denver jak w RL Vanderbiltów i Russellów tego świata, bo LeBron i Reaves (sweep, sweepem, ale tam -24 w całej serii było) mają obok siebie Kurę i Butlera.

 

Vanderbilt grał w serii z Nuggets 13.5 minuty w trzech meczach, na G4 nie wyszedł w ogóle - tak tylko przypominam. Nikt też raczej tu nie pisał o tym, że Twój skład byłby gorzy niż rl LAL, miał być przecież alltimerski. My tu dyskutujemy czy byliby w stanie w tej formie pokonać najlepszego gracza na planecie z top5 grajkiem PO obok, otoczonymi samymi graczami z pogranicza top100 ligi (nie licząc Williamsa i Bamby).

 

W dniu 3.06.2023 o 12:25, january napisał:

Serb ma swoje zalety w defensywie (obrona wysokich), ale trafia na matchup, gdzie kręcić nim na obwodzie może 4 moich graczy na pickach – gdzie zazwyczaj PoA będzie huntowany Brunson. I metoda RL Denver (odpuszczanie rolesów, by wspomagać Jokicia), ze względu zarówno na mój jak i rywala personel nie da tu egzaminu. Ogólnie Jokić ocierał się o foul trouble z RL Lakers, tu może mieć znacznie gorzej (podwajany w ataku z zacieśnionym pomalowanym, atakowany duet Brunson-Joker). Wygląda na to, że wszyscy sobie machają ręką i to jest dość dziwne.

Jokowi w tych PO nie zrobił krzywdy KAT, Ayton, Davis i nie zrobi mu też (raczej) Bam. Claxton najlepiej odnalazłby się broniąc z pomocy, ale nie możesz na dłuższą metę wysłać na niego Lebrona, bo chłop w tej formie zajedzie się jeszcze bardziej. Od początku ten meczap wydawał się dla Ciebie przegrany, ale po tym się zadziało w tych PO raczej wypadałoby to przemilczeć, tak byłoby chyba korzystniej

 

W dniu 3.06.2023 o 12:25, january napisał:

1. Lepsza defensywa i ofensywa, możliwość ograniczenia (słaby spacing) najlepszych graczy Denver i ataku ich słabości w D

No to jest niestety próba sprzedania czegoś co nie istnieje, czegoś co wydawało się, że będziesz miał gdy przyjdzie do PO, ba nawet jeszcze po pierwszej rundzie wciąż nie za bardzo widziałem żeby cokolwiek miało się zadziać, nie spodziewałem się tak łatwej w gruncie rzeczy serii z Suns, a potem jakieś wyśnionej, nierealnej serii z Lakers, nie ułożyło się to dla Ciebie Jasiu za szczęśliwie, ale też świadomie podjąłeś te ryzyko, wiedząc, że Stefek opuszcza sporo spotkań, że ledwo wyleczył się na PO rok temu, a o LBJu to już nawet nie ma co pisać.

do tego dochodzi Butler, który też ostatnio tytanem zdrowia nie był, a tak spadała w tych PO jego produkcja po kontuzji kostki

345140303-183481427687243-28072116725201

raczej nie trzeba nic dodawać, brawo Celtics!

 

W dniu 3.06.2023 o 12:25, january napisał:

No jak ktoś stwierdzi, że Jokić to bierze i nie ma co pisać to go nie przekonam, bo co zrobię :)

No chyba nic nie zrobisz :) Może i nie do końca zasługuję, patrząc historycznie na taki dar od losu, ale fakty są takie, że praktycznie wszystko złożyło się na moją korzyść. Zdaje sobie sprawę Jasiu, że to dla Ciebie musi być naprawdę wielkie rozczarowanie i to absolutnie rozumiem oraz szanuje. Twoi Lakers to nie LAL z reala, możesz już za sezon dwa znowu walczyć o tytuł, potrafisz się zakręcić gdzie trzeba... swoją drogą, ten deal po Brogdona z biegiem czasu nie wygląda, aż tak źle prawda? :)

Ostateczną decyzję zostawiam głosującym oczywiście, nie wiem czy jest sens jeszcze pisać kolejną serię odpowiedzi, jeśli @january będzie sobie życzył, to podejmę rękawice po raz kolejny.

Dziękuję pięknie za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, january napisał:

Byłem 2 dni poza domem, ale wrócę na wieczór i będę się rozprawiał z Tobą LBS niczym Miami z Jokiciem na pickach;*  

spokojnie z tym, Twoi Lakers jakoś nie potrafili sobie radzić w ten sposób, a masz dwóch gracz w S5 z tego składu, poza tym ja nie podzielam głosów o tym, że Finały mają jakąkolwiek wartość w naszej serii, nigdy tak nie było i u mnie też tego nie ma

zresztą w tej formie Butler jest tylko tłem dla swoich w większości undrafted kolegów, co nie znaczy, że jeszcze nie zdoła dojść do siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@january pieknie poki co ukrywa fakt 16 minut w meczu Batuma, ktory wcale nie rozni sie od Royca o Neala(W PO -15.5 on, off -0.52), Payton tez na sporym minusie w PO, ogolnie lawka totalnie jest problemem mimo poteznego fire powera s5. Tak samo podwajanie Jokicia, ktore ma niby go wylaczyc podczas gdy to jest woda na mlyn dla niego i niesamowicie uruchamia innych. Nie widze tez niczego zlego w stwierdzeniu, ze Brunson byl top5 grajkiem tych PO.

Mimo wszystko ma tez sporo argumentow, dlatego poki co u mnie 2:2 i Lakers sa bliscy wyjscia na 3:2 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.