Skocz do zawartości

Lakers 23/24


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Reikai napisał:

Jako poa tak, ale Schroeder był za słaby fizycznie na niektóre matchupy. Tu tego problemu nie będzie.

Zakładając, że duża część jego produktywności nie pochodziła od sytemu i gry z JB obok. 

Niestety myślę, że tak właśnie było. Ale zobaczymy, mam nadzieję że się mylę. 

Poza tym, to rols z takim sobie kontraktem, który powinien być wymienialny. Więc ogólnie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff, odetchnąłem trochę po klepnięciu Russella. Bałem się, że za bardzo go docisną i się coś popierdoli, stracenie go za darmo to by była lekka katastrofa. Tak jest naprawdę nieźle, praktycznie same rozsądne kontrakty, żadnych przegięć, a przede wszystkim żadnych głupot. Lakers w końcu przestali na siłę naprawiać coś, co nie było zepsute, docenili wartość ciągłości i zachowali trzon drużyny, która sklecona w trakcie sezonu doszła do WCF.

Vincent nie wywołał u mnie jakiejś euforii, ale gość jest od młodszy, silniejszy i lepiej rzuca niż Schroeder (na ile lepiej, trudno powiedzieć, dane są niejednoznaczne, czas pokaże. Ale lepiej). W playoff ograniczenia Dennisa jednak wyszły bardziej. Myślę, że mając Vincenta na jego miejscu Lakers bardziej by się Nuggets postawili. Z tą małą próbką też bym nie przesadzał - chłop rozegrał 22 mecze przeciwko topowym drużynom w postseason (plus 2 w playin) jako podstawowy zawodnik wicemistrza i to też nie jest tak, że jego sukces wynikał jedynie z tego, że przez dwa tygodnie był hot z dystansu.

Co poza utrzymaniem większości składu jest dla mnie najważniejsze, to że udało się dodać do rotacji dwóch zawodników (bardzo dobra cena za Prince'a), którzy grają po obu stronach parkietu. To jest szczególnie ważne w playoff, gdzie na pewnym poziomie goście będący dziurami w obronie lub mający jakąś krytyczną wadę w ataku stają się niegrywalni. Takim zawodnikiem okazał się np. Beasley, a w WCF Lakersom bardzo brakowało piątego startera, kiedy Nuggets wyeliminowali DLO, a Vanderbilt za bardzo psuł spacing.

Jedynie Bamby mi szkoda, bo uważam, że ze swoim skillsetem mógłby się przydać.

24 minuty temu, CzarodziejCzasu napisał:

Ktoś podsumuje jak aktualnie wygląda sytuacja z salary cup?

Nie bardzo jest co podsumowywać. Lakers mają hard cap, zostało im minimum dla weteranów i dwa miejsca w rosterze, z których prawdopodobnie wykorzystają jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co Pelinka mógł zrobić lepiej i cholera naprawdę trudno się do czegoś dowalić. Wyborów w drafcie nie będę oceniał bo poza obejrzenie sobie highlightow nic nie wiem, ale do kogo jak kogo, ale do scoutow Lakers mam zaufanie.

Co do FA najważniejsze, że zostają wszyscy kluczowi gracze z poprzedniego sezonu oprócz Denisa. Russell, Reaves i Rui i to patrząc na kasę jaka dostali VanFleet, Brooks, Grant. Johnson to zatrzymanie ich wszystkich za takie pieniądze to majstersztyk jak nie kradzież w biały dzień. Denisa szkoda, ale Vincent powinien spokojnie go zastąpić, podobny poziom, cena tu może nie poniżej wartości rynkowej, ale też widząc co dostał Denis Lakers nie przepłacili. Do tego Prince, Reddish i Hayes :) Nie powiem jak się FA zaczęła to chwilę myślałem o Lopezie za MLE, ale jak później zobaczyłem ile dostał od Bucks trudno było mieć pretensje, że Lakers od razu poszli w innym kierunku jak od początku pewnie dostali info, że kasa jaka dysponują nie wystarczy.

Lakers zbudowało sobie naprawdę fajna głębię na skrzydłach, jak się przypomni te czasy sprzed trade deadline i jaka była bida w tym aspekcie jedyne czego brakuje to jeszcze jakis jeden środkowy, małe szanse, ale fajnie jakby Bamba mimo wszystko podpisał za jakieś minimum, albo ktokolwiek inny, żeby jedynymi wysokimi nie byli Davis i Hayes.

Lakers nareszcie po raz pierwszy w erze Lebrona nie robią latem rozpierdolu poprzedniego składu tylko zachowują ciągłość dodając poszczególne elementy. Kontrakty jakie podpisali z DLO, Rui czy Vincentem są na tyle krótkie że w rwzie potrzeby czyli szybszego rozwoju debiutantów powinny być dość łatwe do wymiany. Ilość graczy mogących dać solidne minuty na F też w teorii przynajmniej powinna pozwolić na to żeby lepiej minutami czy ilością męczy w ogóle Lebrona zarządzić. Na obwodzie i skrzydłach jest w końcu odpowiednia głębia, size, mix doświadczenia i młodości, nie lekceważyć tylko środka licząc, że AD i Hayes wystarcza, dodać jak pisałem jesscze kogoś dostałeś rotacji, oprócz podpisania no TT ponownie i na two Way też trzymać jakiegoś centra w razie potrzeby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pozioma napisał:

Heat podpisali Bryanta, chyba trochę szkoda, przydałby się jako backup dla Davisa, wiadomo, że braki w obronie ale niezła ofensywa i do tego częściowo rozciągał grę, poza tym znał system Hama.

Pomijając, ze to słaby fit dla Lakers to ciężko sobie wyobrazić, ze wróciłby po tym jak dosłownie pare miesięcy wcześniej złożył trade request bo mu rola nie pasowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, airmax napisał:

Pomijając, ze to słaby fit dla Lakers to ciężko sobie wyobrazić, ze wróciłby po tym jak dosłownie pare miesięcy wcześniej złożył trade request bo mu rola nie pasowała

Co do słabego fitu to zależy jak na to patrzeć, za minimum trudno oczekiwać idealnego fitu, a jednak jak na centra potrafi rozciągać grę co już samo w sobie jest niezłym dopasowaniem, co do trade request to właśnie takim działaniem pozbawił się fajnego kontraktu, chciał większej roli, ale w Denver został zweryfikowany, na pewno zrozumiał, że jednak w Lakers miał większą rolę i co za tym idzie mógł tam zapracować na wyższy kontrakt w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reaves po takich mega playoffach dostaję 14 baniek za rok. Nie było innych ofert czy on nie chciał nigdzie iść? Jakoś nie wierzę, że nie dostałby nigdzie indziej chociaż ze 20/rok. Lakers to rozumiem, że więcej nie mogli.

Edytowane przez Dziuseppe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.