Skocz do zawartości

Czym mozemy sie pochwalic?


pitti_8

Rekomendowane odpowiedzi

darmowy internet, laptopy dla uczniów to komunistyczne postulaty. Nie ma sensu nazywać go socjalistą, bo socjalistą na polskiej scenie politycznej jest każdy. Z liczących się postaci on jest najbardziej na lewo. Mógłbym napisać "socjalista z komunistycznymi odchyłami" ale to za długie. Gdybyśmy sie mieli ściśle trzymać definicji, to komunizmu jeszcze nigdy na świecie nie było.

 

Przecież wśród tych postulatów typu "niech wszystko bedzie darmowe" nie ma zapisów, skąd wziąc na to kase. Dlatego nie rozumiem jak można głosować na kogoś, kto na pytanie "skąd kasa na szpitale" odpowiada "z budżetu". Gdyby faktycznie doszedł do władzy, to albo by to wszystko wprowadził i zniszczył kosmicznymi podatkami gospodarke i życie normalnych ludzi, albo tak naprawde nic nie zmienił (bardziej prawdopodobne).

 

Tak swoją drogą Kamil, to jesteś chyba pierwszym nie-liberałem jakiego spotkałem, który potrafi przytaczać sensowne argumenty (choć nie wszystkie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quester: Masz małe pojęcie o komunizmie... Masz małe pojęcie o Napieralskim...

 

Ja wiem, że większość nie rozróżnia komunisty od socjalisty od socjaldemokraty... Baa... Jawiący się jako liberałowie nie rozróżniają liberalizmu od anarchokapitalizmu od minarchizmu od koliberalizmu...

 

W ogóle nazywanie kogokolwiek komunistą przez pryzmat postulatów socjalnych jest śmieszne, bo podobne postulaty 3 i 3/4 partii będących w sejmie wygłasza (na dodatek większość z nich mieni się partiami prawicowymi i antykomunistami)... :roll:

 

PS. A tak w ogóle Napieralski to dla mnie miałki człowiek i dziwi mnie, że startuje w wyborach prezydenckich... Co nie zmienia faktu, że i tak jest lepszym wyborem niż którykolwiek z innych kandydatów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. A tak w ogóle Napieralski to dla mnie miałki człowiek i dziwi mnie, że startuje w wyborach prezydenckich... Co nie zmienia faktu, że i tak jest lepszym wyborem niż którykolwiek z innych kandydatów...

mylisz dwie podstawowe sprawy, ponieważ to nie jest fakt lecz opinia (w tym przypadku oczywiście twoja opinia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS. A tak w ogóle Napieralski to dla mnie miałki człowiek i dziwi mnie, że startuje w wyborach prezydenckich... Co nie zmienia faktu, że i tak jest lepszym wyborem niż którykolwiek z innych kandydatów...

mylisz dwie podstawowe sprawy, ponieważ to nie jest fakt lecz opinia (w tym przypadku oczywiście twoja opinia).

Rozumiem, że problemy ze zrozumieniem dwóch prostych zdań? ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napieralskiego nie uważam za komunistę. ogólnie komunizm nigdy na świecie nie miał miejsca. komunizm to utopia ,która nie miała szans racji bytu i nawet sami komuniści nie mogli tego ustroju stworzyć. tworzyli ale zbudowali całkowicie co innego.

napieralski jest "fajnym" politykiem. nie zgadzam się z jego programem. ogólnie cenię go za najładniejszą żonę z kandydatów ,za to ,że jest młody ,prowadzi najlepiej kampanię ze wszystkich kandydatów. był najwięcej w tv ,w programach ,najwięcej o nim mówiono przez pryzmat kampanii. jeśli z takim zaangażowaniem będzie prezydentem to jego elektorat powinien być zadowolony. jakby w taki sposób kampanię prowadziłby kandydat ,który ma zbliżone poglądy do mnie to byłbym zadowolony.

ogólnie jakby został prezydentem to bym się nie załamał ponieważ nie znajomość języka angielskiego to chyba jakaś łatka dla wszystkich kandydatów (prawie) więc to nic szczególnego.

wolę lewicowego socjalistę niż prawicowego. lewicowy przynajmniej daje spokój wszystkim i w tym jest liberalny a konserwatywny socjalista to najgorsze co może być. ludziom narzucają swoje wartości etyczne. nawet w sprawie in vitro ,jeśli napieralski pociągnąłby swój pomysł na tę sprawę to nic wielkiego się nie stanie,przecież Ci zagorzali katolicy nie muszą z tego korzystać ale za to ludzie inni mogą ,nikt nikomu nie każe ani nie narzuca. dlatego jak ktoś głosuję napieralskiego to pół diabli ,nie przeszkadza mi on. między nim a komorowskim jest cienka linia. w drugiej turze jakby była para napieralski-komorowski to z lekkim wskazaniem na bronka ale to oczywiście mogłoby się zawsze zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. A tak w ogóle Napieralski to dla mnie miałki człowiek i dziwi mnie, że startuje w wyborach prezydenckich... Co nie zmienia faktu, że (W DOMYŚLE DLA MNIE - co oczywiście pominąłem, bo już sformułowanie "dla mnie" padło zdanie wcześniej, a każdy normalnie myślący i ogarnięty człowiek to zrozumie i nie będzie się czepiał) i tak jest lepszym wyborem niż którykolwiek z innych kandydatów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napieralski najlepszym wyborem? LOL. A sa jakiekolwiek ku temu racjonalne przeslanki? Zeby on jeszcze mial jakies zdanie, zeby on mial na cokolwiek jakis poglad rzetelny. Ale on przeciez nawet nie potrafi wygrac dyskusji z jakąś smieszna babcia z ulicy. Na kogo tu glosowac? Bo co, bo to ziomal namaszczony przez Kwacha i od tej pory guru dzisiejszych post-PZPR-owców? Czym on potrafi przekonac do siebie? Rzucaniem sloganow "naprawimy sluzbe zdrowia. koniec" ?? To ja juz wolalbym na Leppera zaglosowac bo powiedzial ze mi dodrukuje pieniedzy. I jedno i drugie populizm wiec czemu mialbym wybrac tego drugiego.

 

Napieralski to zreszta taki bezjajeczny Bronek 2 tylko mniej farbowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napieralski najlepszym wyborem? LOL. A sa jakiekolwiek ku temu racjonalne przeslanki?

Jeszcze większa mizerność pozostałych kandydatów...

 

Chyba nie wiesz jakie zadania ma głowa państwa... Jednymi z ważniejszych jest dobra prezencja (i dogadywanie się) na arenie międzynarodowej oraz poszanowanie dla ludzi o innych poglądach politycznych (w tym wysoka kultura osobista, a nie chamstwo jak np. w wykonaniu JKM)... Jednym słowem prezydent musi być elastyczny... To na starcie dyskwalifikuje JKM i Kaczyńskiego w rolach dobrych prezydentów...

 

Większość chyba nie rozumie, że prezydent to nie premier, który może być c***em byleby PKB nam rosło odpowiednio żwawo...

 

Może zaproponujesz mi Kore kogoś innego (z odpowiednią argumentacją), bo w tej chwili mój wybór kręci się wokół Oddać głos nieważny vs. Napieralski? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli na prezydenta patrzymy tylko pod kątem reprezentatywnym, by nie robił polsce wstydu, to nikt z kandydatów nie jest pod tym względem lepszy od Olechowskiego (a od Napieralskiego to i JKM ze swoimi wadami jest lepszy).

zbyt duzo tych katow do patrzenia nie ma (z JKM spluwajacego na swojego rozwmowce , czy bluzgajacym kogos o innej wizji panstwa niz on to chyba byl zart?)

mozna jeszcze spojrzec pod katem - prezydenta wszytskich polakow czyli nie majacego zadnego pierdolca na jakims punkcie i tu wiekszosc kandydatow tez odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli na prezydenta patrzymy tylko pod kątem reprezentatywnym, by nie robił polsce wstydu, to nikt z kandydatów nie jest pod tym względem lepszy od Olechowskiego (a od Napieralskiego to i JKM ze swoimi wadami jest lepszy).

zbyt duzo tych katow do patrzenia nie ma (z JKM spluwajacego na swojego rozwmowce , czy bluzgajacym kogos o innej wizji panstwa niz on to chyba byl zart?)

takim sam żart jak wskazywanie na kandydata, który nie jest w stanie odpowiedzieć na podstawowe pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wybory.gazeta.pl/wybory/1,106728 ... kiego.html

 

 

Ja, Jarosław Kaczyński, kandydat na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, na wiecu wyborczym w Lublinie w dniu 9 czerwca 2010, rozpowszechniłem informację, że Bronisław Komorowski chce, by służba zdrowia była prywatna, sprywatyzowana. Informacja ta jest nieprawdziwa, bowiem w rzeczywistości program wyborczy Bronisława Komorowskiego nie przewiduje, by służba zdrowia była prywatna, sprywatyzowana. Jarosław Kaczyński, kandydat na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej

 

 

cios zadany celnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.