Skocz do zawartości

Mundial Qatar 2022


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem mały research i wyszło mi, że selekcjonerami są tubylcy. Wyjątek dla Włochów, którzy prowadzą 5 reprezentacji i Niemców - 4. Marzeniem byłby Rangnick, który prowadzi słabszą przecież Austrię, ale nie pogardzilbym Włochem z doświadczeniem ligowym. Taki Rossi czyni cuda na Węgrzech, a w eliminacjach podobał mi się płynny styl Albani, która też prowadzi Włoch. Cześ wygląda w t towarzystwie na sierotkę Marysię, a jego największy sukces - Miś z Lubinem - był w sumie po dość dziwnym sezonie (drugi Bełchatów), a i samo Zaglebie, mimo, że klub fajny, to kojarzy się trochę z korupcją.

W skrocie. Rossi, Reja, czy coś w ten deseń. W Polsce nie ma niestety kandydata. A i żadnych byłych gwiazd bez wyników w trenerce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vero1897 napisał:

Zlitowali się czy chcieli wywalić Meksyk nie jest w kontekście tej dyskusji ważne. Faktem jest, że przy 2-0 przestali mocno naciskać i grali sobie w dziadka z naszymi nie spinając się o dalsze bramki. Chyba mało kto wątpi, że jakby w tamtym dniu musieli wbić więcej to by raczej wbili. 

Argentyna prawie niechcący miała dwie czy trzy setki na 3:0 i Martinez i ktoś jeszcze przestrzelił.

2 godziny temu, Julius napisał:

Nie mowie że podobnie, ale finalnie niewiele lepiej. Niby coś tam piłką wiecej pograli, ale ARG dala im początkowo troche poszaleć nie dopuszczajac do niczego groznego, a potem wygrali mega pewnie. Rzekłbym, że jedno z pewniejszych zwycięstw na tym mundialu jakie widzialem full control. Pokazuje to ni mniej ni wiecej, że bardzo mocni... Wlaściwie chyba tylko Francuzi od poczatku dla mnie podobnie kompletnie wyglądali. 

Nie słyszałem, że kadrowicze mieli go dosyc, raczej zrobił sie smród wokół kiepskiej gry i fatalnej kondycji na MS w Rosji. Po Sousie wiekszosc wypowiadala sie tak, ze fajnie jakby wrocil na baraż przynajmniej.

 

Czesio przeszłość ma z prawnego punktu widzenia czystą, Jadczaki itp sie odgrażały, ale póki co nikt go nie zdołał pogrążyć, ani nic mu udowodnić. Nie mielismy poza Nawałką i Brzeczkiem lepszych opcji wówczas - tak sportowo przynajmniej bo Cześ z młodzikami osiągał neizłe wyniki, a w warsztatowo to chyba top3-4 polskich trenerów. Szwecję jebnął więc dostał dalej szanse. No  i gdyby nie ten syf wokół, ta jakaś kombinatoryka, nietransparentnosc, niezgrabnosc w wypowiedziach to powinien pracować dalej... 

Chorwacja grała po dwóch dogrywkach i karnych, ich lider ma ponad 37 lat, bez niego i jego sił nie mieli szans wygrać. Argentynie się bardzo dobrze mecz ułożył w 1. połowie. Argentyna zagrała dużo lepiej niż z nami, a i tak pomimo różnicy poziomów Chorwaci postawili się dużo bardziej niż my. Próbowali grać w piłkę, a nie wybijać i utrzymać 0:2.

Messi wczoraj był geniuszem, z nami grał średnio i nie strzelił karnego (no tego karnego którego strzelił Livakovicowi nikt by nie wyjął). Gdyby nie ten karny to kto wie jakby się dalej potoczył mecz. 

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RappaR napisał:

Żadne zlitowali. Chcieli wywalić Meksyk 

To to samo. 

Godzinę temu, Pablo81 napisał:

Zrobiłem mały research i wyszło mi, że selekcjonerami są tubylcy. Wyjątek dla Włochów, którzy prowadzą 5 reprezentacji i Niemców - 4. Marzeniem byłby Rangnick, który prowadzi słabszą przecież Austrię, ale nie pogardzilbym Włochem z doświadczeniem ligowym. Taki Rossi czyni cuda na Węgrzech, a w eliminacjach podobał mi się płynny styl Albani, która też prowadzi Włoch. Cześ wygląda w t towarzystwie na sierotkę Marysię, a jego największy sukces - Miś z Lubinem - był w sumie po dość dziwnym sezonie (drugi Bełchatów), a i samo Zaglebie, mimo, że klub fajny, to kojarzy się trochę z korupcją.

W skrocie. Rossi, Reja, czy coś w ten deseń. W Polsce nie ma niestety kandydata. A i żadnych byłych gwiazd bez wyników w trenerce.

k**** niedawno na rękach go nosiłeś i mówiłeś, że ustawił nas najlepiej jak można..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pablo81 napisał:

Zrobiłem mały research i wyszło mi, że selekcjonerami są tubylcy. Wyjątek dla Włochów, którzy prowadzą 5 reprezentacji i Niemców - 4. Marzeniem byłby Rangnick, który prowadzi słabszą przecież Austrię, ale nie pogardzilbym Włochem z doświadczeniem ligowym. Taki Rossi czyni cuda na Węgrzech, a w eliminacjach podobał mi się płynny styl Albani, która też prowadzi Włoch. Cześ wygląda w t towarzystwie na sierotkę Marysię, a jego największy sukces - Miś z Lubinem - był w sumie po dość dziwnym sezonie (drugi Bełchatów), a i samo Zaglebie, mimo, że klub fajny, to kojarzy się trochę z korupcją.

W skrocie. Rossi, Reja, czy coś w ten deseń. W Polsce nie ma niestety kandydata. A i żadnych byłych gwiazd bez wyników w trenerce.

Przecież jakby on miał być selekcjonerem w Polsce zanim prowadził Węgrów to by na niego nikt nawet splunąć nie chciał.

Kariera trenerska
Lata		Drużyna
2003–2004	Lumezzane (młodzież)
2004–2006	Lumezzane
2006		Pro Patria
2007		Pro Patria
2007–2008	Pro Patria
2008–2009	Spezia
2009–2010	Scafatese
2010–2011	Cavese
2012–2014	Honvéd
2015–2017	Honvéd
2017–2018	DAC Dun. Streda
2018–		Węgry

 

Z takim podejściem, to każdy może wypalić jako selekcjoner. Ja też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Julius napisał:

Nie mowie że podobnie, ale finalnie niewiele lepiej. Niby coś tam piłką wiecej pograli, ale ARG dala im początkowo troche poszaleć nie dopuszczajac do niczego groznego, a potem wygrali mega pewnie. Rzekłbym, że jedno z pewniejszych zwycięstw na tym mundialu jakie widzialem full control. Pokazuje to ni mniej ni wiecej, że bardzo mocni... Wlaściwie chyba tylko Francuzi od poczatku dla mnie podobnie kompletnie wyglądali. 

Do pierwszej bramki nie byli w stanie mocniej zagrozić Chorwatom i zaryzykuję, że do 30 minuty to oni byli w tym meczu zespołem gorszym. Problem z Argentyną polega na tym, że oni nawet grając słabo potrafią przeszyć obronę przeciwnika prostopadłym podaniem i to przy wyżej grających drużynach bywa zabójcze. Dodatkowo mają świetnie dysponowanego Messiego, który dorzuca błysk geniuszu i tak się przez ten turniej prześlizgują. Wczorajsza egzekucja była bardzo widowiskowa, ale przy korzystnym wyniku i podłamanym przeciwniku to połowa drużyn zaczyna się bawić grą :)

Tegoroczny finał może być naprawdę ciekawy, bo Argentyńczycy nie zostali na tym turnieju poważniej przetestowani i w swojej drabince mocno skorzystali na słabości pozostałych drużyn. Holandia grała dramatyczny futbol, a do oczekiwanego przez wielu półfinału z Brazylią nie dopuścili mądrze grający Chorwaci. Oczywiście najłatwiej deprecjonować osiągnięcia poszczególnych ekip wyciągając niewygodne dla nich sytuacje przy jednoczesnym pominięciu pozostałych (pech z Arabią i nieskuteczność z Australią), ale mnie styl prezentowany przez Argentyńczyków nie przekonuje i po cichu liczę na to, że Francuzi to jednak wezmą (choć trochę mi się jako finaliści znudzili).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Cardi napisał:

Przecież jakby on miał być selekcjonerem w Polsce zanim prowadził Węgrów to by na niego nikt nawet splunąć nie chciał.


Kariera trenerska
Lata		Drużyna
2003–2004	Lumezzane (młodzież)
2004–2006	Lumezzane
2006		Pro Patria
2007		Pro Patria
2007–2008	Pro Patria
2008–2009	Spezia
2009–2010	Scafatese
2010–2011	Cavese
2012–2014	Honvéd
2015–2017	Honvéd
2017–2018	DAC Dun. Streda
2018–		Węgry

 

Z takim podejściem, to każdy może wypalić jako selekcjoner. Ja też.

Prowadziłeś Honved?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, airmax napisał:

Tam chyba połowa kadry to zawodnicy urodzeni i wyszkoleni w Europie

Nadal, uklepanie z indywidualności drużyny, która jedzie w półfinale faworyzowaną Francję przez prawie godzinę to nie lada sztuka.

Zabrakło Upamecano i od razu 0 z tyłu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.