Skocz do zawartości

Draft 2023


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Tecu napisał:

Ja trędowaty.

Aż się boję o co chodzi.

Podobno fatalnie wypadał na tych treningach. Nie wiem na ile to prawda ale widziałem od kilku dni sporo informacji ,ze facet mo problem z ogarnięciem rotacji w obronie. Że jest za krótki być PFem ( to akurat na pewno prawda) a nie potrafi pokozłować by nie zgubić piłki ( to raczej też prawda). On nie pasuje do NBA bo nie ma size ani skilla i po prostu jest bustem. 

Nie widziałem chyba ani jednej analizy draftowej , która by go wysoko oceniała a im dłuzej trwał proces objazdu klubów tym coraz niżej się zsuwał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Reikai napisał:

Yup, jeszcze kilka dni temu były ploteczki o Rockets ale z 4.

No i Rockets go wzięli, czyli nie przeraził ich ten "fatalny" workout. Zobaczymy. Talent jak się wydaje tam jest, więc zobaczymy czy tylko się wydawało, czy przeważyły jakieś sprawy pozaboiskowe i zdrowie.

 

Howard w Magic i tak najbardziej zaskakującym pickiem. Patrząc po reakcji rodziny po odczytaniu wyboru przez Silvera, to chyba też byli zaskoczeni. Howard mi się podobał na początku sezonu, ale potem grał słabiej i nawet nie miałem go na radarze. Ale podobno grał z kontuzją - tak twierdził Weltman.

Dwa wybory jednak zostały, więc zastanawiam się jak Magic chcą rozdzielić minuty, żeby ich rozwijać, a jednocześnie nie zrobić kroku wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol Whitmore.

Wizards ostro poszli w upside, ale to chyba jedyne sluszne wyjscie w ich przypadku. Pistons tez wydaje sie sluszny wybor, a i zaskoczyli Sasserem tak szybko. Orlando za to zaskoczyli Howardem, bo cale NBA wsadzalo tam Dicka(heh), a tu jednak poszli w zupelnie inny profil gracza. 

Najwieksze niespodzianki? Whitmore z 20, Trayce Jackson-Davis z 57 !!! tu szok wrecz, Strawther z 29, Leonard Miller jednak dosc nisko tez.

3 minuty temu, spabloo napisał:

No i Rockets go wzięli, czyli nie przeraził ich ten "fatalny" workout. Zobaczymy.

No jednak przerazil chyba, skoro z top 4-top8 spadl do top20. Ale dla Rockets oczywiscie potencjalny no brainer z tym numerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Behemot napisał:

 

Oho, czyli teraz będziemy się spierać kto zasłużył na miano "analityka", a kto nie.

Zobaczymy ljak będzie w NBA ale raczej nie przypadek że wszystkie kluby od 4 do 10 w których był od razu go kasowaly. Bo w sumie jaka będzie jego rola w NBA?

1 minutę temu, spabloo napisał:

Taaa. A w temacie Jazz @ely3 powołuje się na Peltona, który miał Whitmore'a na 3cim miejscu. Ciężko znaleźć analityka, który by pasował pod każdą tezę 😀.

Pewnie tak. Ale wiem że w jazz wypadł fatalne zwłaszcza w ustawieniach obronnych plus coś nie tak że zdrowiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whitmore to jest przypadek hiperatlety ale podstawowe pytanie brzmi jaka będzie jego pozycja w NBA. On był wysoko kiedy myślano ,że jest sporo wyższy a tu sie okazało ,ze on ma ciało tak naprawdę niskiego skrzydłowego z waplwym zdrowiem , słabym kozłem i na PFa jest za niski. Na obwód sie nie nadaje ,. Do tego coś tam mocno nie kliknęło na treningach bo pamiętam ,ze po losowaniu kilku pisało ,że w tym drafcie jest 9 mocnych graczy a po treningu np w Jazz insiderzy od razu mieli Whitmore kosmicznie nisko. I nawet w noc draftową się zastanawaili czy z 16 weźmą tego Whitmore którego nie chciali. Bo byli zdziwieni ,ze się zsunął aż tak ale jak go JAzz ominęło to raczej odetchnęli z ulgą. 

6 minut temu, Tecu napisał:

On akurat słynie z tego, że ma zupełnie inne spojrzenie i opinie. Dla niego bracia Thompson są beznadziejni, nie dał ich nawet w top30. Czasami trafi, czasami nie, jak wszyscy, ale nie idzie z consensusem.

To prawda. Akurat tego nie rozumiem..Ale też ja nie oglądałem jakoś tych bliźniaków wcześniej. Ktoś w ogóle oglądał mecze tej ligi ? Ma opinie jak to wygląda i czy to jest jakiś sensowny poziom?  

Ale wiesz np taki Kevin O'Connor pisał przed draftem ,ze pozycja Whitmore leci w dół ostatnio ale uznał ,ze to zasłona dymna i dlatego dał go z nr 8 do Wizards. Ja bym powiedział tak ,że jeśli Whitmore odwiedział chyba wszystkie kluby wybierające od nr 3 do 11 i wszystkie po kolei go odpuszczały. I dopiero rockets z koljenym 20 wyborem uznały ,że to jest ten moment kiedy warto podjąc ryzyko to coś musi być na rzeczy. To raczej nie przypadek MPJ któy się zsunał bo raporty medyczne wyglądały kiepsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, ely3 napisał:

Whitmore to jest przypadek hiperatlety ale podstawowe pytanie brzmi jaka będzie jego pozycja w NBA. On był wysoko kiedy myślano ,że jest sporo wyższy a tu sie okazało ,ze on ma ciało tak naprawdę niskiego skrzydłowego z waplwym zdrowiem , słabym kozłem i na PFa jest za niski. Na obwód sie nie nadaje ,. Do tego coś tam mocno nie kliknęło na treningach bo pamiętam ,ze po losowaniu kilku pisało ,że w tym drafcie jest 9 mocnych graczy a po treningu np w Jazz insiderzy od razu mieli Whitmore kosmicznie nisko. I nawet w noc draftową się zastanawaili czy z 16 weźmą tego Whitmore którego nie chciali. Bo byli zdziwieni ,ze się zsunął aż tak ale jak go JAzz ominęło to raczej odetchnęli z ulgą. 

Trafiał w collegu 40% z c&s, kończył 66% spod obręczy w HC (i powtórzę - nie tylko na pusty kosz, ale i po wjazdach na koźle). Będzie mógł bronić SG/SF. Rola porządnego 3&D + cutter + kontrataki wydaje się jego podłogą, jeśli nic by nie zrobił z tunel vision (chociaż przed collegem aż tak źle to nie wyglądało). Zakładam, że coś innego zdecydowało niż to co pokazał na parkiecie. Przekonamy się co to było. I będzie to dla mnie bardzo ciekawa lekcja na przyszłość 😀. A może ten draft był jednak tak mocny, że te skille starczyły tylko na 20 miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.