Skocz do zawartości

Draft 2023


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Reikai napisał:

No to będą cuda jak Henderson spadnie do picku Portland. Lillard w Miami, czy Zion w Blazers? :]

W sensie ,że martwisz się skutecznoscią Millera pod obręczą ale kompletnie nie skutecznoscią Scotta praktycznie z każdej pozycji. On w G-Lidze nie wyglądal dobrze te 27%za 3. 76% z linii ciebie nie martwią?

Nie rozstrzygam czy któryś z nich ma potencjał busta . Bardziej mnie ciekawi logika ktora stoi za krytyką Millera z jednoczesnym wywyższaniem Hendersona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ely3 napisał:

W sensie ,że martwisz się skutecznoscią Millera pod obręczą ale kompletnie nie skutecznoscią Scotta praktycznie z każdej pozycji. On w G-Lidze nie wyglądal dobrze te 27%za 3. 76% z linii ciebie nie martwią?

Nie rozstrzygam czy któryś z nich ma potencjał busta . Bardziej mnie ciekawi logika ktora stoi za krytyką Millera z jednoczesnym wywyższaniem Hendersona

76% FT  to jest jakiś alarm dla PG który niby nie potrafi rzucać? Bardziej chyba 57%. Nie martwię się o poprawę z tym jaki ma mindset i work ethic.

Ale 6.8 Forward który nie robi 40% spod obręczy już zastanawia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Reikai napisał:

Bardziej chyba 57%.

Przecież on w żadnej pozycji w tej G-Lidze nie miał jakiś kosmicznych procentów.

75% z linii to nie jest dramat ale większość tych dobrych strzelców miała ponad 80 a zazwyczaj 85%. Dla mnie co roku słysze ,że rzutu się mozna nauczyć po czym co roku znacznie więcej jest tych co się nie nauczyli niż tych co pokonali ten problem.

Nie mówię, że Henderson się nie nauczy tylko mam wrażenie ,że u Millera uwypuklasz wady a u Hendersona je bagatelizujesz. Widziałem opinię ,że ten draft ma potencjalnie 9-10 graczy któzy powinni stać się gwiazdami a potem się okaze ,że drugim najlepszym prospektem był przykładowy Hendricks ale jego to na 99% zgarnie Indiana bo to oni mają takie szczęscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ely3 napisał:

Przecież on w żadnej pozycji w tej G-Lidze nie miał jakiś kosmicznych procentów.

75% z linii to nie jest dramat ale większość tych dobrych strzelców miała ponad 80 a zazwyczaj 85%. Dla mnie co roku słysze ,że rzutu się mozna nauczyć po czym co roku znacznie więcej jest tych co się nie nauczyli niż tych co pokonali ten problem.

Nie mówię, że Henderson się nie nauczy tylko mam wrażenie ,że u Millera uwypuklasz wady a u Hendersona je bagatelizujesz. Widziałem opinię ,że ten draft ma potencjalnie 9-10 graczy któzy powinni stać się gwiazdami a potem się okaze ,że drugim najlepszym prospektem był przykładowy Hendricks ale jego to na 99% zgarnie Indiana bo to oni mają takie szczęscie

Zeby nie bylo, jestem ok i z Hendersonem i z Millerem jako ogladacz Hornets w zeszlym i w przyszlym sezonie. Obaj to fajni prospeci.

Po prostu smieszy mnie nazywanie kogos zlym shooterem i podkreslanie 75FT% jako znak, ze 19 latek z budowa tura i swietnym work ethic, nakierowaniem na czysty zapierdol w zyciu przez rodzicow ktorzy zrobili z niego niemal robota ktory ma osiagnac sukces, nie da rady tego poprawic. Jakby to bylo 46% to moze bym to zrozumial. A jeszcze bardziej bawi mnie powtarzanie Lafa, ze Mitch mowil cos o ficie, kiedy:
1) nigdy tego nie powiedzial, powiedzial ze fit jest wazny ale sa w pozycji ze moga wziac BPA
2) kazdy kto ogladal Hornets rok temu wie, jak bardzo Lamelo nie powinien miec caly czas pilki i jak bardzo Hornets potrzebuja secondery ballhandlera.

Te 26% to on rzucal z linia na poziomie NBA przypomne, to nie byla linia w collegu. I z zadnego z nich nie robie gotowego prospecta, bo zakladam ze obaj moga miec ciezko na poczatku z roznych wzgledow. Natomiast A) 75% z osobistych to jest przyzwoity wynik i zaden straszny problem, natomiast wynik Millera spod obreczy to jest jakis koszmar ktorego jeszcze nie grali. Wiesz ilu 6.9FT skrzydlowych mialo ponizej 40% w NBA spod kosza w zeszlym sezonie? To jest poziom Danual House JR, czy Jamaychala Greena ktorzy oddawali z dwa rzuty spod kosza. Absolutna tragedia. No i jakos bardziej ufam gosciowi, ktory wychowal sie na sail gimnastycznej i nawet nie uzywa social mediow bo nie interesuje go ten swiat, niz chlopu ktory daje komus bron z ktorej ktos inny jest zamordowany, a gdy wybucha afera zaczyna miec przedmeczowa rutyne podczas prezentacji, ktora polega na tym ze przybijajac mu piatke kolega z druzyny udaje, ze jest policjantem ktory go przeszukuje, a na treningi przed draftem przyjezdza bez formy, wychudzony po chorobie zakaznej spowodowanej calowaniem sie :D Jakos tak przeczucie mowi, ze ten pierwszy moze osiagnac wiekszy sukces.

Na koniec statystyki spod obreczy. To jest absolutnie fatalny wynik jak 6.9 wzrostu. 75% z osobistych to nie jest fatalny wynik.

sfq5xvc76p6b1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ely3 napisał:

Przecież ja podkreślałem jego rzuty za 3 na poziomie poniżej 30% i ogólnie to on ma 42 % a ft pokazałem tylko koljena wartość. Co ty się uparłeś tego FT a nie rzutu za 3? 

Bo przyzwoite procenty z osobistych mówią więcej o tym, czy ktoś ma zadatki na przywoity rzut, niż jeden sezon z G League z linia z nba przerywany kontuzjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ciezko nie miec watpliwosci, zazwyczaj atletyczny guard = problem z rzutem, Westbrook, Rose, Morant.

Ale jesli ktos ma poprawic ten rzut, to wlasnie gosc z takim work ethic. A czy gosc z tyloma problemami pozaboiskowymi, 206 cm wzrostu rzucajacy 39% w HCO spod obreczy bedzie w stanie to poprawic? Pewnie tak, ale o wiele bardziej mnie martwi to ze wielki chlop nie trafia spod kosza, niz ze maly chlop rzuca kiepsko za trzy.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, karpik napisał:

Nie, żeby to coś wiele wnosiło, bo sam mam wątpliwości do rzutu Scoota, ale on w G-League był 22-68 (32.4%) za 3, a Ty cały czas piszesz, że rzuca <30%.

Na nba.com podają 14 na 51 prób i27,5% .. 

https://stats.gleague.nba.com/player/1630703/?Season=2022-23&SeasonType=Regular Season&PerMode=Totals

Zakładałem ,że to są oficjalne statystyki. za sezon regularny.

Wiem ,że on miał lepsze statystyki za Showcase ale cięzko mi się jakoś odnieść do tej struktury . bo tam jednak się gra z tymi samymi klubami w kółko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ely3 napisał:

Na nba.com podają 14 na 51 prób i27,5% .. 

https://stats.gleague.nba.com/player/1630703/?Season=2022-23&SeasonType=Regular Season&PerMode=Totals

Zakładałem ,że to są oficjalne statystyki. za sezon regularny.

Wiem ,że on miał lepsze statystyki za Showcase ale cięzko mi się jakoś odnieść do tej struktury . bo tam jednak się gra z tymi samymi klubami w kółko

Pisałeś, że w G-League, a nie w RS G-League. Sezon G-League składa się z Showcase, RS i PO. W Showcase gra się z takimi samymi drużynami jak w RS, także nie wiem z jakiego powodu sobie wymyśliłeś, że to się nie liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, karpik napisał:

Pisałeś, że w G-League, a nie w RS G-League

Hej bo w sumie sprawdzałem tylko za RS i PO .

Wydawało mi się ,ze Showcase jest podzielony na grupy i tam grają  tylko w ramach tej grupy  a potem jest Po. Jak jest inaczej to mea culpa. JA generalnie po porstu odbierałem to inaczej dlatego wszystkie dane sprawdzałem dla RS i PO

Dla mnie ten Showcase to było coś a la liga Letnia albo przedsezon. Powtarzam jeśli jest inaczej to mój błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, spabloo napisał:

Ten showcase wygląda jak fluke. W RS grał dużo gorzej. Red flag 😎.

Każdy z grupy Scoot, Miller, Cam, Amen, Ausar ma duże braki lub nawet flagi w konkretnym obszarze i to jest zupełnie normalne. To jest draft, a nie ASG. 

Edytowane przez Behemot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Behemot napisał:

Każdy z grupy Scoot, Miller, Cam, Amen, Ausar ma duże braki lub nawet flagi w konkretnym obszarze i to jest zupełnie normalne. To jest draft, a nie ASG. 

Ale to jest to co mniej wiecej pisał @ely3, czyli że te braki są u jednych eksponowane, a u innych pomijane. Poza tym ośmiu będzie lepszych niż Banchero, więc do cholery mogę chyba od nich wymagać 😋.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LAF napisał:

Wątpię aby 34 latek zagrał znowu kosmiczne PO. Chodzi o metrykę a nie o umiejętności. Skoro pojawiłby się Scoot to trzeba by przewietrzyć szatnię.

Ale ty na serio uważasz ze zamienisz Butlera na rookie Hendersona i Heat dalej meldują się w finale konferencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, spabloo napisał:

Ale jak to? Przecież było, że Whitmore bust bez bball tools.

Jeśli uznasz wsad do kosza po asyscie za wyraz wybitnego bballtools, to trzeba uznać, że ma wybitną jedna umiejętność (zresztą wynikajaca głównie z fizyczności) I może nawet zostanie mistrzem... konkursu wsadów :)

2 godziny temu, Behemot napisał:

Każdy z grupy Scoot, Miller, Cam, Amen, Ausar ma duże braki lub nawet flagi w konkretnym obszarze

Cam tylko w 1 obszarze nie ma "redflagów", a bracia Thompson mają głównie 1 problem - rzut z dystansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dannygd napisał:

Jeśli uznasz wsad do kosza po asyscie za wyraz wybitnego bballtools, to trzeba uznać, że ma wybitną jedna umiejętność (zresztą wynikajaca głównie z fizyczności) I może nawet zostanie mistrzem... konkursu wsadów :)

Nie no bez przesady. Ma dobry pierwszy krok i na tyle wystarczajacy kozioł, że umie zaatakować nogi przeciwnika. Kończy zarowno prawą jak i lewą ręką. Nie koloryzuj, że to wszystko było asystowane na pustaka. Ponadto ma nieźle ułożony rzut, potrafi za 3 trafić pull-up czy step-back. Niedostepne dla niektórych tegorocznych topowych prospectów z kiepskimi mechanizmami. A on w dodatku jest dużo młodszy, co zresztą zauważyłeś, więc ma 1-1,5 roku na dojście do miejsca, w którym są rywale. 

Żeby też nie było, że podchodzę bezkrytycznie, to oczywiście Whitmore nie zapowiada się na 1szą opcję (ale tu warto by spytać, kto się zapowiada). Czytałem, że pojawiają się jakieś zastrzeżenia co do zdrowia. To akurat niefajne. No i ogólnie to dziwne w nim jest to, że jak mija przeciwnika, to tylko w lewo. Jak idzie w prawo, to na 99% rzuci jumpera. To taki mój prywatny red flag 😀.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie zaczęło Denver traduja picksmi z Pacers żeby wybierać już w tym roku bo zbruce Brown  poszedl na FA

 

Porzingis dealowany z Celtami. 

No szykuje się ciekawe 36h 

Jaquez z UCLA mimo tego że kupka tygodni temu poza top35 . ZaprosOny do Green  roomu.

Edytowane przez Robaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.